Dárek k porodu od tatínka. Dostaly jste?

kacenka1111
5. únor 2012

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda a případně jaký dárek "za miminko" jste dostaly od tatínka. Některé dostávají šperky, jiné květiny...Některé žádný, neb se u nich tato tradice nedrží. Moje kamarádka patří do skupiny "dárkuchtivých", já jsem toho názoru, že samotné miminko je dárek🙂 Jak jste na tom Vy?

ayenkas
12. srp 2015

Já akorát kytku a větší dárek řekl, že si mám vybrat sama, tak jsem chtěla sušičku na prádlo🙂 Za druhé to asi bude nějaký šperk...

86mirka
12. srp 2015

Tak to já mám toho nejbáječnějšího muže pod sluncem. Dostala jsem "Bublinu". Abychom mohli jezdit za babičkou a na výlety.

barinkas
12. srp 2015

já nic, nevím, zač bych měla ten dárek dostat? 😀 Přijde mi to divné dávat za porod něco, vždyť to je přirozená věc porodit dítě, které jsme snad chtěli oba, nerodím kvůli němu.... 🙂 ani to není nějaká oběť. Co chci, si koupím sama, ale tak každá to máme jinak 🙂

welbloudek
12. srp 2015

@misule55 né všechny 🙂 porodila jsem tři děti a dostala prdlajz :-P ale něják to neprožívám

lamberta
12. srp 2015

Dostala jsem korálek od Pandory s motivem rodiny.

alicam
20. srp 2015

ja som dostala veselé opilecké reči po telefóne 🙂
a pri porode úžasný pocit, že ma v tom nenechal samú a videla som ho asi prvýkrát v živote plakať dojatím. To že ma miluje mi dáva najavo stále, aj keď svojsky ale predsa.. 🙂

jozy2
21. srp 2015

Ahoj ja jsem dostala prsten z bíliho zlata🙂

marketa11112
21. srp 2015

ahoj, ja nedostala nic... ale u nas to bylo hekticke, predcasny porod, nic pripraveneho, strach o malého, manzel v nove praci a ještě musel dodělat me resty.... strasne se snazil , zhubl prvních 12dni před mym porodem a za tyden po nem 7 kilo -- teda , ne ze by mu to ublížilo, ale fakt to mel tezke... navíc on je na tyhle věci trouba... .... když me zadal o ruku, mel pripraveny krasny program, uzili jsme si cely den, vecer romantickou veceri a on me pak pozadal vecer v predsini 🙂), ze proste nemohl najit vhodnou chvili, jak byl nervozni ....🙂).. .. ale ja jsem vdecna za tu obrovskou podporu , kterou jsem v nem mela....

blecha94
27. srp 2015

Nejsem na šperky, ani na hadry, ani na boty, takže jsem dostala 20 000 na cokoliv. Nakoupila jsem za to dceři oblečení a hračky. 😀

svetlus_pepca
27. srp 2015

Krásnou kytici růží po porodu. Ale jinak nejkrásnější dárek byl asi to, že se mnou byl po celou dobu porodu, v porodnici byl skoro pořád a nakonec s námi byl celé šestinedělí doma!!! 🙂

minaminoshana
4. led 2016

No pečlivě jsem si to tu pročetla a přidám také svůj názor 🙂

některým ženám přijdou dárky zbytečné a někdy i vyhazování peněz. To mi přijde trošku smutné,i když samozřejmě jejich názor respektuji. Přeci jen stále jsme ženy i když jsme matky, a tak si jednou za čas rozmazlování jistě zasloužíme.
Je pravda že velký dar je miminko samo o sobě, hlavně když je zdravé a v pořádku, ale ten dar, který se myslí, má být v podstatě výrazem díků otce za to, že mu 9 měsíců pod srdcem nosila dítě, za to že porod je těžký a mnohdy bolestivý ale hlavně je to výraz jeho lásky k matce, památka na jeden z nejkrásnějších dnů jejich životů a připomínka toho, jak jste šťastní.

Dar má být ale volen tak jak si žena přeje. mě obecně přijde šperk jako nejhezčí, zvláště když by "ladil" se snubními prstýnky, právě proto, že to beru jako symbol dalšího člena rodiny :3
ale pokud žena na šperky opravdu vůbec není, asi to nemá cenu 🙂
Ale věřím, že květina nebo bonboniéra potěší každou, nestojí moc, a je to pořád symbol toho, že muž na ní myslel 🙂

Oproti tomu, co tady bylo psáno, to že muž zůstane alespoň několik dní po porodu doma a pomáhá s domácími pracemi mi přijde absolutně samozřejmé. To dle mého není žádný dar ale jeho povinnost, když je žena vysílená a má spoustu práce s miminkem. Nevím no :/

nutricnihodnota
5. led 2016

@minaminoshana Souhlasím do puntíku 🙂 .

U nás to tedy ještě není aktuální, ale manžel už má dárek vybraný. Jak ho znám, začal si s tím lámat hlavu hned jak jsme se rozhodli, že je na čase se rozmnožit. Nedávno se neprozřetelně poradil s mojí nejlepší kámoškou, aby se ujistil, že je to dobrý nápad 😀 . Takže sice ještě nejsem ani těhotná, ale už vím že dostanu hříbě 😵 😵 😵 😵

PS: Já taky vůůůůbec nejsem dárkůchtivá 😀

minaminoshana
5. led 2016

@nutricnihodnota Děkuji ^^

oooo hříbě <3 to je vážně sen!

nikush150
5. led 2016

@nutricnihodnota To je nádherný dar! Já ho mám vybraný k 30. narozeninám 😀

bjoucik.15
5. led 2016

Nedostala jsem nic.. byl semnou celou dobu porodu,takže ani nic nechci. Kytičky mi dává po celý rok,takže se ani nezlobím. Za druhé taky nic nečekám... 🙂 Není na takovéhle věci.

mon_88017
5. led 2016

@86mirka heh, tak zrovna "Bublinu" bych já neocenila, neb jsem motoristické nemehlo 😅

minaminoshana
5. led 2016

Mě by se taková "Bublina" klidně líbila ale nemám řidičák tak by to asi taky nebylo to pravé )
chtěla jsem si ho udělat než otěhotním a nakonec se mimi ohlásilo nečekaně a musím počkat. V těhotenství prý není vhodné autoškolu dělat 🙂

lufinela
5. led 2016

@svetlus_pepca to je paráda 🙂))

verunka1989
22. led 2016

Já jsem dostala auto,protože to moje prý nebylo dostatečně bezpečná na to aby chránil jeho dvě prdelky,jak mi řekl přítel před porodnici ☺

minaminoshana
23. led 2016

@verunka1989 to nic, mě tak přítel říká často :D a od doby co jsme těhotná mi ještě říká buřtíku XD XD prostě chlapy :D
ale auto je fajn dárek, pokud opravdu vybral tedy bezpečné 🙂

kami1984
23. led 2016

Za prvniho syna hodinky a za druheho prstynek🙂

verusky
23. led 2016

za prvni dceru uz ani nevim, asi kytici, za druhou jsem chtela zlate nausnice, pak vymena tatinku, za treti dceru jsem dostala podpalovac do kamen 🙂 a za ctvrteho synka nedostanu asi nic, protoze mame peknou krizi. co nadelam... neco si koupim sama 🙂 hlavne byt v klidu... nedostanu ani nic od tchanovcu (moji rodice uz dali penize), protoze ctvrte nikdo nechtel, krome me. takze holky, co je Vam lito, ze chlapi nic, neznicime se kvuli nim.....

zuzineckah
23. led 2016

náhodou dárek je krásná věc. Neříkám, že to bez něj nejde, to určitě ano, ale příjemné potěšení to rozhodně je 🙂
Já za nejstarší nedostala nic (s autorem jsem se rozešla dávno před porodem), za druhé jsem dostala obrovskou kytku a ještě překvápko na našem novém domě a teď za třetí dostanu nové větší auto 😀 (bude samozřejmě pro rodinu, ale vzhledem k tomu, že já ho využívám z 80%, tak se manželovi směji, že jaký je frajer 😀 ). A protože řekl, ať si vyberu cokoliv, tak i když jsem přesvědčená, že mě bude zase nejvíc těšit jeho účast při porodu, tak přeci jen jsem ho vzala za slovo a jako milovnice kávy vybírám kávovar, plně automatický, možná vestavný, to ještě uvidím podle parametrů 😉 a už teď se na tu pohodu u dobré kávy těším! 😎

saruskas
27. kvě 2016

Dostala jsme to nejkrásnější, zásnubní prstýnek. To je on 🙂 http://www.zlatnictvi-sperky.com/zlaty-prsten-0...
Těším se, že se všichni budeme jmenovat stejně 🙂

konekokira
8. črc 2016

Jak znám partnera, nedostanu nic, ale teď chvíli před porodem zjišťuje, jakou mám velikost prstynku a jaký chci kamínek, takže možná dostanu zásnubní prstýnek 😆

andysek2512
8. črc 2016

Ja dostala pračku se sušičkou:D teda přítel se me ptal zda nechci nejaky sperk nebo neco, ale já nechtela. Přála jsem si susicku takže tu mám🙂

lopudanka
8. črc 2016

už mu kamarádka naznačovala, že je tradice něco dát🙂 já bych si přála prstýnek a žádost o ruku🙂

bonulinka
8. črc 2016

Nedostala jsem ani kytku. Ale ten největší dárek jsem vlastně dostala - dítě.
A co jsem si přála ? Aby se nám více věnoval. No, ani to nebylo vyslyšeno...Během těhotenství jsem se vznášela na růžovém obláčku a namlouvala si, jak bude manžel pyšným otcem a jak si nás bude hýčkat. Po porodu následoval prudký pád dolů. Opět jsem byla zase nohama na zemi a smířila se s realitou.

suzief
8. črc 2016

Ano, náramek dle mého přání a výběru, teď bych zase ráda dostala něco ale ještě musím vymyslet co.

sosama
8. črc 2016

Ano, dostala jsem za Sabinku prstýnek s briliantem. To mě teda mile překvapil🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru