Co zvolit u porodu? Klystír nebo Yal?

pajmis
12. zář 2008

Ahojky holky... můžete mi prosím poradit co zvolit u porodu?? Jaké zkušennosti máte s gelem jménem YAL?? Nic moc teda o tom nevím, ale prej je šetrnější než krystýr?? Jestli ste ho některá měla, tak napište své zkušennosti, nemůžu se rozhodnout, co je lepší... Díky za vaše odpovědi 😉

pajmis
autor
12. zář 2008

Jééé, já to asi napsala špatně 😅 Takže sem měla na mysli KLISTÝR 😀

evamik
12. zář 2008

Zrovna včera nám na přednášce říkala porod. as., že by rozhodně zvolila klistýr - je prý "jistější".

marselina
12. zář 2008

zrovna nedávno psali v betynce o YALU,je spíš pro takové domací použití,můžeš ho použít sama doma aby ti nemuseli v nemocnici dávat klistýr.také jsem o něm přemýšlela jestli ho koupit,budu ráda když nám sem některá maminka napíše jaké s tím má zkušenosti

campi
12. zář 2008

Zvolím to, po cem se lépe vyprázdním. Bojím se při porodu nějakého nemilého překvapení. Klistýr jsem měla v nemocnici před laparoskopií a nezdál se mi nijak drastický.

evamik
12. zář 2008

Lepší vyprázdnění je určitě právě po klistýru...

sisstin
12. zář 2008

měla jsem yal, spokojenost..žádný křeče ani "z prdele sifon" 😅 😅 😅 😅 , žádná nehoda se mi nestala 🙂

kakaja
12. zář 2008

ahoj nastávající maminky, z vlastní zkušenosti (mám za sebou 2x porody a aplikaci jak YALu tak klystýru) mohu říct, že jednoznačně vítězí obyčejný klystýr 😀 YAL mně tak nevyprázdnil, na sále jsem cítila že střeva ještě něco vyprodukovala, měla jsem po něm daleko větší křeče. Prý ho málokdo snese....Klystýr byl úplně v pohodě, umožnil mi důstojné kompletní vyprázdnění i při silných kontrakcích 😀 a od té doby nemám problémy s vyprazdňováním 😀 😀 takže ať žije stará dobrá metoda 😀 😀

sisstin
12. zář 2008

kakaja: tak jsem asi ta výjimka, kdyby mi sestra neřekla, že už můžu jít na záchod..tak s tim běhám ještě h odinu 😅 😅 😅

artuse
12. zář 2008

doporučuji klystýr 🙂 člověk se po něm fakt důkladně vyprázdní a uleví se, aspoň mě teda se ulevilo 🙂 yal jsem měla před vyšetřením střev, vyčístí střevo jen částečně 😉

helenkaa
12. zář 2008

Já jsem měla klystýr a taky spokojenost-úplné vyprázdnění a jak píše kakaja, tak od té doby taky nemám problémy s vyprazdňováním.

sisstin
12. zář 2008

tak mně ten yal teda stačil bohatě, v životě jsem se tak nevy.... 😅 😅 😅 😅

elischqa
12. zář 2008

siss : Ty zase perlíš 😀 Ale souhlas.. yal stačí. 😉 Pokud někdo netrpí zácpou..

pajmis
autor
12. zář 2008

Tak to jste všechny moc hodné, že píšete své názory... tak asi už nad tím nemusím moc přemýšlet... všimla sem si, že většina jste spokojené s obyčejným klistýrem... tak asi se na yal vykašlu a zvolím ten klistýr... přeci jen nestojím o nějaký trapas 😅

deathy
12. zář 2008

Ahoj holky, já teda mám do dne D ještě dost daleko. Ale přece jen už teď se mi honí hlavou všemožný věci a docela sem z toho na nervi. Já v životě nic podobnýho jako klistýr neabsolvovala, a tak sem se jen chtěla zeptat, viděla sem to jen kdysi v TV jak dávali ten pořad o hubnutí.. Taky se v nemocnici leží hezky pod dečkou a na nikoho nevystrkuju po celou tu dobu zadek nebo je to nějak jinak? Já si to teda neumím vůbec představit, tak kdyžtak díky za nějaký stručný popis 🙂

kacka.va
12. zář 2008

každý říká, že klistýr je lepší

sisstin
12. zář 2008

deathy: já teda měla ten yal, klistýr bych nechtěla 😉 a proběhlo to max.rychle a diskrétně 😉

deathy
12. zář 2008

No já nevím ani co je yal, ani jak se aplikuje nebo prostě jak to funguje.. O tyhle věci sem se nikdy nezajímala a teď k tomu ještě nemám ani odvahu. Ale protože sem tady našla tuhle diskuzi, tak mě to trochu zajímá, jak to probíhá když mi dají klistýr nebo ten yal...nebo prostě co to je zač 🙂

sisstin
12. zář 2008

deathy: yal je v takový pidi lahvičce se spičkou..to ti vstríknout do konečníku...chvilku držíš..a pak jdeš na záchod...při klistýru ti zavedou hadičkou mýdlovou vodu..myslim...musíš chvíli vydržet..a pak jde ta voda s výkaly ven..fuj fuj, já bych to fakt nechtěla...mně ten yal stačil, žádný bolesti, normálně jsem se vyprázdnila...ale ne průjem, jakej je u klistýru..a při porodu ze mě nic nevyšlo 😉

artuse
12. zář 2008

deathy: no ono to je asi jak v které nemocnici, ale nemusíš se bát s tím vystrkování zadku 😀 ostatně sestry klystýr dávají x ženským denně, takže to tak fatk neber 🙂 já můžu srovnávat, protože jsem vyzkoušela obojí a klystýr se mi zdál jednoznačně lepší, že mnohem víc vyprázdnil, yal jsem si aplikovala sama doma před vyšetřením střev a nebylo to nic moc, ale uznávám, že někomu může yal stačit 😉

sisstin
12. zář 2008

deathy: asi taky záleží, když máš zácpu, tak je asi lepší ten klistýr..ale já tyhle potíže nikdy neměla..takže yal byl fakt dostačující 😉

deathy
12. zář 2008

Tý jo...myslim že bych tuto etapu těhotenství asi radši přeskočila 🙂 Sem z toho trochu nervozní.. Blbý je, že se asi budu rozhodovat až na poslední chvíli, protože teda ozkoušet si to předem nejde.. ne ne 😀 No každopádně díky za info, ani sem nevěděla že existují dvě možnosti..je fajn že si můžu vybrat jak to teda provedu 😅

artuse
12. zář 2008

deathy: ale ani jedno ani druhý není tak hrozný vážně 😀

sisstin
12. zář 2008

deathy:jo..já jsem se toho taky bála..ale fakt v poho 😉

kacka.va
12. zář 2008

já myslím, že výhoda klistýru je, že fakt vyprázdní úplně celé střevo, takže po porodu to chvíli trvá, než se jde na záchod, což je na jednu stranu výhoda, že člověk nemusí zbytečně tlačit.
Nikdy předtím jsem taky klistýr neměla, ale když má už člověk kontrakce, že je nemůže vydýchat, tak je mu to úplně jedno, že mu někdo strká šlouf do zadku a je rád, že se vyprázdní.

artuse
12. zář 2008

kacka: jj, úplně souhlasím...já jsem si vzpomněla, že mi ten klystýr u porodu dělala nějaká učenka taková pěkná mladá drobounká holka, jsem si říkala chudák musí to strkat ženskejm do zadků 😀 ale bylo mi to fakt fuk a ona byla vystupováním milá 🙂

sisstin
12. zář 2008

kacka: no u nás, když ses nevyprázdnila druhý den, tak ti dali čípek...mně to šlo naštěstí normálně 😅

kacka.va
12. zář 2008

sisstin: to u nás ne. i když já si pak o čípek řekla preventivně 😉

sisstin
12. zář 2008

kacka.va: spousta ženskejch tam lhalo, že už jako byly 😅 😅 😅

deathy
12. zář 2008

Fíha, no tak jo, budu teda v klidu. Ještě mám přece jen na to šílení docela čas, a pokud mi pak bude tak zle že mi tohle bude jedno..taky dobře 😀 Ale je to děsná představa..

kacka.va
12. zář 2008

sisstin: no to já bych si zase nelajsla, protože zrovna holka se mnou na pokoji nebyla a pak jí díky tomu zjistili nějakej hematom v konečníku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru