Císařský řez v Brně. Máte zkušenost?

dukie
11. srp 2008

Zdravím všechny těhulky i mamulky. 🙂

Chci se zeptat těch, které absolvovaly plánovaný císařský řez v něteré z brněnských porodnic, na jejich pocity a zkušenosti. 🙂 Tedy... přístup před operací, příprava na operaci, operace samotná (spinální/celková anestezie), první kontakt s miminkem, dny strávené v porodnici - personál, kojení atp. Prostě jak jste se v dané porodnici cítily a jestli jste byly spokojené s péčí o Vás i o miminko. 🙂

janula2008
11. srp 2008

Ahoj dukie, já měla plánovaný u Milosrdných a už jsem o tom i dost napsala na jiných diskuzích. Přístup před operací: naběhla jsem tam až cca v 38týdnu a během týdne, kdy jsem tam pak ještě došla na monitor, tak jsme naplánovali s Dr.císař a malá se narodila 5 dní před termínem porodu. Příprava na operaci: ležela jsem na gynekologickém odd., byli tam báječní a ochotní, operace samotná proběhla ve spinálu, opět super přístup doktorů, s malou jsem se hned pomazlila (ale nepřikládali 😒 )a odnesli ji k převážení atd. Jak mě převezli na pokoj, tak s ní pak došel přítel až už byla umytá a v peřince. Další den po porodu jsem se přesunula na šestinedělí, kde jsem dostávala malou nejdříve na kojení a pak mi ji dali za čas na rooming in. Tam jsem byla personálem zklamaná opravdu hodně, věřím, že toho měli moc, ale prvorodičky s dotazem vždy dost odpálkovali, jak na šestinedělí, tak novorozeneckém. Naučili jsme se kojit až poslední den před odchodem (cca 5.den),do té doby na pokoj jen malou šupli vždy na kojení a když nešlo přiložit, tak ji zas odnesli. Ten předposlední den, kdy mi malá už na pokoji řvala hlady několik hodin, tak jsem se vystreslá na chodbě při návštěvách rozbulela a teprve potom, co si sestry všimly, jak si stěžuju přítelovi, tak si jedna udělala 10min. a naučila mě, jak malou přikládat.Tak na to moc ráda nevzpomínám, ale když to beru tak zpětně, tak Dr. tam byli opravdu fajn a jinak je to vše o lidech a mezi náma těch 4-6 dní vydržíš všude...

dukie
autor
11. srp 2008

janula: Díky moc za příspěvek. 🙂 Máš naprostou pravdu, že všechno je o lidech. A sestřičkám nic nezazlívám, tedy alespoň ne teď, možná budu v porodnici mluvit jinak 😀 . Myslím, že toho teď skutečně mají hodně (ve všech porodnicích, nejen u Milosrdných) a je jich na to čímdál míň. ☹ Alespoň tak soudím z toho, co všude čtu a slyším. Musejí toho zvládat hodně. Na druhou stranu... je to jejich práce. Já když toho mám v práci hodně, taky to musím zvládat, že ano... Ale faktem je, že práce s lidmi, což porodnice rozhodně je, je snad tou nejtěžší a vůbec jim to nezávidím. Tak snad to pak nějak zvládnem. Já, prcek i sestřičky. 🙂 Ještě jednou díky za názor. 🙂

janula2008
11. srp 2008

Dukie, určitě to zvládnete. 😉 Já když se na to zpětně dívám, tak jim taky nic nezazlívám, jen prostě myslím, že v takové fakt emočně vypjaté atmosféře (což po porodu je skoro každá maminka citlivá), je prvorodička vděčná za každou radu a tam bylo opravdu moc vidět, jak nemají čas ti ani něco vysvětlit, ukázat, říct...beru to ze své profese, taky jsem každý den jednala s lidmi a nemohla bych si dovolit-i když mě mnohokrát tlačil čas-na ně být nevrlá nebo je odpálkovat, ale jsme jen lidi a je pravda, že sestry jsou profese extrémně náročná, ne moc dobře placená a taky můžou mít špatný den. 😒 Těšíš se už na miminko? A budeš mít plánovaný císař? Asi jo,když se na něj ptáš, že? 😅 Jdu uspávat, zatím papá.

dukie
autor
12. srp 2008

janulko, já ještě s jistotou nevím. Včera nám potvrdila paní doktorka, že jsme zůstali v poloze KP. Ale prý taky viděla, že se miminko otočilo do správné polohy na poslední chvíli - na porodním sále. Takže šance tu pořád je. 🙂 Ale čím je prcek větší, tím je samozřejmě menší pravděpodobnost, že se mu to podaří, v bříšku už není tolik místa. 😕 A prý vypadá, že bude větší než 3,5 kg. Takže určitou pravděpodobnost, že to půjde císařem, tu je. Sama jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne. 🙂 Rodit jsem chtěl aprávě u Milosrdných, takže si říkám, že tam půjdu i pokud by to mělo vypadat spíš na toho císaře. 🙂 Ale chtěla jsem se zkusit dozvědět od ostatních, jak kde byly spokojené. 😵

janula2008
12. srp 2008

Já ti je určitě doporučím co se případného sešití týče, opravdu mi to zašily precizně a celkově porod moc fajn, nebylo mi tam nejlíp, tekl za mě pot, dělalo se mi zle a spinál napichovali na 3x, ale doktorky mě držely za ruku, mokrým hadrem omývaly čelo, prostě skvělé. Ty sestry to si holt nevybereš, mrzuté můžeš chytnout i v Bohunicích. Naše malá taky měla 3830g, macek 😀 .A svítíš baterkou, aby se otočil? Je to úchylná metoda, ale prý učiná, doporučovali nám to na těhu kurzech, mimi jdou prý za světlem. 😕

dukie
autor
12. srp 2008

Nezkouším žádné z metod na otočení. A že jsem jich slyšela spousty. 😀 Jsem totiž přesvědčená, že miminka k tomu mají důvod. Jeden příklad za všechny z mého okolí: Mimísek se nechtěl otočit, zkoušeli na něj i takové ty vnější hmaty - přes bříško, aby se otočil. A on ne a ne a zůstal KP. No a při císaři se přišlo na to, že měl otočenou pupeční šňůru kolem krčku... takže se otočit nemohl. Jednak by ho to asi škrtilo, druhak mu byla na jeho veletoč prostě krátká. 😕 Takže moc dobře věděl, proč zůstává v bříšku hačat. 😵 Takže toho našeho prcka akorát hlazením a povídáním přemlouvám, aby se otočil, jestli může... a jestli ne, tak ať raději zůstane tak, že to taky zvldáneme. 😵 Tak snad ví, co dělá. 🙂

binki
12. srp 2008

dukie: kvalitu cs u MB hodnotím jako dobrou, samotný cs rychlý, tatínek mohl koukat na vše, ukázali mi Amira a pak s ním šel na vyšetřování, zašili mne a poporodní péče moc dobrá, sestřičky na porodním i gyndě byly hodné, nebyla jsem spokojená s šestinedělím, ale to už je asi mimo tvůj dotaz, viď?

janula2008
12. srp 2008

Binki, shrnula jsi to naprosto tak, jak bych to shrnula i ja 😉 . A mas pravdu Dukie, jestli se mu tam hezky sedi, tak at si sedi, vsak on ten cisar neni zadna hruza a ja jsem za nej zpetne vdecna (po tom, co mi kamoska vylicila jak u normalniho ji davaly transfuze krve, jak je sesita atd).Pooperacni bolesti zadnej med a mne se vseobecne jizvy hoji hrozne (vystupuji a vcera mi na gynde Dr. rekla, ze to ma snad i nejaky nazev - koloidni hojeni), takze to vypada desne, ale budiz, stejne je to pod kalhotkama nebo plavkama a neni to videt, pritelovi to neva (aspon to tvrdi 🙄 ), takze jsem vlastne uplne spokojena mamca 😀 😀 .Taky brzo budes 😉 .

dukie
autor
12. srp 2008

binki: Nic není mimo dotaz, názorů a zkušeností není nikdy dost. 😉 🙂

janula: Já mám na jizvy babskou radu. Resp. dvě. Bývalá kolegyně léčila jizvy potíráním medem, prý je to úžasné a jizvy pak po zranění téměř nezůstávají. Ale to šlo spíš o jizvy po různých větších odřeninách, popáleninách atp. Takže nevím, jak by to fungovalo na takovouto "větší" jizvu. No a moje maminka byla na operaci se srdíčkem, takže má pěknou jizvu na hrudníku... a maže to domácím (tj. doma vškvařeným) sádlem. A musím říct, že je to tak 2 měsíce, co to praktikuje... a jizva vypadá daleko líp. 🙂 Operována byla někdy v listopadu minulého roku. Neříkám, že to musí pomoci každému, ale zkusit to... za to člověk nic nedá. 🙂 Když už nic, tak to neublíží. 😀

janula2008
12. srp 2008

Dukie díky za radu, já mažu měsíčkovou mastí, ale to sádlo nám taky doporučovali, tak to testnu 😉 .

binki
12. srp 2008

no prostě jak janula 2008 napsala mají podle mne mezery s tím, aby ti ukázali bez nervů co a jak s novorozencem dělat, za celou dobu mi z dětského opravdu pomohla a vysvětlila věci jen jejich vrchní, ostatní byly neochotné až jedovaté, snažila jsem se obrnit a plakala jen jednou, ležela jsem na nasdstandartu na gynekologickém a první den po cs (v 21) jsem si došla pro malého, i kapačkama a cévkama a sestřička mi nechtěla dát tu jezdící postýlku, ale dala mi tu kovovou a já to večer táhla zpátky na odd., protože malý křičel a já byla nepohyblivá a najednou se mi ta chodba zdála dost dlouhá, až mne viděli, jak jsem to tam úspěšně odtáhla i s těma šlauchama, smilovali se a dali mi tu jezdící... pak jsem si tam malého nechala a klasika - dítě řve hladem, ale prý nepotřebuje první 3 dny jíst...mléko se mi udělalo až po týdnu a pomoc s umělou výživou moc nic a tak, naštěstí jsem mohla mít mm na pokoji a máma mi mohla poradit...

janula2008
12. srp 2008

binki tak to jsi mela fajn ten nadstandart, my byly na pokoji tri, od jedne slecny chlapecek stale plakal (fakt strasne casto 😢 )takze se clovek nevyspal, za tri dny jsem padala doslova na usta.Ja jsem se taky myslim dost drzela az do te doby nez jsem to jednou nevydrzela a vyrvala se pri tech navstevach na chodbe 😖 .To mi ruply nervy, protoze jak uz jsem psala i na jinych diskuzich, po trech dnech jsem dostala znovu kapacky (neodchazely mi ocistky, nekolikrat jsem na to upozornovala a nic se nedelo a pak najednou hrkkk - krev vsude, po chodbach, pokoji), musela lezet, malou mela u sebe a kdyz jsem sestry cele odpoledne volala, ze mi tam mala neustale place a ze ja jsem napichana a nemuzu se o ni starat, tak at si ji vezmou nachvili k sobe a oni stale nic, tak to bylo dost i na me, ktera jsem jindy obrnena. 😕

janula2008
12. srp 2008

A taky nevim binki jak tobe, ale mne prisla ta podpora kojeni zalostna, ale treba se ti venovali na nadstandartu aspon trosku vic... 😔

binki
12. srp 2008

janula2008: četla jsi můj příspěvek pozorně?

janula2008
12. srp 2008

Už to vidím ty poslední věty, to víš, já vždycky nakuknu, ale jen v rychlosti vše přeletím, čtu a do toho nosím malou, prostě klasika 😀 sorry fakt jsem to pozorně nedočetla 😅 .

evisska
12. srp 2008

Janulo,taky mám předpokládaný cís.řez u MB. Můžeš mi, prosím, napsat jméno dr., který řez prováděl a jestli jsi ještě musela za p.primářem? Díky

evisska
12. srp 2008

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, v kterém týdnu je poloha plodu definitivní a ještě, jestli poloha koncem pánevním může signalizovat nějakou vadu plodu (za předpokladu,že všechny utz byly v pořádku)?

janula2008
13. srp 2008

Ahoj Evi, tak jméno Dr. kteý to dělal Ti fakt neřeknu, protože ho zkrátka nevím 😀 😀 . Bylo kolem tak 10 lidí a ani jsem pořádně nezjistila kdo operuje 😀 . Den předtím se mi přišla jen představit paní anestezioložka. Jak psala Dukie, mimi se prý může obrátit ještě i těsně před porodem, ale ta pravděpodobnost je nižší. Evi a buď v klidu, určitě žádnou vadu miminko mít nebude, utz máš v pořádku a to je super, prostě se mu u tebe dobře sedí na zadečku 😅 .

binki
13. srp 2008

evissko, já ti to řeknu, mně řezal MUDr. Nagy a myslím si, že MUDr. Krouželová
(ostatní lékaři jsou na http://www.nmbbrno.cz/index.php?clanek=14 poznala jsem je všechny 😀 , byli pečliví a starali se podle mne dobře, včetně pana primáře)

evisska: Amir se otočil kolem 38mého tt

dukie
autor
13. srp 2008

evisska: Mně paní doktorka řekla, jak už jsem psala výše, že otočit se mimi může klidně i na porodním sále. 😀 Je to spíš výjimečně, ale může to tak být. Jinak obvykle v 37. týdnu už bývá přichystáno hlavičkou dolů. A pokud ne, může se otočit skutečně až do porodu samotného, akorát se ta pravděpodobnost otočky zmenšuje, protože k ní má v bříšku stále míň místa. 🙂

dukie
autor
13. srp 2008

Ha, teď jsem dočetla příspěvky... janula to už psala taky. 😕 😀

jana.sun
18. srp 2008

ahoj holky, jestli sem ještě někdo nakukujete 🙂 jak už jsem psala jinde, taky mám malého posazeného a uvidím, jak to nakonec dopadne. Jen k tomu, kdy se mimi může otočit. Tak moje mamka říkala, že já jsem v den porodu byla ještě v 10h ráno KP a odpoledne ve 13 h jsem se narodila "normálně" hlavičkou 😉 Jen nevím, jestli na to mělo vliv to, že jsem byla mamčino 3.dítě. Jo a vážila jsem 3 200. Mamka tvrdí, že malej bude po mně a že se taky nakonec otočí - no, moc mě to neuklidnilo 🙂 🙂 🙂

dukie
autor
19. srp 2008

jana.sun: Třeba má mamča pravdu, uvidíš. 😉 My byli včera na kontrole, ale paní doktorka s náma nic neudělala (ani UTZ, ani nás ještě neodeslala do porodnice), prý počkáme ještě týden, co malej udělá. Tak jsem taky zvědavá. 😵

jana.sun
20. srp 2008

ahoj dukie: tak jsem se taky "přesunula" sem. Ted nám dělali okna, tak jsem nemohla na PC, naštěstí mi s tím mamka pomohla, tak už je vše OK a úspěšně za námi.
Dnes jsem byla na UTZ, malej je pořád KP. Navíc moje dr. je nějak pořád nemocná a byl tam nový doktor, celkem sympaták, ale nasadil mi "brouka" do hlavy. Že mě vyšle rovnou do porodnice, aby si mě už sledovali tam, když jsme KP a mám se rozhodnout, do které ☹ U MB prý přistoupí rovnou na plánovaný CŘ. Obilňák a Bohunice jsou obě FN - tedy stejná filozofie a to je přirozený porod - z čehož vyplývá, že mi tam "přednostně" budou nabízet manuální otočení. což mě teda docela děsí - a vím, jaký na to máš názor ty, už jsem tvé přispěvky na diskuzích četla. No, já si taky myslím, že k tomu má důvod, že je takto. Jen teda nevím, jestli se mám rovnou nahlásit k MB a "vzdát" to, že by se ještě otočil nebo zkusit nějaká ta cvičení - jenže tu porodnici si musím vybrat už ted, abych se tam už objednala - nebot nyní jsem jaksi "bez doktora". 😒
No, toto už je zas specifické téma, kde už jsme byly - porodnice Brno, že? Trochu mě vrtají hlavou ty příspěvky holek, co tam rodily, že je tam "spatná" poporodní péče, že se nevěnují, když nejde kojení, atd. Jinak porod císařem si tam chválí.
A taky si říkám, jestli bych pro to, abych mohla rodit normálně, nemohla udělat víc. Ten císař je přeci jen "nepřirozený", je to zásah do organismu nejen mě, ale i mimča. Ach jo ☹ Jediné, co vím je, že rozhodně nechci rodit normálně KP. To mi přijde jako velké riziko pro mimčo.
A jak to máš ty - víš, kde chceš ten CŘ mít? (jestli už jsi to někde psala, tak promin, možná mi to uniklo, přeci jen je těch diskuzí víc a informací moooře) 😉

Holky, nemáte některá zkušenost s plánovaným CŘ v Bohunicích nebo Obilňáku? Prosím o jakékoli info..díky

dukie
autor
20. srp 2008

jani, já řeším stejné dilema jako Ty. Věř mi. Ale jsem zatím rozhodnutá pro MB. Ať už na císaře nebo na přirozený porod. Holky v okolí, co tam nedávno rodily, jsou všechny spokojené. Všechny zmiňují nějakou "nepříjemnou" sestru, ale jinak je to tam prý prima. A já si myslím, že taková nějaká nepříjemná se najde všude. Všechno je o lidech. A říkám si, že ať už budem rodit kdekoli... konec konců, je to na pár dní, tak to snad vydržíme "i pod vodou". 🙂

Nebudu Tě k ničemu přesvědčovat, ale paní, co měla chlapečka KP, už jsem ji tu zmiňovala, že jí zkoušeli i ten obrat pomocí vnějších hmatů, rodila císařem u MB. A tam prý to otáčení zkoušeli - nabídli jí to a ona to chtěla zkusit. Takže já myslím, že když půjdeš tam už teď, tak se tam můžeš přeci s lékařem poradit, co si o tom myslí on, jestli Ti třeba zkontroluje pomocí UTZ, kde má mimísek pupeční šňůru (prý to jde, tak co já vím...) a jestli máš zkoušet nějaké cvičení a jiné spí kusy... 😵 To, že MB upřednostňují císaře (což nevím jistě, ta paní říkala, že jí dali na vybranou...), tak to přeci ještě neznamená, že když budeš chtít zkusit otočku, že Ti s tím neporadí a nepomůžou. 🙂 Samozřejmě se můžu mýlit... 😕

V jednom jsme naprosto za jedno. Pokud náš malej zůstane KP, chci císaře. 🙂

jana.sun
20. srp 2008

dukie: ten doktor dneska říkal, že mi u MB dají samozř. na výběr, že mě nikdo nikde k ničemu nutit nebude, ale že s tím plánovaným CŘ nedělají takové problémy. Obilnak a Bohu - tam prý plánovaný CŘ nevidí rádi, upřednostnují přirozenou cestu, takže přednostně se pokouší mimi obrátit - jenže to zrovna mě přirozené nepřipadá, ale jsem jen laik. A aby mě nakonec nechali rodit normálně KP - na to jim moc nevěřím, mají tam ted tolik porodů, spousta rodiček na hlídání a já "sama" bych normální porod KP neustála, musel by u mě pořád někdo být, někdo hooooooooooooooodně optimistickej - nevím, jestli tam mají takovou nějakou PA, která by se věnovala výhradně mě a ještě u toho byla hooooodně optimistická 🙄 Tomu fakt nevěřím. Já vím, že se říká, že mimnko je "inteligentní" a umí se do těch porodních cest samo nastavit správně, at už je to hlavičkou nebo koncem pánevním. Ale co když.....pak už je na "cestu zpět" pozdě, když se mimi šprajcne, zadeček je venku a hlavička nejde. to je fakt "noční můra".
A asi máš pravdu, nakonec, můžu u MB rodit i normálně, ještě není nikde psáno, že budu fakt rodit císařem. Třeba se malej ještě otočí sám, bez něčí pomoci.
Díky, působíš na mě uklidňujícím dojmem 🙂
Jen jsem původně byla rozhodnutá jezdit na monitoringy do Bohunic, mám tam z domu nejschůdnější cestu a kousek tam bylí kámoška, tak jsem ji chtěla při té příležitosti navštívit. Ale za ní si zajedu zvlášt.
Tobě držím pěsti, at ti to všechno taky dobře dopadne, docela se ti to už blíží, že?

dukie
autor
21. srp 2008

Ahoj Jani. 🙂 Jsem ráda, že na Tebe působím tak, jak působím. 😵 Ono nám totiž nezbývá nic jiného než být v klidu. 😉 Myslím, že je to nejlepší pro nás i pro ty prcky.

Co se týče porodní asistentky, kterou bys měla jen a jen pro sebe... a celou dobu u sebe... tomu taky moc nevěřím. 😖 Ale zase na druhou stranu... v 1. době porodní vlastně o nic nejde, je to jen a jen o tom, abys to tam co nejlíp zvládla odfunět, dokud nebudeš dostatečně otevřená. To asistentka chodí kontrolovat. A až jsi, tak nastupuje 2. doba porodní... a tam už je, pokud vím, po celou dobu porodní asistentka u Tebe. V případě porodu KP dokonce i lékař (resp. jsem četla, že je to takovým pravidlem, že u porodu KP mají být dokonce 2 lékaři, jakože jeden zkušený, který dohlíží na toho méně zkušeného, který porod vede... a kdyby něco, tak zakročí... asi to tak mají vymyšlený proto, aby se ti mladší naučili i tuto cestu porodu... ale kdo ví, jestli to tak je...). Takže se asi nemusíš bát, že bys na to byla sama v tu nejdůležitější chvíli, kdy se miminko bude prodírat ven. 😉

A taky bych řekla, že když bude mimi KP a budeš vyžadovat císaře, tak Tě přece nikdo nikde nemůže nutit k přirozenému porodu. 😕 Ačkoli ... taky jsem slyšela, že např. na Obilňáku nechají všemu nejdříve volný průběh a pak teprve, když je problém, tak se jde na císaře. Těžko říct, co je na tom pravdy a jak moc je těžké prosadit si tam svou. 🙂

No jo, blíží se nám to. Ale zatím máme přeci jen ještě čas. Ovšem jak říká můj tatínek, může to být klidně dneska večer. 😀 A děkuju, jsi hodná. Já Tobě taky držím pěsti, aby se prcek ještě umoudřil a udělal svůj veletoč. 😉

jana.sun
21. srp 2008

Dukie, škoda, že se k nám nikdo nepřidává, opravdu by mě zajímalo, jak to chodí v těch Bohunicích a Obilňáku, jestli mi tam budou "vnucovat" ten obrat nebo jestli by mi ten plánovaný CŘ udělali "bez řečí". Já k MB ještě nevolala, nechávám to rozhodnutí na pondělí. V Bohu jsem totiž absolvovala předporodní kurs - takový ten dvouhodinový s prohlídkou porodnice a jsem tam právě na pondělí objednaná na pokračovací (taky 2 hodinový) kurz k porodu - kde mě, doufám, naučí to správné dýchání, které je prý nejdůležitější u normálního porodu - tedy jestli se mě to bude týkat, že 😒 - ale říkala jsem si, že když už jsem tam objednaná, tak to rušit nebudu a aspon tam třeba "vyzvím" něco o tom plánovaném CŘ 😉 A v úterý nejpozději už fakt musím do nějaké té porodnice zavolat a objednat se na prohlídku, tento stav "bez doktora" mě trošičku znepokojuje, přeci jen jsem raději hlídaná.
jak často ty teď chodíš na prohlídky? 1xtýdně?
Měj se hezky, i s mimouškem 🙂

janula2008
21. srp 2008

Holky, já myslím, že pokud bude mimi pořád KP a vy byste radši císaře, tak přece Vás nemůžou někde v Bohunicích nebo na Obilňáku nutit, ať rodíte normálně ne? Vše je to snad na domluvě nebo se pletu ? 😲 Aspoň u těch Milosrdných to tak bylo, došla jsem s papírem od oční, která napsala větu, že doporučuje císař a doktor tam řekl, no když doporučuje, tak ho uděláme...a šla jsem 😅 . Já jsem nějak trošku ten císař upřednostňovala, nebudu lhát, že ne, měla jsem z normálního porodu strach, do teď nevím jestli bych tu naši cvaldu vytlačila, když i obyčejná kontrola a stěry na gyndě jsou pro mě utrpení větší než zubař...Musím říct, že fakt doktoři jsou u MB profíci a hlavně to břicho má m sešitý opravdu špičkově, za to jsem jim vděčná, měla jsem z toho hrůzu, jizvy se mi hojí blbě, no spíš nehojí a rozjíždí, ale to je mým tělem, nevím nevím co bych tam měla kdyby to odflákli.A s odstupem času po tom půl roce už i ty sestry jsou mi tak nějak jedno, asi je pravda, že všude je nějaká babizna, ale přežít se těch pár dní dá všude. Tak Vám držím pěsti ať vše dobře dopadne a jste spokojené.

dukie
autor
22. srp 2008

jana.sun: Na to školení určitě běž, to se může hodit. 😉 A určitě se tam dozvíš i další informace. 😵 Je mi líto, že v době, kdy jsem chodila na školení já, tak jsem polohu KP ještě nebrala tolik vážně, říkala jsem si, že nebudu panikařit, že se ještě třeba otočí. 😀 Školila nás totiž také porodní asistentka, co pracuje v Bohunicích (a na Obilňáku taky, protože říkala, že se po půl roce vždycky točí - vyměňují se... což mě překvapilo, ale prý je to tak, tak co já vím...). Kdyby mě to tehdy napadlo, mohla jsem se jí zeptat, byla to moc milá holčena. 😵 Inu, pozdě bycha honit, fakt jsem to tehdy vážně nebrala...

My chodíme na prohlídky jednou týdně. Vždycky na monitor a pak rovnou k paní doktorce. Od 36. týdne to takhle praktikujem. 🙂 Teda myslím, doufám, že to nebylo od 35. týdne... abych nekecala. Nejsem si teď jistá. Určitě se do některé z porodnic objednej, ať jsi pod dohledem. 😉

janula: Já si to právě taky myslím, že když by člověk požadoval císaře u KP, tak můžou dělat opičky, ale nakonec to prostě musejí udělat. Tedy myslím si to, otázkou je, jestli je to skutečně tak. 😕
A co se Tebe týče, tak si myslím, že pokud máš doporučení od jiného odborníka, tak by si to nelajzli... při porodu přece jsou v těle strašný tlaky... a aby Ti to poškodilo zrak...(prd tomu rozumím, ber to jako příklad) to by si nikdo netroufl riskovat.

A taky si myslím, že těch pár dnů člověk vydrží i nějaké ty nepříjemnosti... vždyť je to chvilka a pak šup... a jsme doma. 😵 Horší by bylo, kdyby byl nepříjemnej doma manžel... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru