Dárek doktorce/doktorovi za porod, máte nápad?

blondys24
6. dub 2013

Možná je to hloupý, ale mám před porodem a přišlo by mi fajn dát něco jako díky mojí gynekoložce a pak doktoru, co mě bude rodit za péči po celou tu dobu a za porod. V podstatě i od přítele. Nemáte nějaký nápad? Alkohol moc nepodporuju a vím, že moje gynekoložka ani nepije.

evitaa
6. dub 2013

Nejsem pošťačka ani řidička,ale od svých klientů občas nějaké všimné dostanu - čokládu, kafe... A protože chodím i na návštěvy domů, občas to jsou domácí vejce, klobásy, med.... Na manžela si také občas někdo vzpomene a dostane víno. Škoda, že ani jeden nepijeme, takže už pomalu máme vinný sklípek. Na sesterně v porodnici se určitě neztratí kafe nebo čoko. Já osobně dávám "úplatky" za nadstandardní služby - třeba když mi dr. napíše léky, abych za ně nemusela platit. Vím, že ne každý doktor to dělá - když je lék volně prodejný, pošlou pacienta pryč, ať si ho zaplatí celý.

danny617
6. dub 2013

Já dávala dárkový koš (italské pochutiny) - slané slané pochutiny, víno, ..... gynekoložce (rodinná známá) za "poskytnuté služby" každý si v tom něco najde, co mu chutná a zbytek může poslat dál třeba 🙂.

napolitano
6. dub 2013

Mám na zahradě 8 jabloní a letos se opravdu zadařilo,odkud jsi?

hojda
6. dub 2013

Kamarádka má tatínka myslivce, tak nabízela srnce doktorovi, co jí rodil 😀 . Já jsem se domlouvala s dr. že bude přítomna mému porodu a za tu ochotu a připravennost kdykoliv vystartovat jsem jí dala peníze a Rafaelo, ale to byla opravdu hodně nadstandardní služba 😉

napolitano
6. dub 2013

@evaviki Mám moc jabloní na zahradě,nechceš taky-jablka 😝

evaviki
6. dub 2013

@napolitano ani neee, by ti neostalo na "uplaceni" 😀 😀. si daleko 😀 😀 ale dekuju..

ilonne
6. dub 2013

@pajenka Jsem policistka, sloužila jsem 24hodinové služby. Po nás tak akorát lidi štěkají, že na nás platí daně. Řekla bych, že ochrana zdraví a bezpečí je stejně důležité jako práce dr., ale prostě v téhle republice je vžité, že dr. se dává "všimné". Mě teda zvedají ze židle i ty reportáže o obálkách porodníkům. Např. moje babička jezdí do Phy k očnímu a kromě regulačního poplatku vždycky dr. dá obálku a on si ji od té staré babky bez rozpaků vezme. Tak jak pardon obálka policistovi je úplatek a doktorovi ne?
Navíc máme v etickém kodexu, že nejen finanční úplatek je úplatek..... Prostě dělám svojí práci a za tu dostanu zaplaceno.

mitote
6. dub 2013

@blondys24 ja jsem doktorce co me rodila davala voucher do wellnes a bonbonieru pralinek 🙂

mitote
6. dub 2013

@ilonne ja jsem treba dala rada doktroce co me rodila darek, protoze jsem rodila ve 25. tydnu a dite me zachranila... stejne tak sem s radosti nosila na JIPku kde me dite lezelo dorty a pak dala i sponzorsky dar...az me policista zachrani dite, taky mu rada neco dam a neni to uplatek ale obrovske podekovani za vec, ktera se ani zaplatit neda 😉

pajenka
6. dub 2013

@ilonne Tak to mě mrzí, to je nevděčné povolání, obálku s penězi bych taky nedala, ani policii, ani doktorovi 😉

ia.
6. dub 2013

@blondys24 své gynekoložce, která byla zároveň po dohodě i u mého porodu jsem nechala uvázat obrovskou kytici. Měla z ní nefalšovanou radost. Sestrám a PA na šestinedělí jsem donesla tašku s bonbonierama, vínem atd...

llluckaaa
6. dub 2013

@ilonne Já to beru tak, že někdo dělá svojí práci dobře a někdo ji dělá ještě líp. A když udělá někdo něco navíc, co nemusí, ale aby pomohl a přidělá si sám práci, tak to chci ocenit. Takže já dávám malé dárečky, většinou nějakou mňamku, třeba i kamarádkám, učitelkám ve školce, dali jsme i učitelce ve škole, ... Kdybych měla pocit, že mi takto nějak zvlášť pomohl policista, tak dám i jemu. Ne jako úplatek, ale až poté jako poděkování.
Taky mi udělá radost, když mě takto někdo odmění, třeba kolegové v práci, kamarádky ap. Sice to bývá většinou čokoláda, kterou já nejím, ale potěší to 😉

dana3262
6. dub 2013

@blondys24 jasné! Ja doktorům vzdycky neco upecu. Na Vanoce obiham vsechny 🙂 gyn jsem dala kvalitní horke čokolády a v porodnici jsme rozdávali belgické pralinky a hlavne lístky na cimrmana 🙂 ty jsme dali oběma doktorum, co jsem k nim chodila kdyz jsem čekala kluky a pak por.asistentce, co me rodila a jedné doktorce v porodnici.

adelkav
6. dub 2013

Když jsem ležela pár týdnů na porodním sále, jelikož mi hrozil předčasný porod, tak manžel občas asistentkám něco přinesl, chlebíčky,zákusky, šampus na Silvestra, bonboniéru. Nebyl to žádný úplatek, jen jsem měla tu příležitost vidět, že ta jejich práce není opravdu jednoduchá, hlavně když tam na ně hysterické rodičky křičely a porodní asistentky vykonávaly i práci uklízeček po porodech, když zrovna nebyla sanitářka. Taky se ke mě sestřičky chovaly krásně aniž bychom jim něco dali, ale mě vždy potěšilo, když můžu někomu zpříjemnit službu. Na porod jsem měla domluvenou porodní asistentku, kterou jsme si platili a i přesto jsme jí dali dvě lahve kvalitní skotské, víno a několik bonboniér jako poděkování. Dodnes je mi líto, že v tom shonu co byl v šestinedělí jsem nezvládla nic koupit a donést sestřičkám z porodního sálu jako poděkování. Vyřešila jsem to aspoň pochvalným emailem řediteli nemocnice. Nezdá se mi na tom vůbec nic špatného, když jsem chodila do práce, tak jsem také dostávala pozornosti pro radost od zákazníků nebo dodavatelů.

amallie
6. dub 2013

@ilonne dávání dárků není trestný, ne? je fakt rozdíl, jestli dáš dárek lékaři, kterej pro tebe udělal mimořádnou věc a policajtovi, co ti odpustí pokutu, že jo

já dárky dávám skoro vždycky a za jeden porod jsem dala i obálku, dotyčný pro mě udělal víc, než byla jeho práce
stejně tak jsme dali nemocnici sponzorský dar

medakote
6. dub 2013

Já jsem třeba do CAR, když se mi konečně podařilo otěhotnět, upekla dort. A totéž jsem pak udělala na rehabilitaci, sestřička tam byla strašně hodná a synek se brzy po cvičení brzy zlepšil.... Nejlepší jsou dárky osobní, pokud víš, co dotyčný rád, nebo naopak, pokud děláš něco dobře Ty. Jinak lahev kvalitního vína, ženám květina nebo čokoláda podle mě je taková ta klasika, která neurazí.

Jinak občas v práci také nějaký drobný dáreček dostanu, a beru to tak, že ten člověk ocení, co pro něj dělám. Sice jsem za svou práci placená, ale udělá mi radost, když mi tím lidé dají najevo, že si všimli, že jsem zůstala dlouho přes čas, někdy i jen pro svůj pocit, že jsem odvedla dobrou práci, jen aby to měli opravdu perfektní. Neudělá mi radost bonboniéra, darovaná jen z pocitu povinnosti "asi bych něco měl dát"... Ale třeba jedna paní přinesla svůj široko daleko vyhrášený štrůdl, protože se jí moje práce moc líbila, a to mě moc potěšilo.
Jsou lidé takoví a makoví, někteří očekávají, že jim snesete modré z nebe na požádání a ještě jsou naštvaní, že vám to museli říct, že jste to nepoznala sama, někteří poděkují za sebemenší maličkost... je to o lidech.

kajovaevicka
6. dub 2013

Moje mamka je sestřička a vždycky měli radost z kafe- to se prostě vypije vždycky, kor na nočních... Pak jednou tam ležela dlouho paní a donesla každé sestřičce parfém- myslím, že nic drahého, tipla bych to na Avon, ale každá sestřička dostala jiný- paní je tipla na různé vůně a minimálně u mojí mamky se hooodně trefila, to moc potěšilo. Pak samozřejmě čokolády, ale jak tu kdosi psal, "oblíbené mořské plody a jiné levné z Lidlu", ty moc nepotěší😀
Samozřejmě, je to jejich práce... ale na druhou stranu, třeba zrovna sestry a doktoři jsou spíš poslání a poznáš na nich, kdo "jen" dělá svou práci a kdo k tomu navíc má ještě dar, že tě podrží, podpoří, poradí... a právě oni jsou ti, kvůli kterým máš pocit, že bys jim "měla" poděkovat i jinak, než slovy "děkuji, nashledanou"... U nás v porodnici byly sestry, co přišly, velely, rozkazovaly, odešly... a pak takové, co obcházely pokoj několikrát denně a kromě otázek na teplotu padaly i takové jako- ta miminka krásně voní, holčička je nádherná, už chodíte hezky... ne jen takové- no šup, šup, nemám tu jen vás...

ahyt
6. dub 2013

Nelze přece srovnávat "službu" pošťačky,prodavačky,atd atd s péčí o zdraví.Tak může hovořit jen ten, kdo ještě nikdy nepoznal, co je to mít strach o zdraví!!!.Nejde o to, dát nějakej super obr dar,ale pozornost a vyjádřit tím poděkování za starost a péči.Kdo to chce udělat, ať udělá a kdo ne, ať raději mlčí .Neví totiž, co je to starost a strach o pacienta a tím spíš, když se jedná o maminku a miminko.Ale myslím,že pokud někdo odvede práci nadstandartně, pečlivě,nad rámec své povinnosti a to v jakémkoliv oboru,tak je slušnost mu poděkovat.A ten člověk má povzbuzení do další práce,když uvidí,že si jeho práce lidi cení.Není totiž umění jen brát, ale taky dávat.

mitote
6. dub 2013

@kajovaevicka jojo v tomhle mas presne pravdu, ja jsem ten lidsky pristup za ty tri mesice v nemocnici silene ocenila, kdyz jsem se tam rozbrecela tak doktorka me posadila a utesovala, sestricka donesla kapesniky... nebo kdyz sestricka videla Lauri novou hracku tak hned jeeeeeeee to je krasny a zacal asi hrat, pak ji rikala miminko vonavoucky... proste clovek se hned citi lip, kdyz vi, ze se o jeho miminko staraji lidi, ktere ho maji radi... a myslim si, ze takovy lidi zaslouzi "podekovat" a vis co treba na roomingu pro ne byla nej radost? Kdyz jsme jim donesla tasku jak krava plnou oblecku vel 44... nebo sponzorky dar jipce, dyz vis, ze se na to koupi prostroje, pelisky pro miminka a vsichni z toho maji radost... to prece nejsou uplatky... a uprimne me i tesilo kdyz jsem videla jak tam doktori a sestricky dlabou dorty od nas, protoze uprimne ja bych jejich praci nikdy nechtela delat

ilonne
7. dub 2013

@amallie Já jsem ale nepsala nic o tom, že máš dát policistovi dar, když ti odpustí pokutu. Náplní práce policisty není jen dávat pokuty, ale především zajištění bezpečnosti, ochrana zdraví a majetku 😉 . Já jsem psala o tom, že v téhle republice je prostě zakořeněný názor, že doktorovi máš být vděčný. Já nijak nesnižuju povolání doktora, ale kolik z vás by dalo dárek třeba paní na úřadu práce, učitelce ve škole atd.. Prostě mi přijde, že spousta doktorů na tohle prostě čeká. Neříkám, že každý. Proč jsi třeba dávala za porod obálku? Vždyť ten doktor to vystudoval a jeho studium nás stálo nemalé peníze a teď je to prostě jeho práce, za kterou je placený. Já když jsem úspěšně dovedla k soudu případ, který byl i odsouzen, taky jsem žádnou obálku ani dar nečekala.
A to samé je se stížnostmi - na kdekoho si v téhle republice stěžuje každý, ale na doktory ne. Já jsem toho příkladem, v poslední době jsem měla docela dost negativních zkušeností s doktorama (nerozpoznaná vyhřezlá plotýnka, pak mi zase dr. na pohotovosti nasadil PNC, ačkoliv jsem ho upozorňovala, že jsem na něj alergická a nikomu nepřeju ty následky) a taky jsem si nestěžovala. Tady je prostě zakořeněné, že doktor je něco nedotknutelného.
Ale samozřejmě není dr. jako dr. - mám i pár známých doktorů, co jsou podle mě skvělí. Naše sousedka mě vyloženě zachránila, a taky jsem rozdala pár dárků doktorům, ale ne za standardní péči, což třeba porod, který vede službu konající lékař podle mě je. Stejně tak péče gynekologa po dobu těhotenství. Mám skvělou gynekoložku a hrozně příjemnou, ale za péči si u ní platím a nevidím důvod proč jí za něco, co je standardní, dávat ještě nějaký dar.

ilonne
7. dub 2013

@mitote Já tě samozřejmě chápu. Já píšu o tom, že nevidím důvod dávat dárky za standardní péči, lékař přece složil přísahu, že má dělat vše, co je v nejlepším zájmu pacienta.

mabe
7. dub 2013

@blondys24 ja jsem dala moji gynekolozce a sestricce kyticku, aspon takovy maly gesto 🙂 a v nemocnici na JIPce detske, anicka tam byla kvuli infekci ze zakalene plodove vody nejakou bonbonieru. 🙂

amallie
7. dub 2013

@ilonne já dávám dárky všem, kdo pro mě udělají něco, čeho si mimořádně vážím 😉 na úřadu práce jsem byla tři minuty s vyplněným lejstrem na rodičovský příspěvek, tak za to skutečně dárek dávat nebudu, baba byla nepříjemná jak pr..... a takovejch je mraky na jakýmkoliv úřadě, co si budem vykládat 😀

policajt pro mě nikdy nic mimořádného neudělal, ba naopak. Pokud by mi přivedl dítě nebo ztracenou babičku, či snad díky nadstandardnímu nasazení našel ukradenou sekačku, tak by taky dostal 😉 nepřipadá mi nic špatného na tom umět poděkovat nějakou pozorností, nemyslím si, že by to někdo čekal, alespoň jsem se s tím nesetkala
za porod jsem dala obálku proto, že ho neprováděl službu konající lékař, ale někdo kvůli tomu přijel, staral se o nás i po porodu, zvedl mi telefon doma z postele ve dvě ráno, když jsem mu ubrečená volala, že se něco stalo s miminkem a že nevím, co mám dělat, prostě udělal pro nás mnohem víc, než byla jeho pracovní náplň 😉 proto jsem to ocenila a udělal to prosím z vlastní vůle, nikdo ho o to nežádal. Není to úplatek, jestli máš nějaké právní vzdělání, tak jistě rozdíl znáš. Proto jsem psala, že je to rozdíl ohledně té pokuty. Protože pokud ti nějak extra pomůže oddělení policie a pošleš jim dárkový koš, tak to taky není úplatek, že (jedná-li se o poděkování, ne o nějakou černotu)

Tazatelka se ptá, jestli se dávalo a proč co......... tak taky píšeme zkušenosti, samozřejmě pokud jí odrodí někdo, kdo se ani nepředstaví a už ho pak v životě neuvidí, neb bude mít 5 dní volno a ona už bude doma, těžko se to bude považovat za nadstandardní službu a asi těžko ho bude někde hledat s bonboškou, že jo 😀

Teď mě napadá, že jsem zrovna v pátek přinesla tašku dobrot lékařce, co vzala mojí mamku na konzultaci, ač nemusela, nespadá jí do obvodu, zůstala tam s námi až do sedmi do večera a věnovala se na 100% a to už jistě ve svým volným čase, uhrazeno od pojišťovny za to dostane pár korun a ne ona, ale nemocnice, ona dostane svůj stálej plat a ani o kačku víc
tak dostala dobroty, až při našem odchodu a je to 😉

danimis
7. dub 2013

Děkuji za tipy :o) chtěla jsem svou dr. taky něčím drobným "obdarovat". Je jiná než všichni jiní doktoři. Má lidský přístup, pokaždé když se na něco zeptám, odpoví mi jako starostlivé nastávající matce a ne jako blbci, tak jak spousta doktorů. Navíc jsem nedávno k ní přišla a celá její ordinace voněla vanilkou.. to proto, že ji její pacientka z dovolené přivezla 2 kousky vanilky a ona z toho byla úplně unešená. Naopak naposledy jsem byla svědkem, jak nabízela sestřičkám bomboniéru, s tím, že to u nich doma nikdo nejí :o) Do porodu mám ještě čas přemýšlet, ale už teď vím, že ke konci určitě s prázdnou nepůjdu :o)
Moje maminka má obchod se zdravou výživou a ročně dostane několik pozorností za rady, za obětavost a ochotu. Buď květiny nebo ručně dělané práce a vždy ji to velmi potěší :o)

evaviki
7. dub 2013

@ilonne promin, ale spis mam pocit, ze si sa citila v praci nedocenena.. pre mna taky zadnej policajt nikdy nic neudelal.. ked sme volali na susedov, ze ten chlap mlati manzelku, tak dosli, zazvonili u nich, uspokojili sa s odpovedou postihnuteho 9 rocneho dievcata, ze maminka spi na zachode!!! a isli rovno zvonit k nam, ze naco sme volali.. takze este navyse prezradili susedom, kto na nich policiu volal.. o buzerovani kvoli parkovaniu na sukromnom pozemku a neochote pri vykradnutom aute (mrzla som 3 hodiny, kym dosli, lebo na mna zabudli!!) ani nehovorim... nehnevaj sa, ale toto nie su ludia, ktorych by som si mala vazit.. Manzela zase buzerovali kvoli slovenskemu technicaku, za to, ze ho policajt nikdy nevidel, tak ho zdrziaval pol hodinu a obtelefonovaval vsade mozne, aby zistil, ci taky naozaj existuje.. A hadal sa s nim, ze to je urcite falosny..

karchinka
7. dub 2013

já jsem taky pro dárky až po než před, jako poděkování... ale za normální služby bych to asi neřešila, můj gynekolog má docela slušné poplatky za nadstandardní služby, takže tomu jsem nedávala nic kromě těch poplatků 🙂 a první porod proběhl bez problémů a opravdu ani nebylo proč někomu něco dávat (spíš byly sestry na šestinedělí dost protivné)... ale druhý porod byl jiný, jsem týden před porodem změnila porodnici, díky té původní jsem totiž ten týden probrečela a rozhodla se, že rodit vůbec nepůjdu :D, v té nové byli všichni úžasní a moc mi i psychicky pomohli, to samé po porodu, sestřičky moc hodné, takže doktorovi jsme dali poukaz na lístky do kina, byl to mlaďoch 🙂 a sestřičkám chlebíčky (každý sladké nemusí)

adelkav
7. dub 2013

@ilonne Já dávám dárky učitelkám ve školce, pošťákovi spropitné a když jdu na úřad, kam chodím častěji a jsou tam ochotné a vstřícné úřednice, tak bonboniéru také přinesu. Poslední bonboniéru jsem dala sestřičce na odběrech na cukrovku, kam chodím často, sestřička je naprosto úžasná, bohužel mi nejdou najít žíly a když vidím sestřičku, jak je vystresovaná víc než já z toho, že mě to bude bolet tak nevidím důvod jí taky nepotěšit alespoň drobností.

ilonne
7. dub 2013

@evaviki Tak to jsem se opravdu necítila 😉 . A stejně jako máš dobré a špatné lékaře, tak máš dobré a špatné policisty a vůbec toto je u všech povolání. Takže házet všechny do jednoho pytle podle mě nejde.
@amallie Tak to je jasné, to chápu. Mě prostě zvedá ze židle to, že vidím třeba u toho očního mojí babičky, že si od ní tu obálku bere, i když nic nadstandardního pro ní nedělá a neudělal. A pak byla cca před 1,5 rokem v tv reportáž, jak dávají lidi obálku i službukonajícímu porodníkovi. To mi prostě přijde strašné.

spaghi
7. dub 2013

@blondys24 lekari za svoji odvedenou praci dostavaji plat, tak proc jim davat neco navic? Tobe v praci taky nekdo dava nejake darky? chapu, ze nekdo svou praci dela standardne, nekdo nadstandardne, ale od toho je hodnoti jejich zamestnavatel systemem bonusu/odmen, ktery by mel byt postaveny na zpetne vazbe pacienta/zakaznika
nikdy jsem lekarum za jejich praci nedala nic navic, tohle jsou prezitky z dob minulych, kdy se nekomu davalo "neco bokem", muj syn byl po porodu operovan v Motole a lezel tam na novorozenecke JIPce, velmi mu tam pomohli, proto jsem si vyhledala organizaci, ktera podporuje financne novorozeneckou JIP v Motole a za vybrane penize se nakoupi napr. nove pristroje apod. - to mi prijde jako rozumna pomoc, ne davat nekomu neco do kapsy, ale pomoct oddeleni tak, aby mohlo pomahat dalsim malym pacientum

maudn
7. dub 2013

@blondys24 před mi to příjde blbý, to bych dala tak možná obálku s pár tisícama

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru