Druhý porod má být také císařským řezem, máte zkušenost?

gabteh
25. srp 2013

Dobrý den,
Jsem tu nově. Jsme už v 38tt. Je to mé druhé těhotenství. První bylo ukončeno císařským řezem v 38tt vůči tomu, že jsem nebyla připravená k porodu. Byla jsem hospitalizována v 36tt. Vyletěl me tlak, ale pak byl celou dobu hospitalizace relativně vpořádku. Občas vyletě,l ale myslím, že to bylo spíše způsobeno velikým stresem, který jsem zažívala. Dokonce jsem byla pouze prakticky pod dozorem, bez jakékoliv prášků . Nic méně bych teď chtěla rodit normálně. Od 30tt mě vyletel opět tlak byli mě preventivně nasazeny léky. Ikdyž to po holtru nepotvrzen. Měřím se doma to taky vpořádku. Ale prostě beru léky na tlak. Min. týden jsme byla poprvé v porodnici. A dr. mě hned oznámila, že to vidí na dalšího císaře. Že když jsem měla nepoměr v minulým těhotenstv,í tak to bude to samé. Že se to nemění. Ale pak mě teda poměřila a oznámila, že hodnoty dělohy a pánve jsou v pořádku. Toto vyšetření mě v minulém těhotenství ani nedělali. Tak mě žere otázka jak došli k nepoměru. Přece v tom 38tt nemusí být vše připraveno k porodu ne ? Ted jdu zase v uterý na kontrolu, ale myslím, že stejně budu muset na toho císaře, protože musím sama bez jakokoliv pomoci porodit do termínu. Kvůli jizvě a o vyvolávačce nemůže být prý ani řeč. Jsem z toho opravdu nešťastná. Díky tomu císaři se mi začlo tvořit teprve mlezivo nějaký 3 den po císaři a to jsem prsa drtila odsávačkou. Takže dcerka byla kojená jen týden a to ještě s příkrmy. Nezvládla jsem to :( psychika udělala své. Navíc chci mít ted malého u sebe a po císaři to samozřejmě nepůjde. Já vím že je hlavní aby miminko i já jsme byli v pořádku. Určtitě bych nikdy nehnala nic do extrému. Zase poslechnu lékaře. Ale strašně mě mrzí, že nemůžu zažít normální porod a pochovat si své dítě když se narodí. A zbavit se pocitu, že předchozí císař byl unáhlený a bez jasných důvodu. ☹ Najde se tu maminka, která má podobnou zkušenost jako já?

pajulinkka
25. srp 2013

Já jsem teď byla na císaři podruhé. U syna jsem to měla stejné jak ty, nakonec po měsíci velkých bojů ¨skončil syn na UM. U druhé princezny jsem si nakoupila homeopatiky na podporu kojení Ricinus Comunis 5CH, kojo čaj a mlezivo se mi udělalo na druhý den od císaře a mlíko třetí. Take bych nezoufala. Hlavně si můeš vybrat mezi celkovou a spinální anestezií, a ve většině porodnic ti dají miminko hned na tebe aji po císaři. Nebo aspoň v naší porodnici to tak dělají.
A pokud máš manžela nebo přítele a bude stebou u císaře bude se ňunínkovat on nežtebe dají trochu do pořádku 😉 Manžel byl u obou a jakmile vezme děti do náruče tak jsou klidní a hodní. Zas to má nějakou výhodu 🙂

petrajurinova
25. srp 2013

@gabteh Ahoj napíšu ti svůj porodový příběh. Syn se narodil plánovaným císařem v 38 tt - byl velký a otočený koncem pánevním tak, že by při pokusu o přirozený porod polámal kosti buď sobě nebo mi. Díky naplánování byl císař veden v částečné anestezii, takže hned po narození jsem mohla malého přitulit a chvíli ho mít u sebe - okamžité přiložení ke kojení nejde kvůli anestetik. Manžel byl hned po porodu taky s námi - na sále sice být mohl, ale ani jeden jsme to nechtěli. Kojit pořádně jsem začala tak jako ty až 3 nebo 4 den po porodu, protože do té doby se tvořilo přes veškeré snahy jenom mlezivo, ale díky skvělé porodní asistentce jsme oba vydrželi a kojení rozjeli a vydrželi jsme to do 8 měsíců. Druhý den po porodu jsem bez problémů vstávala z postele a při cestě z porodnice už jsem byla naprosto fit.
Dcerka se narodila o 3 roky později přirozenou cestou, i když můj doktor doporučoval opět SC, v porodnici usoudili, že je to zbytečné - můj doktor dělal různé měření a vyšetření a upozorňoval na fakt, že dítě je pravděpodobně opět na mou pánev příliš velké. V porodnici jeho doporučení smetli ze stolu a nechali mě přenášet až do konce 42 tt (malá se narodila 13 dní po 2. termínu). Při porodu, který vedla asistentka a lékařku zavolala až ve chvíli kdy bylo dítě seklé v porodních cestách mě malá tak poškubala uvnitř, že to 2 doktoři šili hodinu po porodu - takže z kontaktu s miminkem těsně po narození jsem neměla nic (i když k němu prý došlo - nepamatuju si to, byla jsem mimo bolestí, která se při vnitřním šití prý nedá tlumit). Následky "přirozeného porodu" pociťuji dodnes - 4 roky po porodu při každém příchodu MS. Kojit jsem začala úplně stejně jako po císaři (podle laktační poradkyně to je reakce těla, která se způsobem porodu nemá nic moc společného).

miranda77
25. srp 2013

@gabteh není lékař jako lékař - zajdi i za jiným lékařem na konzultacï (třeba do porodnice, kde jsou nakloněni přirozenému porodu). Mně v jedné porodnici doporučovali sekci (jestli chcete rodit u nás v porodnici, tak plánovaná sekce v 39tt) v jiné mě nechali porodit přirozeně a ještě 6dní po termínu ... 😵

gabteh
autor
25. srp 2013

@pajulinkka
ahoj, S tím kojením to nebylo jen z mé strany. Mléko jsem sice potom měla ale dcera se nechtěla ke mě přisát neb v porodnici mi sestra dala dudel na kojení z flašky, protože jsem měla malé bradavky. No a to samozřejmě vedlo k tomu, že dcerka nechtěla sát z ničeho jiného, ale zároveň neměla sílu sát neb je to moc veliké a nadřela se než něco vycucala. Tak jsem to řešila odsávaním. Ale dcerka byla nespavec. A já byla nakonec ráda, že jsem jí udělala mléko do flašky a na nějaké odstříkávání nebyla síla. A tak jsem to byla postupně bez mléka. Jinak v té naší porodnici mě malou sice ukázali ale jen na moment. A tatínkovi vůbec projeli kolem něj a nechali ho jen mrknout . Donesli nám ji až za 4hod. Byla s námi chvilinku měla jsem veliké bolesti. Nechtěli mě dát ani léky na bolest. to mě dali až večer.

gabteh
autor
25. srp 2013

@miranda77
A myslíš, že když ted v uterý půjdu na druhou kontrolu do porodnice. Že mě vemou ještě někam jinam?
Uvažovala jsem že to zkusím. Uvidíme. Nechci to rvát přes koleno.

gabteh
autor
25. srp 2013

@petrajurinova
Takže by jsi raději po této zkušenosti šla znova na císaře?

petrajurinova
25. srp 2013

@gabteh bez zaváhání.

gabteh
autor
25. srp 2013

@petrajurinova
Mít tak kouzelnou kouli 😒 Já pořád tak nějak doufám že to zvládneme.

miranda77
25. srp 2013

@gabteh já ti rozumím, ale tak to alespoň zkus ... pokus se podívat, jsou-li"jiné dveře"otevřené ... Určitě pak budeš mít dobrý pocit, že jsi pro to něco udělala a nic tím nezkazíš ... Já to zkusila a vyšlo to. Také jsem nic přes koleno lámat nechtěla ... nakonec lidé okolo mě věřili mé cestě více než já a podpořili mne ... Držím palce!

helcenka
25. srp 2013

@gabteh - určitě bych nedala jen na jeden názor. Oni doktoři to mají většinou nalajnovaný a pokud jsi měla takový první porod, jsi hned zaškatulkovaná a jiné řešení většinou nehledají.
Jinak já jsem poprvé rodila také císařem a podruhé přirozeně. První porod komplikovaný, dlouhý, špatně píchnutý spinál, takže nakonec v celkové anestezii, problémy s kojením. Druhý porod naprosto bez problémů, rychlý, s kojením žádný problém. Nenechala jsem se odradit. Domluvila jsem se s doktorem na podmínkách a bylo... Jo a mimi mělo skoro 4 kila... Samozřejmě bych nikdy neohrozila miminko nebo sebe.
Komplikace se někdy nedají předvídat, to je jasné. Pokud tě láká rodit přirozeně, konzultuj to s jiným lékařem nebo porodnicí a pak uvidíš. @petrajurinova je zrovna příkladem, kdy se to podruhé prostě nepodařilo a já zase naprostým opakem. A kdyby jsme dopředu věděly, jak to dopadne, to by se to pane rodilo...
Jestli se tolik trápíš, tak jak píše @miranda77, zkus jiný názor, aby sis to pak nevyčítala a zbytečně si nic nevyčítala.

gabteh
autor
25. srp 2013

@miranda77
Děkuji za palečky. Třebas se malý umoudří a vyřeší to 🙂 To by bylo úplně nejlepší.

pajulinkka
25. srp 2013

@gabteh Tak to díky bohu za naší porodnici...manžel byl u obou císařů syna si teda hned nechoval ale byl u veškerého měření a vážení a u dcery jí měl pomalu hned na rukách chyval si jí než mě zašily měly takový svůj malý bonding...
Taky jsem chtěla druhý porod přirozený, ale nelámala jsem to přes koleno, vím že má určité potíže a asi by to nešlo, a mít strach při bolestech že by mi mohla prasknout jizva jsem prostě nepřenesla přes srdce...mojí spolubydlící teď v porodnici nechaly do 40 tt a jí den před císařem praskla a děloha a ani o tom nevěděla ☹ řekly jí to na sále že SC měla za 5 minut 12!! AD Ono se injekce proti bolesti dávají ten první den až na noc ať se vyspíš, můžou se dávat myslím co 4 hodiny...ale mohly ti dát aspoň čípek mno...každá porodnice je jiná...a hlavně přístup sester...u syna jsem nadávala a u dcery jsem si ty sestry na které jsem nadávala nemohla vynachválit 😀

burghardovar
29. srp 2013

maminky prosim vas kdy se chodi na naplanovany cisarsky rez 2 deti mam cs a 3 me tedka ceka v rijnu jsem dnes 31+00tt dekuji za info

petrajurinova
29. srp 2013

@burghardovar ono se to plánuje individuálně podle toho proč je sekce doporučena. Já měla císaře naplánovaného přesně 2 týdny před termínem (dítě otočené KP a příliš velké - neprošlo by porodními cestami) . Kamarádka šla na plánovanou sekci už ve 34 tt (císař byl kvůli vysoké hmotnosti rodičky a nějakých problémů s krevním tlakem). Takže se to nedá říct, na kdy císaře doktoři naplánují.

burghardovar
30. srp 2013

no me ho planuji kvuli tomu ze uz 2 cisare mam a ze nechteji cekat aby se stalo neco s jizvou tak my bylo receno ze se napalnuje a ja nevim v jakym tt

burghardovar
5. zář 2013

mamci prosim vas dnes jsem byla na kontrole a podle posledni ms jsem dnes 32tt a podle dnesniho utz jsem 33+4 podle ceho se doktrori urcuji

lucille85
5. zář 2013

@burghardovar tak pokud je vše ok, tak cca kolem 38tt se plánuje myslím. A jinak to určování tt podle UTZ se dělá na základě měření miminka, ale není to úplně přesně, proto jsou dva termíny-podle MS a podle UTZ...taky záleží na stáří placenty...

burghardovar
6. zář 2013

@lucille85 miminko v 33+5 vazi 2139g

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru