Dianatal gel. Máte zkušenost?

moncisa
16. bře 2011

Četla jsem o Dianatal gelu a chtěla jsem se zeptat, jestli má nějaká maminka zkušenosti s tímto gelem. Chtěla bych si ho koupit, ale stojí 2000 Kč a to se mi zdá hodně?

hojda
16. bře 2011

Já doporučuju jíst lněné semínko, to taky pomáhá pro usnadnění porodu a cena je neporovnatelná 😉

luciebx
16. bře 2011

ja sem se o tomto gelu nedavno bavila s kamaradkou ktera ma rodit za 6 tydnu.. taky by si ho chtela koupit ale ta cena je vazne hrozna.. ja to zvladla i bez gelu.. nevim zda to neni zbytecne vyhazovani penez.. vsak drive se rodilo bez gelu bez ruznych drog a taky to zensky zvladli.. ja pila malinik..

ivasad.
16. bře 2011

Já pila maliník a jedla lněné semínko, a měla jsem rychloporod bez nástřihu, a z porodu mám pěkný zážitek 🙂 Takže o tom gelu si myslím, že je to jen další pokus jak vytáhnout z těhulek peníze. Radši kup něco miminku. 😉

bobiska1
21. bře 2011

Ahojky,
já jsem v 38.týdnu a na doporučení svého gynekologa jsem si u něj gel koupila, prý mám uzkou pánev a malej bude mít přes 3,5kg tak aby šel rychleji ven. Snad jsem nevyhodila penízky zbytečně. 😒

kris2008
6. čer 2011

me rekl mudr,ze je to zbytecnost a reklama.nic vic

xvitk101
6. čer 2011

Můj gynekolog mi řekl, že kdyby ten gel stál cca 300 - 400, tak mi řekne, že si ho můžu koupit a třeba to zkusit, že mi to možná pomůže, ale při ceně 2000 ani omylem. Může to prý trochu pomoct, ale pod pomocí se nemám představovat, že dítě vyletí prý jako špunt od šampusu 🙂 Celé je to jedna velká reklama a cena vzhledem ke složení gelu je opravdu výsměch. Další způsob, jak z maminek, majících strach z porodu, vytáhnout peníze. 😝

hathor86
10. čer 2011

No, ja zkousela malinik a dopadlo to nevalne, az pozdeji jsem se od bylinarky dozvedela, ze kombinace maliniku a kapacky oxytocynu je vrazedna... vysledek porodu podle toho dopadl(na konci po 11 hodinach porod akutni SC). Nastesti maly zustal v pohode, ta jim to clovek i odpusti, ze kapali kapacku, i kdyz jsem si ji vyslovne neprala... tentokrat si dam na malinik pozor, ale chci zkusit to seminko... pry je to lepsi nez malinik... nemate nekdo recept jak to funguje? pry se to nejak musi povarit... poradite?

trischa
4. říj 2011

ahoj, ja mohu dianatal jen doporucit. rodila jsem pred 14ti dny a byla to rychlovka, ze po aplikaci dianatalu mala vyklouzla jako po masle. Dianatal obsahuje 3 strikacky, ktere se postupne behem porodu aplikuji, me stacila 1 strikacka a dalsi dve mam k dispozici, kdyby mel nekdo zajem muzete se ozvat na email – trischaprace@sez­nam.cz – datum expirace je do 2013. Cena 990 Kc.

28marci
4. říj 2011

Ahoj, taky sbírám info ohledně Dianatalu, ptala jsem se porodní asistentky, ta říkala, že je složení stejně jako u gelu, který používají při UZ a že to je další reklama.. Prý o něco usnadní a zrychlí porod, ale nemají dokázané, že bez Dianatalu by porod nebyl stejně rychlý. Cena je opravdu vražedná a navíc do poslední chvilky nevíte, jestli to doopravdy využijete a nebo to skončí císařem. Taky váhám a nevím, co si o tom myslet... Jenže adekvátní srovnání, jaké to je "s" a "bez" asi nikdo neposkytne, protože každá ten konkrétní porod (naštěstí) prožije jen jednou a při druhém to už zase může být stokrát jinak...

slunicko78
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monika6e
16. říj 2011

gel je naprosto špičkovej. Mám s ním skvělou zkušenost. Všechno rozhodně příjemnější než u prvního porodu. Navíc u prvního porodu roztrhaná, rozstříhaná - u druhýho 1cm trhlinka. Vzhledem k tomu, že jsem o něm psala článek, mluvila jsem o ním s jedním primářem v pražské nemocnici. Ten mi řekl, že je to výborná věc - že se dřív různá "mazadla" při porodu používala, dokonce ve veterinářství se používají pořád. Pak se od toho upustilo a teď někdo přišel s nápadem prodávat tohleto. Na čem jsme se shodli, že je to opravdu předražené. Za "neparfémovaný lubrikant" chtít dva tisíce je zlodějna.

sisi27
14. lis 2011

Ahojky, kdo by měl zájem o nový neotevřený Dianatel gel, datum expirace 09/2013, písněte do IP. Cena 1500Kč včetně pošty.

kasiopea
19. led 2012

Ahoj holky,chci se zeptat zda při dianatal gelu lze použít i epidurál.Díky za info

valonika
15. únor 2012

Ahoj holky, tak já pořád nevím. Na jedné straně slyšeím, že to je hovadina a nebrat, na druhé, že to je super. Já jsem ochotná ty prachy do toho dát, ale asi fakt nikde člověk nezíská objektivní pohled na věc, protože nikdo neví, zda by ten jeho porod bez gelu byl lepší nebo horší ☹ Takže buď zkusit nebo na to hodit bobek... Každopádně uvítám další vaše zkušenosti, jak kladné, tak negativní, děkuji 😉

denousek
15. únor 2012

já ho mám ted koupený tak uvidíme jak to bude... vyhodím za hodně kravin a když mi to může usnadnit porod tak proč ne... nerodím každý den 🙂

zdeniii
15. únor 2012

Je to hloupost, jestli chcete investovat a nějak se připravit raději si pořiďte EPINO 😉

luckap123
16. únor 2012

můj gynekolog mi ho doporučil,takže já do něj jdu....ted jsem ho sehnala od jedné paní,nerozdělaný za 1000 Kč
epino chci taky zkusit,ale jedna PA mi říkala,že k porodu dobrý,ale že vytáhne pochvu,apak je na houby sex. život..máte někdo zkušenost?

mimisek12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marcinek
19. únor 2012

ahoj, podle me to je fakt reklama jak z lidi tahat penize. Ja si koupila 1 baleni maliniku, lneny seminko celkem za cca 50 Kc a malem jsem to do porodnice ani nestihla a rodili jsme v aute. Manzel se tak bal, ze by me musel odrodit, tak pry at netlacim. Ale ja netlacila vubec, slo to samo, nedalo se to vubec zastavit. Ve 3 hod. rano praskla voda a maly byl ve 4,15 na svete, z toho na sale bylo asi 7 minut, na prvni kontra venku hlavicka, na druhou cely a pak uz jen placenta 🙂

schnek
19. únor 2012

považuju to za blbost, daleko podstatnější je příprava, vhodná poloha (cokoli krom lehu s nohama nahoře), lněný semínko, maliník a především odvaha, že ženské tělo je na porod od přírody připravené 😉 mmch řešil taky někdo 100% nezávadnost pro dítě? co když se toho napolyká?

pmelani
20. únor 2012

Můj pan doktor také říkal,že to je pouze reklama nikde není prokázáno,že pomůže,je to prý mítus p tom,že co je namazané jde lépe ven,ale tady záleží na rozestupu pánve a porodních cest. V porodnicích na to koukají divně pokud zrovna neberou peníze za to,že ho propagují,

xmadlen
23. únor 2012

Ahoj nastávající maminky, bohužel jsem rodila císařským řezem, takže mám doma dianatal gel zcela nevybalený se zárukou do 9/2013. Pokud máte někdo zájem, ozvěte se mi na mail sirkovi@centrum.cz. Pův. cena 1500, prodám za 1300. Osobní odběr v Praze upřednostňuju.
Všem držím palce k porodu!

zuzanaulrich
5. bře 2012

Chodím aktuálně na kurs těhotenského plavání vedeného PA z místní nemocnice. Po osmi letech zkušeností v této porodnici osobně říká, že s Dianatalem jsou porody "hladší" a o něco rychlejší a je čím dál více používán s tím, jak klesá jeho cena. Sama se diví, neb kromě toho, že maže, neobsahuje žádné účinné látky např. hormonální podstaty atp., které by průběh porodu ovlivňovaly chemicky. (Překládám její slova.) Bohužel je DG asi jediným mazacím prostředkem, který Vám v nemocnici můžou dát, neb je ve schváleném statusu jako léčivo - žádnou vazelínou, ač je vpodstatě tímtéž, Vás jako krávu v kravíně nenamažou. Ostatně jak mi bylo vysvětleno paní, která se okolnostmi porodu také intenzivně zabývá, kdyby nedocházelo k násilnému protrhávání plodových obalů (za účelem urychlení porodu), mají tyto stejnou funkci - tělo to má moc dobře vymyšlené. Ovšem s tím, že často lékařským zásahem dochází k nepřiměřenému porušení plodových obalů, tyto nepostupují dostatečně s dítětem a tím neposkytují tu optimální funkci snižování tření, kterou by přirozeně poskytovat měly. Tak jsem o tom zpravena já. Nicméně dle slov PA je celý porod jen o hlavě a o dýchání - přijďte s úsměvem na tváři a poslouchejte svoje tělo (naučené dýchání z kurzů, kterého se rodička snaží urputně držet a ono jí to zrovna nejde, spíš ruší a porod zpomalí) - vždyť je to přirozený proces. Čeká mě možná za dva týdny, možná za 6 a jsem optimista 🙂

ivca_doubek
5. bře 2012

Ahojky, u druhého porodu jsem měla v porodnici u vrchní sestry dohodnutý Dianatal na vyzkoušení - porodnice dostala vzorky a tady o ně maminky moc nestojí, takže po prvním velmi těžkém porodu by ho na mě "vyzkoušeli" pro porovnání. No co Vám mám povídat - příjem v porodnici v půl desáté, monitor, před desátou Yal, pak na chvilku sprcha a než jsem se pořádně rozkoukala tak se malý v půl jedenácté narodil. Bez Dianatalu. Na dvě zatlačení, bez poranění. S prvním porodem naprosto nesrovnatelné, doktora na sále jsem moc pobavila svojí větou "A to je jako všechno?". Kdyby mi ten Dianatal stihli dát, tak bych Vám ho tady vychválila až do nebe, ale ono to šlo nakonec samo. Takže můj názor: každý porod je jiný, a nikdo podle mě nemůže tvrdit, že porod byl snažší právě díky Dianatalu. Je to všechno hlavně o psychice, a klidu. Maliník a lněné semínko jsou taky fajn, hlavně na psychiku, maminka ví že udělala co je v jejích silách. Ale myslím že ani tady nemůže nikdo s určitostí tvrdit, že by porod bez nich nebyl taky takový jaký byl. Toť moje zkušenosti.

maji9
10. bře 2012

Ahojte.Ja som ten gel kupila za 100 eur.Nekupujte to prosim.Hoci je maly rychlejsie vonku,u mna aj tak nestihli dat tri krat iba jeden krat lebo tak rychli porod som mala ale pred dvoma rokmi ked som to kupila moj gynekolog povedal ze on stym nema este skusenosti.Pred mesiacom som sa na to zase opytala on povedal ze ten gel budu predavat maximum do rok potom zmizne z trhu.cim viac zenska to pouziva Gel co ma HOdnotu 5 eur vyvolala u deti ekzem na hlavicku.To je REKLAMA .Radsej sporte peniaze a kupte nieco hezke pre vase babo.

veselinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hatifa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vanuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elisa12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evzula
14. bře 2013

ahoj holky, velmi mne bavi, jak lide bez lekarskeho vzdelani rovnou reknou "je to hloupost", nebo delejte tohle a tohle, to je nejlepsi 🙂, protoze kazdy porod je fakt jiny a je to velmi individualni. Ja osobne zkusenost nemam, ale dostala jsem dianatal gel darem, tak ho hodlam pouzit. Ale je pravda, ze bych do nej asi neivestovala, protoze neni nikde jistota, ze se stihne pouzit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru