Dárek k porodu od tatínka. Dostaly jste?

kacenka1111
5. únor 2012

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda a případně jaký dárek "za miminko" jste dostaly od tatínka. Některé dostávají šperky, jiné květiny...Některé žádný, neb se u nich tato tradice nedrží. Moje kamarádka patří do skupiny "dárkuchtivých", já jsem toho názoru, že samotné miminko je dárek🙂 Jak jste na tom Vy?

pajapoj
6. únor 2012

Já jsem dostala hodinky a měsíc s námi byl doma

crca
6. únor 2012

Já nedostala nic a nijak mě to nevadí-žiju taky 😀 Máme krásná a zdravá dvojčátka tak co víc si člověk může přát 😉 ,ale abych nebyla zase tak jednoduchá,tak se přiznám,že nějaký zlato bych brala 😀

ivarei
6. únor 2012

Já brala jako dárek to, že tatínek koupil pro Aničku náušničky a donesl mi je do porodnice. Ať bych dostala cokoli, v tom závalu emocí bych to stejně byla schopna vnímat až zpětně. Mám samo dárky ráda, spíš takové ty milé a nečekané pozornosti, ale daleko víc si vážím toho, že s námi manžel byl skoro 3 týdny doma - jak hlásá jedna tv reklama - k nezaplacení 😀.

anien
6. únor 2012

@aajda nóbl příležitosti 😀 😀 To mě pobavilo...nic ve zlém 😀

luciasek1984
6. únor 2012

Já jsem jako největší a nekrásnější dárek brala narození miminka, ale manžel mě doma překvapil prstýnkem s pravou perlou a malému koupil Bzumíka Čmeláka od Lamaze a malý si s ním hraje každý den a já prstýnek nosim pyšně, když jdeme někam do společnosti nebo na návštěvu.

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@ivarei to uz me taky napadlo s tema nausnickama...to je super napad🙂

pelenka
6. únor 2012

Náš taťka na vybírání darů teda vůbec není, dopředu jsem si koupila easytony, o kterých jsem hlásala, že je mám k narozeninám a "za porod"🙂. Jinak co se týká cesty domů a případné kytičky - taťka nám den před návratem domů zapíjel, takže jsem si ho v 9:00 hod. vzbudila telefonem, pak mu ještě 3x volala kde je a přijel jako absolutní troska a zcela popíral, že by mu cokoliv bylo. No ale je náš, má nás rád, živí nás, koupit si můžu kdykoliv, co chci, tak z toho pro mě svět nespadnul🙂.

louherz
6. únor 2012

naznačila jsem manželovi, že kolegyně v práci za miminko vyždy něco dostaly, jako třeba náramek, náušnice či kytičku. No a manža se vytasil se zákuskama... chtěl prý koupit krásnou dortu, ale zrovinka žádnou neměli 🙂 🙂 😀 (asi ji nemohl koupit někdy příště🙂)

danielita7
6. únor 2012

Já za Sarah dostala od manžela prstýnek s diamantem a od tchána porodné (jelikož jsem na něj nárok neměla,asi jako většina z nás ).
Samozřejmě pro mne manžela byla tím největším a nejkrásnějším dárkem naše dcerka 😵

monivo
6. únor 2012

Kytka. A to ještě poté, co ho k tomu někdo dokopal. Manžel na tohle není, dávat dárky a kytky obecně. U nich doma se to moc nenosilo nikdy. Tchán doma tchýni taky nic moc často nedával, tak se to manžel neměl kde naučit, že se prostě ženský občas dává kytka. Už jsem si holt zvykla 😀

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@louherz 🙂

@danielita7 to porode je taky super darek🙂 je videt, ze chlapy maji nekdy fantazii 🙂

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@pelenka 😀 taky to tak nejak ocekavam 😀

ivarei
6. únor 2012

@danielita7 Teda, to porodné je milý a originální nápad, fakt 🙂

@kacenka1111 No když jsem to říkala kamarádkám, tak se divily 😨 😅 , že jsem neměla náušničky vybrané už před porodem... ale já se o děti tak bála, že jsem si netroufla o náušničkách ani přemýšlet, takže mě to vážně dojalo. No a ještě A+A dostali k narození od manželovi maminky přívěsek - hodiny, kde je vyznačeno, v kolik se narodili. To jim předám, až jim bude 18. Jinak spoustu dárků jsme dostali od známých, kamarádů, mojí ségry - a všechny jsme využili 🙂

megy
6. únor 2012

já jsem zvědavá, jestli něco dostanu, ale pro nás bude nejkrásnější porod bez komplikací a zdravý chlapeček. už teď je mi jasné, že budu brečet jak želva 🙂 jinak já kytičku dostanu i jen tak nečekaně a dáreček?? to mě občas něčím nečekaně zaskočí přítel 😉

hanka.knizkova
6. únor 2012

Já dostala kytku a náušnice z bílého zlata,ale kdybych si mohla vybrat tak bych byla radši kdyby byl aspon měsíc s náma doma a ne aby jel hned druhý den do práce 😒

cuci25
6. únor 2012

já jsem dostala v porodnici kytici a to mě hodně potěšilo 🙂 nejsem dárkůchtivá, takže mi to stačilo 😀

nae
6. únor 2012

Nedostala som nic.

martinka.pida
6. únor 2012

Za porod jsem dostala prstýnek (který jsem si sama vybrala) a krásnou kytičku. Ale jak tady hodně holek psalo - k nezaplacení je to, když s váma taťka může být aspoň týden doma. Nám to vyšlo akorát tak blbě, že manžel se mnou byl doma týden před porodem a když se malá narodila, tak už musel do práce.

@ivarei Náušničky se vybírají už před porodem? Taky slyším poprvé 🙂. Já je vybírala až když jsem měla termín píchnutí oušek 🙂.
A ten přívěsek hodiny - nádherný dárek 🙂. Dostala jsem ho pro Verunku od holek z práce. Nosím ho já 😀

danielita7
6. únor 2012

@kacenka1111
@ivarei díky holky, manželův táta je prostě božan, je děsně hodnej a milej 😀 mám ho moc ráda, je to opravdu skvělý člověk a velkej pohodář...Zaplatil jestě i nadstandart byla jsem v porodce 9 dní a nadstandart na den stál 1000kč. Prej abychom měly obě klid a pohodu.

cernalu
6. únor 2012

tak já dostala kytku a při cestě z porodnice mi manžel řekl, že si mám vybrat co chci za určitou částku, tak jsem si vybrala mobil a ještě chci nějaké šperky 🙂

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@ivarei super napad🙂 vubec ty veci at uz s monogramem nebo datem, pismeny atd. jsou perfektni pamatkou....

petule246
6. únor 2012

Manžel u prvního porodu byl a brečel a byl fakt dojatý a každýmu vyprávěl jak to bylo (pro mne) hrozný. Ikdyž to fakt prožíval až dojemně, tak jsem nic nedostala. A upřímně - bylo mi to úplně fuk. Porod dvojky pro změnu nestihl (byl doma se starším synem a já rodila jen 40 min., takže prarodiče nestíhali dojet, aby ho vystřídali) a to jsem dostala kytku a diamantové náušnice. Ml. synovi je sice už 15 měsíců a měla jsem je na sobě jednou, jinak jsou v krabičce. V tom našem vidlákově fakt nevím, kam se nosí diamanty 😀 😀 Ale potěšil mne teda, to né že né.

kasparci
6. únor 2012

Já jsem dostala kytku a moji vytouženou zrcadlovku. A jinak je pro mě největší dárek ten pohled na ty moje dva miláčky. Jak manža furt říká, jak je Míša krásná, úžasná, božácká, ..... pořád mi za ni děkuje 😵

apollo11
6. únor 2012

Jenom kytí 🙂 Nenapadlo mě, že bych mohla něco chtít 😀 tak příště.. potřebuju lepší foťák 😀

verunkak
6. únor 2012

tak já nedostala nic. Mě osobně to nevadilo,žádný dary nepotřebuji,ale v mé rodině se dary dávají,takže jim to přišlo strašně divný 😕 a u nich se zase nic nedává. Pro mě je největší dárek to,že se o malou krásně stará. A nepříjde z práce a nezapne TV hned,ale vezme si malou a svoje si dělá,až malou společně uspíme. To mě těší víc🙂

ajriska
6. únor 2012

Jinak holky, já si myslím, že není podstatné, zda dostanete nebo nedostanete dárek jako takový. I pro mě byl nejlepší dárek to, že s námi byl 14 dní muž doma. Navíc před příchodem z porodnice připravil a povlékl postýlku, navařil, uklidil a celých 14 dní nás opečovával..v tomhle je super. Nemusím mu nic říkat, jde a sám udělá, když vidí, že je něco potřeba - je to prostě prima parťák do nepohody. Prstýnek? Ten mi koupil s odstupem při jedné z procházek. Prý, že bude radši, když si ho vyberu sama - že mi jako něco chce dát, ale chce aby se mi to líbilo - tak jsem si ho vybrala. Ale ten je nepodstatnej oproti tomu, co pro nás dělá a jak se o nás stará. Od doby co jsme doma z porodnice, tak se mnou v noci vstával, ohříval mlíko, já nakrmila, on si vzal malou na krknutí, pak jsme přebalili a spali všichni až do rána :D

zuhur
6. únor 2012

Pro mě byl největší dárek syn a fakt, že byl manžel celou dobu se mnou. Nic dalšího jsem nepotřebovala.

cinky
6. únor 2012

Já jsem dostala novou kuchyň 😀
Kuchyň jsme sice koupili ještě před porodem a pár dní před TP jsme se chytli práce. (nabídka na kuchyň se nedala odmítnout) A to opravdu důkladně... Šli jsme s rekonstrukcí od podlahy. Manžel s tchánem vytrhali starou podlahu a pod novou instalovali podlahové topení. To bylo poslední, co jsem viděla. A po návratu z porodnice už na mě čekala kuchyň úplně nová a komplet hotová! Byla jsem z toho v šoku! Seděla jsem na židli, koukala na kuchyň a přede mnou na stole ve vajíčku spinkalo naše malé sluníčko.
Wau! Je to skoro 7 měsíců, ale pořád mi to vhání slzy do očí! 🙂

marketa97
6. únor 2012

Nečekala jsem nic (nějak mě to nenapadlo i když v rodině i mezi přáteli se všude dárky za miminka dávaly), ale dostala jsem ještě v porodnici prstýnek z bílého zlata, takže překvapení veliké 😉

romcovaklarka
6. únor 2012

My jsme byli od začátku domluvení, že pak půjdem spolu a něco si vyberu a nakonec to byl prstýnek s perlou. Ale nejhezčí dárek pro mě byl můj maličkej Sam a pak ještě to, že manžel byl s náma u porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru