Dobrovolný výběr mezi císařem a fyziologickým porodem

sambucca
29. črc 2010

Ahoj holky, dneska jsem četla na intnernetu další rozhovor s těhotnou "celebritou", která otevřeně řekla že dostala od svého porodníka na výběr jestli chce rodit císařem nebo přirozenou cestou. Moc tomu nerozumim, to si rodička může vybírat jak chce rodit? Nezáleží na jejím zdravotním stavu a taky miminka? Co vy na to? Můžete si vybírat? A teoreticky, kdyby jste mohly.... a vůbec, jsem zvědavá opice na vaše názory🙂 díky

liss_durman
11. bře 2013

@roxinka111 Je vidět, že to máš už dobře promyšlené. A myslím, že pokud už jsi podstoupila nějaké operace, jak píšeš, mohl by doktor předepsat císaře i sám... Moje švagrová rodila v září císařem, dokonce v Podolí 🙂 Ten její císař byl tedy neplánovaný, protože malý byl zamotaný a měla nějaký křížový bolesti spolu s kontrakcema, tak to vyřešili takto. A je v pohodě, kojí a na jizvu jsem ji nikdy neslyšela si stěžovat. Je jasné, že pokud by ses z toho měla stresovat celé těhu, asi je lepší si objednat císaře. Já bych se teda spíše bála operace (nikdy jsem na žádné nebyla), ale každý to mám prostě jinak. Přeji hodně štěstí a radosti 🙂

roxinka111
11. bře 2013

Díky, a ano, je pravda že císař je velká operace a rizika také, hodně známých mělo problémy s jizvou, infekce, špatně zašité apod.... taky jsem četla o nějakém převisu břicha či co.... ale to už by se člověk z toho zbláznil 🙂)) Mě je jedno kolik kg přiberu, že budu jak slonice (sem hubená a ve třetím měsíci jsem se vypásla o 5kg! ), vytahaný prsa ani inkontinenci neřeším.... jen ta bolest a psycho není pro mě, mám ráda jistoty a všechno vždycky plánuju do detailu... Chci jen zdravé mimčo a užít si jiný stav i porod, což by takle mohlo vážně jit... Napíšu sem jak jsem dopadla s tím císařem, aby ostatní věděli jak to jde či nejde, ale díky všem za podporu, čekala jsem něco jako: Bojí se každá, to přežiješ, nevymejšlej si atd

petrusew
11. bře 2013

Já si mohla vybrat, jestli chci rodit císařem nebo přirozeně, ale pro císař jsem měla dvě doporučení. Nakonec po poradě s doktorem v porodnici jsem si vybrala porod přirozenou cestou. Rodila jsem indukcí a s epidurálem, ale stálo to za to. Po porodu jsem na všechnu bolest zapoměla a byla jsem schopná okamžitě fungovat (opravdu okamžitě). Jsem vděčná za tu možnost rodit normálně. Když jsem viděla ty maminky po císaři, tak mě to jen a jen utvrdilo v tom, že to bylo dobré rozhodnutí. Tím samo neodrazuji někoho, kdo chce císař. Jen si uvědomte, jak velká a složitá břišní operace to ve skutečnosti je.

jjaninas85
9. dub 2013

@blueapple........... Mám ve svém okolí spousty kamarádek, které se "trápily" 1O a více hodin a pak to stejně řízli....Pokud se něco několik hodin komplikuje, je podle mě lepší to říznout, mimi vyndat a předejít tak přidušení a dalším komplikacím. Ne čekat a za každou cenu odrodit přirozeně.............................To jste napsala dobře.Já volbu neměla a pro Valmezáckou porodnici je důležité přirozený porod a radši nechat 17 hodit trpět a primáře zavolat,až je pozdě....žádné tlumící prostředky,na prosbu o epidurál,císařský řez apod. byla reakce,to si děláte srandu,jste silná holka to zvládnete....a nezvládla☹

randr
13. dub 2013

Mně tAky doktor dal vybrat, jak chci rodit. Rekl, ze si to mam rozmyslet a pokud budu chtit CS ze to domluvime na 39tyden. Nakonec jsem se rozhodla pro prirozeny porod. Pak jsem toho straslive litovala, byla to naprosto priserna, smrtelna bolest, na kterou nikdy v zivote nezapomenu a nikdy ji uz nechci prozit. Myslim, ze je to v poradku, ze si zena muze vybrat, je to jeji telo a nikdo jiny nema pravo o tom rozhodovat. Jen myslim, ze pokud neni indikace, melo by to byt zpoplatnene.

ewickaaa
17. zář 2015

Rodila jsem prvni dite dceru vyvolavanym prirozenym porodem...porodni vaha 4400g, byla tam naprosto nasucho bez plodove vody, porod strasnej, ja prisla o spoustu krve ze ani druhy den jsem nemohla vstat z postele, dcera cela modra okamzite ji nekam odnaseli...no pro me trauma. Nastesti je v poradku, ja se po 3 letech taky nejak vzpamatovala, ale spis si myslim, ze nechybelo moc a mohlo se neco po...jsem ted podruhe tehotna a planuji udelat vse pro to, abych rodila cisarem. Ten strasny pocit a hruza po porodu jestli je mala v poradku byla pro me natolik traumatizujici, ze i kdyz jsem se prvniho porodu nijak nebala toto me natolik vydesilo i jeji vaha, ze snad i sam doktor prijde s variantou cisare. Odhad tak velky samozrejme nemela a i kdyz jsem vsechny upozornovala, ze me mamka taky mela bez plodovky, nikdo to neresil, divili se az na porodnim sale...

shine2015
17. zář 2015

Pokud si někdo může vybrat a i chce tak ať.....ať klidně rodí sekci.....mě čeká třetí že zdravotních důvodu jsem měla... a jsem rada....za mě paráda...

klami
17. zář 2015

Ahoj. Přispěji svou troškou do mlýna. Rodila jsem plánovaně SC z důvodu polohy miminka koncem pánevním. Jelikož jsem měla problematické těhotenství a předtím jsem třikrát potratila (v prvním trimestru), byla jsem strachy bez sebe, že se miminku něco stane když půjde ven zadečkem a myslela jsem si, že pro tu polohu má nějaký důvod.. strašila mě šňůra omotaná kolem krku a podobně. Taky mi dali na výběr jestli přirozeně nebo sekce. Přála jsem si rodit normálně, ale strach o miminko byl větší, takže volba jasná.
Když se ohlédnu zpět, jsem přesvědčená, že bych se dnes rozhodla stejně. Ale i tak je mi to moc líto, že jsem nezažila přirozený porod. Přecejen je to pak všechno jiné. Po tom císaři se všechno startuje tak složitě.. od lásky k dítěti, přes spuštění mléka až po psychiku miminka samotného. Zažila jsem si pak nehezké chvíle a myslím, že ta sekce na tom nese taky trochu viny.. ale to jsou jen moje domněnky. Tudíž... kdyby se ještě jednou poštěstilo a bylo vše zdravotně v pořádku, určitě bych rodila normálně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru