Co zvolit u porodu? Klystír nebo Yal?

pajmis
12. zář 2008

Ahojky holky... můžete mi prosím poradit co zvolit u porodu?? Jaké zkušennosti máte s gelem jménem YAL?? Nic moc teda o tom nevím, ale prej je šetrnější než krystýr?? Jestli ste ho některá měla, tak napište své zkušennosti, nemůžu se rozhodnout, co je lepší... Díky za vaše odpovědi 😉

hlavinka
16. říj 2008

Holky, moje Dr. mi nechce napsat Yal gel, ze pry to neprotahne uplne:o( Co s tim? Mam si o nej rict pak v prodonici, az budu chodit na ty predporodni kontroly? Nebo stalo se vam to nekdy? Diky 🙂

lucianka
16. říj 2008

Hlavinko, ani jsem nevěděla, že Yal může předepsat DR. Mně na předporodním kurzu řekli, že si ho mám koupit v lékárně a donést s sebou 🙂
Ale já zvolila klistýr, protože jsem právě slyšela, že to má větší efekt než Yal 🙂

lucianka
16. říj 2008

Jo, a ještě jedna věc... udržela jsem v sobě klystýr opravdu jen tu nejnutnější dobu (kontrakce jsem měla po 4 min. a rozhodně jsem to v sobě nedržela při kontrakcích) a vyčistila jsem se dobře 🙂

hlavinka
16. říj 2008

No, tak se jeste zeptam primo v Podoli, treba to pujde zakoupit. A kdyz se nepouzije, tak na zacpu se bude hodit.
Mozna ze nema takovy ucinek, jako klistyr, jenze proste predstava, ze v sobe mam udrzet litr nebo kolik vody behem kontrakci je dost desiva. Ikdybych mela ten yal pouzit 2x behem porodu, tak stokrat lepsi nez klistyr.....brr 😒

mobina
16. říj 2008

Já měla taky klystýr a bylo to naprosto v pohodě. Jen do mě nalili vodu, otočila jsem se na patě a šla na wc a prošistila jsem se bezvadně. Kamarádka měla Yal a nebyla vůbec spokojená, dostatečně se nevyprázdnila 😒

hlavinka
16. říj 2008

hm, tak ja nevim. A to jsi v sobe udrzela tu vodu tech 10 minut i pri kontrakcich? 🙂

konja
16. říj 2008

hlavinka: myslím, že se dá koupit i bez receptu.Každému asi vyhovuje něco jiného, ale já ho měla a byla jsem spokojená. Klystýr mě osobně je proti srsti, jen ta představa je mi nepříjemná. Yal jsem ustála dostatečně a vyprázdnila jsem se taky vpoho. Při porodu žádná "nehoda" nebyla (ikdyž já nepatřím mezi maminky, které by při tlačení mimina ještě zvládli přemýšlet zda při tom netlačí ještě něco jiného!Já jsem první porod měla úplně bez klystýru a "přežila" jsem to bez následků 😉 )

lukin
16. říj 2008

Jaký je vůbec rozdíl mezi Yalem a klystýrem? Já měla klystýr a bylo to "bezva" 😀 Ne, vážně, nic strašného to nebylo, jak tady na koňovi čtu.

evaje
16. říj 2008

Já první porod taky nestíhala vyčistit střeva. Teď mám sbalený Yal. Dá se koupit v lékárně. Je to taková tuba s asi 100ml roztoku. Ten se napění a vstříkne do konečníku. Ta tekutina pak vzlíná střevem a prostě ho dost dobře vyčistí. Pak jdeš taky na WC, třeba i několikrát. Je to přijatelnější postup se stejným výsledkem,ale není to 500ml vlažné vody, ktrou mnohdy nejsi schopná udržet už ve chvíli,když se postavíš. Natož tak dojít na WC.
Střevo to vyčistí úplně stejně, možná i lépe. Podává se i před operacema na střevě, tak je to fakt dobrý.

heresta
16. říj 2008

ahoj, ja jsem dala prednost klystyru, je to fajn v tech bolestech a krasne to vycisti streva.. 😀 rika se ze ten yal neni tak dobry... ale myslim si ze je to na kazdympro co se rozhodne.. do klystyru bych sla znova 😉

evaje
16. říj 2008

Jo a dá se koupit bez receptu. Určitě!

hlavinka
16. říj 2008

Diky, pokud to jde koupit bez receptu, tak to by bylo super 🙂

pajinkaa
16. říj 2008

Já teda ještě nerodila, ale před operací mi dávali klistýr a v pohodě! 🙂 Měla jsem z toho děsnej strach, jak to probíhá, ale nic to fakt není 🙂.

trocha vody, vydržet dvě tři minuty a jít na wc, vyprázdnilo mě to dobře a napoprvé. Takže před porodem mám jasno. Ale já teda o Yalu ani neslyšela 🙂

hlavinka
17. říj 2008

Paji:ale to jsi nemela kontrakce:o))))

pajinkaa
17. říj 2008

Hlavi, no to je pravda.. ale já jako myslela ten klistýr samotnej, že nic není... porod to už bude horší! 😉

karin80
17. říj 2008

Hlavinka:to je skoda, ja prave minuly tyden davala Yal kamaradce, ale ta stejne jako ja odila cisarem. Bohuzel uz odjela zpet na Moravu, kde bydli. Ale taky jsem ho kupovala v lekarne...lekarnice mi rekla, ze v tomto pripade vidi recept jako zbytecny...kdo by si daval Yal bezduvodne dobrovolne? 😀 . Preji ti prijemny a bezproblemovy porod ( taky jsem rodila v Podoli 😉 ).

hlavinka
20. říj 2008

Karin: dekuju, jsi hodna. Zkusim to proste na slepo v lekarne.

marcelapetrikova
20. říj 2008

ahoj holky tak já bych u druhého porodu chtěla klystýr , u prvého jsem měla yal a když jsem byla loni laparo tak jsem dostala klystýr 2x a mě se zdál lepší jako že víc prožene ale zase je naprd v tom že je ho hodně 😝

novako
20. říj 2008

Přetlumočím vám, co mi řekla PA u porodu. Yal se musí dát dřív, protože mu to trošku déle trvá (vyčistí jen konec tlustého střeva, ale pro porod to stačí). Klystýr lze dát i později, ale tato konkrétní PA ho dává jen tehdy, pokud porod nepostupuje. Voda z klystýru vyčistí střevo celé a teplá voda navíc pomůže uvolnit porodní cesty. ¨

Obešla jsem se bez obou těchto vymožeností, protože můj porod běžel opravdu skvěle a ani při samotném tlačení se žádná nehoda nestala. Zkrátka opravdu není nutné dávat klystýr nebo Yal pokaždé.

hlavinka
20. říj 2008

Novako: tak to je super, ze Ti to PA takhle vysvetlila. Bohuzel se obavam, ze dneska je spis vyjimka nemit klistyr, vzdycky do toho nutej - nebo velmi doporucuji.
Ja se proste klistyru bojim, ze to v sobe neudrzim pri kontra. Jinak klidne, ale krz ty kontrakce fakt ne 😒

dadka2
23. lis 2009

Nabízím jeden YAL gel za 100,- viz inzerce. Zbyl mi po porodu.

syraell
23. lis 2009

Tak ja musim rict, ze Yal je trakova pomerne setrna zalezitost, ale na me osobne vlastne moc nezabral...Rodila jsem cisarem, ale pri klasickym porodu bych asi zvolila spis druhou moznost - zjevne asi ucinnejsi. Ale co clovek to jina zkusennost - treba ostatnim Yal zabral, jak mel...

aponchie
23. lis 2009

jsem neskutecnej straspytel a u prvni jsem mela yal,kterej je sice setrnej,ale naprd..ucinek malej slabej ted u druhe jsem si to chtela zkusit mela jsem cas ..ejhle ono to fakt neboli!!!!!neni problem to udrzet!!!!je toho troska neni to zadne drama a je to super na vycisteni..nechci zachazet do detailu,ale jak to tam krasne dole hreje tak to fakt pomaha ten spodek uvolnit navic na wc jsem byla behem 4minut dele jsem nevydrzela a nic se nedelo ,a muzu rict,ze ani kapka na porodnim stole ze me nevysla 😉

andreasek82
24. lis 2009

rodila jsem tento rok na bulovce v cervenci, chtela jsem nejdriv yal, pak jsem si ale precetla par nazoru, rozhodla se pro klystyr a myslim, ze jsem udelala dobre 🙂 procisti fakt dukladne 😀

tymothy
25. lis 2009

Já při porodu váhala, jestli zvolit klystýr nebo Yal a můj gynekolog mi na to řekl, že nejde ani tak o to, aby se žena před porodem vyprázdnila, jako o to, že se při klystýru prohřejou vnitřní orgány a porod se tím uspíší. Nakonec jsem se rozhodla pro ten klystýr - opravdu to tak hrozné nebylo. A je pravda, že se tím porod rozjel.

dadka2
7. pro 2009

Ahoj, nabízím YAL, který jsem nepoužila při svém porodu, který byl hodně rychlý🙂.

dadka2
23. pro 2009

Nabízím YAL, který jsem nevyužila při svém porodu.

hupcza
29. pro 2009

já dostala klystýr a bylo to v poho -jenže se mi porod kapku protáhl a tak jsem pak ještě zblajzla snídani a oběd ....takže to asi bylo bezpředmětné 😀
klystýr mi rozhodně porod neurychlil - teda proběhl bez pár minut za 24 hodin po něm,tak předpokládám, že pomalejší už to snad ani být nemohlo😀

olgas
29. pro 2009

já jsem dneska byla u své doktorky, recept na yal mi dala, ale asi si ho nebdu v lékárně ani vyzvedávat. Vůbec mi ho nedoporučila. Takže asi si nechám dát ten klystýr.

crawler
9. dub 2010

Mě byl na poradně vydán recept na YAL, ale bylo mi řečeno ať ho klidně vyhodím - netvářila jsem se totiž moc nadšeně, ale má gyn. říkala, že ona osobně by šla jedině do yalu a ne do klistýru...No, každopádně nebudu recept vyzvedávat, páč mi yal můžou prodat přímo na porod.sále a aspoň mi doma nezbyde druhá lahvička...Ale zajímalo by mě, proč se vůbec předepisuje??? Hrazené pojišťovnou to přece není a volně na prodej to je, tak tomu nerozumím...? vy jo? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru