Dárek doktorce/doktorovi za porod, máte nápad?

blondys24
6. dub 2013

Možná je to hloupý, ale mám před porodem a přišlo by mi fajn dát něco jako díky mojí gynekoložce a pak doktoru, co mě bude rodit za péči po celou tu dobu a za porod. V podstatě i od přítele. Nemáte nějaký nápad? Alkohol moc nepodporuju a vím, že moje gynekoložka ani nepije.

amallie
7. dub 2013

@spaghi do motola na novorozeneckou jip muzes dat sponzorsky dar primo, daji ti na to smlouvu, proc jsi hledala nejakou organizaci?

spaghi
7. dub 2013

@amallie protože jsem chtela pomoct nejen finančně, ale třeba i jako dobrovolník, tím se zabývá např. AD ASTRA

amallie
7. dub 2013

@spaghi a co muzes napriklad delat?

spaghi
7. dub 2013

@amallie např. pomoci s organizaci prodejních vystav, shánění vhodných prostoru, umělců apod.

elischka
7. dub 2013

své gynDr. a její sestřičce jsem při kontrole po 6N donesla 2 orchideje v krabičce. Myslím, že je to milé vyjádření slov díků.o)

amallie
8. dub 2013

@spaghi ok, diky, mrknu na to 😉

datela
8. dub 2013

Holky,že vám to některým není blbé.Některé odpovědi jsou opravdu hodně trapné.Maminka se ptá na inspiraci dárků a nepotřebuje přednášku o dobách dávno minulých,zmrzlých pošťácích,řidičích autobusu,ochranářských policistech a jestli se to hodí nebo ne.Pokud jsem spokojená s vykonanou prací či péčí,tak dárky dávám.Dělám to kvůli sobě,že chci ukázat,že jsem spokojená a dotyčného motivovat v práci dál.A co si budeme povídat,když dám menší pozornost,tak mám poté krapet tu péči ještě lepší.Tak jaký je důvod k tomu,si tu péči ještě nezlepšit?Nepotřebuju být zkostnatělá zapšklá osoba,která neumí ocenit práci druhých.Já si práce,zvláště zdravotníků cením,protože pro mě je nejdůležitější zdraví mé rodiny,mé a zdraví nenarozeného či narozeného dítěte.Toť můj názor.

@blondys24 Ahojky,já jsem své gynekoložce koupila dárkový koš a doktorům a sestřičkám v nemocnici jsem dala zákusky,několik Toffifee,chlebíčky a kvalitní bonboniéry a byli opravdu rádi.Já si myslím,že něco dobrého vždy potěší 🙂

pelenka
8. dub 2013

Nepročítala jsem vše, ale trochu přispěju se svou svou troškou. K otázce, v porodnici jsme nechávali krabici domácích minizákusků, gyndařce nic, nějak mi to nepřišlo nutné. Ale z druhé strany, opravdu jsou místa, kde dárek (ne úplatek) může způsobit nejen rozpaky, ale i problémy. Pracovala jsem na úřadě, kolegyně jednou pomohla jedné paní, ale ne tím, že chtěla konkrétně jí pomoci, ale upozornila jinou instituci na chybu v jejím případě. Paní vděčná přinesla kytku, bonboniéru, kolegyně ať dělala co dělala, paní si to zpět neodnesla. Jakmile to zjistila vedoucí, byl průser, že je to úplatek, musíme být nestranní atd. Kolegyně úplně vyřízená řešila jak to vrátit a týden z toho nespala. Já pár týdnů nato dostala od paní kytku urvanou někde na zahrádce, taky babce nevysvětlíš, že to prostě vzít nemůžeš, tak jsem ji, když odešla před zraky všech musela vystrčit na stolek do haly a naštěstí ji někdo ukradl:/....ve zdravotnictví to zřejmě nenastane, ale i nad tímto je potřeba se někdy zamyslet, když chcete "potěšit" 😅

blondys24
autor
8. dub 2013

Ještě jednou děkuji za tipy. Myslím, že určitě něco vyberu. Vím, že doktoři a sestry dostávají za svou práci plat, ale tak nějak to cítím, že bych jim ráda prostě dala alespoň něco na zub nebo tak. Kdybych nechtěla, nedávám 🙂 už mám po TP, snad to přijde brzo🙂

nerreidda
8. dub 2013

myslím,že se nemá nic přehánět 🙂 kafé a nějaké kokyno vždycky potěší a jako úplatek se to ve špitále nebere ;)

kettynka1234
8. dub 2013

My dávali doktoru a sestrám na porodním jeden balíček a sestrám z novorozeneckého také jeden balíček. Dávali jsme kafe, kapučíno, bombošky, oplatky a stačí 🙂

janabuch
4. kvě 2013

@blondys24 my sme gynekol.nic nedali.ale porodnikovi a asistentkam jsme objedmali veceri ..jako byli stastny nikdo nemel cas jit jist 3porody v jeden cas. Z restaurace dovezli pro vsechny rizky atd. 😀ty byli stastny az I pediatr se pak ptal odkud ze sme to nechali privest ze to bylo dobry 😀

jepiceopice
5. kvě 2013

Za svůj porod bych jim dala nejradši odjištěnej granát 😠

jana8555
5. kvě 2013

Já když jsem odcházela z porodnice, tak jsem měla nakoupenou lepší kávu v kombinaci s čajem a všechny jsem podarovala 🙂 sice je to klasika, ale každý si rád sedne u dobré kávy nebo čaje....i kouskem něčeho sladkého nic nepokazíš 🙂

tadlen
6. kvě 2013

Ja kupuji luxusni baleni 4lahvi arch.vina sestrickam na odd.gyn. a detskeho dort

qwerty1
8. říj 2015

No tak jsem se moc nedozvěděl, ale jelikož kdysi u jedné blízké kamarádky jsem vypil spoustu láhví vína (ona je porodní sestřička) které neustále dostávají (a prý hlavně vietnamci si umí pochválit 🙂 , tak je pro mě nezbytné to vrátit-do reklamní tašky naší firmy tedy dám super kvalitní kafe, čaj, nějakou bonboniéru a čokoládu a oplatky co jsem pobral doma, láhev vína a snad kolektiv co o mojí ženu pečuje potěším. Zatím je velmi spokojená, pokud nebude vše ok a nebude šťastná sežeru to sám-předem není přijatelné.

barulina
8. říj 2015

ti moji můžou být rádi, že jsem si nepodal stížnost. jinak nevím proč dávat někomu něco za jeho plác.praci

viky2007
25. kvě 2016

Vzhledem k tomu že jsme tam leželi přes 2 měsíce tak jsme nechávali dělá obrovský ovocný koš který měli co unést dva chlapy 😀 a velký dort. Dala jsem to moc ráda nebo mě doktoři zachránili život a o malou se úžasně starali.

andreaandrejka
25. kvě 2016

Žádný dary dávat nebudu, mě za mojí odvedenou práci v zaměstnání taky nikdo dary nedával.

lucka024
25. kvě 2016

@viky2007 Tak to je super 🙂 mužu se prosim zeptat na reakci doktoru? 🙂

viky2007
25. kvě 2016

@lucka024 děkovali nám a říkali že jsou mile překvapený.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru