Dá se s doktory promluvit o vyvolání porodu na termín?

majkyj
29. čer 2014

Maminky.

Jen by mě tak informativně zajíalo, zda se dá nějak s doktory rozumně promluvit o vyvolání porodu, nebo jestli všude vyvolávají cca až těch 10 dní po druhém termínu.

První termín jsem měla 24.6. (podle PM) a druhý mám teď 2.7. (podle uz) .
Pí. doktorka mě řekla, že na monitor nebudu chodit už k ní, ale už do porodnice, že se mam v pondělí objednat a že řeknou co a jak tak jsem si řekla, že bych když už tam budu, zkusila udělat smutné oči, zda by mě nešla dát vyvolávačka a porod vyvolat.
Nechci to jen tak pro radost, přítel mi oznámil, že musí od 7.7. odjet na montáž na Slovensko (už to odkládají 14 dní) a já bych nerada byla doma sama..

Myslíte, že by doktoři svolili a pokusili se to nějakym způsobem udělat? Máte nějaká podobnou zkušenost? (rodím v Kolíně).

jija
29. čer 2014

Me vyvolavali porod na termin kvuli tehotenske cukrovce a 3 dny vyvolavali az to skoncilo cisarem, proste kdyz mimco neni pripravene je blbost ho vyvolavat - alespon dle me zkusenosti.

denyzuza06
29. čer 2014

mě vyvolávali druhou dceru dva týdny před termínem, necítila jsem pohyby tak jela večer do porodnice, než jsem dojeli malá se probrala,ale přesto si mne nechali v porodnici s návrhem, že vzhledem k těžkému porodu první dcery a odhadované velikosti dcery druhé by mi ráno porod vyvolali. Souhlasila jsem a dobře jsem udělala, ráno před vyvoláním mě ještě dali namonitor a konstatovali že malá musí ven že má nějaké problémy.
Rozdíl mezi normálním a vyvlávaným porodnem žádný výrazný nevidím, rodila jsem obě zhruba stejně dlouho, říká se že když jemiminko a hlavně porodní cesty připravené je porod jednodušši a rychlejsí...já ten rozdíl neviděla

kkouzlo
30. čer 2014

já přenášela 10 dnů a žádný důvod mi nevzali, mimčo prospívalo a já taky, takže jsme čekali. Myslím, že ani odjezd otce není důvod, podle mě jen tak porod nevyvolávají

majkyj
autor
30. čer 2014

denyzuza06: No já byla v Kolíně přes noc minulý týden ve středu (den po prvním termínu) kvůli tomu samému- necítila jsem pohyby, tak si mě tam nechali přes noc a potom, co mě každou hodinu a půl monitorovali, že mě ráno propustí domu, že je vše v pořádku, váha miminka cca 3200g a po posledím vyšetření ráno jsem začala lehce krvácet (prý po té spoustě vyšetření), ale mě pustili normálně domů, žádný vyvolání a nic, přitom bych klidně šla a ráda. 😀 🙂 Už je to čekání šíleně dlouhé a ne, že bych nebyla ve stresu... ☹ 🙂

anetka1701
30. čer 2014

U první dcery jsem lezla po zdi, dlouhý to bylo, bolesti jsem měla... :o( Snažila jsem se pět dní po termínu ukecávat doktory, ale vyvolat odmítli - respektive mi doktor vysvětlil, jak obrovský riziko je vyvolávat když tělo není připravený - a měl pravdu. Nakonec se vyvolávalo 10 dní po termínu a byl to pak velice rychle akutní císař :o( Už bych do vyvolání takto nikdy nešla...

kkouzlo
30. čer 2014

@anetka1701 je fakt, že u mě to nakonec také skončilo akutní sekcí :( čekali 10 dní, ale já neměla porodní cesty připravené vůbec, malému se prostě ven nechtělo

zuzana_ka
30. čer 2014

@majkyj
vyvolání ti podle mě neudělají jen pro to, že přítel jede na slovensko. To ti spíš udělají hamiltonův hmat...

Chtít po doktorech vyvolání je dle mého názoru stejné jak chtít po nich sekci, taky to nedělají na přání, ale dle situace a zdravotního stavu....

hanivasi
30. čer 2014

@majkyj ptala jsem se na toto v porodnici, když jsme tam byli na prohlídce sálu (konkrétně Brno - Obilňák). A prý klidně vyvolají na termín porodu, ale pouze, když podepíše maminka papír, že to chce. Pak totiž veškeré komplikace jsou na její triko. Ale problém s tím nemají, udělají vše dle přání rodičky.

majkyj
autor
30. čer 2014

@hanivasi Děkuji za info 🙂

majkyj
autor
30. čer 2014

@zuzana_ka tak co mám načtené o tom Hamiltonovi, přijde mě to skoro to samé jako tabletka 🙂 takže je to asi jedno, zda dají tabletu a nebo udělají Hamoltona 🙂 Ani jedno zabrat nemusí 🙂

musilka
30. čer 2014

U mě hamilton, všechny možné babské rady na vyvolání a nic... Termín jsem měla 3.3. (byl přesný kvůli umělému oplodnění) a dcera šla indukovaným porodem až 16.3. Zabrala druhá vyvolávací tableta ale šlo to fofrem 😉 a připravená na porod jsem nebyla vůbec měla jsem čípek totál uzavřený nic se nechystalo.... tak jsme byly dohodnutý s lékaři že zkusí vyvolat a když nebudu reagovat tak císař. Vyvolávání sice bylo takový ostřejší ale i tak byl porod krásný 😉 Jen doporučuju kontrolu průtoků pupečníkem.

kamino
30. čer 2014

Se mnou rodila holcina,vyvolavali ji porod na prani. Manzel odjizdel na mesic do Finska. Myslim,ze by se to dalo domluvit..

majkyj
autor
1. črc 2014

jen tak pro info, slo to. Nastup zitra rano. 🙂 ale s tim, ze jsem dnes podle pm 41+0 a podle uz 40+0 a v patek pokud by do te doby pry nic, ze by me stejne vyvolavali, tak ze to o ty dva dny nevadi. 🙂

hanivasi
1. črc 2014

co se týče Hamiltona, tak ten mi dělali (s mým souhlasem) v neděli, a v pondělí ve dvě ráno jsme už valili rodit....těžko říct, zda to byla příroda nebo zásluha Hamiltona..... stejně mi pak ještě museli dávat tu tabletku, protože jsem se furt neotvírala, voda dávno pryč a já zavřená jak o svátcích....

suzanna123
1. črc 2014

@majkyj zkus babské rady: masírování bradavek (instrukce na netu 🙂), koupele, sex... My takhle vyšťourali Julinku 😉

majkyj
autor
1. črc 2014

@hanivasi tak to ja jsem na porod pry uz pripravena, tak uvidime. 🙂

majkyj
autor
2. črc 2014

Tak uz nevim, k cemu ty doktori jsou. ☹ rano jsem jak blbec po probdele noci a po premysleni, jak vse bude atd atd, proste vse okolo porodu, jela na doporuceni vcerejsiho doktora do porodnice na indukci, cekala jsem tam pres 4 hodiny aby me pak nakonec rekli, ze se vcera doktor prekoukl o tyden a zadne vyvolani nebude. 😀 ze zacinam prenaset dnesnim dnem..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru