Co zvolit u porodu? Klystír nebo Yal?

pajmis
12. zář 2008

Ahojky holky... můžete mi prosím poradit co zvolit u porodu?? Jaké zkušennosti máte s gelem jménem YAL?? Nic moc teda o tom nevím, ale prej je šetrnější než krystýr?? Jestli ste ho některá měla, tak napište své zkušennosti, nemůžu se rozhodnout, co je lepší... Díky za vaše odpovědi 😉

artuse
12. zář 2008

deathy 🙂 toto je fakt v klidu, kontrakce jsou horší 😀

kacka.va
12. zář 2008

sisstin: to já bych si nelajsla lhát, protože zrovna holce, co byla se mnou na pokoji, díky tomu zjistili, že má v konečníku nějaký hematom

sisstin
12. zář 2008

deathy: mně pak bylo jedno fakt všechno..když mi doktor řekl po šití, ted vám zavedu prst do konečníku, jestli není prošitej a tak..fakt tě to otupí 😅 😅 😅

deathy
12. zář 2008

sisstin: no já si teda taky myslím, že až bude PO, tak mi taky bude tak nějak vše jedno..ale teď si říkám, že asi stud bude velikej a já sem u doktorů vždycky naprosto vyřízená.

deathy
12. zář 2008

artuse, o moc horší: 😉 Taky sem o tom přemýšlela, jak to vlastně bolí...jestli se to dá k něčemu přirovnat..ale to je zase jiné téma.

sisstin
12. zář 2008

deathy: mě to bolelo jako MS..jestli jsi ji měla bolestivou, tak to je přesně ono..akorát třeba trošku silnější 😉

deathy
12. zář 2008

sisstin: Jo, někdy sem dost trpěla...takže takový to asi bude. Já si to říkám pořád, jestli tohle přežiju, tak budu dobrá.. 😀

sisstin
12. zář 2008

deathy: hele..já byla největší posránek, jakej existuje..a taky jsem to přežila..a docela i v pohodě 😉

deathy
12. zář 2008

sisstin: no tak to já budu druhej 🙂

Každopádně všem díky za rady..ahoj

listicka20
12. zář 2008

Když se řekne klistýr, tak si vzpomenu na Švejka. Dlouho jsem měla za to, že se něco takovýho používalo naposledy za císaře pána. Pak jsem se dozvěděla, že se to dává běžně před porodem, a jinak to "prý" nejde. A nato jsem se přesvědčila, že to jinak jde. Nesmíte se na mě zlobit, ale klistýr mi připadá nechutnej a nešla bych do něj.

sisstin
12. zář 2008

listička: mně taky klistýr nepřijde nic moc..proto ten yal..ale pos...se u porodu mi přijde mnohem horší 😉

petule.h
12. zář 2008

první císař, te´d spontální, koupila jsem yal a při porodu toho ze mě stejně dost vypadlo, což bylo hrozné na pssychiku...klystýr je asi lepší...no po porodu jsem zapomněla, ale bylo mi dost trapně..díky bohu že mám oba porody za sebou 😝

lisounek
12. zář 2008

holky ja mela nedobrovolne YAL vybrat mi nedali a rozhodne bych sla spis do klystyru..po YALU se streva uplne nevyprazdni bohuzel... 😕

sisstin
12. zář 2008

holky..tak mě fakt vyprázdnil..ale v ten den jsem byla na velký snad dvakrát..tak možná proto 😕

janulle22
12. zář 2008

ja mela yal pred porodem a jelikoz jsem sla cisarem tak po cisari se dela 2 den po porodu klystir...nevim jak by to dopadlo kdybych mohla rodit normalne ale ten klistyr je uplne v poho taky jsem se teho bala a myslela jsem si jak jsem neprecurala kdyz jsem si donesla yal a oni pak vycurali me kdyz za mnou po 2dnech po porodu prisla sestricka za mam jit na klystir... 😀 😀 ale sestrenka mela normal klystir a stejne se pos.... u porodu... 😀 ted uz se tomu jen smeje ale pri te chvili ji bylo trapne a jeste rikala:pane doktore me se chce asi kakat a on na to :jen to pustte maminko my jsme na to zvykli neni to nic neobvykleho... 😀 😀 😀 😀 ftipny zazitek... 😀 😀 😀

sisstin
12. zář 2008

těm doktorům je to asi fakt šumák, ale pro nás je to trapas 😀

janulle22
12. zář 2008

to verim jeste ze jsem to nezazila...treba to priste zaziju... 😀

sisstin
12. zář 2008

btw: jak jste poznaly, že vám něco uteklo? To se přitom tlačení ani snad nedá ne..třeba mi taky něco uteklo, ale nevim o tom 😅 😅 😅

janulle22
12. zář 2008

ja nevim proste citela asi hovinko na krajicku tak to rekal... 😀 nechutne ze...?

sisstin
12. zář 2008

janule: tak to max. podle mě dokud nezačila tlačit, protože pak to fakt nemáš šanci poznat podle mě 😝 jak maš ty kontrakce..a někdo i šílenej tlak na konečník 😕

hana_r
12. zář 2008

Samozřejmě, že to jde jinak, než s klystýrem. I bez klystýru se dá rodit. Ale klystýr (včetně yal) je taková česká rutina. Oblíbená věta doktorů je" přece nechcete, aby se dítě rodilo do výkalů", no já nevím, dítě se rodí úplně jinou dírkou 😀

lukin
12. zář 2008

hana: To sice máš pravdu, ale je to tak blízko, že vlastně ti doktoři mají pravdu 😀

hana_r
12. zář 2008

Ne, nemají. A vy jim na to akorát skáčete 😉 Stačilo by si něco přečíst o přirozených porodech. Nebo zkušenostech ženských, které klystýr neabsolovaly a žádný problém s tím nebyl. A těch, které klystýr absolvovaly a ještě při porodu z nich tekla špinavá voda. 😝

janulle22
12. zář 2008

sisstin to nevim je to sestrenka ja si to nezazila...jen rikam co se ji stalo 😀

sisstin
12. zář 2008

hana_r: věřim, že kdo nemá klistýr nic vypustit nemusí..ale ta pravděpodobnost..mně ten yal šíleně pomáhal při kontrakcích..vlastně to byla spíš uleva se vyprázdnit..mně to problém nedělalo..ale nevěřim, že ten klistýr je nutnej 😉

listicka20
12. zář 2008

Mně dali před porodem jenom čípek, vytentovala jsem se a pak jsem to už neřešila. A jestli ze mě vylezly výkaly i při porodu, tak to nevím a ani nevím, jestli bych to nějak poznala... Koneckonců z vás lezou různý věci, doktoři jsou na to zvyklý a vy samy to ani nevidíte...

sisstin
12. zář 2008

listička: viz.výše, podle mě to nepoznáš, pokud ti to nějaká "dobra" duše neřekne 😅

tannawe
12. zář 2008

Holky...tohle je zazivna diskuze...diky bohu za ten monitor co?? 😉 😉
Kazdopadne je to tema co patri k porodu. Jeden moudry kdysi rekl mezi vykaly a moci rodi se clovek a tak to proste je bylo a bude.
Ale klystyr je tema citlive asi jen v tehu, pri porodu castokrat nabira uplne jinou dimenzi. Takze najit si nejake informace, nejak si to nemalovat cerne, poptat se mozna i gynekologa a az na vas prijde vas hodinka tak samy nejlepe vycitite jestli to ci ono.
Urcite pro vasi psychiku bude lepsi prezit klystyr nez pak mit pocit, ze se bojite tlacit, abyste nahodou netlacily i to, co opravdu chcete tlacit jen v soukromi... 😅 🙂 🙂

hana_r
12. zář 2008

Tak pokud to pro někoho znamená, že by se bál tlačit a není proti klystýru, ať si ho klidně nechá udělat. Ale neměl by to být rutinní zákrok, na který se tě kolikrát ani neptají, jestli chceš, nebo ne. Nedávno jsem četla úryvek z jedné knížky pro těhotné a u popisu porodu stálo ,že vám musí dát klystýr, že s plnými střevy neporodíte. Ta knížka byla stará asi 6 let. To nevím, jestli se tomu má člověk smát, nebo plakat.

sisstin
12. zář 2008

hana_r: já si doted myslela, že se to fakt děla kvůli případné nehodě 😝 že to jinej význam nema..a spousta porodnic už ho nenutí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru