Druhý porod po 8 letech? Jak dlouho bude trvat?

chlebenka
7. říj 2011

Holky máte někdo takovou zkušenost? Zajímalo by mě jak dlouho může porod po takhle docela dlouhé době trvat a jaký jste měly průběh? Díky za odpovědi 🙂

ivigirl
7. říj 2011

Ahojík, tak já měla první od druhého po 6,5 letech a byl srovnatelný vším, snad míň času kontrakce, ale v poho, teď čekám třetí, to bude pauza po druhým téměř 11,5 let. Tak jsem sama zvědavá, jaké to bude 😵 ale snad taky takové, rychlé jako ty dva 😀 😀 😀 Kéž by 😀

zdenucha
7. říj 2011

Já jsem měla děti po 8,5 letech a oba porody byly císařem,takže asi moc neporadím 😉

katulen
7. říj 2011

Taky nevím, jestli poradím.
1. porod spontánní, sice jsem přenášela, ale dcera se narodila bez problémů
apgar 10,10,10
2. porod, po 6 letech ,též jsem přenášela, a tady se pak muselo vyvolávat, takže nepřirozený zásah 😖 . Museli mi dát 2 tablety, po té druhé to dostalo strašné "grády", kontra po 1 a1/2 minutě, moc se to ani nedalo vydýchat, tak prý rychle epidurál.....pak kapačka na tlumení kontra, no děs, ve finální fázi nešel malý vytlačit,.....takže akutní sekce v celkové narkóze 😠 😠 . Synovi pak začli klesat ozvy....apgar 5,7,9....no, ťuk, ťuk, naštěstí nemá žádné problémy...
Myslím, že sehraje roli, jak je organismus celkově na porod připravený, já měla dole vyloženě zabetonováno, tudíž ty tablety sice spustili porod, ale já nebyla připravená....
Držím palce.... 🙂 😉

martaska78
7. říj 2011

Já mám děti od sebe skoro 9 let. A je pravda, že ten první byl delší, ale tím, že nebyl vyvolávaný, tak to přišlo lehčí. Kluk měl skoro 4,5 kg. Ten druhý porod byl vyvolávaný a nedá se to srovnat. Byl rychlejší, ale prý si tělo neudělá přirozený endorfiny, tak to stálo za to. Malá měla 4 kg. Myslela jsem si jaká to bude pohoda, že je to přece o 0,5 kg míň, ale raději přenášet než vyvolávat. Ale je to můj názor, určitě někomu vyvolání udělalo dobře. Je pravda, že ségra dostala infuzi a do 2 hodin rodila a já rodila až za 12 h. Ale tím chci říct, že každý porod je jiný, někdo má těžší první a já měla ten druhý (i s menším děckem). Ale tak jako tak ten výsledek vždy stál za to. 🙂

miarosa
7. říj 2011

Ahoj já s tím zkušenosti nemám, ale moje kamarádka má 3 děti první 2 měla rok a půl po sobě a to třetí po 8 letech po tom druhém a říkala že to byl nejdelší a nejhorší porod. Říkala že to asi taky bylo tím že byla starší že to víc prožívala ale ty první dva měla cca po 16 a 9 hodinách a ten poslední trval 20 hodin. Navíc byl prcek zamotaný do pupečníku, takže všechno přispělo k tomuhle psudku, ty to však tak mít nemusíš. Nech to přírodě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru