Do porodnice sanitkou nebo autem?

berdicek
24. kvě 2007

Moc se omlouvam, jestli se zde uz toto tema probiralo, ale opravdu jsem ho nenasla. Zajimal by me vas nazor, jestli se chystate do porodnice jet sanitkou nebo vas poveze autem manzel, pritel...
Duvod, proc jsem tohle zacala resit, je zkusenost me kamaradky, ktera loni rodila v Podoli. Kdyz ji odtekla plodova voda, sedli do auta a vydali se do porodnice, za normalniho provozu asi 15 minut autem, dostali se ale do zacpy, nervy pracovali, do porodnice ale dorazili vcas. Tam ale nastal dalsi zadrhel. Narazili na "velmi prijemnou" sestru, ktera jim oznamila, ze maji plno a musi jit rodit jinam. To ze tam byla kamaradka uz nekolik mesicu zaregistrovana nebylo vubec dulezite. Na dotaz, kam maji jet, jim bylo receno, ze prijima Bulovka a Vinohrady a tim to bylo pro sestru vyrizene. Nastesti sel zrovna po chodbe nejaky doktor, pozdeji se ukazalo, ze porodnik, kamaradka ho odchytila, ze opravdu rodi, nebyl to jeji prvni porod, a dozadovala se vysetreni. Doktor ji vysetril a prohlasil, ze opravdu rodi a na prevoz jinam jiz neni cas! Takze nakonec si ji milostive nechali v Podoli a dite bylo za 20 minut na svete. Tohle me vazne desi, rikam si, jestli neni lepsi ta sanita, ktera se spoji s porodnici a zjisti situaci a pripadne vas rovnou zaveze jinam. Jaky je vas nazor, myslite si, ze moje obava je prehnana?

llucka
25. kvě 2007

Ahoj,taky jsem registrovaná v Podolí.Bydlíme v Dejvicích a pokud to na mě přijde ve dne, budu volat satitku (právě kvůli těm zácpám:-/) a když v noci, pojedem taxikem nebo autem.

krista
25. kvě 2007

Ahojky sice se mě tohle ještě netýká, ale chtěla jsem se mrknout na vaše názory 🙂

Llucka - to tvé rozhodnutí mi přijde moudré, jednou bych to ráda udělala taky tak, hlavně záleží na okolnostech, které budou porod provázet 😉

martinka24
25. kvě 2007

Ahoj já jsem se rozhodla, že nejspíš pojedu sanitou, když mi praskne plodová voda nebo začnu krvácet a kdybych měla "jen" kontrakce a přítel nebyl zrovna v práci, jela bych s ním autem....Ale máme porodnici daleko (70 km), tak si taky říkám, jestli nezůstanu přece jen u té sanity, protože moje mamka měla se mnou překotný porod a já jsem se málem narodila na chodníku před porodnicí... 😀

llucka
27. kvě 2007

Krista díky, ale jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne, dám vám v říjnu vědět 🙂))

Martinko u nás v rodině jsou taky překotné porody, tak z toho mám taky trochu strach. Doktor mi říkal, že to může, ale i nemusí mít vliv. Tak uvidíme 😉

krista
27. kvě 2007

Jo Lluci, to budu ráda když se ozveš 😉 Tak ať všechno dobře dopadne 🙂

llucka
27. kvě 2007

Krista díky a tobě přeju, ať jsi brzo mezi těhulkama 😉 !!!

kotatko
6. čer 2007

Ahoj, můj manžel neřídí, takže volba byla jasná - sanitka. Jen si nachystejte víc kontaktů jak jsem obvolávala sanitní služby všude mohli přijet až za 2-3 hodiny a já s dvojčaty měla už stahy po 5 min. Asi až u šestýho čísla přijely do deseti minut a ve špičce přes půl Brna jsme to stihli za 5 min. Jeli jsem jak v kobře 11 😉

cindy83
3. srp 2007

Holky a to budete volat rychlou nebo takovou tu normální sanitku? Moje kamarádka prvorodička byla sama doma když to na ní přišlo a volala do porodnice na Obilňák v Brně, kde měla domluvený porod, aby jí poslali sanitku a sestra jí odbyla s tím že si má přijet. A když se zeptala kámoška čím, že jí nemá kdo odvézt tak jí sestra řekla že MHD. Tak jim praskla s telefonem a doplazila se do Bohunic které měla blíž.

llucinka
3. srp 2007

cindy: Tak to je hustý 😲 😕 🙄

petraluk
3. srp 2007

Nám řikala PA v porodnici, že kdyby jsme byli v zácpě nebo to bylo do porodky moc daleko a při dodržování předpisů by se nestihlo. Tak si klidně můžem zavolat sanitku, normálně rychlíky. Oni se tě tam zeptaj, takže kdyby ta dispečerka myslela že to neni pro ně tak je tam nepošle a ty máš smůlu.

sisstin
3. srp 2007

tak mě taky nemá, kdo odvést..tak snad neskončím v MHD s důchodcema..haha..to bych si radši zavolala taxíka 😅

speedygon
14. lis 2009

Ahojky, pokud jde o číslo, na které volat: já osobně ho mám v těhotenské průkazce, kam mi ho sestřička z gyndy napsala hned při zakládání průkazky.

misicka85
15. lis 2009

Manžel pracuje jako instruktor v autoškole a v den kdy mi praskla plodovka zrovna předváděl žáky u zkoušek.Tak jsem mu ryche volala jak to vypadá, jestli pro mě může přijet nebo si mám volat sanitku.No naštěstí žáci teprve psali testy tak pro mě přijel. Jinak bych volala normálně 155 nebo 112. To mi bylo řečeno i v poradně-volat raději rychlou, ti u tebe budou do 20min.. Normální sanitu si volala mamka když se opařila a přijeli za 2hod 😠 Za tu dobu já už bych měla odrozeno 😀

moncicik
21. lis 2009

Ahojda, řeším trošku něco jiného,mám těsně před termínem,manžel dost prac.vytížen a doma dvě děti.Starší syn si poradí doma sám ale ten dvouletý ne,než se ke mě někdo dostane(babičky apod.) mohla by sanitka přijet a co s malým???Do sanitky mi ho zřejmě nevezmou pže co s ním v porodnici.....a že bych si řekla at ho sanitka doveze k babičcce asi taky neprojde.....

kvetinka7
21. lis 2009

Ahoj holky, ma kamaradka si zavolala rychlou ,kdyz mela kontrakce po 5-7 minutach.. pak se ji ozvali sami znova a kdyz mela po 3-4minutach, tak vyjeli.. oni sami se optaji,jak to vypada a zvazi,zda maji vyjet...

Monciciku, a kamaradku na telefon nemas? nebo nejakou sousedku,co deti pohlida na 30minut,nez prijede nekdo z rodiny? jinak ti moc neporadim 😒 koukam,ze se vam podarila dotretice holcicka 🙂

tereza.starobova
21. lis 2009

Mě sestra na gyndě řekla, že pokud si zavolám sanitku, dovezou mě do nejbližší porodice. Jsem z Klánovic, takže u mě připadá v úvahu Bulovka... k porodu jsem registrovaná v Krči, což prý neberou v potaz, jedou nejblíž. Nevíte jak to je?

kvetinka7
21. lis 2009

Terko, ta moje kamaradka je z Jesenice a vezli ji podle registrace k Apolinari.. 🙂

anta
24. lis 2009

Já jela do porodnice taxíkem 😀 😀 😀 Měla jsem trochu strach, abych nesmočila sedačku, ale dobrý 😀 😀 😀 Všem, co budou rodit moc držím palečky, já už to mám dáááávno za sebou 😉

lenkabu
24. lis 2009

Holky máte nárok na sanitku, i rychlou v určitých případech,oni vám na dispečingu řeknou.........ale nepovezou vás do 70 km vybrané porodnice. Rychlá vás prostě hodí do nejbližší,nesmí blokovat auto déle než je nutné.

vercak.
24. lis 2009

My auto nemáme a do porodnice jsme šli pěšky 😀 😀 😀 Šla jsem si lehnout po obědě a když jsem se vzbudila, tak jsem už trošku krvácela a odtekla mi trochu plodovka. Máme to do porodky kousek, nic mě nebolelo a ten den bylo fakt krásně. Tak jsem si udělala poslední procházku před porodem 😀

lucenek
24. lis 2009

terez já jezdím rychlou tady v Ostrvaě a vozím maminy tam , kam si řeknou to je jediný případ kdy si můžou zvolit, jinak dle místa bydliště....ale samo v rámci Ostravy, kdyby chtěla rodit třeba ve frýdku má smůlinu....musím v rámci města 😉

tereza.starobova
25. lis 2009

Díky holky, myslela jsem si, že to tak asi bude... že mě nepovezou kam budu chtít i když v rámci Prahy. Každopádně jsem včera jela do Thomayerky 2 a půl hodiny, na jižní spojce byla bouračka (normálně to trvá z Klánovic cca 20 minut) Dost hrůza!

majatob
25. lis 2009

hehe, ja myslela, ze pojedu vlakem 😀 ale prej nam bude zapujceno na nezbytne nutnou dobu auto 😀 😀 😀 a ja s taaaak tesila na vylet s Ceskyma drahama 😀 😀 😀

k.ate
26. lis 2009

já jsem jela do porodnice normálně MHDčkem 😀 vzbudilo mě bolení břicha, pobolívalo cca po 5 - 10 minutách, hoďku jsem počkala, jestli to nepřejde, takže jsem vzbudila manžu tak akorát, abychom stihli noční spoj a už jsme jeli 😀 Od zastávky jsem se hezky prošla a melj byl po 4 hodinách od toho mýho probuzení na světě ... Ale kdyby mi prdla voda, volala bych sanitku...

byyz
27. lis 2009

terezo já jela do porodnice sanitkou a přímo se mě ptali, kde jsem registrovaná, takže si myslílm, že tě do Krče zavezou

bicista
12. pro 2009

Podle mne kdyby vam nechteli pristavet rychlou, nebo Vas nechteli odvest do nemocnice, nebo kdyby byl prujezd mestem znacne komlikovany, volal bych policii, nebo je mozne zridit si policejni doprovod k Vasemu vozu. Ackoliv nevim zda je to sluzba free nebo placena. Kazdopadne nenechat se odmitnou nejakou flustrovanou operatorkou.
Kdyz muze sanita vyjizdet k nejakemu fetakovi nebo ozralovi, tak trvejte na svych pravech o poskytnuti prvni pomoci. I kdyby ste mela volat hasice, tak proste urcite na druhe strane najdete instituci ktera to v hlave bude mit trochu v poradku a nejak se to zaridi. Rozhodne je nezakone aby Vas pokud prijedete do spitalu tak aby Vas odmitnuly a poslali jinam. Ano, oni to treba zkousi, ale rozhodne se to nesmi. !!!!

tymothy
12. pro 2009

Já jela do porodnice autem - vůbec mě nenapadlo, že bych si mohla zavolat sanitku (a asi ani manžel by mi to neodpustil) 😀
A záchranku bych volila asi kdyby se něco fakt stalo, tím teda nemyslím prasknutí plodovky, ale spíš nějaké krvácení.

bicista
12. pro 2009

Jenze ve velkych mestech jako je treba Praha to muze byt ve spicce fakt o hubu, ze by ste taky mohli rodit na benzince. Dopravit se v Praze z bodu A do bodu B muze trvat taky 2 hodiny.

tymothy
12. pro 2009

bicisto, je pravda, že z Prahy nejsem a u nás to moc problém nebývá... 😉 Možná mě to nenapadlo právě proto. Když vezmu, že jsem autem v porodce za 10 minut, tak je to rychlejší než ta sanitka. Ta než přijde... 🙂

helcenka
12. pro 2009

mě do porodnice vezl manžel - 35 kilometrů, měla jsem to tam domluvený. Manžel se ani tak nebál toho porodu, jako té cesty a aby mě dovezl včas. Po cestě jsme sice dvakrát zastavovali, ale v pohodě jsme to stihli.
Jinak kamarádka při druhém porodu měla domluveno, že ji poveze manžel. Když to na ni přišlo, tak si dali ještě čaj a v klidu se šli oblékat, že vyrazí. Když si ale obouvala boty, tak manželovi oznámila, ať volá sanitku, že to určitě nestihnou. Sanitka přijela za 15 minut (kamarádka bydlí v malé vesničce), vezli ji do porodnice, která byla nejblíž a ne do té, kde to měla domluvené (bydlí uprostřed dvou měst, ve kterých jsou porodnice) a stejně porodila v sanitce....
Takže držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru