Dobrý pocit z porodu. Je to normální?

molicova
21. bře 2009

Ahoj holky, chci se zeptat jestli je normální mít dobrý pocit z porodu. Měla jsem dlouhý 3 denní vyvolávaný porod. Třetí den po 15 hodinových kontrakcích jsem to už vzdala a udělali mi císaře. Ale i tak, když teď měla rodit moje kamarádka, tak jsem si prostě nemohla vybavit nic špatného z porodu. Vzpomínám si, že to strašně bolelo, že už jsem myslela, že umřu, ale i tak jsem z něho byla nadšená. A tvrdím, že bych klidně rodila znova. Samozřejmě bych byla radši za kratší porod, ale prostě ten pocit, že z toho vyjde něco tak krásného jako dítě, mě tolik naplnilo, že dokážu říct, se mi porod i přesto všechno líbil. Máte některá taky takové pocity.
Díky Míša

jeudi
21. bře 2009

ano,myslim ,ze je to prirozene.ja sice nerodila tak dlouho a rodila jsem normalne mela jsem hrozne bolesti a mela jsem take velkou radost a tesila se na miminko a hlavne v tu chvili se citite dulezita protoze dulezita opravdu jste...myslim,ze vase pocity jsou v poradku...me ted ceka druhy porod a i kdyz mam velky strach s bolesti tak uz se moc tesim bude se mnou opet manzel a budu se citit zase dulezita ,ze jsem privedla na svet miminko 😀

molicova
autor
21. bře 2009

ahoj jeudi, asi máš pravdu, je fakt, že bez bolesti to nejde a člověk se opravdu cítí důležitě, že dokázal něco tak úžasného. díky Míša

karotky
21. bře 2009

Ahojky!
Tak já si bolest z porodu už nevybavím,ale vzpomínám si,že jednu chvíli to bolelo asi hodně,protože jsem přemýšlela o tom,jestli by nebylo lepší,skočit z okna(PS byl ve 3.patře) 😅 .
Ale jakmile bylo po všem,bylo pro mě úplně neuvěřitelné,jak bylo rázem po jakékoliv bolesti.Fakt to byla krásná (zasloužená)úleva. 😉
Co se týče té důležitosti,
tak jsem se opravdu dmula pýchou,než jsem ty zážitky po cca 2.hodinách vstřebala. 😎

terry2
21. bře 2009

Tak já se musím připojit-po porodu jsem byla sama se sebou moooc spokojená 😀 byla jsem prostě šťastná,že jsem to zvládla a hlavně ze mě spadl velký stres-porodu jsem se totiž děsně bála 😅

sarka_k
21. bře 2009

Ahoj, já mám jen ty nejlepší pocity z porodu, bylo úžasné, emotivní. Bolest byla, ale zapomněla jsem na ni hned co jsem měla miminko u sebe. Měla jsem krásný porod a těším se za pár let na příští. 😵

aji81
21. bře 2009

Ahoj, já jsem teda měla šílený porod, rodila jsem dva dny, malé se nechtělo. Bolest byla fakt neuvěřitelná, prosila jsem o císaře ale malé se dařilo dobře tak proč. Ted s odstupem času jsem hrozně ráda, že jsem měla tu čest porodit svou holčičku přirozenou cestou 😵 .Je to nepopsatelný pocit, na bolest člověk zapomněl a už se za rok dva těším na druhé mimi 😵 😵

morgan
21. bře 2009

Tahle diskuze mi mluví z duše, jenom bych opakovala co už tu bylo napsáno, mám stejné pocity a když si na to vzpomenu tak jsem vždycky strašně dojatá 🙂

lenkabu
21. bře 2009

Já vzpomínám často a ráda,z porodu mám hodně dobrý pocit 🙂 Hlavně proto že to šlo rychle a dobře a bolest se dala zvládnout,byla jsem na sebe pyšná 😀 😀 😀

jana.sun
21. bře 2009

Moli, já myslím, že je super, že máš dobrý pocit z porodu - porod je prostě zázrak, jinak se to ani snad nedá nazvat. A když z toho máš pozitivní vzpomínky, tak je to o to lepší. 😉 Bohužel existují mamky, které mají z porodu tak hrozný zážitek, že už znovu rodit nechtějí - je tu taková diskuze a nebo dokonce ženy, které se tak bojí porodu, že kvůli tomu ani nechtějí děti - to mi přijde strašné!!! 😢
Takže s tvým pozitivním přístupem je to SUPER!!! 🙂

petra.vavra
21. bře 2009

Příroda je mocná čarodějka....zvláště po porodu to oceňuji.... 😀

molicova
autor
21. bře 2009

holky moc děkuji za příspěvky, psala jsem to hlavně z toho důvodu, že teď rodila ta moje kamarádka a já se snažila jí nijak nestrašit. Mohla jsem jí můj porod tak barvitě vylíčit, že by snad nikdo rodit nechtěl. Bylo to dlouhé, bolestivé a po třech dnech v bolestech ještě císař. Tohohle jsem jí ušetřila a řekla, jí že to tak strašné není a že to zvládne. Že to zvládla každá ženská, takže ona určitě nebude vyjímkou. No a po porodu mi napsala docela drsnou smsku, jak je možný, že jsem jí mohla říct, že se to dá vydržet, když ona myslela, že umře. Tak nevím, snad to jsou jenom hormony a že mi na mě není nějak naštvaná, to by mě totiž mrzelo. No uvidíme.
Jinak moc díky za příspěvky.

jeudi
21. bře 2009

moli neboj se kamaradka to urcite myslela ze srandy a nebo ne tak vazne nez se vrati z porodnice tak urcite na tu bolest zapomene tak jako skoro kazda zena jinak musi pochopit ze si ji nechtela strasit stejnak by se porodu nevyhla.jinak koukam ze vsechny mamky jsou na sebe pysne tak to je dobre..jinak ja kolikrat take ctu pribehy plne emoci jak se narodilo miminko a uz jen ze to ctu tak u toho vzdycky bulim...takze me dojimaji i pribehy ostatnich maminek jak meli radost z porodu 🙂

molicova
autor
22. bře 2009

jeudi, tak to jsme na tom stejně, ja když slyšim slova maminka, miminko, porod a další podobná slova, tak bych se hned rozbrečela. Když se Tomášek narodil, tak jsem takhle přecitlivělá nebyla. Teď jsou Tomáškovi 4 měsíce a bulela bych kvůli všemu. Pořád spomínám na porod a je mi líto, že to tak strašně rychle letí. Je to tak strašně krásnej pocit, že pokaždé když si vzpomenu, tak se mi sevře žaludek a chce se mi plakat. Ty hormony to je teda věc.
Kámoška psala a už je v pohodě. Kontrakce měla 8 hodin, takže si myslim, že měla v porovnání třeba se mnou krásnej porod, kterej by si přála každá ženská. 😀 A já hlavně když jsem čekala malýho, tak jsem prostě k tomu tak přistupovala, že to bude šíleně bolet. Samozřejmě mě ta bolest zaskočila, protože byla šílená, ale věděla jsem, že už budu mít u sebe miláčka, který mě naplňuje štěstím do teď. No vidiš, už musim přestat, protože se mi hrnou slzy do očí. Tak papa

aji81
22. bře 2009

Moli ty vado a ted řvu zase já 😀 . Já taky když si vzpomenu na den kdy se mi malá narodila, hrnou se mi slzy do očí a to na to myslím opravdu denně. Byl to neuvěřitelný zázrak, jak píšeš bolest je to fakt hrozná! Ale stojí za to. Moje malá kočička je to nejdůležitější co mám až mě to píchá na srdíčku jak moc jí miluju. No musím končit, už nevidím.... 😵

amina
22. bře 2009

Mám taky dobrý pocit 😅 Byla jsem v neskutečné euforii, žádné už nikdy více, ale naopak druhý porod bych si střihla hned za pár dní.

jana.sun
22. bře 2009

holky, nechte toho, jo!!!! (měl by tu být smajlík, kterej řve dojetím) 😔

molicova
autor
22. bře 2009

aji, mluvíš mi z duše, já bych pro malýho krev cedila. No jsou to prostě naše prdelky zázračný. Tak papa

jana.sun
22. bře 2009

tak já valím balit - jedem na týden na chalupu a musím utřít slzu z oka, abych na to viděla. 😵

molicova
autor
22. bře 2009

ježiš holky se mnou dneska nic nebude, jsem uplně rozsekaná, převlíkám peřiny a řvu u toho. Dneska to bude ubrečená neděle. 😢

jana.sun
22. bře 2009

Moli, nápodobně 😉

molicova
autor
22. bře 2009

jana.sun hezkou cestu

jeudi
22. bře 2009

hi hi vy ste prdly 😀 🙂 moli presne tak ja kdyz se mi narodil maly tak me to tak nevzalo jako kdyz to vidim v telce nebo tak ..pred porodem jsem nemohla jit ani na normalni pokoj,protoze jak sem slysela plakat miminko tak to me hrozne dojimalo 🙂 😅 a i ted kdyz je nekde malicky mimisko tak se musim drzet,nu koneckoncu me ted v tehu rozbreci i vecernicek co si budem povidat a verim ,ze vas ostatni take 😀 🙂 😉 😵

mkr
22. bře 2009

po porodi jsem se cítila báječně, jak ta bolest zmizela a malá už tady s námi,moc se těším na další 🙂

petronelie
10. dub 2009

Ahojky, já rodila hodinu a měla jsem krásnýho porodníka, tak mám z porodu hezký pocit 🙂

kvakulka
10. dub 2009

Holky, děkuju vám, tak hodně pěknýho o porodech jsem dlouho nečetla!

lenkicka
25. kvě 2009

Ahoj holky,
je to super přečíst si i něco pozitivního o porodu. Po těch všech hrůzostrašných historkách v časopisech a na netu...chápu,že tragédie přitahují víc a podporují důležitost zásahů lékařů do něčeho tak přirozeného jako je porod... 😠
Měly bychom toto téma udržovat na prvním místě, ať si to budoucí mamči přečtou nejdřív 😀 a třeba k těm hororům už nedojdou 😉 😵 🙂
Dodneska na ten svůj vzpomínám...bylo to něco nádherného...jj, pěkně to bolelo...ale to každou...a pak, když malý vyplaval (rodila jsem do vody 😀 ) jsem si říkala...proboha, jak se něco tak velkého do mě mohlo vlést? (přitom měl 3,77 a 52 cm...prostě normálka 😀)
Ale hoďku po porodu už jsem se ptala taťky, kdy si dáme další, že se mi to moc líbilo 😀 😀 😀 a do dneška si to v sobě nosím, jako snad nejsilnější zážitek svého dosavadního života 🙂
A teď po půl roce se na něj pořád dívám a říkám si, jak moc se nám poved 🙂 a každé mimi v telce mě taky pěkně rozbrečí....hold mateřské instinkty sílí.... 😀

iira
26. kvě 2009

ahojky ja mam vzpominky na porod podobne,rodila jsem poprve ,jak řikaš bolelo to ,ale bylo to užasne a chtěla bych to zažit zas,mam přeci doma krasnou holčičku a to stoji za to 🙂 je to krasa videt to malinke stvořeni,je to už rok co se narodila ,ale nemužu se ji nabažit do dnes

petja
28. kvě 2009

Z porodu mého prvního synka mám jen ty pozitivní a velice silné vzpomínky!Díky výbornému personálu jsem rodila v rodinném prostředí,1.dobu porodní jsme měli s manželem zcela pro sebe a miminko,PA jen přicházela pro info.Porodnik byl vyborný,nechal vše přirozeně,pomáhal až při tlačení

dludli
28. kvě 2009

pekny vecer, tak u me byl porod nejkrasnejsi vec co jsem zatim zazila 😵 fakt, druhy den po porodu jsem rikala ze chci 4 deti 🙂 no ted to uz vidim na 3 a odpustila bych si zacatku kojeni, ale jinak na to vsechno vzpominam moc rada. patrne taky proto ze jsem byla do posledni chvile doma a do porodnice si "odskocila" jen na poslednich 20 minut 😉

fim
29. kvě 2009

Dludli, posledních 20 minut? týýý bláho, jak se ti to povedlo vydržet? 🙂 A to tvoje motto - no comment, nááádhera. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru