Dárek k porodu od tatínka. Dostaly jste?

kacenka1111
5. únor 2012

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda a případně jaký dárek "za miminko" jste dostaly od tatínka. Některé dostávají šperky, jiné květiny...Některé žádný, neb se u nich tato tradice nedrží. Moje kamarádka patří do skupiny "dárkuchtivých", já jsem toho názoru, že samotné miminko je dárek🙂 Jak jste na tom Vy?

martina8383
26. črc 2015

Já dostala kytku. V těhu jsem mluvila s manželem a naznačila jsem mu co bych si přála. Bohužel nic nekoupil a na narážky , že nikdy není pozdě nereaguje.
Docela mě naštval. Když si vezmu co ženská podstupuje při porodu a ještě se pak musí koukat na to svoje vytahaný břicho. Není problém v penězích ale muselo by se mu chtít se tím zabývat. ☹

zuzajda20
26. črc 2015

Ja nedostala.nic,nechtela jsem nic draheho,potesila by me i kytka,ale ani tu jsem nedostala,tak jsem to hodila za hlavu,ale ted sel manzel na zapijeni kamaradova syna a jeho pritelkyni koupil za porod kytku,tak to me docela dost zamrzelo a u druheho predpokladam,ze mam taky smulu,protoze to budou vanoce:(

tina_t3
26. črc 2015

Ahoj, u nás se to nijak nepřehání, když jsem muži oznámila těhu, dostala jsem půlkilovou čokoládu a za porod 7 krásných růží, do porodnice mi přinesl zvoneček jako památku, už během těhu mi koupil jeden, tak abych měla vzpomínku na to i ono. Asi by mi taky udělalo radost něco většího, ale je to teď spíš tím, že to tady čtu, co jste která dostala. V tu chvíli mi to od něj přišlo milé, protože to bylo čistě z jeho hlavy, i když jen drobnost, potěšilo to 🙂

jozanemec
26. črc 2015

já dostala za syna nový mobil

madre1
26. črc 2015

Já nic takového od manžela neočekávám-ani by mě to nenapadlo.Za početí dítěte jsem ho neodměňovala(znám takové případy,že nastávajjící tatínci dostávají za početí potomka třeba MP3jku 😅 a ještě to jdou zapít 😅 ),chtěli jsme ho oba a pro mě bude největší dárek,narozené živé a zdravé miminko 😉
@zuzajda20 ,.................řekla si mu na to něco?
Mě by nevadilo,že by mi nic nekoupil,ale že by naopak koupil kytku ženské,která s ním nemá nic společného,natož porozené dítě-to bych mu teda vytmavila 🙄

lauricka
26. črc 2015

ne, po prvom navrate z porodnice ale vsetko pripravil doma, upratal a tak, po druhom uz nemal cas, lebo za zatial staral o nase dvojcata :D.. Materialne veci sa nekonali. Ale tie nie su dolezite, hm?

zuzajda20
26. črc 2015

@madre1 ani jsem se na nic nezmohla,jenom ze je to super,ze ji koupi a mi ne:(

ludul
29. črc 2015

po příchodu domů kytičku, doma bylo uklizeno, vypráno a manžel se snaží více doma pomáhat - to je lepší, než jakýkoli hmotný dar - láska a porozumění hmotnými statky nahradit nejde 🙂

eldoradoh
29. črc 2015

Dostala jsem za syna naramek Pandora s koralkem "It ' s a boy" Čekal na mě doma po příchodu z porodnice s transparentem VÍTEJTE DOMA 🙂

drakenn
29. črc 2015

Kazde dite dostalo stribrnou pametni minci v roku narozeni!

wecurka
29. črc 2015

Já za syna kytku a za dceru jsem si nechala vyrobit u zlatníka oboustraný medailon s údaji dětí přesně takový jaký jsem už dávno chtěla a nebyl k sehnání. Takže dárek je originál jako moje děti, druhý takový neexistuje. 🙂

thesun
30. črc 2015

U prvního miminka kytku. Teď jsem těhu podruhé - ale s jiným partnerem, chtěl mě v porodnici požádat o ruku, to jsem mu zakázala 😀 tak uvidíme 🙂 Taky budou dost výdaje, budem stavět, takže asi ten domeček 😀 😀

lksim
30. črc 2015

Ja dostala za prvniho vanu 🙂 meli jsme pred dodelanim druhe koupelny a ja strasne postradala vanu. Tak sem se rochnila jeste rok pred dodelanim cele koupelny. 😀 jinak kytici a doma to bylo naklizene jak nikdy 😉

stefanie84
30. črc 2015

U prvního malý šperk, u druhého orchidej vínové barvy, moc jsem si jí přála. Moc se snažil.

finezuza
30. črc 2015

Já dostala za holky zlato, za první dcerku naušnice a za druhou přívěšek na řetízek.

leikkka
30. črc 2015

u prvního šaty, u druhého svetr 🙂ale nebral to tak, že je to tradice, prostě chtěl mě mít hezkou, kytička byla samozřejmost a celý první týden se postaral po všech porodech 🙂

liska01
30. črc 2015

Místo kytky manžel přinesl velký kornout dobrot. Bylo to krásně barevné v jednotlivých vrstvách sušené meruňky v jogurtu, angrešt v čokoládě, jahůdky atd. Nečekala jsem vůbec nic, tak mile překvapil. 😀

pekackova
30. črc 2015

já bych chtěla nový prsa 🙂 manžel je s tím seznámen, tak uvidím, jestli mi je jednou pořídí 😀

evcann
30. črc 2015

Já dostala řetízek z bílého zlata 🙂

aftylka
30. črc 2015

Mně dnes dorazí hodinky, je to napůl dárek za syna, napůl k narozeninám. Na zadní straně vyryto Jonyho jméno a datum narození 🙂

janpet
4. srp 2015

Já dostala za 1. syna řetízek z bílého zlata s přívěskem s briliantem, za 2. dcerku, která nám, ale v 39. týdnu zemřela, už měl udělány náušnice do sady s řetízkem, tak se ptal, zda mi je může vůbec předat, za 3. dcerku jsem dostala ještě do sady prstýnek. Kytičku samozřejmě a velkou pomoc s dětmi pořád, když to jen trochu jde. Nikdy jsem o dárku nevěděla ani ho nevyžadovala, bylo to překvapení...

reriska
4. srp 2015

Já nic 😝

blazexx
8. srp 2015

Říká se, že za porod se dává jako poděkování zlato ... já na zlato nejsem, takže sem měla jiná přání 😀 Poprvé jsem dostala digitální zrcadlovku Nikon a teď podruhé si přeji laserovou operaci očí ... jen si na ni musím počkat cca půl roku od porodu.... 😉

welbloudek
12. srp 2015

za první nic, za druhý nic a za třetí taky nic, asi něco dělám špatně 😀 😀

bylinka36
12. srp 2015

Já si přeji, aby si mě při křtu naší dcerky po druhé vzal před Bohem, poprvé jsme měli svatbu na úřadě. Chci domluvit zkrácenou verzi svatby po křtu, kdy budeme držet spolu dceru v náručí a odříkávat nějaký hezký slib, aby ta naše holka věděla, že to spolu rodiče myslí vážně a vždy tu pro ni budou 😉 ...tak doufám, že to vyjde 🙂 .

misule55
12. srp 2015

Holky mě je to tak líto, e se ten můj na mě vyprdl. Jak to tady pročítám, jak máte pozorné partnery. Ach jo ☹

elinka89
12. srp 2015

Za prvního nic, tak jsem si aspoň sama v supermarketu koupila kytici růží 😀 a u druhého taky vlastně nic nečekám. Můj chlap na to prostě není... 😒

iwet91
12. srp 2015

Nic ale malá kapička naděje tam byla že něco donese ☹

lucykal
12. srp 2015

Ač mám chlapa uplně úžasného nic jsem nedostala. Docela mě z toho bylo smutno když jsem odcházela pokaždé od malé tak jsem viděla jak jdou návštěvy a nesou dárky bylo mě z toho hodně smutno.
Dokonce teď 5 měsíců po porodu jsem se stím manželovi svěřila řekl mě že je blbec. omluvil se.
Ale já celý porod nějak blbě nesu.
Od našich jsem dostala kytici a od známé parfém jinak tchánovci taky nic

lucykal
12. srp 2015

@misule55 taky mě je to hodně líto takové věci v člověku zůstanou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru