Císařský řez v celkové narkóze nebo s epidurálem?

mysmys
2. říj 2006

Ahoj maminky, jaký na to máte vy názor a nebo jaká je vaše zkušenost? Je lepší císař v celkové narkóze a nebo s epidurálem? Co je lepší pro maminku a co pro mimčo? Nebo je to jedno?

baruna
2. říj 2006

Nemám vlastní zkušenost, ale kamarádka rodila první dítě v celkové narkoze a druhé při epidurálu - samozřejmě císařem. A říkala že celková byla lepší, protože byla déle "oblblá" a tolik jí potom nebolelo.

kacabacka
2. říj 2006

mysmys: podle mě je celková narkóza důležitá v hodně vážném případě, nebo pokud si rodička nepřeje jen epidurál. Pokud mě by byla dána možnost výběru, volila bych s epidurálem, abych byla u toho, až se mimi narodí, abych viděla manžela a mohla být při sobě. Je ale pravda, že někdo nesnese už jen poslouchání, co má sestra podat za nástroj a co má dělat...

arietiska
4. říj 2006

S epidurálem rodila švagrová v dubnu, bohužel patří mezi ty osoby, které epidurál umrtvil až nad plýce, takže museli hodinu čekat, než to trochu rozdýchala. Nemohla dýchat, protože necítila plýce a prý to bylo velmi nepříjemný, ale nakonec byla ráda, že u porodu byla přítomná . . . musí se počítat i s rizakama.

arietiska
4. říj 2006

manžel u císaře není . . .

numana
4. říj 2006

v rámci svého studia jsem byla i na praxi na operačním sále,kde rodí maminky císařem.U jednoho z porodu císařkým řezem manžel byl-stál u hlavy manželky.Mezi hrudníkem matky a zbytkem těla byla taková zástěna a tak manžel ani maminka nic neviděli.U hlavy byl taky vymezen prostor pro lékaře anesteziologa a anesteziologickou sestru.Zbytek těla měli v parádě porodníci.Hned jak miminko vybavili z břicha,odnesla ho sestra na box pro novorozence,kde ho lékař-pediatr prohlídl,zvážili ho a podepsali.U tohoto byl tatínek,který v tuhle chvíli od maminky odešel a fotil své miminko-sestřička ho i zapojila do práce a tak podepsal genciánovou violetí na stehýnko svého syna 😉 No a mezitím maminku zašili a tatínek tam hned hrdě se synkem v náručí nakráčel....

Kdybych si já měla vybrat,tak bych šla do epidurálu,neboť i celková anestezie není bez rizik.Ale to už je na každé mamince a čemu věří více-pro její klid.A navíc -i kdybyste např. sebevíc chtěly epidurál a bránilo tomu něco ve vašem stavu(srážlivost krve,deformity v oblasti bederní páteře atd),tak vám ho stejně nedají-je to na zvážení anesteziologa

bibinka
6. říj 2006

ahoj holky,niečo som o tom písala v téme cisársky rez. pa pa

rova
6. říj 2006

Tak já s tím nemám žádné zkušenosti, ani nevím jaký je v tom rozdíl, co se týče zdravotní stránky, ale ráda bych byla u narození svého děťátka, takže bych byla pro ten epidurál..

makak21
6. říj 2006

Ahojky. Já už epidurál měla, i když při jiné operaci. Není to nic příjemného 😒 , ale jelikož budu rodit císeřem, už vím do čeho půjdu. 😉 JEDINĚ EPIDURÁL!! 😀 Myslím, že ty, které rodí "normálně" jsou na tom mnohem hůř. 😀 😀

winnie
6. říj 2006

celková anestezie není moc dobrá, protože dítě se musí vybavit do 5 minut a anestetikum může mít špatný vliv na jeho kardiovaskulární systém. U epidurálu má porodník mnohem víc času miminko vyndat, čili i maminka bude určitě méně poškozená.

krista
6. říj 2006

Po tom co tu čtu tak mám hrozný strach abych jednou nerodila císařem ☹

winnie
6. říj 2006

krista: proč?Ten epidurál se dělá ve většině případů a je docela bezpečný. 😉

krista
6. říj 2006

To jo, ale já se složim když mi někde berou krev, natož aby mi řezali břicho, já vím, že jste tu popisovali, že je tam jakási plenta ale já bych stejně věděla že za tou plentou se mi hrabou v břichu. No jsem asi trochu paranoidní, ale opravdu nesnáším jakékoliv zákroky na mém těle, stačí mi měření tlaku. 😀

ivulinda
30. bře 2008

Ahojky 🙂 .Já jsem měla celkovou narkozu,epidurál jsem nechtěla za žádnou cenu a doktor říkal,že je to lepší prospat tak jsem ho pslechla!!!

dzej
30. bře 2008

ahoj, mě říkala moje dr. že epidural je šetrnější pro maminku i mimimko, protože ta celková narkoza ovlivní přes placentu i miminko. Ten epidural prý ne. Navíc jsem četla dost zajímavej článek, že ty fámy, že po epiduralu zůstane člověk ochrnutý, že je od r. 1950 a 1962, kdy lékař špatně ten epidural "namíchal" že se to skládalo nebo ještě skládá z více látek. Jinak ,že není případ, že by někdo ochrnul 😉 takže já jsem pro epidural

ivulinda
30. bře 2008

já bych se asi epidurálu bala!i toho,že by to bolelo i po epidurálu,ale nevím...

bielanevesta
30. bře 2008

Tak ja som mala epidurál a neviem si predstaviť že by som chcela celkovú...taká som bola rada, že som mohla počuť moju malú ke´d ju zo mńa vybrali 🙂 🙂 Takže keby som niekedy v budúcnosti mala znova rodiť CR tak jedine s epidurálom 😉 🙂

luucia
30. bře 2008

Tak mě dr doporučil epi, že te jo pro mimi lepší! Tak sem ho poslechla a už nikdy více!! Příště chci rodit v celkový narkoze 😝 Píchnutí epi nebolelo, normlání injekce, ale co se dělo pak 😝 nechci tady nikoho strašit, ale takovou bolest sem nezažila! připadalo mi jak kdyby mi za živa rvali orgány z břicha 😝 Sice to trvalo jen asi 5 minut, ale fakt hrozný!!! 😖 Myslela sem si, že mi to nějak špatně sedlo, ale kamarádka mi popisovala úplně tu samou bolest 😖 Jo a ještě je teda dost nepříjemný necítit nohy 😖

ivulinda
30. bře 2008

Mě to dr.který mi císaře dělal nedoporučoval,říkal,že je to lepší prospat a měl pravdu a já jsem byla ráda,že jsem ho poslechla 🙂 ...O epidurálu jsem slyšela to samé co tady píše luucia!!

bielanevesta
30. bře 2008

No ja mám s epi tú najlepšiu skúsenosť. Pichli mi to, ani som to necítila, a po chvíli som prestala cítiť nohy a celý spodok tela a ke´d ma už rezali tak som necítila vobec nič 🙂
Takže každý to má inak, niekomu to vyhovuje, niekomu zas nie....niekto chce celkovú niekto zas epi, všetko má svoje pre a proti.
Moja mamka napríklad rodila mojich bráchov tiež CR a mala celkovú a vždy mi hovorí ako mi závidí, že ja som mala možnosť voľby, že keby si ona mohla vybrať tak zvolí tiež epi 🙂

balsiger
30. bře 2008

ja k tomu napisu nasledujici: mela jsem cisare, na sale mi dal Epi, ale ouha, citila jsem rez ☹ silena bolest,takze mi dali plnou narkozu...nikomu to nepreju

ivulinda
30. bře 2008

Taky si myslím,že to záleží na každém jak si kdo vybere,ale já bych o epidurálu nešla 🙂

bielanevesta
30. bře 2008

Balsi, no to verím, nezávidím taký "zážitok" to by som určite tiež o tom zmýšľala inak 😉

bielanevesta
30. bře 2008

Ale ako som písala ja som bola za epi rada a ani mi nijak nebolo zle, len som mala triašku ale to som mohla mať aj po celkovej...

martinka79
30. bře 2008

tedy dámy tak já sama nevím co zvolit čeká mne rozhodnutí v úterý a netuším. 😉

bielanevesta
30. bře 2008

Marti spýtaj sa mudra o by bolo u teba lepšie a zároveń si pemysli či chceš byť pri tom keď mimíska vyberú,...no máš čo premýšľať 😉 Držím palce

luucia
30. bře 2008

V HK ikdyž dělají CR v celkové narkoze, tak maminku hned na sále vzbudí a mimi ukážou 😉 takže v tom není rozdíl mezi epi a celkovou narkozou 😉

Myslím, že celková narkoza je jistější. myslím že za takovou chvilku se nemůže k miminku dostat, vždyt ho hned vyndají 😉 u mě to trvalo asi 5 minut

bielanevesta
30. bře 2008

Tak to HK je asi výnimka 😒 neviem, v NBK sa to robí inak...ja som malú videla až keď ma previezli na izbu ale myslela som ten moment keď ju zo mńa vytiahli, že som počula jej prvý plač 😵

macanet
30. bře 2008

Já měla celkovou, nejdřív jsem chtěla částečnou, ale rychlejší byla celková i vzhledem k miminku. Trošku jsem si odpočinula a malou mi přinesli hned, jak jsem se probrala 😉

ivulinda
30. bře 2008

u mě taky netrvalo dlouho než mimčo vyndali,souhlasím s luuciou

ivulinda
30. bře 2008

a jak vám šlo kojení po císaři??Ze začátku to šlo,ale pak se mi ztratilo mlíko auž to bylo v háji ☹ .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru