Dobrý pocit z porodu. Je to normální?

molicova
21. bře 2009

Ahoj holky, chci se zeptat jestli je normální mít dobrý pocit z porodu. Měla jsem dlouhý 3 denní vyvolávaný porod. Třetí den po 15 hodinových kontrakcích jsem to už vzdala a udělali mi císaře. Ale i tak, když teď měla rodit moje kamarádka, tak jsem si prostě nemohla vybavit nic špatného z porodu. Vzpomínám si, že to strašně bolelo, že už jsem myslela, že umřu, ale i tak jsem z něho byla nadšená. A tvrdím, že bych klidně rodila znova. Samozřejmě bych byla radši za kratší porod, ale prostě ten pocit, že z toho vyjde něco tak krásného jako dítě, mě tolik naplnilo, že dokážu říct, se mi porod i přesto všechno líbil. Máte některá taky takové pocity.
Díky Míša

fim
29. kvě 2009

JInak ten dobrý pocit z porodu by měl být naprosto přirozený - zařídila to tak příroda. 😉 Díky hormonům štěstí (endorfinům). Kdyby si totiž měly matky (a všechny samice obecně) pamatovat ty bolesti, tak by už nikdy nerodily a tímpádem by všechno vymřelo. 😎
Jo a já jen dodám, že vám ten krásnej pocit závidím. 😉

ava
29. kvě 2009

porod je makačka, bolest, ale já mám jen nejlepší pocity, jednak mám dítě a za druhé jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla !

zuzik24
30. kvě 2009

Ahoj, dobrý pocit z porodu jsem měla taky. Po píchnutí vody to trvalo čtyři hodinky a upřímně řečeno jsem ty bolesti čekala dáááleko horší. Furt jsem čekala, kdy to přijde, až byl najednou konec a já měla malou u sebe 😀 Nejhorší pro mě pak bylo si uvědomit, že jsem mamka. Porod byl brnkačka a moc ráda si na něj vzpomínám - vždycky se u toho krásně dojmu 😀

bemo
2. čer 2009

Tak já se přidávám. Já měla taky krásný pocit z porodu a hrozně ráda na něj vzpomínám a kdykoliv si vybavím narození naší Natálky, tak mi i slzička ukápne a bolest ... na tu už si ani pořádně nevzpomenu.
A každý, kdo se mě zeptá na porod, tak říkám, že jsem měla opravdu krásný a rychlý porod a rozhodně se nebojím dalšího.
Jak píše Zuzík, celou dobu jsem čekala, kdy to bude fakt k nevydržení, jak mi většina popisovala a pak se Natálka rozkřičela na svět.
Jinak pro představu, opravdové bolesti začaly kolem 17:00 hod. do porodnice jsme vyrazili kolem 20:00 hod. vodu mi píchli kolem 21:00 hod a natálka vykoukla na svět ve 22:22 hod. Takže fakt ideál 🙂

mavanka
3. čer 2009

Ahoj holky, nemůžu jen souhlasit, sice od první kontrakce do narození naší dcery uplynuly dva dny, ale když si vzpomenu, jak jsem jí prvně uviděla, jsem z toho taky pořád na měkko 🙂 Je to fakt skvěle zařízené, na to před tím se zapomene 🙂

skurinka
3. čer 2009

krasne tema 🙂
i kdyz s mym synem to bude uz skoro 5let co sem ho porodila ale bylo to krasne.strasne jsem se bala ale byla jsem z toho vse uplne hotova.a muj porod.super krasnej .trval 7 a pul hodin.nejhorsi byli teda posledni dve hodky.to jsem bylo ko ,ale ten nadhernej pocit co ceka na konci -krasne miminko.
po porodu jsem byla pysna na sebe-joo zvladla jsem to jsi dobra 🙂 a na mylyho jsem vydrzela koukat hodiny a porad jsem brecela ale radosti.druhy porod byl teda hoirsi ale takly stal za to.proste vsechno krasny a mam super deti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aviv
4. čer 2009

Pro mě je porod spolu se svatbou nejkrásnějším dnem v životě. Nevím co za hormony je vyplavováno hned po něm, ale já byla v takový euforii, že se to nedá slovy popsat. Dcera se narodila v pět odpo a já celou následující noc nespala- prostě jsem samým štěstím nemohla usnout, pořád se mi hlavou honily myšlenky na porod, na všechno okkolo, že mi bylo líto usnout 🙂
a to jsem přitom jinak strašnej srab - jednou jsem omdlela před zubařem a dodnes když mám jít k zubaři je mi zle, mám průjem a rapidně mi klesá tlak- a rodit bych šla klidně ještě xkrát ( no, doufám, že ještě alespoň jednou půjdu ) Zvláštní je, že si dodnes dokážu vybavit určité bolesti ( např. jak mi v deseti letech vypalovali bradavice, nebo výše zmíněné vrtání zubu ) ale ty porodní si nějak nevybavuju. Přitom jsem žádala a prosila o epidurál, myslela jsem v jedné fázi, že už to nevydržím. Epidurál jsem, vzhledem k tomu, že mi porod vyvolávali a dcera byla hodně velká, nedali a taky jsem to vydržela. Velkou oporou mi byl manžel a také paradoxně to, že kolem mě se nakonec sešlo snad šest doktorů ( už asi očekávali ukončení císařem), všichni mi fandili a já, střed pozornosti jsem si připadal hrozně důležitá a nechtěla jsem nikoho zklamat, že nezvládnu porodit své dítě...ale ta obrovská úleva, když manžel nejprve zakřičel " vidím hlavičku " a pak, chvíli na to jsem pocítila obrovskou úlevu a manžel hlásil " je to holčička " Na ten pocit a štěstí dosmrti nezapomenu.
Musím ještě zmínit, že hlavní díl na tom, že porod nakonec proběhl jak proběhl a přirozeně patří doktorce Lomičkové z Vinohradské nemocnice, byla svým přístupem opravdu skvělá.
Omlouvám se za ten román 🙂

jesterka09
4. čer 2009

Jéééé jak to čtu, tak se mi to celé vybavilo 😵 Hned na sále, když jsem držela to malé stvoříčko jsem věděla, že jen u jednoho nezůstaneme 🙂 Nic se k tomuto pocitu nedá srovnat a už teď se těším na další porod a miminko v náručí.. 🙂

Pro mě to bylo okamžité naplnění života, jakoby taková exploze pocitů toho, že právě je tohle na co jsem poslední roky čekala a co mi (nám) v životě chybělo... Bože chce se mi zase brečet dojetím..

Upřímně říkám, že těhu mi chybí a každé těhulce závídm od těhu až po porod 😅 Sice jsem neměla porod nic extra lehkého jako většina z nás jsem měla pocit, že pojdu, ale jak může říct každý - na to se rychle zapomene a člověk si opravdu umí vybavit jen a jen ty krásné pocity..

lilien2
22. bře 2015

Tahle diskuze by se měla obnovit, krásně se četla a konečně to nebyli žádné strašáky, ale krásné a dojemné čtení..Neubranila jsem se slzičce, už se těším na to naše miminečko 🙂

luciebx
22. bře 2015

ja se na porod tak neskutecne tesila ze mi bylo jedno jak moc to bude bolet.. aono to nakonec vubec nebolelo... podle me strasne hraje roli psychika...

yildiz
22. bře 2015

Uplne te chapu 🙂 ja mam za sebou uz tri porody vyvolavane normalni a vsechny kratke a bez velkych bolesti...a desne me to bavilo a je to super pocit...klidne bych rodila porad 🙂 a proto mam porad jeste dalsi myslenky na dalsi mimi 😀 jsem taky cvok co? 🙂 tohle je prave to nej v zivote zeny tehu a porod. I kdyz to nemaji nektere maminky zrovna medove tak i tak. Chlapi jsou o to ochuzeny 😉 ja jsem rada ze prave zenska jsem i kdyz samo nekdy nadavam ale nemenila bych 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru