Druhý plánovaný císař, lokální nebo celková anestezie

xcassiopea
13. čer 2018

Před rokem a půl jsem měla akutní císař v celkové anestezii po 26hodinách porodu z důvodu tísně plodu. Teď jsem ve 27 týdnu s dvojčaty a vzhledem k riziku mi doporučili Apolináře, kde mi při registraci řekli, že budu rozhodně rodit plánovaným císařem. Na jejich stránkách jsem se dočetla, že dělají převážně lokální anestezii. Chci se zeptat, jestli má někdo za sebou epidurální (lokální) císař. Jenom na to začnu myslet a dělá se mi špatně při představě císaře natož že bych byla při vědomí. Jedno dvojče má o jednu cévu v pupečníku méně a doba po prvním císaři je prý vzhledem k dvojčatům malá. Prosím podělte se jak s dobrou tak se špatnou zkušeností s císařem při vědomí. Ráda vím do čeho jdu a poslední dobou už mě to straší, díky moc.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
mirri7
14. čer 2018

@dzungala
Liberec cevkuje pred spinalem.jilemnice po...vic zkusenosti nemam😉

1nelinka
14. čer 2018

@drakenn ano to je pravda.. nam mala zacala kolabovat na monitorech.. a ani jsem nestacila mrknout a uz jsem mela zavedenou cevku a vezly me na sal pri ceste matlali bricho a rekli ted vas uspine a vic uz nevim..ani jsem se neztacila zacit bat a ani jsem poradne nevedela co se deje..

kachnifu
14. čer 2018

@aronek tak to je hustý. A ještě tolik císařů, že ti to dr dovolí?. Já bych také chtěla tři děti, mám už jednu, ale co všude slyším a že já mám i vvv dělohy (teď jsme čekali dvojčátka a děloha to nezvládla, mám prý na ni i křečové žíly), tak můžu už jen druhé a konec.

radecka1
14. čer 2018

@dzungala Já právě nakonec i u druhého měla celkovou, ale vůbec mi to nevadilo, protože jsem právě měla pocit, že to nemám umrtvené a asi jsem úplně neměla, protože sám doktor přestal a nechal mě uspat. Takže já o dětech vždycky věděla až skoro 24h po porodu. Taky jsem to chtěla zažít, ale další už neplánuju.

radecka1
14. čer 2018

@dzungala Věřím, že to za těch 30s opravdu zvládnou. Právě něco podobného asi měli na mysli, když mi říkali, že akutní je mnohem rychlejší. Tak ať se třetí porod podaří tak jak si přeješ.

xcassiopea
autor
14. čer 2018

holky moc děkuju, že v tom nejsem sama, můj akutní císař probíhal tak, že malá jakoby skočila v břiše na druhou stranu prdelkou a začala jsem hodně krvácet, jak jsem to dořekla, okamžitě monitor a po druhé kontrakci už mi vázali nohy a dávali podepsat císaře, ve zprávě bylo tíseň plodu a řekli mi že jsem měla pravděpodobně srůst pupečníkové šňůry v děloze, byla jsem tak ráda, že všechno dopadlo dobře, že jsem se dál neptala, ale když si to zpětně vybavuju, musel se ten srůst při postupu malé utrhnout. Možná bude lepší ten lokál i pro mimča, snad to nějak zmáknu. Tak snad mi ho umožní, díky moc

evakaspar
14. čer 2018

@xcassiopea jeste dodam, ze u prvni hodne akutni sekce me ani uspat nemohli. To mi rekli na rovinu dame vam jen lokalni anestezii, protoze jakmile vas uspime maly se udusi. Potrebujeme aby jste co nejvic z hluboka dychala at ho k nemu dostaneme co nejvic takze sem mela kyslikovou masku a musela dychat . A bylo to super, ze jsem syna mohla hned videt i kdyz jem na chvilku museli mu trochu pomoct 😉

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronika8808
14. čer 2018

Rodila jsem plánovaným císařem před 10ti lety.
V té době jsem ještě stihla rodit u nás půl roku předtím než porodnici zavřeli.
Měla jsem lokální.Napichli mě správně asi až na potřetí.Porad jsem cítila palce u nohou a bolelo mě to takže mi ještě něco pichli. Že sálu si pamatuji akorát to, že mi řekli že je to holka a pak jsem se asi dvakrát ptala jestli je to holčička nebo chlapeček.Malou mi ukázala až babička na pokoji Po převozu na pokoj jsem se na posteli začala hrozně klepat.Druhy den ráno mi sestry vyndali cevku a postavili na nohy a začali chodit. Hrozně to bolelo.Z naší porodnice strašný zážitek. S přítelem plánujeme a při pomyšlení že vím že i druhé bude muset císařem se mi kolikrát ani rodit nechce.Ale až se povede tak vím, že se těšit budu a doufám že to bude lepší než před 10 lety

pavla555
14. čer 2018

@veronika8808 já myslím, že dnes je vše zas o obrovskej kus dál. Já rodila plánovaně ve spinálu 2016 a ted 2018 a oboje na 1*

sonaxoxo
14. čer 2018

Mam po jednom cisari (spinalni)..a nejak jsem se nebala cele tehu,ale prislo to na me az kdyz me manzel vezl do porodnice..stres,hrozny strach.kdyz me vezli na sal,tak se mi kolena tak nervama klepala,az jsem se stydela.proste najednou ta predstava,jak vas v podstate zaziva budou rezat,co kdyz nahodou nebude anestezie fungovat a ja vse ucitim..po lehnuti na sal mi zacli pichat do zad,bohuzel anest.to neslo a pichala do me vickrat,coz opravdu prijemne pro me nebylo,stale se me ptali jestli citim nohy ale ja nevedela,kdyz normalne nohy necitim😂😂😂proste jsem nevedela nebo nepochopila co mam citit,aby do me mohli uz rezat🙏takze kdyz chteji zacinaji rezat a vy nevite jestli uz to zabralo,tak pro me dosti stresujici..pak to "hrabani"uvnitr teda za me neco hroznyho,jsem tam div po stole neletala,jak to semnou hazelo a snazili se mimi vyndat,neni to tak jednoduchy,jak se zda a pro me to byla vecnost,tak me dr.uklidnovali ze uz to bude ale stale pokracovali,nez mimi vytahnou..jako to neboli,ale ty nervy,predstava co za plentou delaji a to skubani..nic pro me..pak mi hned dali mimi ale nejak jsem byla vystresla,ze se me zeptali jestli chci uplne uspat a ja ze jo a probudila jsem se az na pokoji a ta uleva k nezaplaceni,ze uz to mam za sebou🙏😍pak uz to byla hracka.kdyz to vidim zpetne,tak si myslim,ze to tak hrozny nebylo,cas vse odval a vlastne bolest zadna..takze na spin bych sla znova kvuli mimi.🌸😍

aronek
14. čer 2018

@kachnifu nikdy jsem neměla nějaké extra problémy, jako nadšený není, ale co nadělá 😂 už to je tedy naposledy. Vzhledem k okolnostem počtu CS, věku a tak.

milius
15. čer 2018

Určitě jdi do epiduralu, stojí za to vidět prcky. Já jsme měla jediný problém když malou vytáhli a píchli mi oxytocin (aby se děloha zatáhla), bylo mi zle od žaludku a trochu jsem zvracela (ale byla jsem na lačno, takže jen šťávy ze žaludku), to je prý celkem běžné. Ale vidět malou a manžela jak je dojatý stálo za to. Spíš mi bylo líto, že jsem ji hned nemohla mít v náruči..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru