Dýchání u porodu. Správným se usnadní porod?

radankaa
2. kvě 2008

ahoj děvčatka pořád někde slyším nebo čtu že správné dýchání u porordu je velmi dobré že se tím usnadní porod a taky že se prodýchají stahy atd, ale ještě jsem se nikde nedočetla jak se to správné dýchání dělá jak se teda má dýchyt u porodu, u stahu jak si teda pomoct děkuji za odpovědi

krista
2. kvě 2008

Radanko ta situace tě k tomu dýchání donutí, jinak by si ty kontrakce nezvládla 😅 a musíš dýchat jako pes, krátce a rychle za sebou, lepší by bylo kdyby ti to někdo ukázal a při nejhorším ti to porodní asistentka u porodu určitě ukáže 🙂 😉

kacka.va
2. kvě 2008

a dýchat do břicha, jinak se ti neuleví 😉

kitty68
2. kvě 2008

hlavne nezadrzuj dech - teda pokud netlacis, oni vetsinou dychaji s tebou

a jak pise krista to telo si poradi

evikule
3. kvě 2008

Ahoj, tak já mám dvě děti. Každý porod je jiný. Počítej s tím, že porod je i trapná záležitost - teda pro mě je 😅 . Roztahuješ pořád nohy, dýcháš jako pejsek (krátce za sebou - jen v největších bolestech). Hlavně nedýchej z hluboka - pak se ti motá hlava. Jestli půjde s tebou manžel, ať se to naučí - určitě ti bude velkou oporou při dýchání, bude dýchat s tebou - to pomáhá - člověk si nepřipadá jako "blb", když tam dělá pejska (vzpomeň si, jak dýchá, když má vyplazený jazyk). Ale vycvič si k tomu manžela - mně to teda pomohlo. Manžel sledoval, jak přicházejí kontrkace (na monitoru) a říkal: Miláčku, teď to příjde a já už dýchala jako pes. Rodila jsem dvakrát a pokaždé to bylo jiné 😅 . Neboj se toho, ale musím ti po pravdě říct - bolí to, ale vzpomeň si na mě až bude prcek venku - to je taková úleva - to zažiješ jen u porodu 😀 . Ihned ti skončí ty šílené bolesti 😀 A ještě jedna rada, až budeš mít tlak do konečníku - je to tady a už budeš moct tlačit - do té doby NE! Hlavně při tlačení prcka zavři oči, aby ti nepopraskaly žilky v očích.

mikca
4. kvě 2008

ahoj jak píšou holky..tělo ti napoví ..jak píše kacka dýchat do břicha 🙂 .PA ti určo poradí kdyby jsi něco dělala špatně..hlavně nestresovat napanikařit a nehysterčit, při tom nejvíc ubývají síly..neboj too zmákneš

poup
4. kvě 2008

ahojky, tak já měla nejlepší školu dýchání na předporodním kurzu....porodnice tady u nás ho dělají zadarmiko a je celkem dobré tam párkrát zajít a zkusit si to dýchání...já neměla o psím dýchání vůbec představu, dokud jsem si to nezkusila přímo s ostatníma holkama a PA....při porodu ti tělo určo taky samo napoví, ale je lepší být na to připravená...učili jsme se tam i břišní dýchání (ne každému to šlo, takže je lepší si to zkoušet, než se pak trápit) a taky polohu a zadržování dechu při tlačení a správnou techniku tlačení.....samo na nečisto....Je fakt lepší naučit se všechno dopředu. Kamarádka při porodu neuměla dýchat "na pejska" a dopadlo to tak, že se překysličila a dostala křeče do obličeje a do rukou a nemohla ani mluvit..... 🙂

krista
13. kvě 2008

To tlačení se smí zkoušet ale až od 37tt 🙂

karot
13. kvě 2008

Když neporadí tělo,tak PA nebo doktor.Hlavně se nesmíš litovat,že Tě to hrozně bolí.Spíš musíš myslet na to,že bez bolesti to nejde a že ta bolest netrvá věčně.Jakmile bude mimi venku,bude po bolesti. 😉

leninn
16. kvě 2008

Já jsem dýchat také neuměla, ale PA mi to ukázala a nebyl problém 😉

parybka
16. kvě 2008

já měla dýchání nacvičené z kurzu a snažila jsem se tak kontrakce rozdýchávat. Ale stejně mi napovídala PA a mám pocit, že dýchala úplně jinak, než jak jsem to měla naučené. Skoro při každé kontrakci (před koncem) jsem na ni prosebně hleděla, víc jsem nezvládala, at mi napoví, jak dýchat. A šlo to 🙂
Když se snažil mi napovídat manžel, tak jsem ho skoro okřikla, at toho nechá 😀

mirka755
22. kvě 2008

na těhu cvičení jsem nechodila, kontrakce jsem oddýchala jako pes a zvládla jsem to. Neboj to poznáš a hlavně ti i doktoři a por. asistentky poradí!!!!! 🙂

sisstin
22. kvě 2008

mě nikdo nic neukázal 😅 celou dobu jsem ležela na PS sama..a Pa se bavily, co budou vařit k obědu 😅 na žádnej kurz jsem nechodila..prostě jsem dýchala, jak jsem potřebovala ..a šlo to 😅

sisstin
22. kvě 2008

teda jako na tlačení už přišel Dr, ale to zas trvalo asi minutu.. 😅

bihan
22. kvě 2008

Mne poradila anesteziologička, keď mi pichala Epi.. na psíka mi neodporučila vôbec, lebo je to vraj vyčerpávajúce a neefektívne 😅 Najlepšie je hlboký nádych do brucha a veľmi pomalý výdych, pri ktorom myslíš na čokoľvek príjemné a nie na pôrod.. ja som predýchavala kontrakcie so spomienkami na dovču, na rodinu, myslela som na tie krásne vecičky, čo som mala doma pripravené a tak.. Epi mi zabrala rýchlo, ale keď začali spodné tlaky, ktoré trvali asi 1,5h, tak som jej bola nesmierne vďačná.

kacka.va
22. kvě 2008

no bihan, nevím jak ty, ale já bych bez psího dýchání do břicha kontrakce ani omylem nevydýchala, bylo to to jediné co mi ulevovalo.

bihan
22. kvě 2008

ja som tak dýchala prvé tri hodiny kontrakcií s po každej som sa modlila, aby to už prešlo, lebo to bolelo teda poriadne, takže u mňa to fakt efektívne nebolo.. keď mi vysvetlila iné dýchanie, hovorila som si, že by som to možno zvládla aj bez epi 😉

kacka.va
22. kvě 2008

no já to nakonec měla bez epi a byl to docela mazec

kacka.va
22. kvě 2008

on je totiž docela rozdíl vydýchávat kontrakce s epi a bez 😖

bihan
22. kvě 2008

kacka, ja som s epi žiadne kontrakcie nemala 😉 Hovorím o tom, čo bolo pred a po...teda hlavne tie dva druhy dýchania môžem porovnať a "psíčkovať" pri druhom určite nebudem.
Každopádne dobrá PA je schopná vysvetliť, ako čo robiť, aby mamine pomohla 😉

kacka.va
22. kvě 2008

no já můžu porovnat s epi a bez a hlavně jsem měla kontrakce celou noc, tak jsem měla na zkoušení různých technik dost času 😉

bihan
22. kvě 2008

Teda v konečnom dôsledku pôrod sa určite dá určite prežiť, len otázka je ako... kým mi neukázali iný spôsob dýchania ako to psíčkovanie, o ktorom sa všade toľko píše, tiež som nechcela veriť, že to bude fungovať 😉

agne
4. čer 2013

Holky a dýchám, když kontrakce přichází do doby než přestane a mezi nimi když tak dýchám normálně? 😕
A dokud mi neřeknou, abych tlačila tak to jen prodýchávám, tzn. že začínám tlačit až jsem otevřená na těch 10 cm? 😖
Teoreticky to snad chápu, ale realita je asi jiná. Ty kontrakce mi jakoby začínají sílit a jdou spíš až do křeče - jakoby vystřelují, což se mi zpočátku nestávalo... Jsou hlubší a mám pocit, že spíš začínám zadržovat dech, než že bych byla uvolněná... tak abych to stihla ještě natrénovat... 😵

cuci25
4. čer 2013

@agne já když jsem měla v porodnici nepravidelný bolesti v docela dlouhých intervalech a ještě se to dalo, tak jsem dýchala pomalu a zhluboka, to jsem byla otevřená asi na 4cm. Pak když mi píchli vodu a dali do kapačky nejspíš nějaký urychlovač, tak to zesílilo a taky bolesti chodily častěji, dýchala jsem rychle a krátce ( na předporodním kurzu nás učili dýchat jako pes). Tlačit budeš, až budeš rodit, to ti oni řeknou, vždycky když přijde kontrakce. Pro mě bylo nejhorší zadržovat tlačení, když jsem ještě nebyla otevřená dostatečně. Ale musim říct, že mi to nacvičování dýchání na kurzu dost pomohlo, v tom stresu, kdy na mě sestra skoro řvala ať dýchám a tlačím, jsem si to vybavila a bylo to snadnější 🙂

ratatooy
4. čer 2013

ja chodim na cvičeni por tehotne kde se uči i toto dychání

hpaja
4. čer 2013

@agne abys ty kontrakce prodychala, urcite nezadrzuj dech ;) miminko potrebuje prisun kysliku, aby se mu dobre darilo 🙂 PA Ti pri porodu urcite poradi a pokud tam bude i partner, je dobre ho do dychani predem zasvetit.
Ja jsem na predporodni kursy chodila, dychani se tam naucila, ale pri prvnim porodu mi to absolutne neslo 😒 myslim tedy to pomale dychani - prodychavani kontrakci, takze jsem ty silne bolestli vsechny prokricela. Rychle dychani bylo OK. Pred druhym porodem jsem na kurz uz nechodila a telo si samo reklo, jak mam dychat a i ty velke bolesti se mi darilo prodychat 🙂 a musim rict, ze to bylo mnohem lepsi nez je prokricet 🙂 myslim, ze je to hlavne o psychice, podruhe jsme vedeli co nas ceka a prvni dobu porodni jsme prozili v uvolnene atmosfere 🙂

agne
4. čer 2013

@cuci25
@hpaja
kurz mám právě že taky za sebou, ale začíná mě překvapovat ta síla a bolestivost kontrakcí už teď, tak abych byla schopná to dýchání trochu skloubit s prodýcháním a uvolněním... 😝
Každopádně díky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru