Co zvolit u porodu? Klystír nebo Yal?

pajmis
12. zář 2008

Ahojky holky... můžete mi prosím poradit co zvolit u porodu?? Jaké zkušennosti máte s gelem jménem YAL?? Nic moc teda o tom nevím, ale prej je šetrnější než krystýr?? Jestli ste ho některá měla, tak napište své zkušennosti, nemůžu se rozhodnout, co je lepší... Díky za vaše odpovědi 😉

collette
10. dub 2010

Klystýr je standard, Yal nadstandard, tudíž hrazený pacientem. Recept proto, aby to nějaký pošuk nepřeužíval. Rozdíl je v tom, jak dalece to působí. Yal pouze v malé části nad konečníkem, klystýr vezme (podle toho, jak dlouho to v sobě udržíte) skoro celé tlusté střevo. Taky se říká, že ta teplá voda má spasmolytické účinky (zmenšuje velikost křečí/kontrakcí), takže může při porodu ulevit. Otázka je, jak moc se sestřičce chce tu vodu štolovat. Před 14 dny jsem byla na operaci, takže klystýr, a ta ledovice mě spíš stáhla, než uvolnila 😠

Mě ho při porodu dát nestihli a dneska toho lituju ☹

lidiab
10. dub 2010

Pri kratkych operacich v okoli zadku se dava Yal, znam pripad z pribuzenstva. Neni u toho potreba tolik ta streva vycistit, hlavne u tech rychlych zakroku. Hodne maminek pise ze pro ne byl problem v sobe klystyr udrzet, ale Yal se take musi udrzet! A to nejmin 20 minut. A musi se u toho chodit, znam to od pribuzne ktere Yal opakovane aplikovali v nemocnici. Navic ani po tech 20 minutach nemusi zapusobit, muze se to stat klidne i po hodine nebo i vic. Kdyz to klystyr jde ven okamzite jak ho pustite. Ja jsem uz parkrat za zivot klystyr zazila a neni to nic extra hrozneho. Dokonce se i obcas doporucuje na procisteni organismu, stejne jako strevni vyplachy. Videli jste nekdy tu proceduru, nebo ji zazili? Tak vite o cen mluvim. To mnozstvi sr...ek ktere se ve strevech ukladaji je neskutecne 😀 a kdyz si vezmeme jak malo vlakniny sporada bezny obyvatel nasi zeme, tak neni divu ze mame tolik pripadu rakoviny tlusteho streva.
Doktorka mi take rikala ze vetsina maminek mysli pouze na ten porod a ne na dobu po nem, jit na velkou po porodu je pro vetsinu maminek velmi bolestive, to je take duvod pro klystyr misto Yalu. Proste nebudete muset na zachod tak rychle, ale az za par dnu, pochopitelne zalezi na tom co jite.
Ja jsem rozhodne pro klystyr, nevidim na tom nic hrozneho nebo hnusneho. Nikdo by se ale do nej nemel nutit.

collette
10. dub 2010

lidiab - jojo, není nad očistný klystýr 😀 Nevím, jestli si to jen namlouvám, ale mám pocit, že mám po proceduře během dvou dnů i čistější pleť 🙂 Smysl by to dávalo, střevo jede nanovo a ty srágory se nemusí cpát z těla ven jinudy...

lidiab
10. dub 2010

collette - 😀 Mozna na tom neco bude jelikoz strevni vyplachy a klyzmata s ruznymi prirodnimy prisady delaji v tech nejlepsich spa sanatoriich, kde hubnou krasni a bohati. Vyplachy se pouzivaji jako profilaxe ruznych strevnich onemocneni. Je to sice nechutne, ale co neudelas pro krasu!

collette
11. dub 2010

Nechutné nenechutné, raději to uvidím a ucítím, než aby se mi to hromadilo ve střevě... Bleee 😝 Ale fakt je, že útlocitky s tím mohou mít problém 😀

furaha
11. dub 2010

vadí při klystýru hemeroidy? 😲 nikomu jsem se s tím zatím nepochlubila...

collette
11. dub 2010

furaha - nevadí, jen na ně upozorni, aby tu hadičku zaváděli opatrně...

heliik
21. dub 2010

Ahojky, tak já byla pevně rozhodnutá pro YAL, ale když jsme byly v porodnici, tak mi sestřička, řekla, že když teda chci, tak mi ho dá, ale že to není tak spolehlivé, jako klistýr.Že se po Yalu nevyprázdním úplně,a kolikrát jsou z toho pak nehody. ☹ Tak jsem se teda rozhodla pro ten klistýr,a nic tak strašného to fakt není. A žádná nehoda nebyla. 😉

ygreen
22. dub 2010

klystýr byl úúúplně v pohodě, sestřička mě napustila 😀 a odešla a řekla mi ať to vydržím co nejdéle a byla jsem v místnosti sama i s toaletou a když jsem měla pocit, že už to nevydržím, asi po 10 minutách tak jsem šla, vyprázdnila jsem se a byla to pohoda 😵 😵 a pak po císaři jsem nemusela pár dní na velkou 😉

marcelli
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romana29
7. srp 2011

Já měla strašný strach z klystýru - měla jsem ho po prvním císaři - teda jako řeknu vám, že to vůbec, ale vůbec nic není, opravdu a to říkám já, strašpytel a bolístka nejvyšší kategorie 😀 .

hanickacb
7. srp 2011

@romana29 ahoj já měla obojí,yal při prvním přirozeném porodu a klystýr u císaře. Strašně jsem se klystýru bála ale nic to není a prý dale víc pročistí. Yal mi téměř nezabral

smudlinka10
7. srp 2011

Klystýr je prý i dobrý kvůli prohřátí, svalstvo se uvolní a porod jde pak mnohem lépe 😉

kozlenka
7. srp 2011

Já nepotřebovala u porodu ani jedno, stačilo dostat v porodnici na večeři vajíčka 😀 😅 Možná v kombinaci s vyvolávacíma čípkama jsem se nějak vyčistila sama. Ale z předchozích vyšetřeních na proktologii kde jsem vyzkoušela obě možnosti bych volila spíš klystýr, rozhodně je účinější 🙂 Uvidíme jak to zvládnu teď u druhého porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru