Co se dává za porod dítěte?

bambulik
6. pro 2007

Existují u vás, ve Vašem kraji nějaké tradice co se dává za porod dítěte? Třeba co já vím kolegyně z jižních čech mi říká že se dává zlato...
mě tohle tak nijak nenapadlo, myslím že vlastně to nejcennější si doneseme přece domů, možná nějaká ta kytička, ale nevím...
a hlavně co já vím, u nás v rodině se děti musí pořádně zapít....

nanda
25. led 2008

Holky ja na zlato teda vuuuuuuuuuubec nejsem.teda na sperky tak nejask vubec.A tak kdyz se me Manza zeptal co chci za Stepanka tak jsem si koupila bundu-tu jsem uz potrebovala a za Ondraska jeste nemam vybrano.Tak az me neco prasti do nosu. 😀 😀 😀 😀 Ale jinak si myslim ze neni potreba nic kupovat,jooooo a kyticku jsem dostala u obou kluku 😵 😵 😵

lenkabu
25. led 2008

Tady se říká že za dítě by měl být zlatý šperk...tak to nechci, zlato nenosím 😅 Ani nevím jestli manžel tu tradici zná,nechám se překvapit. Myslím že ho napadne kytka..a když bude něco k tomu,budu ráda už proto že se na to budu dívat za 20 let a říkat si "to je za Vandu" 🙂
Ale když nebude nic, přežiju to bez úhony 😉

zuzik03
25. led 2008

já bych chtěla kytku, to by mi úplně stačilo, nějak se mi totiž nedaří manželovi vysvětlit, že kytka je pro ženu při určitých příležitostech důležitá - jsme spolu přes 8 let a dostala jsem ji max 4x 😒 on je manžel prostě praktický a přijde mu, že to nemá význam, že kytka zdechne 😉 ale za porod bych ji fakt chtěla 🙂

bambulik
autor
29. čer 2008

tak už mám po porodu a dostala jsem nádhernej puget, a krásný vysněný naušnice a hlavně největší dárk jsem si dovezla z porodnice

janula2008
29. čer 2008

Tak u nas to byl zatim jen ten puget, ale aspon ze tak 😀 . presne tak, nejvetsi darecky mame doma a ja zlato nenosim. Ale myslim, ze si jeste reknu za porod o rotoped 😅 .

lenulin
29. čer 2008

no já jsem od manžela dostala nádhernou kytku a když se mě ptal co chci za porod, tak jsem nechtěla nic.Jelikož máme teď tolik vydání s malým,že je zbytečné mi něco kupovat když nic nepotřebuju.Já jsem holt praktický člověk. 🙂

konja
29. čer 2008

No tak já pochybuju,že mě manžel poběží něco koupit,to spíš jeho máma, ta je na tohle jak ujetá. U manžela jsem spíš zvědavá jestli si uvědomí, že aspoň kytku by mě mohl donést velkou.On manžel sice kytky nosí, ale jeho fantasie končí u jedné růže!!!Tak jsem zvědavá jestli ho napadne, že by se teď mohl aspoň jednou překonat. Ono mě bylo docela trapné když jsem u prvního dítěte dostala od každé návštěvy kytku a ta od manžela byla ze všech nejmenší... ☹

krista
29. čer 2008

Mě se manžel ptal sám co chci, nejdřív jsem říkala že nic, ale pak mě prostě ukecal, že se byl podívat ve zlatnictví a že mi musí koupit naušnice (který už jsem chtěla dlouho) já měla porod i narozky prakticky zároveň takže jsem si to vybrala dohromady 🙂 na narozky jsem pak dostala ještě kytičku 🙂

martinka79
29. čer 2008

tak já za první tedx dostala zlato a květinu, lw jwlikož nejsem na šperky a nijak to nepreferuji tak jsme tentokrát doslala několik kytic čekaly na mě doma a krásně uklizený byt+ navařeno a s dcerou byly jak dva profíci a to byl dátek snad největší. žádná babča a n kámoška nemusela vypomáhat. a teď jsem tedy dostala spinningové kolo což musím říci mě moc potěšilo jelikož jsem chodial jezdit dříve a teď už nebude tolik času. 😉
ale miminko je snad pro nás všechny ten největší dar.

pantomima
30. čer 2008

kytka , která se vešla a ž do kýble a řetízek z bílýho zlata 😉

kristi
30. čer 2008

kyticku jsem dostala....zlato nenosim

lenkabu
30. čer 2008

Tak já nakonec nic 😅 Pokud is dobře vzpomínám tak neřekl ani děkuju 😀 Ale opravdu hodně mi s Vandou pomáhá tak to je lepší než šperky 😉

bublina7
30. čer 2008

Mě manžel objal a oděkoval mi za oba kluky, ale nejvíc mě těší, že nás má rád a že jsme spolu všichni šťastný 😵

lucenek
30. čer 2008

hoj holky...
nemluvím za sebe ale
moje kamarádka dostala za porod druhého dítěte od přítele 50 tis na nové prsa 🤐
a už je má 🙂
jsou pěkný
třetí nechcou si nadělila totk....

pipetula
30. čer 2008

No já jsem od manžílka dostala extra velké balení Toffifee, on ví že je miluju a dávka sladké energie mě druhý den po porodu opravdu pozvedla náladu více než cokoliv jiného!!=))

krista
27. říj 2008

hlavinka • 32tt • Dnes v 15:58
Ahoj holky, copak jste si praly za porod? Pokud se na to tedy jeste hraje. Po mne to chteji vedet a mne nic jineho, nez odstraneni speku a laloku pod bradou nenapadlo 😀

marselina • 1d, 34tt • Dnes v 16:48
já jsem za prvního syna dostala zlatý prstýnek a za toho druhého dostanu také zlato,mám vybraný zase prstýnek tak uvidím.těší mě když se podívám na ruku a můžu si říct tak tohle mám za kubíčka.........

mamina • 5d • Dnes v 16:49
Co bych si přála,být Tebou?Zažít krásný,pokud možno přirozený porod s minimem zásahů od lékaře a s minimem podávaných medikací.Neříkám,že je to bezbolestné,ale to s medikací taky ne,a takhle to(alespoň mě)bolelo míň a víc jsem si to užila.Jestli chceš,koukni: Jaký byl porod,strana 45 mamina • 5d • 1. listopad 2007 ve 00:35
Držím Ti palečky,ať všechno nakonec proběhne k tvojí i miminkově spokojenosti.

hlavinka • 32tt • Dnes v 17:18
Marsel: tak to mas jednoduchy a je to i hezky, to jo. Jenze ja trpim na vyrazku na rukou a tak nenosim ani snubak, coz mne stve a mrzi, protoze jsem ho chtela nosit stale. Takze sperky u mne nepripadaji v uvahu ☹ Napada mne nejaka pekna dovolena, ale v lete bude maly teprve pul roku a to je jeste brzy na more....

Mamina: ano, to si preju, ale to si preju ne za porod, ale pred porodem ci pri porodu 😀 A diky za odkaz, kouknu na to. Mam to tam docela nacteny, ale jen letosek asi od leta. Diky moc 🙂

marselina • 1d, 34tt • Dnes v 17:20
hlavinka:aha tak to jinak nevím co poradit,chtělo by to ale asi něco na památku ne i když pravda ta dovolená by nemusela být vůbec špatná.

evamik • 27tt • Dnes v 17:24
Tak mně to připadá trochu přežitek - dávat něco ženě za porod... Asi bych si přála, aby se partner co nejvíce podílel na péči o dítě... Pokud vyloženě nějaký dárek, tak asi jak píšeš - nějakou dovolenou - prostě společný zážitek...

kristi • 1d • Dnes v 17:25
ja si nic neprala, dostala jsem kvetinu a pranicko a milujiciho otce sve dcery, to mi staci....

atreides • 1d • Dnes v 17:27
mě ani nenapadlo si něco přát 😕 dostala jsem obrkytici a hlavně, že jsme všichni tři šťastní

hlavinka • 32tt • Dnes v 17:28
Mars: no, neco na pamatku, treba novy faro 😀 Ne, delam si srandu. Prstynek mne taky napadl, jenze aby mi lezel v supliku, to by mi bylo lito.

Eva: no, taky si rikam, ze dovca by byla dobra, spolecny zazitek. Kdyby bylo na mne, nic si nepreju (hodnotneho, vecneho), ale ptaji se mne na to, tak co nadelam, ze? 🙂

Kristi: tak to je pekne a myslim, ze to staci. Ale kdyz jsi v rodine, kde se na to hraje, tak asi neco rict budu muset 🙂 Napada mne volny jeden den v tydnu, ale to mne napada ted, ale co kdyz pak budu zavislak na svem decku a nebudu ho chtit opustit ani na pul dne? 😀 😀

kristi • 1d • Dnes v 17:29
Hlavinka: i moje mama jeste dostala za me i brachu zlato, ale ted si myslim,ze se na to uz nehraje. materialni veci ti stejne budou nanic, i kdyz takovy diamanty maji svou stalou hodnotu.... 🙂

gtver • 1d • Dnes v 17:30
Čistě materialisticky 😀 : Dostala jsem od manžela a od tchána květiny, poděkování a od manžela ještě krásný prstýnek, který se mi kdysi líbil a manžel ho sehnal 😵 Jo, nic jsem si nepřála, všechno byla jejich vlastní iniciativa 😀

hlavinka • 32tt • Dnes v 17:38
Kristi: nebo ted koupit vyhodne nejake akcie a za par let je prodat, ze 😀

Gvert: tak to je hezke, ze se na nic neptali a sami hnedka neco koupili 🙂 a hlavne, ze si manza pamatoval neco, co se Ti davno libilo 😀

kristi • 1d • Dnes v 17:38
hlavinka, no a proc ne? 🙂

hlavinka • 32tt • Dnes v 17:40
Kristi: No, pak by bylo na pet dovolenych, co?:o))

gtver • 1d • Dnes v 18:05
Si tu smolím příspěvek a najednou černá obrazovka. Koukám, co se děje a moje milované děťátko ma ručičku na tlačátku reset a šíleně se tomu řehtá 😠 😀

No tak tedy znova:
Přesně to mi taky udělalo největší radost a docela mě to i dojalo (což se mi až tak často nestává 🙂 ), že to byl zrovna "tradiční" prstýnek byla spíš náhoda. U nás se jinak na tradice moc nejede, takže místo zásnubního prstýnku mám "zásnubní" džíny a na výročí svatby jsem dostala fotbalový míč EURO 08 😀 😀

Hlavi, manža ti hlavně chce dát něco z lásky, ne proto, že se to dělá 🙂 , jen se prostě nechce seknout, tak se ptá 😉 Ber to takhle.

barusha • 1d • Dnes v 18:15
Ahoj holky,tak já jsem dostala kytku a když jsem se hlásila o svý "práva" 🙂, bylo mi řečeno,že o tom nic neví.Ale fakt,manžel je cizinec...Tak jsem si koupila koženej kabát a pak jsem mu oznámila, že už jsem se podarovala

pepibubu
28. říj 2008

Ahoj holky.

U nás je to tak, že teta "za porod" dostala velikej prsten s tygřím okem (před 38 lety), a tak nějak před tím, než jsme šli rodit my tak mé příbuzenstvo tak nějak nenápadně vysílalo, co že to jako dostanu. Dělala jsem hluchou, protože m to přijde divný, zlato za dítě, přijde mi to tak trochu jako handl, tady máš dítě, naval zlato... Znám jednu holčinu, která to řešila asi od 6. měsíce, co že jako dostane, a když pak dostala prstýnek, tak si ho šla vyměnit za náušnice....

Prostě já sama za sebe jsem Honzovi řekla, ať mi "za porod" nic nekupuje. Po příchodu z porodnice domů na mě čekala krásná kytička (viz album), a poličky v obýváku. A umí se o malýho postarat, a je vidět jak je šťastnej že nás má. Víc nežádám.

cazadora
28. říj 2008

tak u nás se na to nehraje nic jsem si nepřála ale do porodky mi manža donesl obří balení rafaelo a to mi teda bodlo za dobu v porodce jsem ho zmákla sníst 😉 a nejcenější je že malou miluje

hlavinka
29. říj 2008

Gtver: ano, mas pravdu, beru to tak, ze mne miluje a chce mi udelat radost a ne dat neco za porod, ze se to delava nebo snad musi. Jen aby on prezil ten porod ve zdravi, az to vse uvidi 😀

vendulka
29. říj 2008

já se ráda nechám překvapit,ale žádné dary v podobě zlata nečekám a ani moc nechci...řetízky nenosím prstýnky jen snubní a zásnubní...stačí kytička a nebo nějaká malá pozornost...

sarkal
29. říj 2008

Tak v první řadě zdravé mimčo a pak si tajně přeju prstýnek 😀 ,ale bude mi stačit i pěkná kytička a políbení manžílka 😵

hlavinka
29. říj 2008

Sarka: dej mi e-mail nja mu na manzela, ja mu tajne poslu odkaz na tuhle stranku 😀

sarkal
29. říj 2008

Se nechám překvapit jestli ho to samotného napadne 😀

hlavinka
29. říj 2008

Oni se muzsky nekdy nezdaji, takze myslim, ze se dockas 🙂

sylvar
29. říj 2008

já teda dostala kyti a kokynka a hlavně, báječnej chlap, co byl u porodu se o malou stará od narození-od krmení, přebalování, chození ven, hraní, když mi není dobře, zavřou se v pokojíku a hodiny blbnou, je to super a jsem šťastná, to nenahradí žádné zlato a tomu podobné 😉 i když, taky jsem ho tím ,,prudila,, co dostanu a dostala jsem 9denní pobyt na nadstandardu 😀 ale s kecama, že je to drahé 😖

hlavinka
29. říj 2008

Sylva: to je opravdu dar nad dary, kdyz je tatinek takovy super a stara se, hraje si. Kdyz hlidam neter, kolikrat nemam silu na to, si s ni hrat cely den (2 az 3 roky). Postarat se to, to mi nevadi, ale cely den se udrzet psychicky na urovni 2 az 3 letyho decka je sila. To Tomas (manza) se s ni vydrzi hrat (sice s ni nikdy nebyl cely den, ale hraje si s ni - samozrejme zase nebere v potaz starani a vychovnou stranku). Tak se tesim, ze az bude mala na svete, tak si taky obcas vyhraji bez problemu spolu a ja si odpocinu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru