Dokument "Orgasmický porod", zajímá mě vás názor

lrg
3. led 2013

Ahoj holky,

zajímal by mě Váš názor na tento dokument. Vím, že to není žádná novinka, ale diskuzi na toto téma jsem zde nenašla. Viděla jsem první 10 min a musela jsem to vypnout. Jsem asi strašná konzerva, ale připadalo mi to úchylné, nechutné a vlastně i směšné....... Nemyslím, že je lepší být přikurtovaná na koze mezi zelenými kachličkami, ale beru to jako posvátnou a vážnou událost a tohle mi přišlo jak děsná komedie. Jaký na to máte Vy názor?

camelinka
3. led 2013

@lrg jo tak me to prislo vsechno, jen ne smesne, spis mi zustaval rozum stat a brada az na zemi 😅 . taky nerikam, ze sterilni nemocnice je nejaky superprostredi,v tu chvili mi to bylo uplne jedno ale lepsi, jak se nechat ochmatavat od cely rodiny, to mi prislo taky nechutny 😅 😔 .Prislo mi to jako druhy extrem, ale ja su celkove proti domacim porodum, takze me ber jako zaujatou 🙂

buldok
3. led 2013

Mně to nepřipadá hrozné ani nesmyslné. Je fakt, že ostré světlo v nemocnici, žádná intimita, neustále vstupující a zase odcházející lidi, nařízená poloha, stud z toho, že bych hekala, nebo křičela tělu prostě nepomáhají. Nejsem pro porody doma, ale jsem proto, aby se v nemocnicích vzpamatovali a udělali rodičkám podmínky. Já holky nevím jak vy, ale já měla párkrát v životě hodně moc velké bolesti - z různých zdravotních důvodů. A jestli mi něco pomohlo, tak to bylo hekání. Pravidelné hekání při každém výstřelu bolesti jakoby uvolnilo nějaké látky v těle a zmírnilo bolest a zároveň mne psychicky uklidňovalo. A opravdu to pomáhá. Až jednou budu rodit, tak budu hekat, řvát a budu dělat vše co jen budu chtít a bude mi jedno, jak se na mne kdo bude dívat a zda mne budou napomínat a s odpuštěním i to, že to slyší ostatní rodičky (já za to přece nemůžu, jak je to v nemocnicích dělané), protože tohle je tělo a příroda a když mi tělo řekne, že mám ječet, budu ječet...

camelinka
3. led 2013

@buldok tak to ja si hekala v nemocnici dle libosti a bylo mi uplne volny, kdo to slysi 😅 a jeste sem uprimne neslysela, ze by nekterou napominali at neheka 😅

buldok
3. led 2013

@camelinka Tak já to tedy slyšela a ne od jedné rodičky. Dokonce že na ně byly porodní asistentky a sestřičky i sprosté stylem "řvete tu jak kráva a ostatní rodičky vás slyší".

lrg
autor
3. led 2013

@buldok Záleží, jako porodnici si vybereš. V těch velkých to jede fakt jak na běžícím páse a nikdo se s tebou moc nemaže. Ale zase jsou tam ti nejlepší z nejlepších. Myslím, že už dnes není problém najít malou porodnici, kde je to prostředí komornější a můžeš si tam beze studu třeba zpívat 🙂

camelinka
3. led 2013

@buldok fakt??? tak to je narez 🙄 u nas to nastesti bylo v pohode

baru7
3. led 2013

já tedy nevím, zda je to stejný dokument - viděla jsem jeden o tom, jak rodí různé ženy v různých koutech světa ve stejný okoamžik a každá to prožívá jinak a má jiné podmínky....a mně se to tedy moc líbilo...a podle mě je to o tom ,aby si každý zvolil takové podmínky, které mu jsou nejpřirozenější, že to je ta podstata...cítit se dobře a svobodná...a je na každém, co si zvolí... 😉

lrg
autor
3. led 2013

@baru7 posílám odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=86KhFGqkBrM

Je to o tom, jak lze porod vnímat jako sexuální prožitek.

baru7
3. led 2013

@lrg jo..tak toto jsem viděla jen tak na půl oka a moc mě to nezaujalo....ale viděla jsem jiný dokument, ten se jsem popisovala, a ten byl moc hezký....

koncita
3. led 2013

dokument jsem viděla, podle mě je to neskutečná volovina přirovnávat porod k sexuálnímu prožitku a mít u toho dokonce orgasmus, ale jsem jen obyčejná česká holka, nevím, třeba v USA a obecně na západě jsou napřed i v tomto 😎 ...no, sice mě porod teprve čeká, ale jediné co od něj opravdu tedy nečekám je, že bych se při něm "udělala"...a to, že mi to přišlo kapánek úchylný a ujetý, tak to je taky pravda... 😝

baru7
3. led 2013
https://www.youtube.com/watch?v=K5MdMLu4sqA

tohle je ten dokuemnt, o němž jsem psala...ten se mi líbil moc...

slundo
3. led 2013

@camelinka mě bohužel napomenuli a to hned jak jsem vydala hlásku- a bylo to fakt jen lehoučký heknutí, protože jsem se poprvé styděla.....no a další heknutí už jsem si po upozornění jedné příjemné PA nedovolila 🙂 Vtipný je, že mi to opravdu pomohlo a druhá PA mi to naopak doporučovala 🙂 Jinak s tebou ale souhlasím

camelinka
4. led 2013

@slundo to je fakt priserny 🙄 , jde videt, kdyz clovek svou praci nesnasi, takovi lidi tam nemaj co delat 😠

lola22
9. únor 2013

Mě se ten dokument moc líbil a myslím, že nebyl jen o sexuálních prožitcích u porodu ale hlavně o tom, jak je ten porodní proces mnohem širší a jak je bolest relativní. Nakonec jsem měla ale plánovaného císaře takže s realitou to budu moci porovnat snad až někdy v budoucnu.

katja77
21. únor 2013

@lrg Ahojky, já jsem ten dokument teda dokoukala celej.... Máš pravdu, že ten úvod (i závěr) byl fakt otřesnej.....a i dle slov některých doktorů, je to s tím "orgasmem" při porodu mírně řečeno, hodně přitažený za vlasy... To víš...Američani🙂))

Co se mi tam ale líbilo, tak byly názory těch gynekologů na dnešní "chirurgické" způsoby porodu v porodnicích. Bylo tam krásně vidět, že ženským se nejlíp rodilo v kleče, v polostoje (se zapřením) či do bazénku, hlavně v přítmí a intimní atmosféře.... Ty názory a to srovnání, intimní atmosféra domova vs. chladná mega-porodnice nutící ženu do císaře, bylo bijící do očí... Člověk si tak něco uvědomí🙂 Suma sumárum: když si odmyslím ten název a úvodní a závěrečnou scénu, byl to zajímavý dokument 😉

kitinka76
21. únor 2013

@buldok nevim, kde ty chudinky rodili, ale tu v Břeclavi je skvělý přístup. Mohla jsem dělat co jsem chtěla, rodit třeba ve stoji na hlavě a řvát na celý špitál 😅

alkena
21. únor 2013

Já tenhle dokument viděla už před delší dobou. Nejdřív jsem z něj měla spíš legraci, haha, orgasmus při porodu, ale jak postupoval, tak mě opravdu zaujal a tehdy jsem si ujasnila, jak bych si představovala svůj porod - co nejpřirozenější, bez zbytečných (rutinních) lékařských zákroků, mít možnost zvolit si polohu, mít manžela či někoho blízkého celou dobu u sebe. Podle toho jsem pak hledala i porodnici, protože doma bych se rodit bála. Moje představy se mi částečně splnily, část nebyla možná kvůli komplikacím.

marecek4
21. únor 2013

nevím,ale podle mě je ten pořad spíš o tom,že celý porod by měl být co nejpřirozenější a bez jakéhokoliv cizího zásahu,není o žádném vyvolávaném orgasmu,nebo hlazení cizími lidmi-je o přirozeném nebo chtěném prostředí,s lidmi které u porodu maminka chce mít-a nevidím nic špatného na tom,že mi manžel(případně někdo jiný,od koho je mi to v ten moment příjemné a koho si pustím k tělu) namasíruje záda,že je u mně a sdílí aspoň částečně příchod nového človíčka na svět,to dělal i přítel normálně v porodnici a že jsou ženy schopné u porodu prožít orgasmus-tak jim to přeju,je to podle mého názoru nejvíc uvolňující a rozhodně příjemnější než nástřih,vždyť i maminkám které mají termín a nic se zatím nechystá,tak se doporučuje milování,prostě je to forma alternativních porodů momentálně propagovaná v americe-asi už tedy delší dobu,když se to jako dokument dostalo i k nám,ale i tak,je to tak nějak návrat k přírodě s vymoženostmi dnešní doby

lucisek1984
21. únor 2013

já teda nevím,rodit se ještě nechystám,nejsem ani těhotná a proto jsem se na tento dokument podívala,a nějak nevím co si o tom myslet,shlédla jsem i pár jiných dokumentů o porodu a něco bylo vážně zajímavé,jako třeba porod do vdy,i když jsem přemýšlela jak by jí asi doktoři pomohli,kdyby se něco pokazilo,a nechápala jsem jak to dítě vlastně může dýchat když mu už kouká hlavička ale pak mi došlo,že v děloze je vlastně taky ve vodě.Nejhorší mi přišlo,když jsem koukala na porod nějaký domorodkyně,ktěrá když začala rodit,tak byla vypuzena někam mimo chatrče,byla tam sama a v trávě rodila,fakt děkuju že žiju v civilizované zemi,a že u mého porodu budou přítomní lékaři...každopádně tohle berte jen jako názor laika,který není ani těhotný,ani nemám dítě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru