Do porodnice sanitkou nebo autem?

berdicek
24. kvě 2007

Moc se omlouvam, jestli se zde uz toto tema probiralo, ale opravdu jsem ho nenasla. Zajimal by me vas nazor, jestli se chystate do porodnice jet sanitkou nebo vas poveze autem manzel, pritel...
Duvod, proc jsem tohle zacala resit, je zkusenost me kamaradky, ktera loni rodila v Podoli. Kdyz ji odtekla plodova voda, sedli do auta a vydali se do porodnice, za normalniho provozu asi 15 minut autem, dostali se ale do zacpy, nervy pracovali, do porodnice ale dorazili vcas. Tam ale nastal dalsi zadrhel. Narazili na "velmi prijemnou" sestru, ktera jim oznamila, ze maji plno a musi jit rodit jinam. To ze tam byla kamaradka uz nekolik mesicu zaregistrovana nebylo vubec dulezite. Na dotaz, kam maji jet, jim bylo receno, ze prijima Bulovka a Vinohrady a tim to bylo pro sestru vyrizene. Nastesti sel zrovna po chodbe nejaky doktor, pozdeji se ukazalo, ze porodnik, kamaradka ho odchytila, ze opravdu rodi, nebyl to jeji prvni porod, a dozadovala se vysetreni. Doktor ji vysetril a prohlasil, ze opravdu rodi a na prevoz jinam jiz neni cas! Takze nakonec si ji milostive nechali v Podoli a dite bylo za 20 minut na svete. Tohle me vazne desi, rikam si, jestli neni lepsi ta sanita, ktera se spoji s porodnici a zjisti situaci a pripadne vas rovnou zaveze jinam. Jaky je vas nazor, myslite si, ze moje obava je prehnana?

sunshine125
17. lis 2015

Obnovuji diskuzi. Jak to ted je? Sice to jeste neni muj pripad jsem v pulce,ale znama me minule dostala prohlasenim,ze na sanitku nemam narok kdyz rodim. Je to pravda?

marcicek84
17. lis 2015

@sunshine125 není, ale odvezou tě ne do tvé vybrané nemocnice, ale jen do nemocnice podle spádovosti

popoluska305
17. lis 2015

Rodila jsem před 3 týdny,volala jsem 155,přijeli a odvezli mě do porodnice,takže nárok určitě máte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru