Co dělat s dětmi, když přijde porod a není hlídání?

jeta
31. srp 2011

Ahoj. Chci se zeptat. Porod se mi blíží a mám doma tři malé děti a to ve věku 6,3,1 rok. Manžel chodí do práce a nevím za kolik minut by dokázal být doma až to na mne přijde. Prosím napište mi své zkušenosti, jestli jste měli děti v tu chvíli s sebou aby se jim doma nic nestalo anebo u nich třeba někdo zůstal ze zdravotních sester. Vůbec nevím kdo se v tu chvíli o ně postará a dělá mi to starosti. Manžel je obchodník a nevím, zda-li v tu chvíli nebude mít zákazníka, kterého nebude moci opustit anebo zda-li nebude nakládat nebo vykládat materiál z náklaďáku. Má práci na kterou je pouze on sám. Co jste v tu chvíli dělali s malými dětmi, jaké mám možnosti. Hlídání bohužel nemáme, jedna babička bude čerstvě po operaci a druhá babička bude daleko v zahraničí. Děkuji za zkušenosti a rady.

adunka73
31. srp 2011

Myslim si,ze v pripade porodu kazdy zakaznik pochopi o jak vaznou situaci se jedna a manzel se bez problemu uvolni z prace,aby se postaral o sve male deti,kdyz nemate jinou moznost.Nakladani nebo vykladani materialu mi taky neprijde tolik podstatne,jako prichod noveho clovicka na svet 😎 .Pak jsou jeste sousedi,pokud nebydlite na uplne samote,nebo muze porod prijit v noci a to manzel doma bude....nedelala bych si s tim velke starosti,vetsinou se podobne situace vyresi dobre samy.A to rodis tak bleskove rychle,ze manzel nestihne dorazit domu-jak pises o nekolika minutach? 😕

veruska007
1. zář 2011

Druhý porod začal nečekaně v 19.tt ve 2h v noci. Měli jsme doma necelého 1,5 roku starého chlapečka, manžel běhal půl hodiny po paneláku a zvonil na sousedy, kdo by byl ochotný zůstat chvíli u nás, než mě odveze do porodnice... nakonec přišla skoro 90letá paní z domu, seděla hodinu v županu a natáčkách u nás na gauči pro případ, že by se malý vzbudi. Mě manžel jen hodil do porodnice a pospíchal domů. Jakoubek se narodil a umřel ve 3:20, těsně po příjezdu do porodnice.

Třetí porod jsem si domluvila v místě bydliště rodičů a měla s nimi domluveno, že jak to začne, tak jim zavolám a buď pro mě a staršího chlapečka přijedou nebo se k nim nějak dopravíme sami. Naštěstí to bylo v sobotu v 6h ráno, silnice byly ještě prázdné, manžel doma, chlapečka jsme odvezli rodičům (volala jsem jim hned, jak mi praskla voda) a zůstala jsem rodit v tamní porodnici.

Vyšlo to super, protože se malý narodil o dva týdny dřív, tak jsem s tím ještě tolik nepočítala a maminka se den před tím vrátila z výletu a před tím byla týden na puťáku... a to by mi teda malýho neměl kdo pohlídat. Navíc mě dr. strašila rychlým porodem (který nakonec trval 30h 🙄 ), a to by manžel ani nestihl dojet z práce.

V nouzi nejvyšší bych se nechala odvézt sanitkou do porodnice, volala manželovi, ať dorazí domů co nejdřív a mezi tím nouzově nechala malýho u stařičké sousedky nebo jsem si vzala tel. od dvou maminek na pískovišti (sice teda mi to bylo trapné, ale co už), abych se jim mohla ozvat, kdyby bylo nejhůř a já neměla kam malýho dát. Chvíli by ho pohlídaly.

majatob
1. zář 2011

ahoj 🙂
ja jsem mela domluvenou kamaradku kdyby jsme jeli v noci aby jsme deti nemuseli budit (3 a 1 rok) a rano by k nim dorazila teta (jela by z Prahy do Ostravy a to holt nejakou dobu trva, ze 😀), pro pripad, ze pojedeme ve dne byly domluveny babicky, ktery mame po ceste do porodnice (jeli jsme pres 100km, takze zajet kousek navic uz nebyl problem) a nakonec to tak vyslo, takze jsme je v klidu a miru dovezli do Olomouce, vylozili u babicky, dojeli do Prostejova a za tri hodinky se nas nejmensi narodil 🙂
myslim, ze pokud nebyly predchozi porody extremne rychly, tak deti proste udat stihnete, pro jistotu bych se domluvila s nejakou kamaradkou, sousedkou nebo nekym z rodiny a vymyslela variantu noc/den a jak zacnes tusit, ze je to tu, tak je zalarmovat at bud prijedou k vam nebo at cekaji, ze jim dovezete deti 🙂
kazdopadne, ja jsem z toho byla taky pekne nervni, takze preju at vsechno probehne v pohode 🙂

hpaja
1. zář 2011

Tak to věřím, že z toho máš obavu. Sousedka musela minulý týden volat rychlou záchranku kvůli 2měs. dcerce a doma má ještě 2 roční holčičku. Před tím, než rychlou zavolala, volala ještě manžela (byla dost v šoku, nešťastnou náhodou jí starší dcera shodila maličkou z přebalováku - a to byla u ní). Manžel dojel nastejno se záchrankou a tak se doktor. ptal, odkud vyjížděl, že přijel taky tak brzy.... Když mu sousedka řekla, že volala nejdřív manžela, vynadal jí, že nejdřív se volá záchranka a pokud by nebylo komu dítě dát na hlídání, vzali by sebou i tu starší a manžel by jí pak vyzvedl v nemocnici... třeba by to tak bylo i v případě porodu, zkusila bych asi zavolat do porodnice a zeptat se na to 🙂

smardik
1. zář 2011

mi hlídali rodiče - syn měl v té době 15 měsíců a přišlo to v noci tak jsem volala a ještě jsem pro jistotu byla domluvená se sousedy kdyby něco že pohlídají, kamarádka taky byla ochotná a autem by u nás byla do 10 minut

dagmarkaaa
1. zář 2011

My to tohle taky koumali, různé eventuality na den, noc, víkend.... já zavolala o půlnoci kámošce když mi odešla voda ať k nám příjdou přespat kdyby něco... Oboji prarodiče máme moc daleko tak jsem měla jsem v záloze sousedy, pár kamošek, bratra co věděli kdy zhruba to na mě příjde...
Být tebou, obvolala bych pár kámošů, známých, sousedů a připravila je na to, že by ti pohlídali děti až budeš rodit, určitě ti někdo vyhoví.

mkr
1. zář 2011

my jsme měli pro dceru domluvený hlídání u sousedky, případně by se našla i nějaká kamarádka, která by pohlídala, u tebe bych to viděla na někoho poblíž, jelikož čekáš 4 mohl by to být fofr, já druhé porodila do 45 min od prasknutí vody a prvních kontrakcí, takže nikdo kdo by bydlel dál by to k nám nestihl 🙂

zdezli
2. zář 2011

Taky tu nemame zadne pribuzne, nejblizsi 400km daleko. Mela jsem domluvenou kamaradku, ta byla v pohotovosti ve dne v noci, chudak asi mesic vubec nic nepila 😀 Bala jsem se, ze to na me prijde v noci a ja ji budu tahat z postele. Nakonec mi praskla voda v 9 rano a statnim svatku, takze super. Dcerka stravila s kamaradkou a jeji rodinou super den a vecer uz spala ve vlastni postylce a hlidal uz dvojnasobny tatinek. 🙂

sussanah
2. zář 2011

Ja mela prvni porod rychly, takze ted taky cekam spis rychlovku. Mame domluvenou sousedku/kamaradku uz tak cca 3 tydny. Jinak verim, ze vsichni zakaznici pochopi, ze tohle je duvod, proc okamzite odjet z prace bez ohledu na cokoliv. Tohle resit s 3 detmi 2 tydny pred porodem mi prijde vcelku zabavne, uz jsi to mela mit davno poresene 😉

llllucka
4. zář 2011

Taky bych to viděla tak,že manžel to v práci prostě nějak udělá.Ono mu nic jiného nezbude.Zkus se domluvit se sousedkou,aby pohlídala než by manžel přijel a v nejhorším můžeš určitě vzít děti sebou.Jistě nebudeš první rodička,která to tak musela udělat.

kutcher
4. zář 2011

@jeta moc to řešíš... já teda svýho syna k žádným sousedům dávat nebudu... jsou to tady všechno staří protivové, kteří uhlídají sotva sebe, natož malé dítě - normálně jsem připravená ho vzít sebou, ať se to někomu líbí nebo ne... ne každej má manžela, kterej si může dovolit opustit práci, ten můj jezdí s nákl. vlaky a když večer nebo i přes den bude ode mě 100km a víc daleko, tak je mi prd platnej i kdyby přijet chtěl!

lsx
12. čer 2012

Ahoj, myslíte, že by vzali staršího sourozence třeba do záchranky, když by to na mě přišlo? Kdyby přítel nebyl v dosahu...

saminomimino
12. čer 2012

Ahoj,tohle jsem řešila nedávno když jsme čekali dcerku,a naštěstí u mně porod stejně jako u syna začal nad ránem ještě když se spalo,teď mívá ovšem muž i nosční což tedy by byl asi problém největší 😒
tankrát jsme bydleli kousek od porodky a jediné co mně napadlo v nouzi,tak bych syna vzala sebou do záchranky...
Teď jsme přestěhovaní dál,porodnici mám asi 15km muž má 3 směnný provoz ale mohl by přijet kdykoliv,nic méně pracuje taky kus od domova,mám tu sice babi ale i ta má svoje zaměstnání,takže jsme došla k tomu že bych asi děti přinejhorším vzala do sanitky,a kdyby to bylo jako vždy v noci tak to by snad babička doběhla děti pohlídat,právě se nejvíc bojím toho že mi zase nad ránem rupne voda a muž bude zrovna na noční 😒 docela mně dr straší i rychlím porodem kor když jsme loni touhle dobou rodila,takže se bojím aby to nebyl třeba překotný nebo nějaký super rychlí,to by fakt byla asi síla 😀 no snad to dopadne dobře,vidím že ty máš o jedno dítko navíc jak já,tak se drž a ať to proběhne hladce 😉

romcovaklarka
12. čer 2012

Já si myslím, že kdybys zavolala rychlou, tak oni se nějak musí postarat, přeci nenechají batolata a prcky samotné doma. Asi je vezmou s sebou do porodnice a pohlídají je, než manžel nebo někdo dorazí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru