Císařský řez v celkové narkóze nebo s epidurálem?

mysmys
2. říj 2006

Ahoj maminky, jaký na to máte vy názor a nebo jaká je vaše zkušenost? Je lepší císař v celkové narkóze a nebo s epidurálem? Co je lepší pro maminku a co pro mimčo? Nebo je to jedno?

jabber
31. bře 2008

macanet - no však, to je jasný, že když ti v takové situaci něco doporučí, tak to uděláš. Já měla taky akutního císaře, ale dali mi na výběr mezi spinálem a celkovou

bielanevesta
31. bře 2008

Mací ja viem však sme boli dohodnuté, ale že to vyjde obom na toho CR to som netušila 😀
Ale predstav si ty v bolestiach a oni ti povedia toto, že si vymýšľaš 😠

bielanevesta
31. bře 2008

Jabler mne tiež dali na výber, ale keby sa inak nedalo a povedali musí byť celková tak by sa nedalo nič robiť

jabber
31. bře 2008

bielanevesta - no to je jasný 😉

macanet
31. bře 2008

Mě ještě na pokoji taky, jako hrdinka jsem pronesla, že spinál, ale pak se situace změnila a nakonec jsem byla ráda 😉 Ještě jsem jjim tvrdila, že si pospím a prd, probrala jsem se ve výtahu ze sálu, zrada 😀 Aničko ono vůbec ten přístup u vás , jak ti pomáhala paní co byla s tebou na pokoji to je taky teda 😖 to je práce sester , člověk chápe, že toho mají třeba moc, ale maminka po císaři potřebuje pomoc, ne že ne 😒

jabber
31. bře 2008

macanet - máte super datum narození 🙂 😉 , my máme 17.7.

bielanevesta
31. bře 2008

Mací no jasne, čo už, však vieš ako to bolo u nás s kojením, zvládli sme to svojpomocou 😖

macanet
31. bře 2008

jaber to má moje mamka narozky, taky krásný datum 😉

ivulinda
31. bře 2008

Ahojky!já jsem taky po císaři hned druhý den musela vstát a umít se,i s cévkou a drenem ale dalo se to,a když jsem se vzbudila po narkoze tak mě skoro nic nebolelo,jen ta jizva malinko...Pak už mi jen sestřičky nosili malou na kojení a třetí den jsem už byla z Jipky na normálním pokoji,a normálně jsem suprově chodila... 🙂

ivulinda
4. dub 2008

🙂

larriska
22. led 2009

No jsem teď v 34 týdnu těhotenství...čekáme dvojvaječná dvojčátka...jsem veliký pesimista už tak nějak od začátku těhotenství jsem vnitřně rozhodnutá, že chci jít na císařský řez a to v celkové narkóze...nebojím se ani tak té bolesti, jak toho všeho okolo...to jak tam budu třeba jen "částečně" umrtvená...teď okolo plno lidí, plno pachů a nástrojů...neunesla bych to psychicky... i když se bohužel ochudím o to vidět mé broučky hned, jak se narodí je mi to líííto ale bude se cítit lépe až mi je poté přinesou...myslím, že pokud to jde měla by si každá žena rozhodnout, jak to vlastně chce...mne už se to blíží...co vím dvojčátka jdou okolo toho 36-37 týdne, takže si to chci vše předem domluvit...snad ještě vydržím no...

rozarinka
22. led 2009

Larrisko, já jsem také čekala dvočata, ale jednovaječná, takže jsem s císařem počítala již od začátku, většinou se rodí císařem. Měla jsem hrozný dilema pro co se rozhodnout.. nikdy jsem nebyla na žádný operaci a nidky jsem nebyla v nemocnici... takže panika a hrůza... ale VŠICHNI kdo tim prošli, tak mi řekli, že jednoznačně SPINAL...
Bolest necítíš, max. to že s tebou někdo trochu "cloumá"... ale hlavně, pachy tam žádný nejsou, protože ty místnosti jsou klimatizovaný, např. mě byla hrozná zima.. a doktoři řikali, jaký je tam horko... (asi strach nebo co..) a hlavně jsem měla strach z těch jejich rozhovorů během operace... ale vše bylo v pohodě, bavili se o obědě, co budou dělat o víkendu atd. Oni si dávají pozor na pusu, když ví, že "nespíš" 🙂
Opravdu ten zážitek, když ty mimča vyndají je nepopsatelný a zvlášť když jsou dvě.. tak máš taky trochu strach, jak vlastně to dopadne... já jsem si dokonce jednu i pohladila... a pak už jsem jenom brečela a brečela.. dojetí...
Anesteziolog mi řekl negativa spinálu a u celkové mi řekl, že mi to radši ani řikat nebude... že je toho o hodně víc... hlavně to že se to dostane do miminek... nechci Tě nějak nutit nebo ovlivňovat, ale ještě si to promysli... myslím si, že "zaspat" tak nádherný okamžik je škoda.... Míša..uff, to jsem se rozepsala... 🙂

f.miracle
25. únor 2009

Já rodila taky se spinalem a můžu jenom doporučit. Není cítit vůbec žádná bolest, jenom mírný tlak nebo "tahání" a hlavně člověk hned vidí a slyší svoje miminko🙂

ronie
25. únor 2009

první porod cs akutní v celkové, druhý porod plánovaně spinál. Lepší je určitě spinál, necítila sem nic a brečela dojetím když sem Julinku hned mohla vidět, ale musím říct, že rekonvalescence po spinálu byla bolestivější, dala sem se dohromady v obou případech celkem rychle, ale po spinále mě neskutečně bolelo zavinování dělohy, bylo to strašný a nepomohli žádný dryáky co do mě cpali horem dolem, vysvětluju si to několika důvody-po celkové sem strašně dlouho spala, takže sem tu nejhorší bolest zaspala, dále druhý porod je v tomhle horší vždycky a za třetí mi píchali asi víc oxytocinu na zavinování než při prvním pač mi to břicho i rychleji zalezlo 😀

larisko já taky dlouho řešila jestli celkovou nebo spinál, moc sem se bála bolesti,že ucítím řez, protže při prvním porodu mi epidurál nezabral a proto to byla celková nakonec, ale naštěstí sem to nakonec nechala na takové skvělé anestezioložce, která mi všechno hezky vysvětlila a hlavně byla taková sebejistá, že sem jí věřila, že to umí dobře, když ti to píchnou tak je to moc příjemný-teplo do nohou, já mohla celou dobu hýbat prstama u nohou, ale nemohla sem je zvednout, pořád sem se ptala tý anestezioložky jestli je to ok až sem se jí omlouvala, ale ona byla moc hodná 🙂 a mohla sem s nohama hýbat hodně brzy asi už po půl hodině sem je mohla trošku zvednout a do hodiny už to bylo ok 😉 Pokud jde o rozhovory, tak to je vtipný pač na to já se těšila, mě to zajímalo, co budou povídat a jelikož mě operoval přednosta kliniky a měla tam studenty tak sem to měla s přednáškou a dozvídala se jakou fascii teď právě vidí 😀

lucie.krajcarova
10. dub 2009

holky, díky za vaše zážitky, plánovaný císař se spinálem mě čeká ve čtvrtek, tak snad půjde vše hladce..

smazicka
16. led 2017

Jak dlouho se musí po epidurálu ležet jen na zádech a nesmí se hýbat?

smazicka
16. led 2017

Jaký je rozdíl mezi epidurálem a spinální anestezií?Jak dlouho se musí ležet na zádechbez hýbání, zvedání?

salenas
16. led 2017

@smazicka rozdíl je v místě vpichu,epi se dává při normálním porodu,pro úlevu, spinální při plánovaném císaři. Čím dřív po císaři vstaneš,tím dřív. Já rodila v 15.40 a v 6 ráno jsem šla do sprchy,odpo už měla syna u sebe.

gepe
16. led 2017

@smazicka @salenas nejen v miste vpichu i kdyz oboje do patere. U epiduralu vedena kanyla pres rameno pro pripadnou dalsi medikaci po, u spinalu nic (ala umrtvovaci injekce u zubare). Spinal pri planovane sekci preferuji snad uz vsude. Odezneni pri spinalu ucinku cca 4-5hodin, tj tuhle dobu lezet. Sestry ci Dr reknou kdy se muzes zacit hybat. U epiduralu nevim, tam to funguje jinak. Kdy se zvedat, to taky povi sestry, aj. Po prvnim plan. Sc jsem byla 24hod na JIP, takze az pak. Nyni po druhem plan.sc jsem byla rovnou na pokoji ze salu (nadstandard) a jeste ten samy den uz jsem vecer byla ve sprse 🙂

salenas
16. led 2017

@gepe já měla epi i spinál, a u obou mi nechávali hadičku, možná to má každá nemocnice jinak,nevím. Po všech císařích jsem byla na jipce,max den a půl,pak šup za miminkem. A jak jsem psala,v 15.40 porod,ráno v šest sprcha.

anup
17. zář 2017

já jsem byla čáatečně a vše ok, malej byl na světě do 10 minut, ani to nebylo moc stresující , mohla jsem slišet jak malej brečí a hned mi ho ukázali, pak mi ho dovezli na pokoj , partner na mě čekal s tchýní na chodbě, byl to fofr, malej byl velkej 3960, tak by to stejně nešlo, hodně ho doktoři a asistenti chválili, jinak jsme zdraví a v pořádku🙂

emilkamilka
13. zář 2018

taky mě čeká císař a po pravdě, děsím se toho. Moje známá rodila před nedávnem v Kanadě a na příško pak dávala nějakou pumpičku, víte co to je? Slyšela jste některá o tom?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru