Dula nebo porodní asistentka? Jak vám pomohly?

nikik25
25. srp 2011

Ahojky,
chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti z porodu. Jestli jste některá u porodu měla Dulu nebo svou PA.
Čekám druhé dítě a z prvního porodu mám fakt špatnou zkušenost s nemocniční PA. Proto bych chtěla mít u druhého porodu Dulu nebo svou PA.
Napište prosím jak vám u porodu pomohli. Případně která jste z Brna třeba i doporučení na konkrétní Dulu či Pa.
Moc děkuju 🙂

sigginka
22. pro 2016

Pro mě je dula lepší volbou. Není cenově tak drahá jak porodní asistentka. A porodní asistentka zodpovídá za průběh porodu, což je v tu chvíli zbytečné platit, když v porodnici je už takto kvalifikovaný personál - porodní asistentky. Dula mi moc pomohla v předporodním kurzu, z těch informací jsem fakt čerpala a moc mi pomohly. I manžel si je chválil a přítomnost duly u porodu taky. Znám jednu dulu, která působí na Jižní Moravě a je nejen dula i zdravotní sestra, což je super spojení. Ale ceny má lepší než porodní asistentka, co jsem viděla. Kdyby někdo chtěl, tak je zde: http://www.mpduly.cz/ nebo https://www.facebook.com/pg/dulakarin/. Teď s kolegyní dulou mají i Školu pro duly v Brně. Držím jim palce, tohle je fakt super služba maminkám.

asirkaa
30. bře 2017

Chci se rozdělit o svou zkušenost. Osobně doporučuji všem maminkam, které preferují přirozený porod mít vlastní PA, dobrou porodnici a jasnou představu jak chci rodit.
Mám dvojatou zkušenost: první porod (ty bývají často těžší) probíhal v Praze-Podolí za přítomnosti duly a skončil po různých zásazích císařem. Dula podle mého prostě není zdravotník, nezhodnotí váš stav a tak nemusí být zárukou úspěchu. A vzhledem k neutěšenému stavu pražských porodnic (co se týče přirozených porodů) je jedinou možností správně vybraná porodnice a PA.
Můj druhý porod jsem si pečlivě naplánovala, vybrala porodnici Rakovník (v současnosti nej co se týče přir. porodů poblíž Prahy), vlastní PA a porod byl naprosto úžasný! Doporučuji všem přípravu předem (návštěvu porodnice) a investovat o trochu víc do PA.
Pozoruji velké rozdíly i v poporodním stavu. Po prvním (císaři) jsem měla lehké deprese, miminko také neustále plakalo i fyzické problémy, byla jsem zoufalá. Po druhém porodu (kromě toho, že na něj mám pěkné vzpomínky) jsem byla po 2 hod schopná ihned vstát, zašátkovat mimi a jet domů! (což také všem vřele doporučuji) Miminko i ja naprosto v klidu. Naše PA byl úplně zlatý člověk a jakmile jsem snad trochu s něčím váhala a nevěděla neuvěřitelně podpořila i po porodu, což je také velmi důležité (např. při rozkojování).
Jak tak čtu, tak nejsem první s podobnou zkušeností, tak na tom asi něco bude ;)
Hodně zdaru všem nastávajícím maminkám!

aaani
6. čer 2017

@romcovaklarka Dobrý den, myslíte, že byste mi prosím mohla poslat kontakt na Vaši PA? Děkuji 🙂. Aneta

vaporetka
29. črc 2017

@romcovaklarka prosim muzu poprosit o kontakt? Dekuju

manulenka
14. říj 2017

Ahoj holky, máte některá zkušenost se soukromou PA u porodu v Olomouci, prosím? Zajímá mě hlavně přístup personálu v této situaci. Děkuji

chotr
15. led 2018

@romcovaklarka prosim o kontakt na PA

ericca18
12. únor 2018

@romcovaklarka Ahojky, sháním PA v Praze, píšeš, že jsi byla maximálně spokojená, mohla bys mi prosím poslat na svou PA kontakt? Děkuji

vaporetka
12. únor 2018

@ericca18 @romcovaklarka ahoj mela jsem dlouhy a narocny porod, ale velmi mi pomohla pritomnost Duly Moniky Morsteinove: www.dulamonika.cz byla jsem maximalne spokojena. Kdyby tam nebyla, skoncila bych cisarem... pristi porod jedine s ni.

ericca18
12. únor 2018

@vaporetka díky👍

vaporetka
12. únor 2018

@ericca18 rado se stalo....doporucila mi ji spokojena kamaradka a taky jsem ji googlila . A spokojenost🙂 snad budes taky spokojena 🙂

barbara04
12. únor 2018

@ericca18 ja mela jako dulu Olgu, www.dulaolga.cz a obrovská spokojenost....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru