Druhý porod vyvoláváním, první bez vyvolávání. Jaké to bylo?

positivemind
21. pro 2021

Ahoj, už teď vím, že mi hrozí vyvolávání, proto by mě zajímalo jestli je tu někdo, kdo měl první porod, který se rozjel sám bez pomoci a druhý vyvolávaný.
Jaké to bylo? Když už tělo jednou rodilo, pomůže to i při vyvolávání? Je vyvolávání, tak hrozné jak všude čtu? Jak dlouho jste rodily bez vyvolávání a potom s vyvoláváním? Díky 😗

mamikry
21. pro 2021

@positivemind Ja jsem mela prvni porod popohnany oxytocinem, protoze odtekla voda, ale nic se nedelo. Druhy byl sekci a treti mi vyvolavali ve 20tt. Krome tlaceni na konci to byl regulerni porod, s tou vyhodou teda, ze me mohli utlumit leky proti bolesti. Byl pomerne rychly, vecer zavedli tycinky do cipku, rano prvni tabletka na vyvolani a vecer jsem porodila. Posledni miminko bylo poprve uplne prirozene a taky to byl nejhezci a nejlehci porod. Mozna i tim, ze to bylo vse uz povolene. Ale pokud mam srovnavat ty dva predchozi a tenhle, tak pri vyvolanem byly kontrakce horsi, hned jedna za druhou. U prirozeneho to slo vse postupne a nejhorsi trvalo tak hodinku.

zrzeckas
21. pro 2021

Prvni se zacal sam cca 22:00, ale pak jsem byla na oxytocinu a mala se narodila 3:15..... To bylo horší jak druhý vyvolany.... To byla pul nebo ctvrt tableta (ted nevim) cca v 8:00 a maly se narodil 12:50 a bylo takove normalni me prijde a bez oxytocinu.... , bolesti samo, ze jo, ale v klidu se daly prodychavat, mohla jsem chodit (u prvniho jsem musela lezet na kapackach toho svinstva a pri tlaceni jsem jim to tlacila i s krvi zpet 🙈)....

pampeliska1313
21. pro 2021

Měla jsem teda jen jeden, začal sám, ale museli mi prasknout vodu, pak oxytocin, ale tak moc strašný to nebylo, četla jsem samý hrůzy a myslím, že kdybych se otevírala a byl k dispozici anesteziolog dřív než po 23h kontrakcí bez jakýkoli úlevy, tak klidně rodim ještě týden.:D

areh
21. pro 2021

@positivemind první se rozjel sám, u druhého den před plánovaným vyvoláním zabral Hamilton. Takže tomu trochu pomohli, ale nebylo to nic hrozného. Pak mi ještě praskli vodu, syn byl na světě asi za 6 min od prasknutí vody (41+3). Jinak druhý porod o hodinu kratší než první (6 a 5 hodin od probuzení v noci do porodu)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru