Další těhotenství 10 měsíců po císařském řezu

syrael
20. dub 2008

Ahoj, zacinam byt dost nervozni. Minuly mesic se nam stala s manzelem nehoda, selhala antikoncepce. Ted mam uz tyden zpozdene menzes a nervy v kyblu. Menstruovala jsem zatim jenom trikrat od porodu a vzdycky tam bylo nejake zpozdeni. Slo ale jenom o par dni a ted uz je to vic nez tyden. Tehotensky test jsem si pred tremi dny delala, byl negativni. Zatim jsem byla v klidu, protoze me pobolivalo bricho, takze jsem to cekala kazdym dnem. No, bricho prestalo bolet a po ms ani stopy. Trochu panikarim z toho, ze po cisarskem rezu by mela mit deloha podle moji doktorky cas na zhojeni minimalne rok. Vubec si nedovedu predstavit, co asi nasleduje, kdyz clovek otehotni driv, nakolik je to rizikove. Bojim se ruptury delohy a vseho kolem. Rozhodne bych neprezil, kdybych musela na ukonceni tehotenstvi. Holky, neotehotnela jste nektera takhle brzo po cisari? Napiste prosim, diky!

suki
20. dub 2008

ahojky já s tím teda zkušenosti nemám ale dělal jsi si už druhý test?

jabber
20. dub 2008

syrael - no to je teda situace 😖 , toho se taky strašně bojím. Držím palce ať v tom nejsi 😉

suki
20. dub 2008

Toto jsme našla na netu, ale nrstesuj se dřív než budeš vědět že jsi těhotná a taky bych se poradila s doktorem, vždycky to jde nějak řešit 😉

Císařský řez – kdy může být nebezpečný?
Pokud jste císařským řezem rodila více než jednou a máte v plánu znovu otěhotnět, počítejte s tím, že vám to lékař zřejmě bude rozmlouvat. Další těhotenství je totiž poměrně dost rizikové.

#
-------------------------------------------------------------------------------

Hrozí, že jizvy prasknou
Dělohu totiž každý řez poznamená – hojí se jizvou, což znamená, že ubývá zdravé tkáně. Zjizvená tkáň je rizikem, i když okolní svalovina děložní stěny je zdravá. Opakovaný porod císařským řezem je dokonce důvod k tubární sterilizaci, pokud se manželé rozhodnou o ni zažádat. Problémy se obvykle dostavují v pozdějším stádiu těhotenství, kdy v místě dřívějšího císařského řezu hrozí prasknutí děložní stěny. Totéž se může stát i při porodu a tento stav je velmi vážný a ohrožuje bezprostředně život matky i dítěte, protože obvykle dojde k silnému vnitřnímu krvácení. Po prvním císařském řezu se vám ještě nestane, že by vám lékař druhé těhotenství výrazně nedoporučil, ale poradí vám s početím počkat minimálně dva roky od prvního porodu – během této doby se jizva na děloze zpevní a výše popsaná nebezpečí se minimalizují.

Ovšem i toto těhotenství už je rizikové a lékaři doporučují co nejmenší fyzickou námahu, zvlášť v posledních měsících. Záleží také na tom, jak rychle se první jizva zahojí. Pokud jste v šestinedělí prodělala například zánět či zvýšené teploty, je pravděpodobné, že hojení neproběhlo úplně bezproblémově. A čím více jizev na děloze je, tím jsou samozřejmě nebezpečnější – proto gynekologové v žádném případě nedoporučují třetí těhotenství, pokud matka již předtím prodělala dva »císaře«.

Je to na vás, ale…
Rozhodnutí, zda toto riziko podstoupíte a přes to všechno se rozhodnete potřetí otěhotnět, je čistě na vás. Pokud do toho půjdete, počítejte ale s možnými komplikacemi a rozhodně buďte po celou dobu těhotenství v úplném klidu. I sebemenší námaha vám může způsobit velké problémy.
http://zena.atlas.cz/deti/tehotenstvi/79106-cis...

Autor: zataczka [Nahlásit] 27.09.2007 13:56
protože je to velmi zajímavé téma, přidávám ještě nějaké odkazy:
http://zdravi.idnes.cz/nova-moda-cisarsky-rez-0...
http://www.porodnici.cz/vyb-porodnicke-operace?...
http://www.hanakova-gynekologie.wz.cz/9_08.html

syrael
autor
21. dub 2008

No, tak to my moc optomismu teda nedodalo ☹
Suki: na dalsi test se chystam zitra, pokud to nedostanu
Moc dekuju holky! Drzte palce...

kristynaw
21. dub 2008

syrael, doktori v CEsku a doktori v USA maji ve zvyku,ze kazdej rika neco jineho...tady se to vubec neresi,ja mela cisare a kdyz jsem se ptala,jak dlouho bych mela cekat,vubec nechapali,proc se ptam,....tehotni se tady treba hned... a je plno mamin,ktere otehotneli opravdu brzo...takze pokud tehotna jsi,nebala bych se...

nensy
21. dub 2008

ahoj syrael já jsem už po dvou císařích a chceme ještě jedno mimi.chodím k doktorovi on je to primař a ten ni neříkal když sem byla na šesti nedělí na prohlídce tak se mě ptal jestli chci antikoncepci já řekla že né že chcem ještě jedno tak mi jí nedal a nic o roku neříkal.tak at ti to dobře dopadne 😀

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
syrael
autor
21. dub 2008

Teda, damy, vy jste me paradne uklidnily! Celou noc jsem nespala a bloumala po baraku. Moc vam dekuju!!!!!!!!!

miquel
21. dub 2008

syrael, já bych taky zbytečně neplašila 😀
mě dr taky říkal že je lepší počkat asi rok, ale že jizva se úplně zhojí už po 3 měsících 🙂
tak ať ti to dobře dopadne 😉

kulicka
21. dub 2008

Syrael, zalezi hodne na tom, jak se tvoje telo s tim vyrovnalo. Mam kamosku, co otehotnela 6 mesicu po cisaraku a kdyby ji gyndak nezanedbal osklivy zanet, tak by jeji holcicka dneska zila ☹
Neves hlavu, zjisti estli jsi opravdu tehotna a pak res s doktorama 🙂 Drzim pesticky 🙂

syrael
autor
21. dub 2008

Moc dekuju za reakce! Test byl dneska negativni a ms stale v nedohlednu...Uz jsem z toho jelen

ladulka20
28. dub 2008

syreal ahoj ja jsem na tom dost podobne prvni mimi jsem porodila 6,5,2007 cisarskym rezem a kdyz honzulkovi bylo 5 mesicu otehotnela jsem ted jsem ve 23tt a zadne problemy ani nic podobneho nemam kdyz sem sve gynekolozce rekla ze jsem nejspise tehotna reagovala dost pozitivne jen se zeptala jestli si mimi chci nechat tak brzy po porodu nevahala jsem a rekla ze je to jasne.kdyz sem cekala honzika tak jsem mela tehotenstvi strasne co se tyce vysetreni i partnera mela jsem rizikovku ale ted chodim jen do poraden po mesici sem tam na odbery krve ale jinak si uzivam a tesime se na mimi narodit se ma 16,8,2008 takze budou od sebe 15mesicu.myslim si ze po cisarskem rezu neni problem otehotnet brzy sice se vsude pise jak je to nebezpecne ale pokud mas dobreho doktora bude te hlidat a opravdu nic nehrozi tak snad jsem te trosicku uklidnila a jestli chces klidne napis ptej se atd pa ladka 🙂 😉 😅

syrael
autor
28. dub 2008

Ahoj ladulko20, moc jsi me potesila...Ja uz si na ten fakt, ze jsem asi tehotna zacala pekne zvykat. Jenze vsechny testy jsou nadale negativni, coz mi prijde 16 dni po terminu dost jasny...Zrejme to bude asi nejaka cysta, protoze jsem mela jeden den bolesti na vajecniku. normalne je mi uz spis smutno, ze to tehu nebude☹Kazdopadne jeste nemam nic potvrzene, ani vyvracene - na vysetreni jdu zitra, takze se uvidi. Preju moc stesti s dalsim dareckem - uz tusis co to bude?

ladulka20
29. dub 2008

ahojky me taky asi 6testu ukazalo negativni ale never jim.jj vim bude to druhy klucina Dominik tak ti drzim palecky at to dopadne jak chces ty a budu se tesit jestli pisnes co a jak 😅

helenaersan
1. srp 2012

Ahojik ja jsem 6 mesicu po cisari a ted jsem znovu tehotna...samozrejme se take obavam komlikaci.....ma nekdo zkusenost s otehotnenim po tak kratke dobe...vsude na netu doktori jen strasi ze je to hodne rizikove...... ☹

perrinak
8. únor 2013

Ahojky ted jsem otěhotněla a jsem 10 měsíců po císaři. Nevíte co mi doporučí doktor a jestli si mimčo mám nechat nebo ne? poradili by jste mi prosím někldo? moc děkuji

tindinka
16. únor 2013

@perrinak - ahojky perinko, já jsem měla prvního chlapečka po umělém oplodnění v červenci 2009 císařem a jelikož mi řekli po porodu,že už nemůžu jít na další umělé oplodnění,že by mi ta léčba předtím už ublížila,tak jsme to v šestinedělí ,,oplakali milováním" 😉. Ńo a když bylo Mrnouskovi měsíc a půl zjistila jsem,že jsem těhotná i bez umělého oplodnění 😉 . No přiznám se,že to byl napůl šok a napůl obr radost a týden jsem nemohla přestat brečet. Těhotenství bylo docela náročné,bylo mi špatně až do 6 měsíce a k tomu ještě mimi a s manželem jsme na vše byli sami,takže vzrůšo,ale ani na minutu nás nenapadlo,aby jsme to dali pryč!!! Druhý mimísek se narodil po 11 měsících od prvního a také císařem. Nebudu Ti lhát,že druhý císař byl v poho,ale dalo se to zvládnout,spíše muselo,když jsme to chtěli a pak ten rok byl honka,to nepopírám,ale sem ted moc štastná,že je mám tak krátce po sobě,jsou si nesmírně moc blízcí,jako dvojčátka a jsou úžasní!!!UČITĚ SI HO NECH,BUDOU SI DĚTI BLÍZCÍ A AŽ POVYROSTOU A TY SI ZVYKNEŠ A UDĚLÁŠ SI TAKOVÝ ,,ŘÁD" CO JE DŮLEŽITÉ A CO POTOM,TAK SE DÁ VŠE ZVLÁDNOUT!!! NIKDY BYCH NEŠLA NA POTRAT,NIKDO A NIKDY NEVÍŠ,ZDA BYS PO NĚM MOHLA ZNOVU OTĚHOTNĚT!! A jestli máš dobré zázemí,manžela a rodinu na pomoc,tak bych to neřešila,dá se to zvládnout když se chce! Doktor Ti řekne,že to byl nerozum,ale že se to zvládne 🙂 !To je můj názor a má rada,tak hodně štěstí a správné rozhodnutí a když by ses něco chtěla zeptat,tak mi napiš,budu ráda a ráda ti odpovím a povzbudím 😉 ! Ahojky

tindinka
16. únor 2013

@helenaersan -je to rizikové,ale když budeš opatrná a nebudeš tahat nic těžkého a hodně budeš,alespon já to dělala,promazávala vepř.sádlem a nosila těhotenský podpůrný pás tak je to bez problémů. Když jsem to zvládla já,zvládne už každá 😉 !

womenity
28. dub 2013

Ahojky, čekám dítko , jednou sem měla císař bude i po druhý ? Díky za rady 🙂 🙂

womenity
28. dub 2013

Prosím,prosím za odpověd ! .)

romcovaklarka
28. dub 2013

@womenity Ahoj, já jsem nedávno porodila normálně 20 měsíců po sekci. Vůbec nemusí být druhá. Budou ti pravděpodobně dělat ultrazvukem měření jizvy ke kenci těhotenství, jestli se neztenčuje, a taky váhový odhad plodu (pokud je víc, než 4 kila, obvykle naplánují sekci). Klidně se ptej, co tě bude zajímat.

womenity
28. dub 2013

romcovaklarka:: A porod ti prošel bez problému?? Já mám celkem s toho obav.

romcovaklarka
28. dub 2013

@womenity Naprostá paráda 😵 To víš, že jsem měla ze začátku taky obavy, když jsem si četla o různých rizicích, tak jsem váhala, zda se vůbec mám o vaginální porod pokoušet... Ale pak jsem si našla porodní asistentku, která mi radila, jak se na porod co nejlíp připravit a taky mi dodávala optimismus 🙂 až jsem se začala i těšit. A bylo to přesně takový, jaký to mělo být. Konec konců můžeš se rozhodnout třeba 2 týdny před termínem. Pokud se na to nebudeš cítit, tak tě nutit nebudou.
Já jsem chtěla rodit normálně mj. i kvůli tomu, že staršímu bylo při narození malé 20 měsíců a ještě potřeboval hodně nosit, to jsem si neuměla představit, jak bych to po sekci dělala, měl 13kg.

womenity
28. dub 2013

@romcovaklarka Tak já nebyla v celé narkoze vše sem vnímala což sem byla velice ráda. 🙂 Tak nevím jak se rozhodnout ..

hankamisa
28. dub 2013

tak já otěhotněla 6 měsíců po druhém císaři.musím říci ,že ač mi pár lidí včetně mého gyndr, vyprávělo horory tak tohle těhu bylo nejpodovější i s porodem za všech tří.znám hodně maminek ,které otěhotněly 6-9 měsíců od poslední sekce a byli v poho.tak hlavu vzhůru a neboj. p.s. příští rok mě čeká 4sekce,tentokrát už ale opravdu poslední. 🙂

romcovaklarka
28. dub 2013

@womenity A jak máš staré starší dítko?

womenity
29. dub 2013

@romcakova Chlapečka 3.ročky 🙂

minisek111
1. črc 2013

Ahoj všem prosím o radu je mi 35 a deset let vdova teď mám rok přítele a chtěli by jsme miminko jenze mám za sebou dva porody císařským řezem je nekdo kdo měl miminko ještě po více jak jednom cisari a bylo to vše v pohode ? Deuji zaseb

miranda77
2. črc 2013

@minisek111 https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/vba2c-p...
zde jsou maminky po dvouch sekcích ...

14121993
9. kvě 2014

dobrej poradte mi prosim nekdo sem po cisařaku .a cekam asi druhy ale hned po rocesou naky ryzika dekuji ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru