Císařský řez v celkové narkóze nebo s epidurálem?

mysmys
2. říj 2006

Ahoj maminky, jaký na to máte vy názor a nebo jaká je vaše zkušenost? Je lepší císař v celkové narkóze a nebo s epidurálem? Co je lepší pro maminku a co pro mimčo? Nebo je to jedno?

luucia
30. bře 2008

ivu, já sem měla mlíka dost, ale nekvalitního, takže sme po 3 měsích přešly na Nutrilon 😖

bielanevesta
30. bře 2008

Zo začiatku bieda, nemala som vobec MM ale po 4 dńoch sa mi začalo tvoriť ale zas malá bola spavá takže pila aj hodinu kým sa nejedla.... chvalabohu kojím doteraz a asi tak skoro neprestanem lebo malá je hotový prísavník 😀 Ešte ani MS som po porode nemala 😅

macanet
30. bře 2008

Ze začátku dobře, akorát malá byla děsně líná, to se prý stává po SC , doma v pohodě, ale pak se mlíko teplotama ztratilo, ale nevadí jsme spokojený. zdravý 😉

bielanevesta
30. bře 2008

NAJEDLA som chcela napísať 😠
Mací tak tak doležitá je spokojnosť 😉

macanet
30. bře 2008

Adu jedla 1,5 děsný ☹ Po 1-2 zas 1,5h a pak byl konec

bielanevesta
30. bře 2008

No mne práve destký mudr povedal, že ju mám budiť ale to som urobila raz a stačilo mi...malá bola nervózna a vobec nechela ťahať a aj málo vypila a celý deň bola akoby vyvedená z miery...odvtedy som ju nechala a nakŕmila až ke´d sama vstala...a nijak jej to neublížilo 😀

ivulinda
30. bře 2008

Lucci my taky dáváme Nutrilon a docela nám chutná 🙂

ivulinda
30. bře 2008

macanet:a co teda papala tvoje malá když ne MM??

macanet
30. bře 2008

To po těch 1-2bylo ke konci kojení, než nám došlo že hlady, jinak po císaři spala 5h v noci ve dne 3-4h v porodnici radili budit na rozkojení , ale pak jsme zaspaly a už nebudily, stejně po těch 3h si jen pocucávala a právě to trvalo dlouho.

ivulinda
30. bře 2008

a co teda,ale papala když ne mlíko

ivulinda
30. bře 2008

luucia a muže se zeptat na MS?Já nekojím a pořád nic ☹

bielanevesta
30. bře 2008

Mací presne tak to robila Naty 😀 Teraz už naš´tastie papá len 10 minút 😀 ale že to trvalo 😝

macanet
30. bře 2008

Kdy ivulindo, já přestala kojit asi když Adu bylo 1,5 měsíce? Nevím přesně.Dávala jsem Sunar HA.

macanet
30. bře 2008

Vyzkoušeli jsme toho víc, protože jí jen tak něco nesedlo, Nejdřív Nutrilon, pak Beba a nakonec Sunar, teď dáváme Hami 🙂

ivulinda
30. bře 2008

aha,po 1,5 tak to jsem přehlédla,ale vidím,že nejsem sama kdo nekojí 🙂

macanet
30. bře 2008

Je nás víc 😉 mě hodně pomohla diskuze Nekojím...... 🙂

ivulinda
30. bře 2008

jo?a kde to je??

macanet
30. bře 2008

Je tak teď nevím, možná na kojencích, fakt nevím, ale ulevily jsme si snad všechny po přečtení zážitků a že jsme na tom vlastně stejně, pokusím se to najít a dát odkaz 😉

martinka79
30. bře 2008

ach jo maminy tak to tedy budu velmi rozmýšlet. Přeji Vám všem mnoho štěstí. 🙂

macanet
30. bře 2008

ivuli namůžu to najít, snad se najde někdo, kdo ví pod jakým názvem to bylo přesně, jen vím, že to bylo nějak Nekojím no a co má být, nebo tak nějak 😖

ivulinda
30. bře 2008

Já si stejně macanet myslím,že není moc duležité kojit,ale hlavně aby to mimčo papalo a rostlo a bylo zdravé a je už jedno jestli je to mateřina nebo sušina 🙂 !!

luucia
30. bře 2008

Mě taky hodně psychicky pomohla diskuze - prostě nekojím 😉 Byla sem špatná z toho, že sem kojila "jen" 3 měsíce, ale ted vidím i výhody nekojení 😉

Ivu, MS sem dostala za 5 týdnů, co sem úplně přestala kojit 😉

ivulinda
30. bře 2008

Abych pravdu řekla tak mi ani moc nevadí,že nekojím,možná kdybych kojila od začátku tak by to bylo něco jiného,ale nekojím od začátku takže jsem s tím smířená 🙂

ivulinda
30. bře 2008

a ta diskuse je tady luci??

kim
30. bře 2008

Tak já jsem spíš pro celkovou...měla jsem epidurál už napíchnutý z normálního porodu, který nepostupoval, takže mi pak jen epi "přepíchli" a šlo se na věc.To, že jsem malýho viděla...no byla jsem už tak KO, že jsem to ani pomalu nevnímala a proč celková anestezie???Já jsem teda cítila dost bolest, když malýho vyndavali, do dnes nevím, co to bylo, zda to, že jsem hodně krvácela a šlo to přes čípek, který tak bolel nebo to, že malej už byl sestouplej a tahali ho..no pak jsem chytla zánět močáku, takže fakt kdo ví, co bolelo, ale nebylo to vůbec příjemné, takže příště(ono teda žádné příště nebude 😀 ) bych chtěla celkovou anestezii 😉

ivulinda
30. bře 2008

kim ty taky nekojíš???

luucia
30. bře 2008

ivu, jj, je to asi někde na kojencích 😉

zdenucha
30. bře 2008

Já jsem měla obě dětičky při celkové narkoze a jsem za to ráda,syna jsem kojila asi 4 měsíce a puclinku do 5 měsíců.Když to tady čtu s tím epidurálem-je asi výhoda že mrňata vidíte hned ,ale zase ta bolest a rachocení nástrojů brrrrr 😖

ivulinda
30. bře 2008

luci,ale já nevím co kde to jsou ti kojenci...Nezlob se

macanet
30. bře 2008

ivuli já to hledala a zatím nenašla, snad to nezařadili admini jinam, nebo blbě hledám 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru