Co s sebou k císaři?

montmirail
4. bře 2022

Prosím kdo už máte zkušenost, co s sebou na porod císařským řezem? Co vám třeba ulehčilo pobyt, rekonvalescenci, co naopak chybělo? Děkuji ☺️

arkapo
4. bře 2022

@montmirail Vzpomínám na to nerada... Měla jsem akutní sekci. Určitě vysoké síťované poporodní kalhotky, vždy větší velikosti. Espumisan - nám dávali jen jednu tobolku, dávkování je dvě, takže je třeba si raději vzít svoje. Potom zdravou psychiku, nízký práh bolesti a zaťaté zuby. Hm, to se asi neprodává, že 🤔 Ať všechno dobře dopadne (a vlastně začne 😉)!

montmirail
autor
4. bře 2022

@arkapo jsi mě vylekala zase 😳 Espumisan na co prosím?

journals
4. bře 2022

@montmirail Já tě zase naopak uklidním. Jsem cíťa, neumím dobře snášet bolest (aspoň si to o sobě myslím) a přežít se to dá. Jako jo, první den, dva, tři jsou náročný, fakt náročný, ale není to nic, co by se nezvládlo. Jdu do toho znovu 😀
Za mě není potřeba nic extra, ale opravdu zvaž v čem pojedeš z porodnice, aby oblečení nezasahovalo do jizvy (nějaký šev). Na to jsem nemyslela a to bych teď hodně řešila.

xnikax1
4. bře 2022

@montmirail nám dávali espumisanu podle dávkování, neměla jsem svůj, nebyl potřeba. Se sitovkama souhlasím, hlavně něco pohodlného na cestu domů, aby to netlacilo. Mám to za sebou dvakrát a jsem cita a přežila jsem to.

montmirail
autor
4. bře 2022

@journals počítám zpět s těhotenským oblečením, to snad tlačit nebude ☺️ škoda že není léto, to bych vzala šaty. Děkuji

montmirail
autor
4. bře 2022

A něco na omývání té jizvy? Nebo jen čistá voda?

journals
4. bře 2022

@montmirail tlacit muze 😉 ja mam na sobe tehotenske kalhoty a sev je primo na jizve

arkapo
4. bře 2022

@montmirail Espumisan na nadýmání. Pohybu moc nedáš a ty plyny umí nadělat dost neplechy. Doporučuju těhotenské legíny. Měla jsem těhu rifle a šef přesně na jizvě. Nebo těhu punčocháče a šaty.
@xnikax1 U nás se šetří... Asi netřeba víc to komentovat...
@journals Plánovaná sekce je asi jiná. Já byla zničená z 22 hodinového porodu, z toho 8 hodin kontrakce co dvě minuty. Měla jsem přetažené svaly, jak jsem se pořád někde věšela, zapíral... Po týdnu v porodnici jsem stále odcházela v předklonu, měsíc po porodu jsem naštěstí doma měla chlapa. Přidala se ruptura konečníku a první měsíc si pamatuju jen strašnou bolest, dal mi dítě nakojit, odnesl, mě pomohl vstát na záchod. Fakt to nebyl nejkrásnější zážitek na světě...
Ale znám maminky, které měly plánovanou sekci a dalo se to.

fandysek_1
4. bře 2022

@montmirail na jizvu stačí voda a mýdlo. Já si sebou brala homeopatika na kojení, balzám na rty. Presnidavky a ovocné tyčinky. Měla jsem i čokoládu. Mám za sebou tři císaře.

zizkmi
4. bře 2022

@montmirail u druheho jsem se vybavila: kojo tilka vlastni polstar, presnidavky, balzam na rty a poradne papuce co neklouzou😁

piggy123
4. bře 2022

Mám za sebou čerstvou zkušenost. Já jsem měla akutního císaře. Když pominu všechny věci, které jsme měli k dispozici od porodnice (léky proti bolesti, kojící čaj, kojící polštář, poporodní síťované kalhotky, poporodní vložky, prsní vložky, Purelan na mazání bradavek, nemocniční erární košile, veškeré oblečení a plenky pro miminko), tak bych doporučila nějaké snadno nazouvatelné neklouzavé pantofle, balzám na rty, sprchový gel a šampon, kartáček na zuby, pasta, nabíječka na mobil, případně dudlík pro miminko 🍀

Na cestu domů nedoporučuju těhotenské kalhoty, protože šev je přímo na jizvě. Nejlépe nějaké šaty nebo opravdu volné tepláky. A samozřejmě autosedačku a oblečení pro miminko. 🙂

arkapo
4. bře 2022

@piggy123 Prosím tě, kde jsi rodila? V porodnici vám dali poporodní kalhotky, prsní vložky... a všechno v závorce??? My neměly ani kojící čaj, protože došel. Plínky pro miminko 🤣🤣🤣 Tu první jsme dostali, tím to zkončilo.

piggy123
4. bře 2022

@arkapo ano, úplně všechno v závorce jsme měli k dispozici od porodnice 💪😂 žiju v zahraničí.

arkapo
4. bře 2022

@piggy123 Tak to máš napsat hned 🤣

montmirail
autor
4. bře 2022

@fandysek_1 tři císaře? Co na to doktoři? Trochu mě to mrzí vzhledem k tomu, že jsem chtěla hodně dětí 🙈

montmirail
autor
4. bře 2022

Díky moc za tipy všem 🙏🙏🙏 jedny kalhoty mám na gumu až nad pasem jakoby ala Obelix 🤭 tak sbalim radši i ty. O tom Espumisanu jsem neslyšela, v kombinaci se stravou jsem zvědavá. Naposledy jsem jedla v nemocnici chleba, fazole, chleba .... 😁😁

arkapo
4. bře 2022

@montmirail Nám vařili výborně a hlavně jsem měla hrozný hlad. Jedla jsem v pondělí večer doma, pak až ve středu snídani. Koblihy. Sama si je nekoupím, tam jsem je zhltla. Nám dávali Espumisan automaticky - stačí, že bolí jizva, tak proč se ještě trápit s plyny. Obelix bude super 👍

journals
4. bře 2022

@arkapo Tak on žádný porod nebude procházka růžovým sadem... jaká je plánovaná sekce zjistím asi až v létě, mám za sebou akutní sekci po víc jak 60 h vyvolávání, takže si troufám tvrdit, že na vlastní kůži vím, že to pohodička nebyla. Ani předtím, ani potom. Ale přežít se to dá. Hodně záleží jak k tomu každá přistupuje, to udělá s psychikou hodně. Týden v předklonu chodí po sekci snad každá. Čímž tvou zkušenost nechci snižovat, ale prostě to tak je. On ani přirozený porod nemusí být na pohodu a často není. Pak je otázka co je lepší, jestli mít rozpárané břicho, nebo spodek. Vždy je to něco za něco a stejně za to to miminko stojí ❤️

kokca
4. bře 2022

@montmirail Mám za sebou 2 plánované sekce a nic moc je první den, pak to bylo více v klidu. Krom klasických věci moc doporucuju láhev Rajec s pitkem. 24 hod po sekci nemáš zvedat ani hlavu, aby te druhy den nebolela a zároveň musíš dost pít. Tato láhev byla super. Sestřičky mě za napad chvalili a dolevali mi tam vodu, čaj…

fandysek_1
4. bře 2022

@montmirail doktoři v klidu. Ani u jednoho císaře jsem neslyšela, že je nějaký problém mít další dítě. Mám první dvě děti po roce a třetí po 2 letech od prostředí. A to mi jen řekli, že bych 2 roky měla počkat. Chodím do ambulance v nemocnici na gynekologii.

fandysek_1
4. bře 2022

@montmirail jinak je jasné, že to bolí, ale to k tomu prostě patří. První císař nic moc na rekonvalescenci, u druhého jsem běhala třetí den jak bych nikdy nerodila a ten třetí jsem první dny byla totálně unavená, ale pak se to zlomilo a běhala jsem taky jako laňka. Je to i dost o psychice. U toho třetího jsem šla hned po šestinedělí na fyzioterapii a víc jsem dbala na jizvu a masírování.

journals
4. bře 2022

@fandysek_1 muzu se zeptat uplne bokem? U planovane sekce se zase reze stara jizva?

fandysek_1
4. bře 2022

@journals jo jo řeže se stále to samé místo. U druhého jsem jí měla krásnou u třetího jí mám trochu na straně rozjetou, ale je to tím, že končí u strie. Nedávno mi jizvu praktická doktroka pochválila, že to vypadá velmi dobře. Jsem rok po třetí sekci.

journals
4. bře 2022

@fandysek_1 ja mam jizvu sice krivou (sekce byla opravdu hodne akutni, tak rezali fakt narychlo), ale krasne zahojenou. Doktorka se az divila ze to temer neni poznat. Jen me trochu desi to, jak bricho rozdeli a vznikne takovy previs, coz se u me casem srovnalo a stahlo, ale bojim se aby mi to ted nezustalo. Obezni nejsem

alpakovo
4. bře 2022

@montmirail prvni CS akutni,neměla jsem navic nic a co jsem pak chtěla, to dodali z domu. Druhy CS byl plánovaný, to uz jsem si kupovala vyšší poporodní kalhoky a věděla jsem,ze jedine tmavý ručník nezašpini až tak desinfekce. A protože jsem mlsoun,sbalila jsem si müsli tyčinky. A třetí byl opět akutní CS, měla jsem vše jak na klasický porod,nechybělo mi nic,jen navic jsem měla tašku knížek a 2 tabulky čokolády 😊😊 ale já byla exot i pro sestřičky, už po 24 hodinách nebyl problém chodit nebo se jinak hýbat

fandysek_1
4. bře 2022

@journals já teď akorát shazuji kila a převis jde dolů. Takže to chce cvičit a on se zase stáhne.

rubesovak
4. bře 2022

Krom toho všeho co tu padlo nezapomenu na větu dětské sestry přímo na porodním sále ve chvíli, když začal pan primář s porodem : " Máte telefon? Udělala bych vám fotku miminka " Samozřejmě jsem neměla tak pro něj běžela za přítelem vedle na porodní pokoj kde čekal. Takže já doporučuji přímo na sál, pokud tam nebude partner, vzít si telefon🙂

chasing_rabbits
4. bře 2022

Připíchnu se 🙂

lucka662006
4. bře 2022

@montmirail A co by na to měli říkat doktoři? Třeba tak jako "ne, vy budete rodit po dvou císařích rozhodně vaginálně" ?

biciklissie
4. bře 2022

Pokud jsi malá, tak doporucim si vzít malou stoličku k posteli. Nejde prý mají, nekde ne. A byla to chutovka, to šplhání a hlavně sesplhavani z vysoké postele, často ještě s miminkem v náručí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru