Co se dává za porod dítěte?

bambulik
6. pro 2007

Existují u vás, ve Vašem kraji nějaké tradice co se dává za porod dítěte? Třeba co já vím kolegyně z jižních čech mi říká že se dává zlato...
mě tohle tak nijak nenapadlo, myslím že vlastně to nejcennější si doneseme přece domů, možná nějaká ta kytička, ale nevím...
a hlavně co já vím, u nás v rodině se děti musí pořádně zapít....

ene
6. pro 2007

Jj, za porod se "musi" mamina odmenit necim zlatym 🙂)

bambulik
autor
6. pro 2007

takže takhle to chodívá?

zuza56
6. pro 2007

ahojky u nás v rodině se to taky dělá že mamina něco dostane.Sice můj manžel o tom nevěděl tak u prvního jsem od něj nic nedostala ☹ Snad se polepší ted u druhého 😀

denousek
6. pro 2007

kamos rekl kamosce ze za holcicku dostane pusu a za chlapecka si muze vybrat nejaky sperk 😀 no a pred 2 hodinama porodila chlapecka 😀

bambulik
autor
6. pro 2007

denousek, tak to velká gratulace novorozenci, bomba!!!

ene
6. pro 2007

Tchyne za meho manzela dostala velky zlaty prsten a ten mi pak predala na nasi svatbe do opatrovani 🙂 Na prst bych si ho teda nevzala, ale gesto je to mile 🙂 Ja si sproste sama rekla o zlate nausnice 🙂)

romana27
6. pro 2007

teda já nic nedostala, kromě Danečka 😵 a ten mi bohatě stačí 🙂
Zlata mám dost, nemám to ani kam nosit, takže to jsem nechtěla no a pak už mi můj nic nekoupil, krom kytky. Naši mi dali penízky, ať si něco pěknýho koupím.

bambulik
autor
6. pro 2007

ene a mužík souhlasil?
právě jsem byla překvapená když se mě někdo ptal co mám slíbeno za porod? Nějak jsem nevěděla, že by se mohlo něco dostat...

bambulik
autor
6. pro 2007

romčo, já myslím že právě Daneček je ten největší dáreček....
já na zlato jsem alergická, takže tam by to stejně nešlo, hlavně a´t jsme zdraví, ale kytka asi potěší, ale to je prý tak nějak samozřejmost....

prada
6. pro 2007

Já jsem za dcerku dostala Zlatý prstýnek a zlatý náramek a manžel pořádně zapíjel! 😀

lukin
6. pro 2007

Vůbec jsem netušila, že se něco dává za porod. A můj manžel to taky nebude vědět, ale já nic nepotřebuju, hlavně, že budeme mít miminko.

slevik
6. pro 2007

Tak já s ničím nepočítala, ale manžel překvapil praktickým dárkem. Koupil mi novej skvělej foťák 😵 . Takže fotíme o stošest 😀

terkaz
6. pro 2007

ja jsem dostala pusu 🙂 a manzel mi rekl, ze je na me pysnej , a ze si me moc vazi ... to mi uplne staci 😉 😀

r123
6. pro 2007

tak já dostala samozřejmně kytičku a novej telefon (kterej mi za půl roku ukradli 😒 )a obě babičky koupili stříbro.jedna řetízek druhá prstýnek.

paolin
6. pro 2007

ja od pritele dostala retizek z bileho zlata a veelikou pusu 🙂
a krasny pocit, kdyz jsem videla to dojeti a hrdost, s jakou novopeceny tatinek hledel na syna 😀

marinka
6. pro 2007

já jsem dostala krásnou kytku a nádherné uvítání, když jsme přišli z porodky - všude vysely srdíčkové balonky, na zemi byly okvětní plátky růží, hrála whitney houston - no ořvala jsem to a přišlo mi to romantičtější a krásnější, než kdybych dostala nějaký šperk v krabičce.

spagatice
6. pro 2007

Jak znám svého muže, tak ho jednou asi ani nenapadne kupovat nějaký šperk. Já bych byla mnohem radši za pusu a objetí. I když to můžu a mám každý den, stejně je to pokaždý krásný, jako by to bylo poprvý. A jako samozřejmost bych dar vůbec nebrala. Nejkrásnější je přeci vidět jak je muž šťastnej a hrdej na miminko a na svou ženu, která všechno zvládla. Víc přeci neni potřeba.

viona
6. pro 2007

U nás je to tak,že jsem dostala od manžela obr kytku 🙂 a potom jsem si vybrala nový telefon,ale ten jsem už stejně potřebovala,tak bych si ho koupila i tak.
Od tchána jsem ale dostala dva tisíce,ať si něco koupim,švagrová takhle od něj dostala peníze taky za každý dítě,tak já prý taky,že to je odměna za vnouče 😵 😉

alcatko.j
6. pro 2007

Darek za dceru ci syna potesii kdyz je pravda, ze v tu chvili, i pote, maminka po nicem jjnem, nez po zdravem detatku netouzi 😵
Ja si neprala nic, nenapdalo me to, nedoslo mi to, dostala jsem krasnou kytku a byla jsem namekko 😅 Po par tydnech jsem dostala penizky a mela jsem si jit vybrat a koupit sperk, coz me prijemne prekvapilo a ma hamounska povaha po tom vsema 10 skocila 😀 😀 Zluteho zlata mam miliony a nelibi se mi, bile zlato mi prislo drahe, potrebovala bych si koupit, kdyz uz, tak vsecko a Jira neni ropnej magnat, ze jo, tak jsem si koupila stribro, prsten(ale vypada jak bily zlato 😀 ), retizek s priveskem, naramek a dvoje nausnice 😀 😀

paolin
6. pro 2007

jo, jeste Vitek dostal od kazde babicky sperk nebo neco na upominku. ma to schovane v krabicce i se svym praminkem vlasku a vsechno mu to dam, az mu bude 18. u nas je to takova tradice 🙂

kikimaruska
17. led 2008

Prý se za porod dává nějaký šperk-já to tedy netušila a myslím že u nás to asi taky nebude... Jedna maminka dostala prstýnek a druhá kamarádka též prstýnek a za druhé dítko náušničky. Mě by stačila velká pusa a kytička...od našich už dostaneme námi vybraný dopředu kočárek, vaničku a nějaké věcičky...takže Ti už nám dají dost dopředu 🙂. ale jak znám mamku, přitahnou s dědou velkýho plyšáka...u nás se každýmu dítku vždy dá velký plyšák, který s ním vyroste (já mám doma velkýho žlutýho jezevčíka... 🙂 ,(škoda že mi ho nikde nechtěj vzít do čistírny vyčistit ☹ ).

morusa
17. led 2008

Já dostala obrkytku, krásnou a prstýnek z bílýho zlata přesně podle mého vkusu. Taky by mi samozřejmě stačila pusa, ale na druhou stranu si myslím, že jsem si to po tak dlouhém porodu zasloužila 😝 a za pár let, až se na ten prstýnek podívám, tak si na to pokaždý vzpomenu. Jo a taky dodržíme tradici, že ten kdo našel první zoubek ,dostane na šaty ,takže už je mám na jaro slíbený 😵

karotky
18. led 2008

Zuzo...............asi tak jako Ty. 😀
Já vlastně ani nic nečekala.................bylo pro mě nejdůležitější zdravé miminko. 😉 Ale nějaké "koště" manžel mohl koupit.........už z tradice. 😀 Ale poděkoval mi. 😵
Moje maminka mi taky poděkovala a zeptala se:"Chceš teda koupit nějakou kytku?!" 🙄
Tak jsem řekla,že ne protože mě kloudnější odpověď nenapadla. 😅
Já jsem takový člověk,který si nerad něco vynucuje a udělá mi větší radost,když mě druzí překvapí. 😵

sisstin
18. led 2008

karot:já taky dostala kulový 😅

aallii
18. led 2008

Holky já taky nedostala nic,ale pořád mi objímá a pusinkuje a děkuje za malého.

karotky
18. led 2008

Siss.............tak to si mě ulidnila. 😅

sisstin
18. led 2008

karot: mě ani nenapadlo, že bych měla něco dostat...to jsem si přečetla až na konovi 😅

karotky
18. led 2008

Siss...............asi tak.Když jsem viděla pak v albíčkách ty pugéty,tak mě to tak trochu zamrzelo,ale žíly mi to zas tolik netrhalo. 😀
Já jsem ráda,že mám doma "pohodičku",manžel je mi věrný a nemlátí mě. 😀
Co by za to jiné daly..............třeba. 😅

sisstin
18. led 2008

karot: mně stačilo, že se mnou byl MP celý tři dny v porodce...od 10do 6do večera..to byl největší dárek 😉

karotky
18. led 2008

Pro mě zase,že se Áda narodil ževej a zdravej. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru