Dárek k porodu od tatínka. Dostaly jste?

kacenka1111
5. únor 2012

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda a případně jaký dárek "za miminko" jste dostaly od tatínka. Některé dostávají šperky, jiné květiny...Některé žádný, neb se u nich tato tradice nedrží. Moje kamarádka patří do skupiny "dárkuchtivých", já jsem toho názoru, že samotné miminko je dárek🙂 Jak jste na tom Vy?

misi.21
6. únor 2012

já dostala krásnou kytici rudých růží a malá plyšového mědvěda... Nosím jenom snubák a naušnice,tak jsem ani žádný šperk nechtěla. Nerodím kvůli dárku 🙂 Pro mě byl ten největší dárek,že byl se mnou u porodu a že je malá zdravá...I kdyby donesl domů celé zlatnictví,nebylo by to pro mě víc jak jeho podpora...
Hodně lidí se mě ptalo,co jsem dostala za malou a já to prostě nechápu,že to bere někdo jako saamozřejmnost. Já rodila,tak dostanu prstýnek,náramek... To u nás nejede. Mě stačí pusa a když vím,že mě má rád...

llluckaaa
6. únor 2012

@aajda Vám dovolují v porodnici kytky na pokoj? U nás ne.

aajda
6. únor 2012

@llluckaaa Jo, kromě lilií a extrémně voňavých kytek... taky to na pokoji vypadalo jak v květinářství... a všechny maminky jsme tam pak ty kytky při odchodu rovnou vyhodily. A akorát to otravovalo, neboť zabraly celý jídelní stůl...

hasky24
6. únor 2012

@neu.sona 😝

martaska78
6. únor 2012

Jo u nás bylo taky nagruntováno, napoprvé i napodruhé. Ale musím říct, že u malého to bylo jen po příchodu z porodnice a u malé se to táhne doteď. Prostě mnohem víc pomáhá 😅 . Přičítám to k tomu, že u prvního jsme byli ještě asi moc mladí a taťkovi to nedošlo, co je mateřská dovolená. Za to teď mi to vynahrazuje 😅

neu.sona
6. únor 2012

@hasky24 to nebylo myšleno špatně. jen by mě to nenapadlo 😀

hasky24
6. únor 2012

@neu.sona 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sandynka
6. únor 2012

Já jsem nic nečekala 🙂 Dostala jsem hned po porodu prstýnek a v něm byla vyrytá počáteční písmena našich jmen - samozřejmě i s čerstvým mimískem, který se navíc narodil týden před našim pětiletým výročím 🙂 Takže manžel tomu říkal porodnicko-výroční dárek 😀 I když je jasné, že ten nej dáreček je ten tvoreček 😎

medved09
6. únor 2012

Několik kytic, za prvního nádherný zlatý prstýnek a za druhého zlaté naušnice.

ashlee
6. únor 2012

dostala jsem naušnice

ciernavila
6. únor 2012

tak nam sa maly narodil v case ked sme zhruba mali obaja 30 takze to bol nas vzajomny darcek, na narodky sme si ani nic nedavali potom 🙂 maly sme kopec starosti okolo babatka..

anieanne
6. únor 2012

Nedostala jsem nic, dárek ani kytičku. Na jednu stranu vím, že je to blbost, drobnosti mi nosí i jen tak, na druhou mě to trochu mrzí, že alespoň kytku jsem dostat mohla.. Stejně tak jako nebylo na šaty za zub 😀

lolelole
6. únor 2012

Dostala jsem od drahého krásně náušnice, bohužel jednu mi pak odneslo mořě za pár měsícu po porodě, když jsme byli na výletu, takže je letos o Vánocích přinesl Ježíšek znovu 😀 Jinak jsem za porod nic nečekala - můj chlap nenosí kytky a dárky moc často, takže mě to mile překvapilo.

hhranolka
6. únor 2012

@kacenka1111 to ja to manzelovi dala za ukol.... Uklidit - den predem, nez pro nas prijede do nemocnice ... vytrit vsude podlahu 😀 psal si totiz seznam, jako aby nezapomel vzit autosedacku, aby se nezapomel opit atd 🙂

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@rozarka65 Jeejku, to muzu rikat co chci😀 Pravda je, ze ja si uklidim radsi sama, ale treba nadobi by mohl, ale on me v tom necha patlat i tri dny by ho tam nechal, akorat remca, kdyz nema cistej pribor ( napr. )

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@hhranolkato opit mel na prvnim miste, ze🙂 no pred porodem asi uklid ( DOUFAM!!! ), udelam mu tedy seznam, aby nezapomnel🙂

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@sandynka nadherny darek🙂 pamatka na cely zivot

rozarka65
6. únor 2012

@kacenka1111 Aha...já mám doma poklad, uklidí, i když nic neříkám...🙂

kacenka1111
autor
6. únor 2012

@rozarka65 😕 🤐 😠

lucyjanek
6. únor 2012

Do porodnice si pro nás přijel s kytkou a pak jsem dostala prstýnek - podmínka byla, že to musí být prstýnek a mít minimálně 3 kamínky, ale vybrat jsem si mohla sama..ale já měla největší radost z nakoupenýho jídla a uklizenýho bytu 😀 No jsem holka praktická 😀

alamo
6. únor 2012

Ja nic necekala a dostala kytku a zupan 😀 Ja obcas chlapske myslenkove pochody moc nechapu.

ee.liska
6. únor 2012

u nás v rodině se dávají šperky, takže od manži jsem dostala naušnice z bílého zlata 🙂

sandynka
6. únor 2012

@kacenka1111 bylo to milé, řekli jsme si, že to bude rodinný šperk - prsten 🙂 Důležité je, že mě manžel moc podporoval už v porodnici, když mě to tam začalo štvát a hrozně mi pomohl ty první dny doma 😉

radun
6. únor 2012

Dostala jsem řetízek s přívěskem - víceméně jsem si řekla, co chci, ale vybíral to sám, on to umí 🙂 Nejvíc mě ale mrzelo, že mi do porodnice nepřinesl nic - ani kytku ani nic. Kytka i dárek čekaly doma - kytka už zvadlá (byli jsme v nemocnici 10 dní)... Normálně bych tak přecitlivělá nebyla, ale pod vlivem hormonů mě to teda fakt mrzelo 🙂

ia.
6. únor 2012

u obou synů krásnou kytku, u prvního jsem si řekla o naušnice, u druhého jsem to neřešila a manžel sám přišel že mi chce za Vítka koupit vestu SirJoseph, takže překvapil 😀

ja.na81
6. únor 2012

V porodnici jsem dostala kytku a pak za par dni jeste nahrdelnik - ale musela jsem mu nejdriv rict, ze jako je to takovy zvyk, ze se za porod dava darek, nejlepe sperk 😀 Pry ze o tom nikdy neslysel, ale kdyz myslim 😀 (jo a mel pak 3 tydny dovolenou, tak to byl taky super darek 🙂 )

anysek85
6. únor 2012

@kacenka1111 Dostala jsem krásný prstýnek s vyrytým datem narození syna a jménem. Zlatý - aby se hodil ke snubnímu a zásnubnímu prstenu 🙂 a kytku z mých oblíbených květin 🙂. Říkat, že samotné mimi je dárek, mi přijde hloupé. Fajn chlap ocení tu "dřinu" u porodu a vlastně celých 9 měsíců a dá něco pěkného na památku 🙂. U nás to byl prstýnek, za druhé bych si přála taky... možná právě pro to, že si na šperky nepotrpím, ale prstýnky nosím - snubní, zásnubní, ten "za syna" a připomínají mi důležité věci v životě... 😵. Jinak žádné jiné prsteny nemám, řetízek jeden (taky památeční) a náušnice nosím za 40 Kč od Vietnamců 😀.
Říkat jsem si samozřejmě o nic nemusela 🙂, věnoval mi ho po příjezdu z porodnice 😵.

pepibubu
6. únor 2012

U nás to bylo tak, že dárkuchtivé bylo příbuzenstvo z mé strany, ale mně to přišlo ujetý, jak handl na trhu, já ti dám dítě a ty mi dáš XY.... Doma na mě za Pepína čekala kytička a poličky, za Martínka kytka nebyla - pustili mě o den dřív, nestíhal :D ale přidělal mi v kuchyni takovou magnetickou lištu, na který mám naběračky atd, takže vlastně veskrze praktický věci..

Příbuzenstvo se sice mohlo pos... že to nejsou přinejmenším diamanty, ale to je jejich problém, že.

petruskaaa
6. únor 2012

Ježiš já teda nic nedostala a ani mě napadlo že bych měla 😅 To bych musela koupit i něco já tatínkovi,protože byl taky u porodu a myslím si že pro ně je to horší než pro nás 😀.Jediný co mě dal je krásný mimiko který bych bez něj neměla a co bych měla chtít víc...a teď nás živí,myslím že to jsou dostatečný dárky za porod? 🙂

meo
6. únor 2012

já jsem dostala kytku, což jsem i čekala nebo doufala 🙂 a ještě mi pak koupil zlaté náušnice, to jsem teda nečekala a byla příjemně překvapená

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru