Dárek doktorce/doktorovi za porod, máte nápad?

blondys24
6. dub 2013

Možná je to hloupý, ale mám před porodem a přišlo by mi fajn dát něco jako díky mojí gynekoložce a pak doktoru, co mě bude rodit za péči po celou tu dobu a za porod. V podstatě i od přítele. Nemáte nějaký nápad? Alkohol moc nepodporuju a vím, že moje gynekoložka ani nepije.

garfie
6. dub 2013

@blondys24 Úplně nerozumím, proč bys jim chtěla něco dávat-zvlášť pokud neudělali něco nadstandartního? Dělají jen svou práci a dárek je může i uvést do rozpaků.....ale já bych teda ženě dala asi nějakou luxusní čokoládu, kytku , nebo třeba ručně malovaný hedvábný šál....chlapovi klidně láhev dobrého vína, to neurazí-a alkoholismus to moc nepodporuje 🙂 Napadají mě teda spíš luxusnější věci (pro oba)-třeba kvalitní diář, nebo značkové pero....Hezké pouzdro na brýle je taky fajn (pokud nosí). Nebo lístky do divadla-na něco vychytaného (buď hodně dopředu nebo jako poukázku) můžou být taky milá pozornost....

llluckaaa
6. dub 2013

@blondys24 My donesli do porodnice nealkoholické šampaňské a několik rafeal. Odměňovali jsme ženské a dětské sestřičky 🙂 Jinak mě napadají ještě čokoládky Merci.
Naše všimné udělalo sestřičkám radost a v rozpakách moc nebyly 🙂

madormi
6. dub 2013

my jsme primáři koupili sadu vín,ale protože nám poskytoval ke konci těhu, po dobu porodu i po porodu nadstandartní péči

ilonne
6. dub 2013

@blondys24 Ja teda taky nerozumim tomu, proc chces davat dr darek za neco, co je naplni jeji prace. Tobe snad nekdo darky nosil, kdyz jsi jeste
pracovala? Za to je snad zaplacena, ne? Ale kdyz uz tak bonbonieru nebo cokoladu. Nejake lepsi.

jancip
6. dub 2013

Osobně tohle nemám ráda. Copak dáváme řidiči poděkování za to, že nás někam dovezl? Pošťačce, že nám nosí dopisy, apod? Je ale fakt, že nakonec jsem vyměkla a dala na oddělení čokoládové bonbónky...ale byla to jen opravdu malá pozornost.

alamo
6. dub 2013

Ja nemam rada uplatky 'dopredu', ale tohle mi neprijde divne. Ja teda nic takoveho nedavala, protoze jsem rodila na Bulovce, kde to bylo silne anonymni a lidi se stridali jak na bezicim pasu. Ale pokud se o nekoho stara celou dobu jeden doktor a radi byste dali nejakou pozornost, tak jsem pro nejakou lepsi cokoladu nebo kytku, to by melo udelat radost 🙂.

napolitano
6. dub 2013

Já mám skvělou doktorku převzala mě ke konci těhotenství,hodně mi pomohla a dala jsem jí i v porodnici tašku domácích jablek,měla jsem s nimi velký úspěch. 😉

petule246
6. dub 2013

@blondys24 - já nesla sestřičkám několik bonbonier, že čokoládu ocení většina ženských. Vypadaly docela vděčně. Doktory jsem neřešila, rodila jsem rychle, takže moc práce se mno neměli (2.porod 20 minut, doktor přišel asi na posledních 6 minut 😉 )

terkaz
6. dub 2013

Ja myslim, ze uprimne podekovani postaci 🙂

kajalka
6. dub 2013

Rozhodně ne čokolády. Pracuju ve zdravotnictví a úplně se mi čokošky zprotivily. A nejvíc mořský plody, jak byly někde v akci, už jsme je dostávali. 😝
Vždycky jsme nejvíc ocenili, když nám někdo něco upekl, ať sladký nebo slaný, i to víno, ono při nejhorším ho pošle člověk dál. Nejvíc mě asi dostala šiška domácího salámu (byl neskutečně dobrej) a pak bažant, opeřenej 😀
Nebo je dobrý dát nějakej lepší sypanej čaj třeba s hrnečkem. A nebo hrnkovou kytku.

atreides
6. dub 2013

při odchodu z porodnice jsme dali na každé oddělení, kterým jsme prošli, celou Marlenku
je hezké dělat hezké věci 🙂

pajenka
6. dub 2013

Já jsem na kontrole po šestinedělí dávala dr a sestřičce kafe a čokoládu a v porodnici jsme dávali s manželem slivovici (jsme z Moravy, ať si připijou na zdraví malé) a bonboniéru na novorozenecké a na porodní a na šestinedělí jen bonboniéru. Nebrala jsem to jako úplatek, ale jako poděkování za skvělou péči 🙂

@ilonne Nevím, kde jsi před dětma pracovala, ale představ si, že nám dárky naši zákazníci nosili a bylo to moc příjemné! Taková čokoláda nebo zmrzlina vždy potěšila, i když to byla "jen" má práce, za kterou jsem dostávala plat. Možná by ty sestřičky a prodavačky v obchodě byly příjemnější, kdyby je občas někdo podaroval 😉 jen tak, třeba za úsměv nebo za radu, není to povinnost, je to milá pozornost, která potěší vždy, i když zrovna dotyčný kafe nepije a čokoládu nejí.

alpakovo
6. dub 2013

my slavili úspěch s čerstvými domácími klobásky 😀 Jak píše kajalka, čokolády a bombošky nemusí člověk každý den (až na vyjímky)....A taky s ní souhlasím, že krásná dárková kazetu čajů dokáže udělat asi největší radost 😉

mamkamarketa
6. dub 2013

Ja dala lekari co se stara o me i moje rodice (je velmi peclivy a dalo by se mluvit o nadstandartni peci.) Jako diky jsem mu koupila voucher do jeho oblibene restaurace.

jancip
6. dub 2013

@kajalka Já nechci nijak prudit, ale dala jsi něco z toho, co jsi jmenovala, třeba řidiči nebo pošťačce?

kajalka
6. dub 2013

@jancip Nedala, ale je rozdíl mezi jednorázovou službou, která se odbyde během pár minut a dlouhodobější péčí, která zahrnuje i osobní angažovanost. Dělala jsem laskavosti svým pacientům, že jsem jim pomohla nejen s tím, s čím ke mně chodili, ale i s tím, co je trápilo akutně. A ocenili to mnohem víc, než kdybych jim řekla "no tak s tím vám nepomůžu, ale tady si vemte čokoládu".

napolitano
6. dub 2013

😀 jsem ty jablka dala i holkám na poštu a na úřad,letos jich bylo moooc 😀 😀 😀

evaviki
6. dub 2013

@jancip no vidis a ja dala bonbosku pani, ktora mi pomohla ve VZP.. videla som ji dva krat.. ten druhy krat som iba priniesla vyplnene papiere a jej dala tu bonbonieru..

kajalka
6. dub 2013

@napolitano Kde bydlíš? 😀

jancip
6. dub 2013

@kajalka Pošťačka taky chodí každý den, i když mrzne, i když je vedro....není to jednorázová služba. A v každé práci je možné se ke klientovi chovat stroze a nebo s individuálním přístupem a při tom jen v zdravotnictví se dává tak nějak poděkování "navíc". Přijde mi to jako pozůstatek dob minulých...

kajalka
6. dub 2013

@jancip Poděkování navíc, když ti někdo pomůže od tělesných neduhů. Nejdůležitější je zdraví. Možná proto.

evaviki
6. dub 2013

@jancip no hele, ja jednou pomohla postacke, odvtedy mam "lepsi" sluzby posty 😀

napolitano
6. dub 2013

@kajalka Žlutice,chceš taky jablka,ještě mám,musíš si přebrat. 😀

kajalka
6. dub 2013

@napolitano Daleko, předaleko 😵 Ale děkuju, je to milý! 🙂

jancip
6. dub 2013

@evaviki Ano, to beru, to je právě v pořádku...Jsem spokojené, dám k poděkování něco "navíc"...ale prostě mi přijde, že to takto má většina lidí zafixovaný jen ve zdravotnictví.

@kajalka Ono není úplně od věci, když Ti někdo pomůže třeba i ve finanční oblasti, v právní oblasti....Ale to jsem odbočila od tématu. Jen mi prostě vadí, že ve zdravotnictví to bereme pomale jako samozřejmost a někde jinde nás to téměř ani nenapadne.

napolitano
6. dub 2013

@kajalka Poštou taky dojdou,ale už jsou tak akorát na štrůdl. 🙂

kajalka
6. dub 2013

@napolitano Neblázni, udělej dětem kompot. Už dlouho mě takhle nikdo nepotěšil 🙂

kajalka
6. dub 2013

@jancip Myslím, že není až tak neobvyklý dávat pozornost za "něco navíc", ať je to jaký chce odvětví. A vem si takovou restauračku, nedáváš pokaždý spropitný? To mi přijde mnohem profláklejší, než třebas to zdravotnictví. A za co se dává? Za 200% marže?

napolitano
6. dub 2013

@kajalka Mám jich ještě cca 200kg,to opravdu nestíhám 😀

evaviki
6. dub 2013

@napolitano 200 kg??? kde si k tomu dosla? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru