Císařský řez v Brně. Máte zkušenost?

dukie
11. srp 2008

Zdravím všechny těhulky i mamulky. 🙂

Chci se zeptat těch, které absolvovaly plánovaný císařský řez v něteré z brněnských porodnic, na jejich pocity a zkušenosti. 🙂 Tedy... přístup před operací, příprava na operaci, operace samotná (spinální/celková anestezie), první kontakt s miminkem, dny strávené v porodnici - personál, kojení atp. Prostě jak jste se v dané porodnici cítily a jestli jste byly spokojené s péčí o Vás i o miminko. 🙂

betina
11. zář 2008

ni budeme to muset všechny vydržet, jak se říká, když to šlo dovnitř, musí to ven 🙂 jen že mám ted trochu větší strach než jsem měla před tím zátěžovým testem, ted jsem trochu vyjukaná, ale na malou se strašně moc těším. Pochopitelně.

binki
12. zář 2008

hele beti, přece se říká, že jsi nervózní jako prvorodička, že jo, tak já myslím, že tvoje pocity jsou naprosto vpořádku

kacii
8. črc 2011

Ahojte, rada bych obnovila tema...je tu nektrea maminka, ktera by mohla prispet a napsat v ktere nemocnici mela planovany cisrsky rez (nebo i neplanovany) a jak to probihalo, jaka byla pece atd.? 🙂

sunny83
9. črc 2011

@kacii Já jsem rodila před 5 týdny v Bohunicích - plánovaný císařský řez. Vše proběhlo dobře, bez komplikací, nemůžu si na péči doktorů a sester stěžovat. Jen u mě dlouho trvalo, než mi napíchli epidurál, ale nebylo to nijak hrozný, v pohodě se to dalo vydržet. Možná bych uvítala více rad ohledně péče o miminko, ale tak co nevím, tak jsem se zeptala a když nevím něco ted, tak si radíme se švagrovou. Pokud chceš vědět něco víc o porodu, tak napiš 🙂

petrusew
29. zář 2011

@sunny83 Ahoj, mohla bych tě, prosím, poprosit o víc informací o tom, jak probíhá císař v Bohunicích? Budu tam rodit asi v únoru.

sunny83
6. říj 2011

@petrusew Ahoj, plánovaný císař - nastoupila jsem v 7 ráno, monitor, pak v 8 mě šli připravit na sál - bandážování noh, cévkování, epidurál. V 9:25 byla malá na světě. Přítel byl u toho, přišel nějak v 9 tipuju, zároveň s gynekoložkami. Jak malou vytáhli, hned ji odnesli, přítel tam šel s nima, popsal jí nožičku, fotil, pak mi ji přinesli na chvilinku ukázat, vyfotili nás a malou odnesli, mě zašívali a pak mě odvezli na pooperační pokoj. Tam jsem byla do dalšího dopoledne, stále měřili tlak, přidávali epidurál proti bolesti. Malou mi donesli na kojení nějak v 13:00 v den císaře. Nosili ji myslím po 4 hodinách. No pořádně jsem se rozkojila v neděli (císař byl ve středu) a v pondělí jsme šli dom. Kdyžtak napiš co tě ještě zajímá.

petrusew
7. říj 2011

@sunny83 Já mám zdravotní problémy, tak nevím, jestli tam nebudu muset být den předem, ale i tak mě to uklidnilo. Docela jsem měla obavy, přece jenom je to 50-60km od nás. Manžela tam mít asi nebudu, ale ještě uvidíme. Moc bych chtěla, aby byl u ošetření prcka. A jak se k tobě chovali?

sunny83
7. říj 2011

Aha, no však to se s nimi domluvíš. Určitě tam budeš muset jet se jim ukázat nějakou dobu před porodem, pokud máš problémy. Já tam byla týden před porodem na ozvech a domluvit se co a jak, jestli bude císař. Chovali se moc příjemně, u porodu teda na mě mluvila jen anestezioložka a její asistentka, byly moc milé, na pooperačním tě furt kontrolují, pak na normálním pokoji taky ok. Možná tak jedna sestra nebyla moc příjemná, když měla službu, tak nám přišlo, že chodila mín na pokoj, ale jinak vše ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru