Císařský řez v celkové narkóze nebo s epidurálem?

mysmys
2. říj 2006

Ahoj maminky, jaký na to máte vy názor a nebo jaká je vaše zkušenost? Je lepší císař v celkové narkóze a nebo s epidurálem? Co je lepší pro maminku a co pro mimčo? Nebo je to jedno?

ivulinda
30. bře 2008

macanet tak už to nehledej,ale díky moc si hodná 🙂 a co mimčo dobrý??

luucia
30. bře 2008

ivu, já to taky hledala, ale nemůžu to najít 😒 Kam to zase zašili??? 😠 když budu mít čas, tak to pohledám a hodím sem odkaz 😉

luucia
30. bře 2008
ivulinda
30. bře 2008

Díky!!a co jinak??co mimčo??

kim
30. bře 2008

Ivu: ne nekojím už od porodky 😅 chytla jsem 3.den čtyřicítky teploty, mysleli, že od laktace..ale byl to silnej zánět v těle, do toho to bolavý břicho po císaři a ještě malej, kterej měl 4,5 kg a potřeboval už pít 80ml a já dala z obou sotva 20ml 😔 no měla jsem toho fakt dost, hlavně těma horečkama, takže jsem si 5.den nechala laktaci zastavit, když z těch prsou skoro nic nešlo.No dnes bych už stejně nekojila, malej má už 7kg a pije jako duha, si vůbec nevedu představit, takovýho jedlíka krmit z prsou 😀

ivulinda
30. bře 2008

kim:já taky nekojím a vubec mi to neva.z těch prsou stejně nevíš kolik toho to mimčo vypije a z té láhve jo,takže je to lepší.a co malý papa???My dáváme té naší berušce Nutrilon1 a moc jí chutná 🙂

luucia
30. bře 2008

Ivu, my v pohodě 🙂 Už papkáme zeleninku, ovoce, masíčko a jede jí to 😉 To že nekojím mě ted už taky nemrzí, ale tak týden sem z toho byla docela špatná 😒 Ted jí může kdokoli hlídat a já si jdu zacvičit, na kafe s kamarádkou nebo na véču s manželem. Jíst můžu co chci a pít taky 😀

doriska
30. bře 2008

Holky,
já jsem měla císaře 2x, poprvé v celkové jsem ho prospinkala, podruhé ve spinále jsem měla jen chcíplé nohy. A podruhé to bylo super, pro mě zážitek na celý život. Cítila jsem různé tlaky a tahy a cukání, ale vůbec to nebolelo. Fakt zvláštní pocit. Ani potom jsem neměla žádné nepříjemné pocity, žádné blinkání, bolesti hlavy nebo zad.... Měla jsem asi štěstí na anesteziologa. Taky jsem mu řekla, že je opravdu pašák a že na něj budu dlouho vzpomínat. A je hezké být při tom, když miminko poprvé zabrečí. Já jsem si mohla vybrat, zda chci uspat nebo jen spinál. Nechala jsem to na anesteziologovi, říkal, že je to lepší pro mimi i pro rodičku (rychleji se dáte do kupy), a měl pravdu. Jen se to fakt musí umět, protože už jsem také slyšela hororové příběhy. Já jsem byla s anesteziologem domluvená, že když to bude hodně bolet, tak mě bleskem uspí.

katharin
30. bře 2008

Ahoj,já měla taky jen spodek a asi je vážně něco natom,že se pak dřív dostanete do pohody.Rodila sem v pátek v 9ráno a v úterý dopoledne nás pouštěli domů.Naštěstí!!!

kacamar
31. bře 2008

Souhlasim s Doriskou, taky jsem byla na císaři a měla epidurál. Vůbec nic jsem necítila, ani nástroje neslyšela, anestezioložka a sestřičky z ARA mě pořád drželi za ruce a mluvili na mě. Když vytáhli mojí dceru a začla brečet, tekly mi slzy štěstí. Nádherný pocit. Pak mi ji na chvilinku ukázaly - byla nádherná. Epidurál jsem měla napíchlý až do druhého dne - šly mi tam tudy léky proti bolesti - takže bolesti žádný, až po vytažení epi ze zad, ale to jsem dostávala injekce a pak Algifenový kapky. Bolelo to, ale dalo se to vydržet. Dneska něco přes 3 týdny po porodu mě vůbec nic nebolí, jizva je krásně zahojená a já už bych nejradši začala posilovat břišáky 😀 . Kdybych si mohla vybrat, tak druhý porod bych chtěla stejně.
Jo a nejhorší na celém císaři pro mě bylo napíchnutí epi - to bylo dost nepříjemný. Takže asi tak.
A maminy co vozili na JIP po mě a měly celkovou, tak děsně vyváděly, když se probouzely a měly děsný bolesti, ale všechny. Kdežto já si tam ležela, bez bolestí, malou nosili na kojení , pohoda 🙂

petule.h
31. bře 2008

ahoj, já měla celkovou narkózu a nijak jsem nevyváděla, druhý den jsem se pokoušela postavit a nechala si vyndat cévku a rozchodila to.Břicho bolí, to je jasné, je rozřízlé, ale těch pár dní se to dá vydržet, domů z porodnice jsem už jela v pohodě.Je to spíš v člověku jak se k tomu postaví, ale vím, že tam byli holky, co ležely po císaři i 3 dny

kalo
31. bře 2008

Já neměla na vybranou...u nás v nemocnici dělají jen celkovou... 😉

petule.h
31. bře 2008

aha

luucia
31. bře 2008

Já sem po CR taky byla rychle fit. řekla bych, že je to fakt o přístupu maminky. Měla sem nárok ít malou 2 dny u ester, že mi ji budou nosit jen na kojení, ale bylo mi za ní smutno tak sem jihned druhý den vzala k sobě. Po 24 hodinách sem vstala z postele a vysprchovala sem se. Jizva bolela, ale dalo se to. ani léky na bolest sem nechtěla. Jen mě po tom epi dost bolela hlava 😝

macanet
31. bře 2008

Tak já nevím, já nevyváděla, vstala jsem druhý den, jizva bolela ale chtěla jsem vstát a starat se o malou, sestry by mě ani nenechali ležet, je důležitý co nejdříve vstát 😉 A hlavně přístup personálu 🙂

petule.h
31. bře 2008

já se taky starat chtěla, ale takY mi maléhop dali až po 2 dnech na celou noc

macanet
31. bře 2008

Po dvou dnech? Ale třeba jsi byla unavená, tak ti řekli, nebo jsi žadálala, každá maminka to snáší jinak, to je fakt

petule.h
31. bře 2008

já byla na nadstandartu, tam se tě ptají, jinak přes den, jsem ho měla od začátku, na noc mi ho nosili kojit, to je jasné, ale pak už jsem chtěla sama, bylo to mé první dítě, tak jsem byla vyjukaná, jinak jsem byla ok

bielanevesta
31. bře 2008

Ja som mala malú u seba až po 4 dňoch, skor som nebola schopná sa postarať 😖 Ale po epi ma nebolela hlava ani sa mi nemotala 🙂

jabber
31. bře 2008

tak já měla spinální analgezii a bylo to super, žádné bolesti hlavy, níc takového. V 17,45 mi to píchli, v 17,50 byla malá venku a kolem 22 přišly nohy k sobě. Celkovou bych nechtěla 😒

petule.h
31. bře 2008

nojo, když to jinak nejde a je to riziko, jde holt celková,m ani klistýr mi nestačili dát

jabber
31. bře 2008

respektive abych to upřesnila - když mi to píchli, tak mi bylo strašně, točila se mi hlava a zvedal žaludek, ale ještě než mě zašili to přestalo 🙂

bielanevesta
31. bře 2008

A čo sa týka napichovanie tak to som vobec necítila, bola som už mimo z kontrakcií tak toto som už nevnímala. Po napichnutí som pocítila obrovskú úĺavu že už necítim bolesti ale bolo mi hrozne smiešne keď som prestávala cítiť nohy 😀

macanet
31. bře 2008

Já měla taky nadstandart a bylo automatický, že Adu byla od začátku se mnou, pouze v případě, že bych si chtěla odpočinout, nebo se necítila na to, aby byla se mnou, by si ji sestřičky vzaly k sobě.jabber chtěla nechtěla, mě už po těch teplotách a vyčerpání bylo všechno jedno a jediný na co jsem myslela bylo zdraví miminka a když ti Dr. řekne, že rychlejší a lepší pro mimi bude když to půjde celkovou, tak nepřemýšlíš nad tím, jestli dáš přednost být s miminkem hned a nebo po dvou hodinách

bielanevesta
31. bře 2008

Mňa rezali večer, malá sa narodila 21.35 takže k nohám som prišla až ráno aj to si ešte robili čo chceli 😀 No dopo som vstala a pomalinky za pomoci sestry zvládla hygienu 🙂

macanet
31. bře 2008

petule klistýr taky, já ani moc nejedla, jen mi dali cévku v letu jsem volala manželovi a než jsem se vzpamatovala byla jsem na sále 😉 Je hodně důležitý přístup sester , takový to hecování, že člověk prostě ví, že musí 😉

bielanevesta
31. bře 2008

My sme klystýr a prípravu zvládli ešte večer predtým keď som prišla s kontrakciami...cievku mi zaviedli až ke´d ma viezli na sál...
Nadstandard som bohužiaľ nemala, bol obsadený, ale 3 dni som bola na izbe sama

macanet
31. bře 2008

Mě furt tvrdili, že to půjde normálně a prdlačky 😖

bielanevesta
31. bře 2008

Mne zas furt tvrdili, že do tretej odpo to už bude za nami, vtedy som bola iba na 4 cm a prišli sa meni´t služby a prišiel doktor, že si kontrakcie vymýšľam, že to sú len poslovia...a že nemožem predsa ešte rodiť keď som taká vysmiata 😠 No nabudúce budem asi plakať 😝

macanet
31. bře 2008

Já vím Aničko, myslela jsem na tebe a držela pěsti, věděla jsem, že nezklameš a porodíš s náma 😀 Já zas tvrdila, že mi je zle a slabo, bylo když jsem měla 40 teploty, ale to srazíme a to zvládnete 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru