Druhý plánovaný císař, lokální nebo celková anestezie

xcassiopea
13. čer 2018

Před rokem a půl jsem měla akutní císař v celkové anestezii po 26hodinách porodu z důvodu tísně plodu. Teď jsem ve 27 týdnu s dvojčaty a vzhledem k riziku mi doporučili Apolináře, kde mi při registraci řekli, že budu rozhodně rodit plánovaným císařem. Na jejich stránkách jsem se dočetla, že dělají převážně lokální anestezii. Chci se zeptat, jestli má někdo za sebou epidurální (lokální) císař. Jenom na to začnu myslet a dělá se mi špatně při představě císaře natož že bych byla při vědomí. Jedno dvojče má o jednu cévu v pupečníku méně a doba po prvním císaři je prý vzhledem k dvojčatům malá. Prosím podělte se jak s dobrou tak se špatnou zkušeností s císařem při vědomí. Ráda vím do čeho jdu a poslední dobou už mě to straší, díky moc.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
soleilll
13. čer 2018

@xcassiopea Určitě lokální. Něco si o tom přečti, jak to probíhá. Jinak zkušenosti najdeš tady ve skupině https://www.modrykonik.cz/group/4128/detail/

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
radecka1
13. čer 2018

2x jsem u Apolináře rodila v celkové anestezii. Poprvé z důvodu zdravotního stavu předčasně dvojčata. Podruhé jsem také musela na císaře a chtěla jsem lokální anestezii, abych si užila miminko hned po porodu. Začalo se s lokální (nevím, jestli to byl spinál nebo epidurál), ale měla jsem pocit, že nezabírá, necítila jsem bolest, ale cítila jsem, jak se ve mně přehrabují a pak operatér přestal a nechal mi dát celkovou. Po operaci jsem trpěla postpunkční bolestí hlavy, naštěstí se to vyřešilo jen medikací. Takže teď říkám, že kdybych rodila potřetí, tak jedině v celkové anestezii (a to jsem měla vždy tendence, že si užiju přirozený porod). Ale asi kdyby zase přišlo na věc, tak bych nakonec aspoň zkusila tu lokální anestezii. Jinak po porodu jsem byla vždy hned fit, kromě té bolesti hlavy v druhém případě. Na Apolináře nedám dopustit, dvojčata mi tam určitě zachránili.

kachnifu
13. čer 2018

Já měla před 10ti lety pouze napíchnout do zad, vůbec nic to není, jen lehnout, začalo znecitliveni nohou, a pohoda celou dobu. Já po narkoze kolabuju kvůli nízkému tlaku, a po tomhle jsem se i rychleji zotavila, rozchodila

calvac
13. čer 2018

@xcassiopea Za me oboji cisar v lokalu v pohode. Cevkovani nic neni,pichnuti do zad jen stipne. Po obou cisarich jsem byla v pohode,pohybliva,a to se fakt nechlubim. Lokalni cisar trva necelou hodku a nic spatneho se nedeje. Naopak ti donesou pomuchlat mimi,coz je super.

xcassiopea
autor
13. čer 2018

Moc děkuju za reakce, porod jsem si téměř do konce už užila, zbývalo jen pár minut a kdyby to jen trochu šlo, rodila bych přirozeně, ale to mě nenechají. Po 23 hodinách jsem zažádala o epidurál a po odběru krve mi ho nedali. Z celkové anestezie jsem se probudila při převozu ze sálu, prý jsem se jim tam budila a anesteziolog prý doktory honil, že už mi nic dát nemůže. O bolesti když jizva přicházela k sobě ani nemluvím, dávali mi na střídačku kapačky, čípky, prášky i injekce a pár dní jsem si fakt užila. Škoda že se tomu nevyhnu

xcassiopea
autor
13. čer 2018

Cévkování a injekce jsou sranda, když budou maličký v pohodě a dají mi je už budu mít asi myšlenky úplně jinde, vidíš to mě nenapadlo, no snad mi lokál dovolí, to se ale bohužel dovím asi až po předoperačním vyšetření. Hlavně ať mě nevezou dřív, mám to k apolináři hodinu cesty

evakaspar
13. čer 2018

Ja jedine spinal lokalni už mam dvakrat za sebou super, v lete me mozna ceka treti, jestli to nepude prirozene 😉 budeme zkouset VAB2C

dosjan
13. čer 2018

Dobrý den, mám za sebou dva císaře v Motole - poprvé s lokální anestezií, podruhé v celkové anestezii (nemohli mi dát lokální anestezii kvůli nějakým komplikacím). Výhody lokální - viděla a slyšela jsem syna a byl to velmi silný zážitek, nevýhody - bolest jako takovou jsem necítila, ale různé tahání a tlaky, jak malého vyndavali ano- pořád jsem přemýšlela, zda je to ještě normální, nebo ne🙂, samotné napíchnutí do páteře není nic hrozného, zavedení cévky též ne).
U celkové anestezie mě mrzelo, že jsem přišla o ten zážitek prvotního shledání s miminkem, ale co se dalo dělat.
Co se týče bolesti jizvy - přišlo mi, že při prvním porodu, ač jsem druhý den chodila, jsem se nějak víc sledovala a řešila se🙂.
Teď podruhé jsem se lépe psychicky připravila a vše zvládala mnohem lépe - dřív jsem se rozchodila, byla schopná se o malého postarat...
Ještě postřeh - když mi dávali lokální anestezii, nechali kanylu do páteře zavedenou ještě na JIPce a léky proti bolesti mi dávali rovnou tam - takže prý lépe účinkovaly.
Po celkové anestezii mi píchali klasicky injekce proti bolesti (cokoliv nabízeli, tak jsem brala🙂 a bylo to v pohodě, dařilo se mi hodně spát a to taky pomáhalo. Jak říkám, podruhé už jsem byla lépe připravená a vše snášela mnohem líp, i když samozřejmě strach tam byl.
Hodně štěstí a radosti z dětiček🙂

katka865
13. čer 2018

Ja jsem mela po spinalu skarede bolesti hlavy. Rvali tam do me kafe ktere normalne nepiju a leky od bolesti s kofeinem a vysledkem bylo ze jsem nemohla spat. Z porodnice jsem odchazela s takovymi bolestmi hlavy ze jsem se motala a nemohla chodit rovne ale trvdila jsem ze je vse ok protoze jsem se bala ze by me nepustili a ja uz jsem nemohla vydrzet bez prvorozene kterou jsem mela u babicky. Po jedne noci doma jsem byla jako znovuzrozena a bolest hlavy ustoupila. Kazdopadne prvni cisar byl v celkove anestezii a pripadalo mi to mnohem lepsi.

pabka
13. čer 2018

@xcassiopea mám to úplně stejně, první porod po 22h ukončen akutním císařem, druhy porod plánovaný cisar ve spinalu, v Podoli. Ten plánovaný cisar byl pro mě super, pěkný zážitek, rada vzpomínám, neboj, bude to v pohodě a uvidíš hned miminka. Což je super. V Podoli můžeš mít u sebe doprovod, manžel mě držel celou dobu za ruku, povídal mi, malou hned dostal do ruky, byl u vážení, měření, fakt vše v pohodě. Držím palce!

pavla555
13. čer 2018

Ahoj, tak já měla před týdnem druhý planovaný císař. Oba jsem měla ve spinálu, protože jsem chtěla děti hned vidět 🙂. Ucitíš jen takový ,,tlaky, tahání,, , ale žádnou bolest. Ještě jsem měla vždy dobrýho anesteziologa, který si semnou povídal. V některých porodnicích tam můžeš mít i manžela. Za mě určo spinál, protože je to krásný a nezapomenutelný zážitek když pak mimčo slyšíš křičet 🙂 Držím pěstičky 🙂

frufrunka
13. čer 2018

Řeknu to asi tak: Omdlévám při vypalování bradavice nebo vyřezávání znaménka, ale 3x císař v lokální anestezii byl pohoda... 🙂 První byl akutní, přesto píchli spinál, druhé dva už plánované a tam jsem dopředu křičela, že celkovou určitě ne, že chci spinál. Bylo to krásný... 🙂 Děti mi dali hned pohladit, přinesli plakající miminko a jakmile jsem na něj dala ruku, krásně se uklidnilo a přestalo plakat... 🙂 Neměnila bych. Pravda, naposledy mi spinál napichoval mladičký anesteziolog, byl z toho sám vykulený (chyba v komunikaci, nepočítal s tím), takže jsem část břicha cítila, přesto bych nikdy neměnila, ta bolest se nedá srovnat s tím, co jsem zažila u prvního porodu (malý špatně zrotoval, proto to pak byl akutní císař). Takže za mě - rozhodně do lokální anestezie jdi! Pokud by se Ti přeci jen dělalo špatně, dají mokrý hadr na hlavu a dají dýchat kyslík (což mi pomohlo u toho posledního císaře ve chvíli, kdy to fakt bolelo, obyčejný kyslík hodně pomohl proti nevolnosti).

zmrzlinka
14. čer 2018

U dcery jsem mela lokální a bylo to v pohodě. Sice klesnul tlak a chvíli tam kolem mně litali. Ale stejně to byl zážitek slyšet a vidět dceru hned když ji vytáhli. První císař byl v celkové takže jsem syna videla az na oddělení.

ljucy29
14. čer 2018

Ahoj, mela jsem stejne jako ty císaře, ale v lokale. Musím rict, že jsem byla hrozne spokojena, mozna mam vysoký orah bolesti, mozna přetrvávala i lokální anestezie a mozna ndco udelaly i homeopatika, co jsem jedla pred porodem na lepsi poporodní hojení. Za me určo lepší císař v lokále, ty pooperační bolesti ti to z části pokryje prvních pár hodin.

drakenn
14. čer 2018

Já bych po zkušenosti volila celkovou anestezii. Po ní jsem se rychleji dala do kupy.

@dzungala u spinalu se nedává injekce, samozřejmě se zavádí "hadička".

ženy často mylně říkají, že měly akutního císaře.. Ale ve většině případů u rozjetych porodu se jedná o plánovaný císař během porodu. Na nějaký spinal či epidural u akutního fakt není čas, jde o minuty..

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
patmouse
14. čer 2018

Já rodila v září 2016 u apolináře plánovaným císařem kvůli špatné poloze plodu. Měla jsem spinální anestezii,takže manžel tam mohl být se mnou. A byl to pro mě nejlrásnější zážitek,když už jsem musela rodit takto operativně. Celé jsem si to prožila,slyšela plakat malou,pak mi ji hned ukázali,manžel šel s nimi ji vážit a kontrolovat a pak ji přinesl na sál a mohla jsem ji pusinkovat,zatímco mě šili atd. S dvojčaty to možná bude komplikovanější,nicméně bych rozhodně volila možnost být při vědomí. Nesnesla bych pocit,že spím a nevím,co se děje...

aronek
14. čer 2018

Ahoj, mám za sebou tři císaře. První dva akutní. První v celkové anestezii, vše špatně, moc uspaná, nechtěla jsem se vzbudit, intubace, pooperační nevolnost, nakonec kapačky, kojení nešlo, dlouhá rekonvalescence. Druhý taky akutní a navíc v noci, ale pohoda. Spinální anestezie, rekonvalescence mnohem kratší, byl bez komplikací. Třetí byl plánovaný. Vše super, spinální anestezie, mimiko mi dali hned na mně. Jen po porodu akutní průjmy, nemohla jsem chodit, natož běhat na záchod, díky tomu trochu delší rekonvalescence, ale jinak vše bez problémů. Necítila jsem při porodech ani žádné tlaky, či že něco dělali. V říjnu mně čeká čtvrtý, tiše doufám, že bude jako ten druhý. 🙂

mirri7
14. čer 2018

Ahojky,mam za sebou 3sekce.
1.v celkove anestezii,dalsi 2 jen ve spinale.to napichnuti do zad zalezi hodne na zrucnosti.poprve jsem o tom vubec nevedela a podruhe mi projela bolest levou nohou az tak,ze jsem slzu uronila a vyjekla.ale proste se to da.delas to hlavne pro mimi,je to pro mimco min narocny,nez celkova.
K vybaveni miminka stejne jako u celkove anestezie se museji dostat do 2 minut.
Nijak te to opravdu neboli,citis,jak s tebou tahaj,ale neboli nic.
Nekde cevkuji,nekde ne...nekde chteji klyzma,nekde ne...
horsi je co nasleduje pak...ale to uz je stejny jak u celkovy...prvni vstavani a prvni velka nic prijemnyho

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
radecka1
14. čer 2018

@dzungala U opravdu akutního císaře se dělá celková anestezie. Taky jsem to měla dost fofr, ani mě nechtěli nechat zavolat manželovi. Do 30 min. od postěžování si na nemocničním pokoji, že mi není dobře, bylo mimčo na světě. Ještě jsem se na sále ptala, jestli je to akutní a bylo mi řečeno, že při akutním je to jiná rychlost. Pokud by to bylo akutní, tak se rozhodně na manžela nečeká. Také ale neříkám, že to bylo nějak extra plánované.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
radecka1
14. čer 2018
radecka1
14. čer 2018

@dzungala Tak jsem se dívala do zprávy a taky mám psáno akutní. Tak ono asi záleží, z jakého pohledu se na to dívá. Plánované dny dopředu to nebylo, naplánovaný SC jsem měla asi za týden, takže z toho pohledu akutní. Ale určitě jsou i akutnější SC, kdy musí být dítě venku hned a v tom případě je nutná celková an. Pravdu mají nakonec všichni 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru