Cvičení a diety po porodu císařským řezem

tereza1995
13. pro 2016

Ahoj holky, chci se zeptat. Jsem teprve 2týdny po porodu císařským řezem. Chtěla bych mít do jara zpátky svou postavu. Kdy mohu začít s cvičením a popřípadě jakým. Cítím se dobře, ale vím že musím ještě vydržet. Ale jak dlouho?
Děkuji moc

bartold
13. pro 2016

@tereza1995 Ahoj, já jsem též rodila císařem a cvičit začít můžeš až po šestinedělí, ale rozhodně néééé žádná posilovna, ale musí se začít postupně a pomalu, rozhodně do konce šestinedělí bys neměla zvedat nic těžkého max. 3-4kg. V porodnici ti neřekli, jak máš posupovat a cvičit? Já mám přímo instrukce co a jak, tak ti to nafotím a pošlu ti to do interní pošty, je tam vše co potřebuješ vědět🙂
Bára

tereza1995
autor
14. pro 2016

Ahoj Báro. Né, nic mi neřekli. Tak jo to jsi moc hodná děkuji moc!

bartold
14. pro 2016

Není zač, jen jsem teď mimo, takže ti to pošlu večer v klidu z domova, tak vydrž🙂

baleale
15. pro 2016

Přesně tak hlavně pomalu, nic se nemůže přehánět🙂 Hlavně ne nic přes bolest a nebo aby vám to bylo nepříjemný🙂 držím palce

bartold
15. pro 2016

A Terez, pokud kojíš, tak žádný diety!!!!!

pepeecz
16. led 2017

Jakmile bude vše zahojeno, tak doporučuji cvičit s hlubokými svaly a zapracovat na držení těla. Rozhodně žádná prkna, sklapovačky atd. vstávat a lehat přes bok. Bude to dost náročné dostat zpět svalovou aktivitu do hlubokých vrstev svalů. Rozhodně pracovat i s pánevním dnem. Takže dechové cvičení, cviky na držení těla, pánevní dno a aktivaci hlubokých svalů. A samozřejmě vnímat tělo.