Císařský řez z důvodu oční vady. Zažila to některá?

jana85
7. dub 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli tu někdo rodil císařem z duvodu oční vady.

johanda
7. dub 2008

jani - máš to indikováno přímo očním doktorem?

ilci
7. dub 2008

jani, já se právě chystám k očaři, abych se s ním o tom pobavila, ale ještě mám čas 😀

jana85
autor
7. dub 2008

Já ještě těhotná nejsem ikdyž se to už možná povedlo ale ještě to nevim.To já se očaře zeptám. Jinak mám kerakotonus.

jana85
autor
7. dub 2008

Jen jsem chtěla vědet jestli tu někdo má s tímto nějaké zkušenosti.

kacka.va
7. dub 2008

záleží na oční vadě. Vždycky je potřeba se poradit s očařem.

ilci
7. dub 2008

když jsem v poradně hlásila "nemoci" a kde mě sledují, sestra sama říkala, že to vypadá na císaře, ale ať se samozřejmě domluvím na očním

katwind
8. dub 2008

mně očař řekl, že to mám hlásit až budu těhotná (jsem po dvou operacích oka, tzv. skleroplastice a fakické čočce), že to jistá indikace k císaři je. Pak jsem se ptala gyn. a ten mi řekl, že do karty mi to píše, ale že se od toho dnes už ustupuje, že se snaží pomáhat rodičce tlakem na břicho, správnou technikou tlačení a kdyžtak kleštěmi...že císař je operace s mnoha negativními aspekty a je lepší tomu předejít... Ale zkušenosti tedy ještě nemám 😎

pavlina05
9. dub 2008

Holky, já mám po operaci sítnice, byla jsem na očním a tam mi řekli, že teda Císař......
Moje dr. řekla, že záleží na porodníkovi.
Ale oční mi řekl, chcete být slepá?????
Takže já se bohužel budu za Císaře rvát!!! 😖

janka.19
9. dub 2008

Taky mám oční vadu. Já jsem na to upozorňovala a řekli mi, že mám při tlačení zavřít oči 😒

maree
10. dub 2008

Já jsem též měla operaci sítnice, ale jako samotná indikace to porodníkům nestačilo..., i když teda moje oční říkala, že by pro císaře byla, ale v tom doporučení to jasně nenapsala, napsala něco jako, že by byl relativně vhodný. Tak si vyberte... To porodníkovi nestačilo. Nakonec císař byl, protože Eliška se neobrátila a byla maličká, a ty oči k tomu přispěly... Možná, že příště, kdyby dítě bylo O.K., se normální porod zkusím prosadit a ty oči fakt risknout. Nemám s SC nejlepší zkušenosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru