Druhý porod - trvá kratší dobu? Je snažší?

zuza2008
12. bře 2014

Ahoj holky, mám za sebou první vyvolávaný porod, sedmiměsíčního synka a uvažuju o dalším miminku...Jenže trauma z dlouhého a komplikovanějšího porodu mi to kazí a bojím se, že celé těhu budu vystresovaná z porodu samotného. Co mě uklidňuje tak to, že jsem slyšela od hodně maminek, že druhý porod je podstatně rychlejší a o něco méně bolestivý. Máte taky takovou zkušenost?
Nemám teda představu, že to bude brnkačka, naivní nejsem.... 🙂

andelka
12. bře 2014

Já mám. Druhý byl rychlejší, bezproblémovější..jednak asi tím že byl po necelých 2letech od prvního, jednak určitě tím že jsem věděla do čeho jdu a víc jsem nám (sobě a mimču) věřila. Bolestivé to bylo stejně, ale snášela jsem to u druhého lépe. První porod trval 9hodin, druhý 5. Oba přirozeně, pár dní před TP. Z prvního mám malý nástřih, z druhého vůbec nic, takže i pocit po porodu byl jiný a fungování. S druhým mimčem je všechno automatičtější, pohodovější, protože už člověk prostě ví co a jak.

lucifereeek
12. bře 2014

já myslím, že je to individuální, určitě neznamená druhý porod=lepší porod

tulikiss
12. bře 2014

@zuza2008 bohuzel nikdy nevis co te ceka..
ale u me prvni porod- bolesti od 5:00 co 5 minut, neotvirala jsme se takze epidural, a litry oxitocinu, museli mi prasknout vodu, necitila jsme kdy mam tlacit, neslo mi tlacit, takze skakani po brise..takze zazitek des..porodila jsem v 16:35
druhy porod byl rok a trictvrte po prvnim, bolesti od 4:30 co 5 minut, sama jsem si zatlacenim praskla vodu, krasne jsem se otvirala, na dve zatlaceni byla mala venku a to v 8:30.
Obe deti byly stejne velke, takze za me druhy porod byl krasa. Tak ti preju aby to i u tebe bylo taky tak.

killi
12. bře 2014

první porod trval 4h 14 dní před termínem a druhý po 7 letech už jen 2 hodiny v den termínu, ale daleko silnější bolesti. Oba přirozeně. U prvního mě nastřihávali u druhého ne. Já jsem věděla, že to dobře dopadne, vůbec jsem nepřemýšlela nad negativními věcmi okolo porodu. Je pravda, že s druhý dítětem je to lepší, už mám zkušenosti, vím co a jak. 😉

zuza2008
autor
12. bře 2014

@killi
@tulikiss
@andelka
Holky díky za podělení se o zkušenosti, to vypadá docela optimisticky 😉 já si právě u prvního taky užila všemožné vymoženosti (preeklampsie, oxytocin, nástřih, špatné ozvy miminka...), tak doufám, že u druhého budu mít stejný optimismus jako před prvním porodem 🙂))

kudrlenkaa
12. bře 2014

U mě druhý porod horší, asi moc nepotěším, ale vždy asi záleží na okolnostech, je to individuální. Děti jsem měla stejně velké, rodila jsem přibližně stejnou dobu. U prvního nastřižení, u druhého nastřižení a samovolné prasknutí na druhé straně :( . Šla jsem do druhého s tím, že už mě nic nemůže překvapit, že to odrodím a bude, ale nepovedlo se. Fakt je, že většinou to holky říkají , že druhý je lepší 😉

lenkazdenek
12. bře 2014

Já se druhého porodu strašně bála,ale nakonec to bylo tak rychlý,že jsem to nečekala ani já,ani manžel a an doktorka 😀 v půl 3 ráno praskla voda,já naprosto bez bolesti sem se osprchovala,umyla hlavu,oholila se a v půl 4 sme dorazily s mírnými bolestmi podbříšku-abych to zkrátila,malá venku v půl 6 a jelikož mě přes hodinu tak nják zapoměli na mnitoru nestihlo se vůbec nic a největší bolesti jsem měla fakt jen asi 20 minut těsně před tlačením 😉 🙂 nástřih žádný jen vevnitř mě trošku šily,ale za mě teda druhý porod opravdu rychlejší 😉

janahoub
12. bře 2014

Asi opravdu individuální, ve většině případů je druhý porod rychlejší,ale já měla ten první rozhodně snažší-krátký, rychlý postup, bez jakýchkoliv zásahů, nástřihu apod...druhý delší, neotvírala jsem se rychle, takže do mě rvaly kdoví co atd...a já právě jela podruhé do porodnice s tím, že to bude fofr jako poprvé-no, nebyl, bohužel 😒 , já byla překvapena opakem. Tak by mě docela zajímalo, jak by to bylo potřetí 😀

speedygon
12. bře 2014

Za mě: 1. porod cca 3 hodiny od prasknutí vody(pomohla tomu dr), s preventivním nástřihem(3 vnější stehy), naprosto bezbolestný, jen hrozný tlak...2.porod taktéž cca 3 hodiny od prasknutí vody(praskla mi sama), jen samotné tlačení bylo mnooohem rychlejší:dle přítele pouhé 3 minuty...mimi mnohem větší, ale bez nástřihu a pouze 3 stehy vnější...ale byl teda hodně bolestivý....ale o to účinnější byly kontrakce, otevírala jsem se hooodně rychle...

pavlapl
13. bře 2014

Já jsem měla druhý porod o 26 hodin kradší než první ale daleko bolestivější.

saminomimino
13. bře 2014

první delší méně bolestivý,ale trval 8 hodin,byl by kratší jen malý nešel ven tak to skončilo vexem,nic moc zážitek,druhý porod od velkých bolestí 2,5 hodin hned byla venku,ale po příjmu se mi zastavili kontrakce voda odtekla,pomohli mi tabletou,bolest teda šílená

nikyhan
14. bře 2014

@zuza2008 ahoj no ja prvni porod mnela vyvolany,dost bolestivy a hlavne dlouhy ☹ fakt bych to nikomu neprala...no u druheho mimca to byla naprosta parada-malou jsem rodila presne v terminu, (ty bolesti jsou fakt nejhorsi)no,ale bylo to strasne rychle🙂no kdyz jsem prijela do porodnice bylo kolem pul12 dopoledne a kdyz jsem sla uz rodit na kozu bylo to priblizne 5minut a mala byla na svete 🙂 no ted jsem tehotna ve 3,5mes tak jsem zvedava🙂

fifa79
20. bře 2014

tak u mě první porod trval 4h...poslední dvě hodiny kontrakce co 2 minuty, tlačení pro mě úleva a už pohoda,s injekcí od bolesti, druhý porod 2hodiny, kontrakce nepravidelné, třeba po 15,20,7minutách....úplná pohoda, tlačení horší, ale tlačila jsem všehovšudy tři minuty a bez ničeho od bolesti (nestihli mi nic dát)...takže za mě asi ten druhý porod byl lepší 😝

brendamonique
8. dub 2014

@zuza2008 - teď se chystám na druhý tak za sebe nevím...
Ale segra má 4 děti, první holčinu nemohla vytlačit, tlačila snad dvě hodiny, ale zasekla se mezi, císař už nešel, tak šla kleštěma, segra porvaná, sešitá zepředu dozadu, hroznej zážitek, ale další tři děti porodila během chvíle a bez komplikací, takže je to zřejmě individuální. Jinak všechny děti má od sebe rozestupy 5 let.

pampeliska_11
19. dub 2014

My jsme přišli o miminko ve 21. tt. V tuto dobu se jedná o vyvolávaný porod, možná to bylo ještě trošku horši, protože touto dobou jsem neměla zralé porodní cesty a "rodila" jsem celkově 5 dní, kdy jsem měla první den kontrakce po pěti minutách. Tenkrát jsem si sáhla na na nejhlubší dno psychiky, ale i na dno fyzických sil... Tímto nikoho nechci strašit, ale pointa je v tom, že mi personál říkal, že už se nikdy nemusím bát, že to co jsem si vyzkoušela tímto vyvolávaným porodem, nikdy horší být nemůže (tak v to statečně doufám...). Dále jsem byla utvrzována v tom, že vyvolávaný porod je mnohem bolestivější, než porod přirozený. Tak Zuzo hlavu vzhůru 🙂.

baruz
2. srp 2018

@zuza2008 za mě druhý porod za odměnu. Bolesti sice ještě intenzivnější než u prvního, ale od první kontrakce necelé dvě hodiny a byla venku. A tlačení šlo skoro samo,i když měla 4 kg. Všechno bez léků, bez nástřihu, dokonce jsem neměla ani kanylu. Po porodu jsem po dvou hodinách bondingu došla sama do sprchy i na pokoj. Ale nemusí to být pravidlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru