Dianatal porodnický gel, máte zkušenost?

coufii
23. kvě 2012

Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli některé z vás použily při porodu porodní gel Dianatal. V letáku se píše že bylo zjištěno že jeho použití zkracuje druhou dobu porodní u prvorodiček (což jsem já) až o 30% (=26 minut). Tak by mě zajímalo jestli by nebylo lepší si ho k porodu koupit. Ne z důvodu abych to chtěla co nejvíce zkrátit, ale aby šlo miminko lépe ven a ušetřilo mě alespoň pár poranění a možná i nástřihu hráze. Předem díky za odpovědi 🙂

lucifereeek
23. kvě 2012

prý je to asi něco podobného jak lubrigační gel ale za dražší peníze,-aspoň co jsem o tom četla, tak nevím, já nekupuju. 🙂

schnek
23. kvě 2012

poranění a nástřihu se spíš vyhneš vhodně zvolenou polohou (cokoli krom lehu s nohama nahoře), masáží hráze (příp. používáním balonku EPI-NO) a tlačením, jak ti bude tělo říkat (místo to porodnicového Ještě, ještě, ještě!). Koupi něčeho podobného považuji za vyhozené peníze, které můžeš investovat třeba zrovna do EPI-NO balonku nebo něčeho pro miminko 😉

romca13
23. kvě 2012

taky gel nekupuju,, jestl ito má stejný účinek jak lubrikační gel, tak ten vyjde určo levněji 🙂 jinak já si pořídila E-pino a začla jsem trénovat, tak uvidíme 🙂

editah222
23. kvě 2012

@coufii já si ho chtěla koupit a pak jsem byla ráda, že jsem ušetřila penízky. I bez Dianatalu jsem porodila za půl hodiny 🙂 (od prvních kontrakcí).
Podle mého gynekologa ten gel má smysl jen u málo kterého porodu. Ale tak jestli se s ním budeš cítit klidnější tak proč ne. Určitě neuškodí, snad jen ochudí peněženku 😉

romca13
23. kvě 2012

zrovna jsem koukala, kolik to stojí,,, no palba teda 🙂 to bych ty prachy raději investovala do E-pina, to mi příjde že už nějaký význam má,,,,,

editah222
23. kvě 2012

Já si myslím, že je jedno co si pořídíme nebo děláme (EPINO, masáž hráže, Dianatal, homeopatika....) každý porod je jiný a jedinečný. Co pomohlo jedné druhé nezabere a naopak. 🙂
Důležité je cítit se v pohodě 😉

romca13
23. kvě 2012

@editah222 jj, myslím, že je to hodně o psychice,, každá věří v něco jiného,,, a už jen to, že v to věří, že jí to pomůže asi udělá hodně 🙂

coufii
autor
24. kvě 2012

Díky za názory...no asi vážně nemá cenu kupovat ho...Přesně jak říkáte, škoda peněz 😖 to si radši koupim pořádnou odsávačku 🙂

martinalibor
15. črc 2012

@coufii tak za mě teda zase Dianatal určitě ano a pokud budu ještě někdy rodit, tak si ho určitě koupím. Ty penízky mi za to stály. Rodila jsem tenhle rok v únoru . Neřekla bych, že by mi to porod uspíšilo, pořád jsem se nechtěla otevírat, ale 100% mi pomohl v něčem jiném. Nepotřebovala jsem nástřihnutí, ani jsem se neroztrhla a i vnitřně jsem poraněná nebyla. A hlavně co pro mě bylo nej, že mi po porodu vůbec nebolela pipka 😀 , jen chvíli zadek a hlavně jsem už půl hodinu po porodu mohla v klidu sedět. Takže nevím ani co to je když bolí hráz po porodu. Vždy když jsem přišla do jídelny, tak jsem jen koukala na chudinky maminky s nafouknutými kruhy pod zadky a jak si sedají nakřivo. Takže za tohle jsem fakt byla ráda. Musím ještě říct, že jsem tomu sama moc nevěřila a taky hodně o tom diskutovala, ale pak se rozhodla ho koupit a jsem ráda. I ta porodní baba říkala, jeeeeeeeeeeee vy máte ten lubrigační gel sebou? No a po porodu mi řekla : Teda slečno, to bych nečekala, ale vyy nejste ani vnitřně poraněná, ani natržená a bez nástřihu? Tak ten gel asi opravdu k něčemu je 😀 takže za mě určo ano 🙂

coufii
autor
16. črc 2012

@martinalibor jak bych ráda...přemejšlela sem že bych to taky nakonec zkusila...ale u nás na něj stejně nebudou finance ☹

andelka
16. črc 2012

@coufii já bych asi spíš investovala do Epina, kupovala jsem použité a zas ho prodala, celkem mě i s příslušenstvím (kondomy a lubrikační gel) vyšel asi na 600kč. Investice k nezaplacení. U Dianatalu věříš, doufáš, že bude fungovat, kdežto u epina víš, kolik máš nacvičeno, jsi si jistá, že to dáš, víš jaký je zhruba pocit přitlačení, takže se můžeš do toho opřít a věřit si 🙂 na mě se taky chodili koukat, i když jsem byla druhorodička 🙂

girl83
7. srp 2012

Dostala jsem Dianatal od manzela k porodu a jsem mu za to vdecna.Porod trval hodinu,bylo to strasne rychly,nebyla jsem nastrizena,ani zadny steh,zadny poraneni.Hned po porodu jsem mohla sedet.Za me jednoznacne ANO.

hatifa
11. zář 2012

Ahojky holky, prodám nepoužitý dianatal gel, spotřeba do 9/2013. Bohužel můj porod byl tak rychlý, že jsme ho nestihli použít. Ale docela mě to mrzí, pač porod nebyl nic moc a ten gel jsem chtěla vyzkoušet...no, tak snad příště 🙂 Pokud máte zájem, napište mi do IP. Díky.

vanuska
23. říj 2012

Ahoj holky,
zůstal mi porodní gel Dianatal .
Pište do IP dík

andysek111
26. říj 2012

Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní ☹ Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji 🙂
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/pr...

simona1809
7. zář 2013

ahoj maminky chtěla jsem se zeptat jestly nekdo nama dyanatal gel ???nekdy se stane že ho nestihnout doktoři aplikovat tak to nekterym maminkam zustane a pak prodaji 🙂 .mela bych zajem ...dekuji 😉

simona1809
7. zář 2013

@vanuska ahoj maminko 🙂 ...mela bych zajem o ten porodni gel 🙂

vanuska
9. zář 2013

ahojky Simono, jeee ten jsem dávala pryč už loni. A ještě se holky málem o něj popraly 🙂. Já ho nestihla aplikovat, měla jsem rychlý porod a v těch bolestech jsem kráááva zapoměla, že ho mám v tašce. Ovšem paní, které jsem ho dala (druhorodička) si ho moc chválila.

dc2015
21. říj 2015

Obnovuji diskuzi. Má prosím někdo další zkušenosti s Dianatalem? Epino jsem zkusit chtěla, ale trpím na vaginální infekce, kvůli ním mi ho gynekolog nedoporučil. Přesto bych ráda alespoň něco udělala pro snazší porod. Budu ráda za jakoukoliv zkušenost a radu, díky 🙂

poupatinko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru