Entonox - máte zkušenosti s užitím při porodu?🙂

gepe
21. únor 2013

hoj,
nejake zkusenosti, poznatky z uziti pri porodu? Od zubare nepotrebuji, spis me zajima ta porodnicka cast 😉
Zvazuji jako moznou neinvazivni alternativu analg. za prip. epidural, ktery vylucuji.

maximka33
2. srp 2013

@audi1986 to je krásné, děkuju 🙂 na placentu a na šití jsi to už neměla?

werumka
2. srp 2013

@maximka33 Však vím, vždyť říkám, že bych si dala hned taky, ale pouze bych ho nebrala jako něco, co mi utlumí bolest. S tlumidlama mám zkušeností víc než dost a dokážu to přirovnat třeba k účinkům právě Neurolu a podobných výrobků. Člověk se prostě najednou cítí nad věcí, nebojí se... a tím se změní vnímání i porodu jako takového. Proto bych entonox brala. Ale právě a pouze z tohoto důvodu. Nečekala bych stejné účinky jako epi.

@gepe Ano, ale Ty jsi reagovala na větu, která se týkala vyšší koncentrace rajského plynu, než je v entonoxu. Já jeho účinky opravdu nepopírám, nějak nechápu, proč to tu vypadá, jak kdybych šlápla do vosího hnízda 🙂

gepe
autor
2. srp 2013

@werumka nikdo nerekl, ze je stejny jako epidural 🙄 nereagovala jsem pouze na vetu, ale celek. Jestli mas pocit, ze jsem vosa, tak si jdu zkontrolovat zihadlo 😉 😀

werumka
2. srp 2013

@gepe Ne, jen si myslím, že to horko už asi nám všem rozvařuje mozky 😀 já jsem pouze popřela to, co od toho Entonoxu hodně holek očekává - že jim utlumí bolest podobně jako epidural. Což tak prostě není. Pracuje na trochu jiné bázi (uvolnění, uklidnění = zvýšení prahu bolesti, změněný stav vědomí, který pracuje i na vnímání bolesti jako takové).
@audi1986 to tu sama psala, tak proto mám pocit, že asi mluvím hebrejsky, když se tu píše furt o tom, že to není pravda 😀

gepe
autor
2. srp 2013

@werumka nikdo tady nenapsal, ze je to to samy jako epidural, ci ze ma ocekavani, ze to bude stejne jako epidural.

werumka
2. srp 2013

@gepe Ne, jen se píše, jak moc pomohl nebo nepomohl od bolesti (bolest byla stejná, menší, větší). A tak jsem si dovolila napsat, že to na tomto principu primárně nefunguje (proto se také dává i společně s epi - protože je je to trochu na jiné bázi). Epi zbaví bolesti Entonox uklidní. Jsem netušila, jak si tímhe naběhnu. Nejradši bych tady teď nějakou tu pikslu měla 😀

gepe
autor
2. srp 2013

@werumka nikdo Ti tady nenadaval, kazda jsme tady rekla svuj nazor a pohled na vec (nejen Ty a ja). Nechapu, proc to beres osobne a mas pocit, ze Te tady nekdo kamenuje 🙂 Uz se psalo, ze kazdy to ma jinak a hlavne vnima jinak, nic vic nic min. ot

hojda
2. srp 2013

@maximka33 Tak jsem zvědavá, malej si nechce nechat opravit kazík na zubu, tak o něm taky uvěžujem, tak budu ráda za reference.

werumka
2. srp 2013

@gepe Já to osobně vůbec neberu ani nejsem nijak dotčená, toho jsem oprvdu daleka 🙂 Jen si myslím, že jsem byla blbě pochopena. Ale pokud ne, tak se omlouvám, je mi to šumabuřt, já už rodit nebudu 😉 Jen jsem poukazovala na to, k čemu je entonox určený v první řadě, tak aby nebyl někdo zklamán 😉

gepe
autor
2. srp 2013

@werumka ano, rekla jsi svuj nazor 😉 off ot

audi1986
2. srp 2013

@maximka33 placenta byla v podstatě o ničem - doslova ji vytáhla pupeční šňůrou, to vůbec nebolelo a na šití jsem měla jen dva stehy, ale pro formu jsem se jednou nadechla -)

hojda
2. srp 2013

@maximka33 Já o šití ani placentě skoro nevěděla., ale třeba sestřenice, říkala, že pro ní je šití horší než celý porod, tak nevím. Myslím, že by měli nějak umrtvit před šitím, ale jestli to u mě dělali fakt nevím, už jsem byla v rauši, že jsou děti venku.

romcovaklarka
2. srp 2013

Ahoj holky, já o tom entonoxu teda ani neslyšela, ale jestli tu někdo psal, že je to až na tlačení, tak to mi podle mojí zkušenosti přijde totálně zbytečný - bolelo mě to, dokud jsem nemohla tlačit, pak už mi ta bolest hoooodně ustoupila a spíš to byla velká fuška 😅 ale přišlo by mi asi zbytečný na to něco brát - pokud to nepomáhá spíše v té 1. době, kdy by to bylo víc potřeba. To jenom tak na okraj, kdyžtak mě ignorujte 😀

hojda
2. srp 2013

@romcovaklarka to jsem si myslela já, ale je to na první dobu prý.

maximka33
2. srp 2013

@hojda většinou to před šitím neumrtvují, tak se k tomu entonoxu upínám. a máš pravdu, často se dává malým dětem, v porodnictví se u nás používá až snad od roku 2010. za mého porodu to ještě nebylo 🙂
@romcovaklarka mně říkali, že je to prostě i proti bolesti. takže na kontrakce. uvidím, vyzkouším, poreferuju.

gepe
autor
2. srp 2013

@maximka33 i v upmd to davaji prave hlavne pro kontrakce apod., az po siti, dle PA tamnejsich.

romcovaklarka
2. srp 2013

@maximka33 Tak snad jo 🙂 Fakt jsem o tom ještě neslyšela, tak jsem zvědavá, i když nevím, jestli se mě to ještě někdy bude týkat - mno možná u toho zubaře 😀 Jinak mně teda na šití dali normálně lokální anestezii injekcí, automaticky.

maximka33
18. srp 2013

holky, tak u svého šíleného porodu jsem dostala entonox proti kontrakcím, a musím říct, že jsem byla velmi zklamaná, žádnou úlevu jsem necítila. ani mi ho nenaúčtovali, protože to nakonec skončilo císařem...

nikomik
6. kvě 2014

Ahoj holky, já jsem u porodu Entonox měla jelikož jsem si chtěla užít vanu na porodním sále a s Epiduralem by to nebylo možné. Musím říct, že Entonox mě naprosto uvolnil a při jeho vdechování jsem se maximálně soustředila na dýchaní což bylo taky plus pro porod. U Entonoxu je výhoda v tom, že se člověk může rozhodnout jej použít kdykoliv, narozdíl od Epiduralu. Krom toho mi taky urychlil už tak rychlý porod (45 min). U inhalování jsem se soustředila na dýchaní a nevnímala bolest, kterou jsem při inhalaci nevnímala :D. Navíc jsem ho měla i u šití, jelikož jsem byla dost potrhaná a musím říct, že jsem se celou dobu smála :D. Takže za mě Entonox jednoznačně ano a k dalšímu porodu ho chci stoprocentně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru