Další těhotenství 10 měsíců po císařském řezu

syrael
20. dub 2008

Ahoj, zacinam byt dost nervozni. Minuly mesic se nam stala s manzelem nehoda, selhala antikoncepce. Ted mam uz tyden zpozdene menzes a nervy v kyblu. Menstruovala jsem zatim jenom trikrat od porodu a vzdycky tam bylo nejake zpozdeni. Slo ale jenom o par dni a ted uz je to vic nez tyden. Tehotensky test jsem si pred tremi dny delala, byl negativni. Zatim jsem byla v klidu, protoze me pobolivalo bricho, takze jsem to cekala kazdym dnem. No, bricho prestalo bolet a po ms ani stopy. Trochu panikarim z toho, ze po cisarskem rezu by mela mit deloha podle moji doktorky cas na zhojeni minimalne rok. Vubec si nedovedu predstavit, co asi nasleduje, kdyz clovek otehotni driv, nakolik je to rizikove. Bojim se ruptury delohy a vseho kolem. Rozhodne bych neprezil, kdybych musela na ukonceni tehotenstvi. Holky, neotehotnela jste nektera takhle brzo po cisari? Napiste prosim, diky!

shine2015
15. bře 2016

@kubince mam tri sekce za posledni 4roky a kousek. Ja bych si miminko nechala a ani by mne nenapadlo nic jineho.

hankamisa
15. bře 2016

@kubince - nevím jak se vám hojila jizva po sekci či jestli jste neměla nějaký problém ohledně sekce,jizvy po porodu ale já osobně bych si to neriskla. ty 4m si myslím i já která mám za sebou už 4 sekce opravdu brzo. já když jsem toto řešila tak mi každý doporučoval počkat nejlépe rok ale minimálně 6m od posledního porodu a věřte,že to mysleli dr. dobře. já to miminko chtěla opravdu moc,protože nám po porodu zemřelo a pro mě další mimi byla záchrana. ...a co jsem poznala maminky co otěhotněly brzo po sekci tak to bylo až po těch 6m a všechny měli naštěstí dobrý konec....poradit zda si mimi nechat či ne fakt nedokážu ale já bych do toho nešla.ted jsem 3,5m po porodu sekcí a přectava,že bych otěhotněla je hrozná a vím,že bych to s mimčem až do porodu nedala.(nepočítám počet sekcí ale jen tu situaci,že jsem po sekci jako takové)je to jen můj názor !.....počítejte s tím,že se může stát ,že budete třeba většinu těhu muset ležet doma nebo v nemocnici .bude se vám mít kdo postarat o to malé co už máte? nebudete ho moc tahat ,zvládnete to? ......ad jizva.může prasknout klidně i po první sekci někomu nepraskne třeba ani po třetí.je to individuální,každá jsme jiná....snad jsem vám aspon trochu pomohla a přeji aby to vaše rozhodnutí bylo pro vás to správné...

samaber
15. bře 2016

@kubince nevím jak po druhém, ale známá má otce gynekologa (známějšího tady u nás), tehdy jsme se o.tom bavily, protože jsme plánovali druhé a říkala mi, že dle tatíka jsou nejdůležitější 3 měsíce po neotehotnet. Kdy to srusta a pak to drží. Jeho manželka otěhotněla asi po 7 měsících, už přesně nevím. těžko radit, chápu, že máte zodpovědnost za jedno dítko. Nikdo vám nic nezaručí, maxímálně najdete odlišné názory. Ve stejné situaci nejsem, ale dítě bych pryč nedala.... Je to moc těžké, hlavně sílu a pozitivní myšlení

hankamisa
15. bře 2016

@kubince
@frndafrrr - holky napíšu to takto pro srovnání z mého pohledu.myslím tím s ohledem na další děti....otěhotněla jsem 6m po druhé sekci.doma bez miminka a jen 6leté dítko,které se o sebe jakštakž dokázalo postarat. myslím tím rozdíl mezi miminkem a větším dítkem.miminko je mnohem větší zátěž a s ním bych v klidu nebyla.díky tomu,že byl větší jsem měla dost času a klidu během těhu a hlavně ke konci těhu ležet a odpočívat ........být bezdětná a otěhotnět po císaři byla by to ještě větší pohoda ,klídek a vím,že bych to zvládla.........sekce,miminko a znovu brzo těhotná.ted mám 3,5měsíčního chlapečka (nepočítám kluky ty už jsou velký )a přectava,že jsem zase těhu by byla hrozná a vím,že bych to až dokonce těhu s miminkem opravdu nedala.ta zátěž ,kterou ted s miminkem mám je opravdu dosti náročná a bude ještě větší během několika blížících se měsíců začne lízt,chodit apod.. přectava,že by těhu bylo v klidu bez jakýchkoliv těhotenských příznaků souběžně s dalším miminkem je hrozná.přectava těhotenských příznaků zvracení do 5m,bolesti hlavy apod souběžně s dalším miminkem je šílená....tot muj pohled na to mít či nemít miminko po sekci a hodně brzo otěhotnět.

frndafrrr
16. bře 2016

@hankamisa já mám doma 5letého, miminko nemáme, jinak by toho tak brzy plánovaně nešla. S klidovým režimem počítám a jsem ochotná si klidné polovinu odležet v nemocnici, kvůli miminku. Chápu, že kubince je v jiné situaci, má doma malé dítko, ale pokud další chce poradou s více lékaři nic nezkazí. Můj gynekolog je třeba toho názoru, že pokud je zhojeno, lepší to nebude. A že pan doktor nepatří mezi gynekology které se na sál ani nepodívají - je to bývalý primář, pořád bývá v porodce a praxi má perfektně vybavenou. Taky jsem to konzultovala s primářem v porodnici, kde bych chtěla rodit- porodnici s novorozeneckou JIRP -projistotu (kvůli předchozímu těhu). Moje je to ovšem prvn8 sekce. Nadruhou stranu mít 4 sekce mi nepřijde o nic bezpečnější, než otěhotnét brzo po první (druhé). Jinak na modrem koniku.sk je více holek co otěhotnělo velmi brzy po sekci, tady moc né co jsem pátrala. Jak moc si stojím za svým názorem ti objektivně můžu říct až za 8 měsíců.

hankamisa
16. bře 2016

@frndafrrr - jj souhlasím at se poradí s více dr. já jen psala svoji zkušenost a jak to vidím já ze svého pohledu co bych dělala já být v té situaci.jinak jsem se taky radila už po druhé sekci s dr kapacitama jako je calda a vlašín.oba mi řekli,že nejlépe rok ale minimálně těch 6m by to určitě po sekcích bez ohledu na počet počkat chtělo....a když jsem se pak ptala i jiných dr. tak se všichni schodovali na cca roce občas nějaký řekl pul rok ale pod něj nikdo z nich nešel a bylo jich dost těch dr.

kubince
17. bře 2016

Děkuji moc vsem za prispevky. Abych to shrnula, mam 5, 5 leteho syna, sikovneho, hodneho, samostatného v ramci věku. do toho ted pujde do 1.tridy.dalsi tehotenstvi zamlkle a nyni v listopadu zdravy, hodny chlapeček. 3.ditko v planu urcite mame/měli ale samozrejme jsme nechteli takto brzo.... obe sekce jsem snasela vyborne a zhojeni bez komlikaci.bohuzel v 3. tehu jsem mela preeklamsii, ktera se pry rada opakuje, k tomu vsemu.nehledě na zdravotni rizika byla by to sila presne kvuli noseni...i kdyz manzel dost pomůže a mimco vypada ze bude pohodar jako první. kam ho dam tam ho najdu.

kubince
17. bře 2016

Děkuji moc vsem za prispevky. Abych to shrnula, mam 5, 5 leteho syna, sikovneho, hodneho, samostatného v ramci věku. do toho ted pujde do 1.tridy.dalsi tehotenstvi zamlkle a nyni v listopadu zdravy, hodny chlapeček. 3.ditko v planu urcite mame/měli ale samozrejme jsme nechteli takto brzo.... obe sekce jsem snasela vyborne a zhojeni bez komlikaci.bohuzel v 3. tehu jsem mela preeklamsii, ktera se pry rada opakuje, k tomu vsemu.nehledě na zdravotni rizika byla by to sila presne kvuli noseni...i kdyz manzel dost pomůže a mimco vypada ze bude pohodar jako první. kam ho dam tam ho najdu.

magdimagdule
20. říj 2016

Ahojky maminky, procitala jsem co jste zde napsaly ohledne brzkeho otehotneni po cisarskem rezu. Trochu jste me uklidnily. Mam za sebou dva cisare. Jeden byl pred 11 lety a druhy pred 10 mesici. No a ted se nam nejak podarilo otehotnet. Bala jsem se, ze je to moc brzo, ale co jsem cetla v komentarich, tak me to celkem uklidnilo. Nechceme jit totiz na potrat. S manzelem jsme meli v planu jeste jedno ditko, ikdyz pozdeji. Ale kdyz uz se stalo, tak chci bojovat at vse probehne v klidu. Tak pokud nekdo mate jeste nejake zkusenosti, napiste mi prosim.

petty84
6. pro 2016

Neprocitala jsem to celé, prvního syna jsem rodila Cs a po 10m otehotnela. Druhého syna jsem porodila přirozeně, jizva mi problémy nedělala 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru