Dula při porodu. Jaký na to máte názor?

misakulicka
8. říj 2007

Krásné ráno,
zítra mám první schůzku s dulou. Měla jste některá dulu u svého porodu? Jaký na to máte názor?
M.

betelgeuzz
14. led 2014

@andelka no možná, ale pak nechápu, proč by vystupovala jako dula, člověk se spíš pochlubí vyšším vzděláním, ne? Nebo možná paní plete pojmy a neví, že dula a PA je něco jiného.

andelka
14. led 2014

@betelgeuzz též si myslím že nebude mít úplně jasné informace 😅
Ta moje je obojí protože se jí po čase za a) praxe PA nelíbila (už se to zlepšuje, ale byla prostě dost otrávená přístupem a nemožnostmi v porodnicích) a za b) se jí praxe dulení líbila, ta myšlenka, tak si to takhle jakoby rozšířila..a během rodičovské dulí, když nepracuje jako PA. 🙂

evavvv
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anua
13. bře 2016

@anicka164 Muzu zeptat jakou? JSem z Brna a shanim dulu, budu rada za doporuceni. Ladka Rysava nema cas v mem terminu...budu rada za Dulu kdyz doporucite

anicka164
16. bře 2016

@anua Jsem z Prahy. Ale naše dula už nedulí, začala se věnovat něčemu jinému… Držím palce na nalezení té správné!

barastra
16. bře 2016

@anicka164 úžasný příspěvek. Děkuji. Začínající dula 😉

eva_marie
25. lis 2016

Ahoj, sice diskuze vypadá trochu mrtvá, ale zkusím...uvažuji, že bych u porodu chtěla dulu, nemáte tip na dobrou dulu v Ostravě? díky

liliwhis
25. lis 2016

Zkušenost nemám. Nikdy bych žádnou dulu u porodu nechtěla. A na základě těhu kurzů bych doporučila Dášu Hricovou nebo Marcelu Chalcař Kantorovou - jsou obě skvělé 🙂)

eva_marie
25. lis 2016

@liliwish moc děkuji za tipy 🙂

liliwhis
25. lis 2016

Za málo...nejde mi Vás označit jako odpověď 🙂

anua
25. lis 2016

Ostravsko asi tato: http://annakohutova.cz/muj-pribeh/ myslim ze je to ta lokalita....

sigginka
22. pro 2016

Ahoj, já jsem měla oba porody s dulou a bylo to nejlepší řešení. Oba porody jsem i díky nim měla jen ambulantně a za dvě hodinky jsme jeli s mimčem domů, protože vše bylo v pořádku. Teď jsem hodně v kontaktu s Dulou Karin Doubkovou - je i zde https://www.facebook.com/dulakarin/ Je navíc zdravotní sestřička, tak mi to přijde super spojení. Umí i anglicky, tak často doprovází k porodu páry, kde je maminka ze zahraničí a má partnera Čecha, ty si její pomoc fakt chválí, protože jsou často vyjevené, co se to u nás v porodnicích dělá, když jsou z jejich země zvyklé na jiné postupy. Myslím, že porodnice už vychází mnohdy mamince vstříc, ale přeci jen mít dulu u porodu bylo pro mě pojistkou, že je tam osoba, která zná moje požadavky a dokáže s personálem komunikovat, což já ani manžel jsme nechtěli, protože nemáme zdravotnické vzdělání a já se fakt chtěla soustředit na sebe a dítě a ne na personál porodnice 🙂

brigitabazar
8. zář 2018

Tak to tady zase oživím. V prosinci mě čeká porod v Praze v Podolí. Ráda bych sebou dulu,jelikož přítel nepůjde. Můžete mi prosím dát nějaký tip. Díky moc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru