Druhá menstruace během kojení

astyna
19. únor 2018

Ahoj holky, mám dotaz na ty, které již měly menzes, ikdyž kojí. Menzes jsem poprvé dostala, když jsem začala svému synovi dávat příkrmy (v jeho 6,5měsících). Nyní je to již 30 dní a další menzes nikde, zajímalo by mě teda, jak jste to měly vy ostatní, když jedna menzes již proběhla, kdy přišla další? Cyklus byl dříve 28 dní. Stále kojím (denně co 2h, i při příkrmech). Těhotná být nemůžu, díky 🙂

sobist
19. únor 2018

Od cca 2.měsíce jsem brala HA vhodnou při kojení a měla první MS - trvala sice neuvěřitelných 20dní, ale byla tak slabá, že mi to bylo úplně jedno, pak následovala pauza 21 dní a pak znovu MS opět neuvěřitelně dlouhá, ale slabá. Teď jí mám zas, ten cyklus mi přijde pravidelný (u tého HA se nedělá pauza mezi plátíčky), ale už jsem ji vysadila a zkouším, jaké to bude bez ní. 🙂

jaaaninda
19. únor 2018

Po vysazení HA pri kojení jsem ms dostala za měsíc a půl ( malému 8-9mesiců. Další přišla za 4mesice..

astyna
autor
19. únor 2018

@jaaaninda

aha, já si myslela, že by to mohlo chodit už pravidelně,tak uvidíme...

martiniquest
19. únor 2018

@astyna Ze zacatku, asi 3 cykly (prvni byl pul roku po porodu), byly delsi - cca 35 dni, pak se to srovnalo na cca 30. Je to ale velmi individualni.

jaaaninda
19. únor 2018

@astyna no přišla za 4 měsíce a to jsem už měsíc a půl nekojila. I když jsem už nekojila,tak to pak nebyla žádná sláva. Ale ja měla vždycky delší cykly, ale tohle bylo extrémně moc i na mě. Je to hodně individuální.

priefi
19. únor 2018

@astyna Behem kojeni muze byt ms nepravidelna a cyklus muze mit klidne i 60 dnu 😉 anebo zase chvili ms nemusi byt vubec a pak se opet obnovi... je to individualni... samozrejme je mozne i tehu 😉

astyna
autor
19. únor 2018

@priefi

těhotenství u nás nehrozí (ikdyž manžel si dnes dělal srandu), je pravda, že nyní kojím dost - vypadá to, že mláděti rostou zuby a je fakt pijan - odsaju kolem 300 ml z obou prsou, když potřebuju do zásoby. Tak to může být taky tím...Já se už těšila, že to bude zase pravidelné :D

marcelapaskova
19. únor 2018

Ahojky, moje prvni menzes bylo okolo osmeho mesice. Prvni byla ok a dalsiho pul roku to bylo brutalni!!! Hrozbne moc krve jako nikdy. Ale preslo to potom a srovnalo se to. A u druheho miminka jsem dostala poprve v jeho sedmi mesicich a ted cekam na druhou🙂. Jen pocitej s tim, ze to je proste masakr, krve jako z vola. Ale srovna se to.

priefi
19. únor 2018

@astyna pravidelnejsi bude, az budes mene kojit 😉 ale muze se stat,.ze za 3 nebo 4 cykly uz taky bude pravidelna i tak 😊

astyna
autor
22. únor 2018

Včera se mi udělalo doma špatně, klesl mi tlak, sotva jsem se držela na nohou, tak mě vzal manžel (ještě že byl doma po noční) na pohotovost, řekla jsem, že to bude možná tím, že čekám menzes (často mi to dělává). Tak mi udělali uzv dělohy…a nález. Buď je tam nějaká tekutina, nebo jsem v 5.tt. Vzali mi krev a v pondělí si mám zavolat. Kontrolovala jsem kondomy a nejsou prošlé, vše jsme důsledně používali, nechápu…Dnes jsem ráno z těch nervů i zvracela…Manžel je napnutý, co z toho bude. Doma máme 2,5r a nyní 7m syna.

patmouse
22. únor 2018

Ja rodila v zari a plne kojila a prvni MS jsem dostala pak v lednu. Prvny cyklus byl skoro 50 dni,ale pak se to ustalilo a mela jsem to v prumeru tak 33 dni plus minus par dni...

priefi
22. únor 2018

@astyna udelej test, pokud je nalez 5tt, test 100% bude pozitivni. Pokud tekutina, test bude negativni. Do pondeli to je hrozne dlouho. Ale mimochodem nechapu, proc vysledky za tak dlouho... mi obcas taky bylo takhle, chybel mi horcik, pokud teda nejsi tehu, horcik by na tyto stavy mohl pomoci (i v tehu). Dej pak vedet, jak to dopadlo.

astyna
autor
22. únor 2018

@priefi

prý tam v laborce jsou až dnes, tak proto výsledky až v pondělí. No nevydržím to, test si udělám o víkendu.

dzogobela
22. únor 2018

Ja dostala prvni nekdy v dcerinych asi 5 mesicich, plne jsem kojila. Dalsi prisla asi za 50 dni, pak se cyklus postupne zkracoval, az se po cca pul roce ustalil na 29/30 dni. 🙂 jo a dceru jsem kojila do jejich 15 mesicu, takze pak uz chodila MS pravidlene i pri kojeni 🙂

dzogobela
22. únor 2018

@astyna ted ctu, ze jsi mozna tehule zase 🙂 tak uvidis, dej vedet, co test 🙂

astyna
autor
22. únor 2018

@dzogobela

Skrytě doufám, že tam bude jen ta tekutina. Protože si třetí dítě neumím představit.

priefi
22. únor 2018

@astyna pokud tam je nalez 5tt nebo tekutina, tak v pripade 5tt uz by mohl byt test pozitivni behem celeho dne. Nebo muzes odchytnout ranni moc a az pak koupit test, na stari ranni moci pry nezalezi 😉 nemusis cekat do vikendu

astyna
autor
22. únor 2018

@priefi

Já spíš nemám odvahu to zkusit :D

priefi
23. únor 2018

@astyna to uz je druha vec 😉 ale chapu to, nekdy lepsi sladka nevedomost je lepsi 😊

priefi
25. únor 2018

@astyna tak jak test?

astyna
autor
25. únor 2018

@priefi

ahoj, tak test nebyl už potřeba. V pátek večer se spustila menzes, do dneška trvá, takže, jestli tam něco bylo, odešlo to.

Děkuji vám za rady, holky 🙂 já jsem za menzes ráda. A kondomy měníme 😀

priefi
26. únor 2018

@astyna takze sis hezky oddychla 😉 ono ten cyklus bude nepravidelny, musi se teprve ustalit