Další těhotenství 10 měsíců po císařském řezu

syrael
20. dub 2008

Ahoj, zacinam byt dost nervozni. Minuly mesic se nam stala s manzelem nehoda, selhala antikoncepce. Ted mam uz tyden zpozdene menzes a nervy v kyblu. Menstruovala jsem zatim jenom trikrat od porodu a vzdycky tam bylo nejake zpozdeni. Slo ale jenom o par dni a ted uz je to vic nez tyden. Tehotensky test jsem si pred tremi dny delala, byl negativni. Zatim jsem byla v klidu, protoze me pobolivalo bricho, takze jsem to cekala kazdym dnem. No, bricho prestalo bolet a po ms ani stopy. Trochu panikarim z toho, ze po cisarskem rezu by mela mit deloha podle moji doktorky cas na zhojeni minimalne rok. Vubec si nedovedu predstavit, co asi nasleduje, kdyz clovek otehotni driv, nakolik je to rizikove. Bojim se ruptury delohy a vseho kolem. Rozhodne bych neprezil, kdybych musela na ukonceni tehotenstvi. Holky, neotehotnela jste nektera takhle brzo po cisari? Napiste prosim, diky!

14121993
9. kvě 2014

muzete mi prosim poradit co mam delat sem stoho vyrizena bojim se ☹

14121993
9. kvě 2014

dobrej poradte mi prosim nekdo sem po cisařaku .a cekam asi druhy ale hned po rocesou naky ryzika dekuji ☹

kriistin
9. kvě 2014

@14121993 a jak dlouho jsi po cisaři?

14121993
9. kvě 2014

no budeto pristi mnesic rok a bojim se :kriistin

14121993
9. kvě 2014

poradte mi prosim @kriistin

krmv
9. kvě 2014

Doktorka rikala rok od cisare se pak muze otehotnet.mesic rozdil asi nehraje roli.mudr.ti rekne.

betelgeuzz
9. kvě 2014

@14121993 Dnes už se říká, že můžeš otěhotnět půl roku po císaři a není to problém. Kamarádka rodila 18 měsíců po císaři a přirozeně. 🙂

tarra27
9. kvě 2014

@14121993 já mám holky o 14m od sebe.....Otehotenela jsem plánovane po 6měs od císaře..., obe císařem....a v pohode, žádný problém....jediné na co bycvh si dala pozor je prudké pohyby....ale jinak...já i starší a to byla cvalínek dost nosila....ale žádné prudké pohyby, ale pomalu a pohoda....druhu jsem rodila plánovaně 38+6.....neboj se toho...a deti pak sladíš a je to super je mít po sobě....

a jizvu ti budou kontrolovat ultrazvukem....možná teda....ale já fakt bez problému....a znám i další maminky, jedna dokonce mela tři deti císařem a všechny po roce....má tři kluky, zkoušeli holčičku .-) .

klmar
4. črc 2014

Ahoj!
Možná vám to k něčemu bude - mám 4 děti - všechny císařem a celkem brzo po sobě-srpen 2007, leden 2009, červen2011, prosinec 2012 a bez problémů (krom primáře a mladých lékařů). Porodník úžasnej, s 5.se mám hlásit u něho🙂

negruska
8. bře 2016

Ahoj děvčata,
chci se zeptat, jaký máte nazor na CS a další těhu, chtěli bychom co nejdříve. Malá je předčasňátko ale chci aby měla sourozence tak do roka do dvou. Myslite si že to bude bez komplikaci??? chtěla bych porodit normálně a v terminu, ale mám strach aby se něco nepokazilo, měla jste to tak některá???

shine2015
8. bře 2016

@negruska otehotnela jsem planovane a deti mame po 14mes. Obe sekci teda,nechtela jsem rodit prirozene a vse v pohode...dokonce za tri roky se nam narodill dalsi mimi opet sekci 🙂 nebala bych se toho. Taky jsme chteli brzy po sobe....zadne rychle pohyby jako uvedani twzkych veci apod a bude to ok ;)

negruska
8. bře 2016

@shine2015 a kdybych hctěla rodit normálně, mysliš že mi to dovoli???
Jinak moc děkuji za přispěvek, chtěla bych si to prožít až do konce a hlavně kojit od začátku a bez problémů🙂

shine2015
8. bře 2016

@negruska to ti podle me nikdo nezaruci....ani porod ani kojeni...podle me je nejdulezitejsi zdrave dite i matka...ja se priznam nelpela na klasickem porodu....ale vis co? Dnes ma kazdy lekar mail,tak mrkni kde chcrs rodit a zeptej se mailem tam co si mysli o klasickem porodu po takove dobe od prvniho porodu...to je nejlepsi ;) popripade gyndare....dnes se snazi rodit klasicky vic nez driv,sance tam je ;)

negruska
8. bře 2016

@shine2015 zrovna na konci měsíce jdu ke svému novému dr tak jsem zvědavá, snad se povede to co si přeju, ale nikdo to nikdy nezaručí to je pravda

jamia
8. bře 2016

@negruska Záleží na spoustě faktorů. Já jsem otěhotněla 9 měsíců po sekci, a i když jsem se šetřila, jak jsem mohla, měla jsem ke konci velmi tenkou jizvu a bolela mě, takže jsem šla znovu na sekci, i když jsem si přála rodit přirozeně. Každopádně pokud se ti zadaří brzy otěhotnět, nejspíš tě nepoženou na sekci automaticky, od toho se už prý upouští.

negruska
8. bře 2016

@jamia tak uvidime, každopádně děkuji za podporu

samaber
8. bře 2016

@negruska já otehotnela 11. měsíc po cisari, taky jsem mela predcasnatko (první), automaticky jsem šla na prirozeny porod a to jsem porad mluvila o tom,ze mam z neho bobky, kdyz je to po cisari, ale doktor mi rekl. ze u nich se tak rodi, ze s tim nebyla nikdy zadna kombinace no a taky nebyla🙂 porodila jsem hladce, dokonce vyvolavackou s oxytocinem (což se pry po cisari skoro nedela).

negruska
8. bře 2016

@samaber teda, super

samaber
8. bře 2016

@negruska ale strach byl , ale já se spíš bála rizik přirozeného porodu, teď na třetí se už těším, nebo spíš doufám, že bude co nejdřív, už nemůžu skoro chodit

negruska
8. bře 2016

@samaber pak napiš

petula1981
8. bře 2016

@negruska ahoj, asi záleží porodnice od porodnice. Můj první porod skončil císařem a po 22 měsících jsem rodila znovu a vaginálně. V porodnici mi na konci těhu měřili ultrazvukem jizvu a dělali váhový odhad mimča (nesmělo být větší než 4 kg). A rozdíl mezi porody musí být aspoň 18 měsíců, jinak znova sekce. Teda aspoň v Praze v Podolí to tak bylo.

samaber
8. bře 2016

@negruska jj, jinak druhé mimco mělo 4,3kg

negruska
8. bře 2016

další potěšující zpráva 🙂

samaber
8. bře 2016

@negruska týden před vyvolavackou jsem měla odhad 3,8kg. Pak už si myslím raději ten odhad nedělali. Slyšela jsem pak dotkorka, když jsem byla za pletou jak říkal jedné pacoentce, že kdyby ji vyšel odhad nad 4kila, tak že by šla na císaře

kubince
15. bře 2016

@hankamisa dobrý den, právě řeším podobný problém .jsem po druhém císaři malému jsou, ale teprve 4 měsíce a my jsme neplánovaně otěhotněli. lékařka mi pokračování v těhotenství nedoporučuje ale samozřejmě mi ho nemůže zakázat. ted nevím co dělat? vzhledem k Vaši osobním zkušenostem asi žádám o radu🙂? děkuji mockrát

yelowangel
15. bře 2016

@kubince Rozhodnutí je na tobě, já jsem to měla stejně a rozhodla jsem se pro potrat. Bohužel moje zdravotnický vzdělání prostě zapracovalo a když jsem věděla co všechno se může stát (nejhorší scénář je prasknutí dělohy a následující masivní krvácení, nezachránění matky ale dítěte ano a jeho postižení) jsem prostě věděla že je to moc velký riziko a tohle prostě nemůžu synovy udělat. Bylo to to nejtěžší a nejhorší rozhodování v mím životě a teď už bych se rozhodla jinak (8. měsíců od císaře) ale otěhotnět znovu po tak krátký době rozhodla bych se stejně. Je to moc velký riziko. Ale to ti jistě gynekoložka všechno vysvětlila, stejně tak jako jak moc je jizva zhojená. A nezapomeň na to že zvenku to není vidět ale uvnitř je vlhko a ve vlhku se rány špatně a dlouho hojí a tím spíš se můžou rozjet. Můžeš díky tomu porodit v 7. měsíci a je možnost že ti budou muset odebrat dělohu protože to roztahování prostě nevydrží a rupne. Jo a mimochodem moje sestra na gyndě má podobný případ v rodině, ta ženská otěhotněla po 3 letech po císaři, děloha jí rupla v 7. měsíci, kluk zůstal postižený a ona to na štěstí přežila. Po 3!!! letech. Tak jak to může vypadat po 4 měsících. Ale jak říkám . Je to tvoje rozhodnutí a je možný že se dobře hojíš a můžeš mimčo v pořádku donosit.

kika_21
15. bře 2016

@kubince Tolik těch prasknutí dělohy nebude, poraď se s rozumnými lékaři, ať Ti každý z nich k tomu něco řekne. 😉

yelowangel
15. bře 2016

No řekněme že doktoři vědí co dělají a je potřeba vybrat si takovýho co nemá titul za podání ruky.

frndafrrr
15. bře 2016

@kubince Ahoj, já jsem sice po prvním CS, 6tt 3,5 měsíce po císaři, zcela plánovaně a doktor proti nebyl- sám mi na tázku, zda je reálné otěhotnět za půl roku řekl, že podle něj klidně stačí 3 měsíce pauza. Asi bych se nechala i prohlédnout jinde. Jinak držím palce ať to dopadne co nejlépe.

frndafrrr
15. bře 2016

@yelowangel NO a není to právě to, že někomu holt praskne jizva po 3 letech a někomu kdo otěhotněl v šestinedělí ne?! Je to indi-vindi, nejpodstatnější je asi co řekne gynekolog - nejlépe víc názorů u každé jediné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru