Dárek k porodu od tatínka. Dostaly jste?

kacenka1111
5. únor 2012

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda a případně jaký dárek "za miminko" jste dostaly od tatínka. Některé dostávají šperky, jiné květiny...Některé žádný, neb se u nich tato tradice nedrží. Moje kamarádka patří do skupiny "dárkuchtivých", já jsem toho názoru, že samotné miminko je dárek🙂 Jak jste na tom Vy?

jajinka27
6. únor 2012

za prvního syna naušnice, za druhého kávovar dolce gusto 😀

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@jajinka27 tak prijedeme na latté 😎

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@cinky Krása 🙂

kacenka1111
autor
6. únor 2012

Tak vidim damy, ze jste si vybraly skvele chlápky🙂 Super🙂

anysek85
6. únor 2012

@petruskaaa Holky, vy jste tak skromný!!! 😀 Ještě snad chlapovi poděkujete, nebo co! Jen se nechte opečovávat, hýčkat a zahrnovat pozornostmi! Zasloužíte si to! 🙂

anysek85
6. únor 2012

@jajinka27 Jé, pořádnou presso mašinu! To bych si nechala líbit! Fajn tip! 😉

helcenka
6. únor 2012

Tak já dostala za první nový mobil, čekal na mě doma, když jsem přijela z porodnice. Přesně ten, po kterém jsem toužila, ale já bych si ho sama nekoupila, protože byl dost drahý a mě to přišlo zbytečné, dávat dolik peněz za mobil.
Za druhé jsem dostala notebook, to abych mohla na Koníka a neokupovala manželovi počítač 😀 😀 😀 . Sice na mě nečekal doma, ale dostala jsem ho až 2 měsíce po porodu, páč prý manžel tentokrát nevěděl, "po čem toužím" a "nenápadně jsem se vymáčkla" až pořádně dlouho. Já teda nevím, že bych po notebooku toužila, jsem se možná někdy zmínila, když jsem ho vyhazovala od PC. Ale ať už, mám ho.
Při třetím si to pořádně promyslím dopředu.... 😉 😉 😉

zdezli
6. únor 2012

Ja poprve nic necekala, nejak jsem na to nemyslela, ale dostala jsem za dcerku prstynek z bileho zlata s diamanty - myslim, ze manzel byl po 14 hodinovem porodu jeste pomerne v soku, kdyz ho kupoval 😀

A za syna privesek na retizek, naklizeny byt, vymalovany pokojicek, sestavenou a povlecnou postylku a starsi dcerusku dobre naladenou a opecovavanou🙂

weri1
6. únor 2012

tak já kdybych si měla vybrat dárek za mimi tak určitě prstýnek abych měla památku, nebo přívěsek, naušnice ....

nelíbí se mi praktické dárky

bodlynka
6. únor 2012

na mě doma doma čekala krásná kytička a po té co jsem přestala kojit 3dny wellnes s kamarádkou a kapesným. Byla to premiéra i pro přítele. Užil si první tři dny pánské jízdy se svým synem a u musím říct, že to zvládli úžasně. Kdybych si mohla vybrat dárek za druhý porod....ráda si to zopakuji 🙂

takyja
6. únor 2012

Tak já se doznám: chtěla jsem a vnitřně asi čekala dárek a nic jsem nedostala. 😖 Dodnes jsem to nějak nezkousla. Manžovi jsem to nějak řekla, ale u nich se nic nedává a asi mu to pořádně ani nedošlo. Dodnes mne to mrzí, u nás byly tradice dodržované (za porod, na šaty, kulatiny, ...) a... no nic, u druhého se polepším a řeknu si pořádně nahlas, ať mne to nemrzí. I když to je pak poloviční radost. 😖

lucy222
6. únor 2012

Od manzela jsem nic necekala,ale musim priznat,ze prijemne prekvapil. Uz v porodce jsem mela naprosty full servis - od nadstandartu po konkretniho lekare k porodu ,k tomu kazdy den jeho pritomnost a vzdy dovezl neco pro radost...velmi si pak vazim jeho pritomnosti u porodu... Po narozeni s nami byl opet kazdy den a pri tom stihl doma vymalovat,uklidit,uvarit a dopripravit veci pro malou...😵 a jestli jsem dostala nejaky konkretni hmotny darek? V danou chvili ne,ale on mi plni co mi na ocich vidi po cely rok (a ted i male) 😵 stacilo mi jak mi za malou dekoval a do ted dekuje...

pet.s
7. únor 2012

dostala jsem krásný řetízek a přívěšek a vždy když se ho dotknu vzpomenu si na ten nejhezčí den...já myslím, že by měl být...ani ne pro mamon, ale pro vzpomínku...na svatbě si taky dáváte prstýnky jako symbol..prto mě to je symbol jeho lásky ke mně....Teruška dostala po příchodu z porodnice ještě lepší dárek..nový pokojíček.-)))Táta se činil...

pet.s
7. únor 2012

@takyja hele oni chlapi potřebují občas popostrčit....my to s kamarádkou nebo se ségrou dělá,me tak, že když nměco chceme,tak já třebas před švagrem řeknu..hele ségra tuhle obdivovala tuhle knížku a moc se jí líbila..máš už pro ni dárek? a to samé ona řekne před mým mužem....a funguje to..a já nemám pocit, že bych si o to musela říct....

pet.s
7. únor 2012

@weri1 přesně..proč já mám dostávat vysavač..když je to pro domácnost, co?

llllucka
7. únor 2012

Nic jsem nechtěla.Příjde mi blbost dostávat za dítě dárky.Dítě jsme chtěli oba a ne,že jsem mu ho darovala.Dostala jsem kytku a to mi úplně stačilo.Ale taky mám v okolí kamarádky,který si o dárky řekly a dostaly.

samelia
7. únor 2012

Já tedy nedostala ani za jedno dítě nic a ani bych nic nechtěla. Přijde mi to naprosto zbytečné (nevím, proč bych za tohle měla něco dostávat - chtěli jsme děti oba a hlavní bylo, aby byly v pořádku!). My teda peněz nazbyt nemáme (jsou, ale rozmýšlíme, zač je utratit) a radši je použijeme na užitečnější věci, než na prstýnek s briliantem, který se mi bude pak válet v šuplíku. Když už, tak jsme dali peníze přímo pro miminko - založili jsme oběma speciální konto a tam jim od porodu přihazujeme korunky, jak možnosti dovolí. To mi přijde smysluplné. A největší dar pro nás oba je jejich úsměv, zdraví a štěstí 🙂 Toť můj názor. Nikomu neberu, že si přeje k porodu to či ono, ale mně osobně to prostě přijde zbytečné... 😉

takyja
7. únor 2012

@pet.s Já vím, ale já nerada a pak trpíím. 😀 Jinak jsi to napsala moc hezky. U nás v rodině je to prostě tradice, s těmi prstýnky to je přesně ono - je to vzpomínka... Když bych si teď na místě o něco řekla, dostanu to, nejde o ten hmotný statek.... ale o tu vzpomínku spojenou s tou událostí.

jasekd
7. únor 2012

Dite chteli oba, to je jasny, ale zenska se prece jen nadre trochu vic 😅 Takze mne darecek nebo kyticka pripada v poradku. Nedostala jsem nic, a lito mi to trochu bylo, i manzelova mama se divila, ze mi nic nedal, takze v jejich rodine ta tradice je. Po druhem porodu jsem po sestinedeli dostala retizek se stribrnym srdickem a na nem vyryta jmena obou deti a z druhe strany data narozeni 🙂 Sam to vymyslel, u zlatnika nakreslil a nechal udelat, takze mam darek za oba najednou a moc peknej. nejde o penize, hodnotu darku (ten muj stal tak dve stovky), ale pamatka je to krasna, neco jako prstynky od svatby. Kdybysme meli treti dite, udelame privesek i za nej a prihodim to na ten retizek, protoze na srdicko uz se bohuzel dalsi jmeno nevejde 😀 Kdyby ale jeho mamka nenaznacila, tak nemam nic, to vim jiste, ani kytku, protoze ta prece chudinka hned zvadne a je ji skoda 😅

kocicinka
7. únor 2012

Granátové náušnice. Ale jen proto, že mi chtěl něco dát a nebylo co a mě to v tu chvíli napadlo. Leží v trezoru, šperky nenosím, ani snubák, takže po druhém porodu budu šťastná, když mi dá na ten druhej kočárek 😀 Já jsem spíš na to praktično. K Vánocům jsem si přála křovinořez 😀 Navíc budeme rekonstruovat babičky domek, kde si zařizujeme podkroví. Muž tam skoro nejezdí, takže všechno bude dělat vlastně jenom pro nás. Koupit skříň, nainstalovat linku, koupelnu udělat....výdajů bude dost a tak nebudem utrácet za něco, co stejně nevyužiji......

helcenka
7. únor 2012

U nás je to taky tradice, za miminko se "něco" ženský dává. Prostě to tak je, jako když se dávají dárky k Vánocům... To ještě tchyně manželovi vynadala, že jsem nedostala na šaty za objevené první zoubky dětiček. Šperk je pěkná památka, to je pravda, jenže já na to fakt nejsem, nenosím ani naušnice ani snubák, to jen opravdu výjimečně, když je příležitost, takže bych se na něj chodila jen dívat. 😀
Ale popravdě, dostala jsem věci, které jsou jen pro mě, třeba něco do domácnosti by mi fakt radost neudělalo...
Jsem ráda, že to tak u nás je. Ale i tak největším štěstím pro mě bylo, když mi manžel za dětičky hned na porodním sále poděkoval a měl slzy v očích. Chtěli jsme je oba, to je fakt, ale pro něj to byla přeci jen trochu větší legrace než pro mě a tolik se nenadřel, že... 😀 😀 😀

mahafi
7. únor 2012

@jasekd @pet.s Napsaly jste to hezky, jde o tu vzpomínku 🙂. Ten dárek od tvého muže jasekd jeopravdu geniální 🙂. A na kytku má manžel přesně stejný názor jako tvůj 😀.
Já teda dostala čokoládu a taky jsem byla moc ráda, že s náma byl taťka týden po příjezdu z porodnice 🙂.. Za něco vzpomínkového bych se nezlobila 😅, to přiznávám 🙂.
Nevím jak u manžela doma, u nás to myslím tradice je, musím se zeptat mamky 🙂 (ale zase nechci aby se ona ptala mě, co jsem (ne)dostala 😀)

samelia
7. únor 2012

U nás to právě není ani tradice. A pokud jde o to, že dárek má být vzpomínkou, tak pro mě jsou vzpomínky fotky přímo z porodu a navíc jsem si nechala takové ty štítečky, co má mamča a miminko na ruce. Mám je uloženy ve skříni a kdykoliv se mi dostanou do ruky, tak se mi spustí "vpomínkový program" 😀 Jinak si stále trvám na tom, že dítě jsme chtěli oba (chlapi nemůžou za to, že jejich podíl spočívá jen v několika málo minutách 😀 ) a dárek mně osobně právě přijde zbytečný. Dárkem je to miminko 😉 Ale jak říkám, to je můj pohled, nikomu neberu jinou variantu 😎 🙂

kacenka1111
autor
7. únor 2012

@takyja Tak to mame s davanim darku stejne, myslim ty tradicni - zasnuby, porod....Jinak dostavam

kacenka1111
autor
7. únor 2012

@kocicinka krovinorez 😀

kacenka1111
autor
7. únor 2012

@samelia to je hezky s tim sporenim, taky by mi udelalo radost, kdyby tatka prisel s tim, ze nasi male zalozil sporeni a bude ji sporit....hned po porodu.... 🙂

samelia
7. únor 2012

@kacenka1111 Ano, to je fakt dobrá věc... Není to tedy spoření pravidelné, spíš takové to, když mají svátek, narozky, Vánoce, Den dětí apod., tak kdekdo z rodiny (vč. mě a manži) prostě přinese korunky, vloží se na účet (vybrali jsme internetovou banku s nejvyšším úrokem) a tam se střádají korunky pro naše dětičky... 🙂 Navrhni to doma... 😉 Já to brala jako smysluplnější než třeba prstýnek pro sebe, který by stejně skončil v šuplíku a moc vzpomínek by taky nevyvolal 😉

kacenka1111
autor
7. únor 2012

@samelia Prave🙂 To zni super, ze vlastne i zbytek rodiny spori, to je jeste lepsi🙂 Se zapoji vsichni...A ted k dubnovymu vyroci svatby jsem navrhla, ze si poridime ty otisky na tapky nasi male....Spolu, to ma taky smysl a jeste bych chtela ty nausnicky, abych daly male k narozeni....

samelia
7. únor 2012

Jj, otisky máme taky, to není špatná věc a památka, která se dá pěkně vystavit 😀

moudivlacek
7. únor 2012

@samelia tak na stavebko maleho padlo moje tehdy jeste porodne 🙂
jinak ja dostala belgicke pralinky, ktere pak stejne snedl manzel, nemela jsem na sladke vubec chut a pak jsem si vybrlaa nausnice z bileho zlata 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru