• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Číslo na porodní sanitku, Praha. Máte?

12. ledna 2013 
Ahoj holky,

mám prosbu, v prvním těhotenství jsem měla v průkazce číslo na nějakou spešl sanitku, co rozváží do porodnic (nakonec jsem nevyužila), ale teď (když ji naopak plánuju využít) mi u doktorky dali akorát 150 :slight_smile:, když jsem se domáhala, vypadla ze sestřičky ještě nějaká čísla, ale netuším, jak jsou aktuální. Pomohlo by mi, kdybyste mi napsaly, jaká čísla máte v průkazce vy, případně jakou zkušenost s tím voláním sanitky máte (např. že když jste zavolaly tam a tam, poslali vás do háje a tak :slight_smile:). Díky!
2. lis 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Číslo ti bohužel neporadím, jen chci upozornit, že ta porodní sanitka může přijet třeba i za 2 hodiny od zavolání. Možná i proto ti dali číslo 150, ta musí dojet asi do 15 minut.
2. lis 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já v průkajdě teda taky žádný číslo nemam a ani mi o takový možnosti nikdo nic nepovídal :stuck_out_tongue_closed_eyes: , každopádně pokud bude potřeba, tak normální sanitka Tě přece vždycky doveze :wink:.

Ovšem pokud budeš volat 150, tak přijede leda tak hasičskej vůz..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
2. lis 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
Jo, uz mi to doslo, ze jsem to popletla ;) Ja prave nechci volat tu klasickou zachranku, protoze oni pak pry nadavaji, ze je lidi pouzivaji jak taxik a prijedou pozde k zastave srdce, a taky by me nemuseli odvezt do porodnice, kde mam registraci, ale jen do nejblizsi...

No ted jsem v nejaky diskusi nekde vycetla, ze Podoli ma nejaky vlastni (nebo nasmlouvany) sanitky, co by snad byly schopny me odvezt tam, jenze zase muzou prijet az za ty dve hodiny...

Tak fakt nevim :slight_smile: - totiz auto nemame, s taxikem taky mam zkusenost, ze kdyz potrebuju, prijede buhvikdy, k prvnimu porodu jsem jela nocnim busem MHD :slight_smile:, ale to bylo kousek, ted to budu mit dal...
2. lis 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren:mně na dispečinku sanitek řekli,že mám zavolat 156 a že by mě měli dovést tam,kde mám registraci,pokud to bude možné(naštěstí jsem to nepotřebovala)
2. lis 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gerden, až to na tebe přijde, tak si zavoláš sanitku co má k dispozici Podolí (pokud teda něco takového mají a ty si seženeš v porodnici číslo) zeptáš se jich za jak dlouho přijednou, že nehodláš porodit doma na gauči a když řeknou, že do hodiny, nebo dvou tak si zavoláš radši 155 :wink:

To je vtipný... Gerden by si zavolala hasiče a leryl měšťáky :grinning: :grinning: :grinning: , každopádně v obouch případech by vás dokázali odrodit, to né že né :sunglasses: :grinning:
3. lis 2008 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já rodila u Apolináře a tam mi na ambulanci do průkajdy nějaký telefonní číslo zapsali sami.....mám dojem, že bylo na jejich sanitky vybavené k porodu a mají inkubátor.Ale myslím, že se sestra zmiňovala, že kdyby zrovna jejich sanitka nebyla volná, tak pošlou normální rychlou.
3. lis 2008 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já v průkazce neměla žádné číslo, ale u Aplináře mají na nástěnce vyvěšená 3 čísla na sanitky pro těhotné.
3. lis 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me u gyndarky do prukazky cislo na sanitku 267 31 33 33. Je to nejaka centrala v Holesovicich pro celou Prahu.
K porodu jsem jela tramvaji (no...nevedela jsem ze rodim) ;) U Apolinare jsem se pak jeste dozvedela od jine rodicky, ze porodnice ma jeste spesl svoji sanitku...ale uz jsem nezjistovala podrobnosti (sla jsem na pripravu). Ale potvrzuje to, ze Podoli asi nakou svoji ma taky:slight_smile:
Kdyz jsem tyden po navratu z porodnice domu volala akutne 150, tak se s nima dalo domluvit, aby me vzali tam kde jsem rodila.
Ale asi ti tim moc nepomuzu..
3. lis 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
to číslo co napsala josefa sedí
ono je to totiž tak -jestli si zavoláš sanitku normální nebo číslo 150 tak nejsou povinni a ani to nedelaj jestli je neuplatíš :cry: te dovézt do porodnice kam chceš ty nebo kde si registrovaná,pouze do první porodnice co je nejblíž,což muže být problém,protože dnes v době registrací ti klido po vyšu řeknou že máš čas odjet do porodnice kde si zaregistrovaná,a to je nezajíma jak se tam dostaneš,nabídnou ti že zavolaj taxíka
jestli ale budete volat sanitku na tomhle čísle tak vás odveze klidne z prahy do bene atd.
mužete mi věřit píšu to číslo do prukazek dnes a denne papa
3. lis 2008 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Diky holky za info, nema prosim jeste nekdo cislo primo na tu podolskou sanitku, co pripadne prijede za ty dve hodiny? :slight_smile:
3. lis 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky neblbněte když zavoláte 150 tak přijedou HASIČI :confused:

Volejte na klasickou SANITKU opravdu raději 155 a NE 150 :slight_smile:
4. lis 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
janakla, si už třetí kdo to tu píše a stejně tu dál lítají čísla na hasiče :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
4. lis 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, no jo, počkejte až se něco semele, děvčata, a vy si k požáru zavoláte sanitku apod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já na to mam super pomůcku :wink: - situace: někdo někde zapálil dům, kde jsou zraněný lidi. Takže co potřebuju první? Hasiče, protože jinak se do toho domu nikdo nedostane. Pak je potřeba doktor, kterej pomůže těm lidem. A poslední jsou policajti, který budou řešit, kdo to zapálil :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takže pěkně za sebou 150, 155, 158 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A když mam náhodou okno (jako že fakt nemívam, už si to pamatuju :grinning: ), tak si řeknu příběh a je to :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sunglasses: :sunglasses:
4. lis 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiši já sem trubka,omloouvám se a sypu si popel na hlavu
manža říká že mi odchází mozek,to budou ty dvojčata,fakt pardon
4. lis 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem měla zase dříve pomůcku Požárníci, je tam O, takže vlastně nula, takže 150 :wink:. Teď jsou to správně hasiči, ale já si stejně vždycky řeknu, že Požárníci :slight_smile:
4. lis 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mate pravdu, no.... :grinning: ale aspon kdyz jsem to potrebovala, tak jsem se nesekla...tady jsem to cislo hodila bez premejsleni...
4. lis 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě zase máma vždycky učila 158 - na konci osmička připomíná želízka a 150 - nula na konci připomíná rybník :sweat_smile: , takže hasiči - to nevim kde vzala, ale podle toho si to pamatuju :sweat_smile:
4. lis 2008 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže nejjednodušší je volat 112 (pokud teda nejde o sanitku do porodnice :sweat_smile: ) a nemůžeme nic zkazit :sunglasses: :sweat_smile:
4. lis 2008 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, jenže volat 112 je na dlouhý lokte, což se člověku zrovna nehodí, když jde do tuhýho.. :unamused:
5. lis 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
už ste zkoušeli volat 112 -v ohrožení života? :sweat_smile:
naprosto neprof.operátoři,patnást minut než vás spojí a aspon mne se celkem tři lidi po sobě ptali o co jde,a pořád se přepojovalo
to už je lepší zavolat si konský povoz
5. lis 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě učili 150 0 na konci jako hadice, 155 - 5 ne konci jako invalidní vozík a 158 - 8 na konci jako panáček - policajt
5. lis 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
112 doporučuju nevolat nebo jen v případě že nemáte signál a nejde vám spojit 155. Spojí vás to na krajské operační středisko,takže často do jiného města a v případě volání sanitky je to naprd páč to zvedají operátoři hasičů a vysvětlit jim co mají reprodukovat záchrance je mission impossible...přetlumočí to blbě.
5. lis 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nevím, nám třeba ženská ze záchranky na školení říkala, ať na 112 zapomeneme, že s tím jsou akorát problémy a že to trvá i déle, než si dají jednotlivé složky vědět, a když jde o život, tak přece rozhoduje každá minuta.
5. lis 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já jsem naštěstí nepotřebovala zatím volat 112, ale co tu čtu, tak to je síla :astonished: :astonished: :astonished: To jsem fakt netušla, to je ovšem smutná záležitost :pensive: Tak se radši naučíme panáčky,hadice, rybníky a želíska :sweat_smile: a budeme to mít jistější.
5. lis 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No holky dik, definitivne jste me presvedcily, ze 112 si na odvoz do porodnice volat nebudu, i kdyz jsem to ani nikdy nemela v umyslu :slight_smile:)) - ale to cislo na podolskou sanitku nekdo nema? :slight_smile:
5. lis 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gerden,to nejdůležitější co tě zajímá se tu asi nedozvíš, ale není nic jednoduššího než si zavolat do Podolí. Já tam rodila, ale o sanitce jsem neslyšela, ale zeptala bych se být tebou, až půjdeš do poradny a jestli tam nebudeš chodit, tak si tam brnkni. Než tady čekat :sweat_smile:
5. lis 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ja by asi volala 155 :wink: :slight_smile: :frowning2: :unamused: :angry: :angry: :cry: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: :sweat_smile: :confused: :rolling_eyes: :fearful: :zipper_mouth: :dizzy_face:
12. led 2013 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek