Epi-no. Jak dopadl porod u vás?

sussanah
26. kvě 2011

Ráda bych založila po vzoru jiné diskuze malý průzkum na používání EPI-NO a hlavně na ty výsledky 🙂 Takže vy, co jste používaly EPI-NO, prosím o zodpovězení otázek:
1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
3.) Jak to dopadlo?
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
5.) Doporučujete používat?

Díky všem 🙂

ennyka83
7. srp 2013

1) prvny porod, 2980g, 49 cm, hlavicka 33cm
2) zacala jsem 12 dni pred porodem ( maly se narodil 38+1) - celkem 17 cviceni a dostala jsem se na 28 cm, zacala jsem na 14 cm
3) dva venkovni - jsme presvedcena kdybych trenovala o chvili dele tak bez nastrihu
4) zatim nevim a pokud bude nejake priste tak opet s epinem
5) rozhodne ano, mela jsem tak skvely porod, ze jsem tomu nemohla ani uverit, druha doba porodni byla strasne rychla a jsem presvedcena ze to bylo diky epinu, ten povestny tlak na konecnik jsem citila jen posledni 3 minuty, maly byl venku na dve zatlaceni a hned po porodu jsem byla uplne OK. Musim rict ze i ty dva stehy jsou neprijemne a nedovedu si predstavit jak musi bolet, kdyz je jich vice. Nechapu proc se epino nepouziva jako bezna predporodni priprava, nenechte se odradit skostnatelymi nazory gynekologu a nazory nezasvecenych. Ja to malem udelala a urcite bych ted na porod nevzpominala tak pozitivne. A halvne nejde jen o vas ale i o miminko, maly nemel jedinou oderku nebo pohmozdeninu a to za to stoji 🙂

atanka
8. srp 2013

1) první porod, 3830g, 52cm, hlavička 34cm
2) začala jsem cca v 36tt ob den, od 37tt denně než jsem se dostala na 31cm..pak už jsem cvičila tak ob den
3) dopadlo to skvěle, jsem bez jakéhokoli zranění a malinkej byl během dvou zatlačení venku
4) nemohu porovnat
5) rozhodně ano!!! Byla to pro mne úžasná příprava na porod po fyzické i psychické stránce. A ten pocit po porodu je absolutně k nezaplacení - mohla jsem se plně soustředit na mimi a užívat si ho. Být tu pro něj.

lindafr
28. srp 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? Všechny 3, konkrétně popíšu první - malá měla 3950/50
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? Od 34.tt. jednou za 2 dny, od 36.tt. jednou denně a od cca 38.tt.2xdenně. Jo a dostala jsem se na 29,5 / 28 (to jsem na to trošku kašlala a nebyla tak poctivá) / 30
3.) Jak to dopadlo? Porod byl nakonec 40+3, přirozeně, bez nástřihu a jedinýho škrábance, a to byla malá docela macíček
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? Nevím, používala jsem epino u každého porodu, bohužel tedy neporadím (každý porod BEZ nástřihu, u druhého jsem byla mírně trhlá, ale díky masírování hráze v době těhotenství ani nebylo třeba šít, jen při močení bylo cítit pálení 🙂 )
5.) Doporučujete používat? Absolutně!!

vewa59
5. zář 2013

1) První porod, malá měla 3750g a obvod hlavičky 34,5cm
2) od 37tt skoro každý den, občas jsem v den kontroly vynechala, nacvičeno maximálně 30cm (měřeno metrem)
3) porod 40+2, přirozeně ale s malým nástřihem (rodila mne asistentka - podezření na omotanou pupeční šňůru, tak jsem v té rychlosti k drobnému nástřihu svolila). Nakonec jen pár stehů a uvnitř bez poškození - do 5 minut jsem byla sešitá a bez následných nepříjemností. Porod rychlý, na tři zatlačení byla venku.
4) nemohu porovnat
5) 100% doporučuji, výborná psychická podpora, na porod jsem se vyloženě těšila a byl to pro mne nejkrásnější zážitek!!! Myslím, že bez Epi-na bych byla potrhaná uvnitř, Dr. se sama divila, že uvnitř mě šít nemusí a že jsem při své útlé postavě v takové rychlosti vytlačila tak veliké dítě. Takže za mne jednoznačně EPI-NO ANO!!!!!

5saska5
10. zář 2013

1.) 1. porod, 3, 65 kg, 52 cm, obvod hlavičky 37 cm
2.) Od 37. týdne každý večer, v den porodu jsem nacvičila 25 cm
3.) Bez nástřihu, dvě malá poranění bez šití
4.) nemohu posoudit
5.) jednoznačně doporučuji

kubinca
11. zář 2013

1) 2. porod, 4350g, 56 cm, obvod hlavicky 37cm, den po termine
2) od 36tt kazdy vecer, nacviceny obvod merany krajcirskym metrom 32, vedela som ze babo je vacsie tak som trosku prifukovala viac
3) bez nastrihu a vnutorneho poranenia, vonku dva male stehy na malom pysku, maly bol na dve zatlacenia vonku
4) prvy porod v 37+3tt bez cvicenia s epinom,len masaz hradze, pitie maliniku a lanovych semienok, velkost babetka 2900g a 51cm, nastrih, potrhanie posvy, sitie asi hodinu, sitie horsie ako cely porod dokopy
5) jednoznacne odporucam

radkar
12. zář 2013

1. Druhé dítě - 3200/50. Obvod hlavičky 32
2. Cvičila jsem 14 dni denně , dostala jsem se na 29,5.
3. Poranění pouze malinké - dva stehy. U prvního porodu bez epi-na nastrih.
4. U prvního porodu Dr. říkala, ze mám vysokou a pevnou hráz, takže mi určité epi-no pomohlo hráz připravit. Na bolestivost při tlačení mi popravdě balónek příliš nepomohl, ono je veliký rozdíl vytlačit balónek a dítě🙂 . Přišlo mi to stejně bolestivé jako u prvního, ale presto jsem rada, ze jsem ho používala. Jsem přesvědčena, ze bych byla jinak nastrizena nebo vice poraněná.
5. Určité doporučují používat.

coronna
12. zář 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? První porod, syn měl 3000g a 50cm, obvod hlavičky 34cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? Cvičila jsem od 34 týdne občas, po 37týdnu pravidelně jedenkrát denně večer, dostala jsem se na 31cm
3.) Jak to dopadlo? porod úplně super určitě i zásluhou homeopatik k porodu, epino pomohl hlavně k tomu že nebylo potřeba žádné šití a cítila jsem se hned skvěle
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?nemůžu srovnat byl to můj první porod
5.) Doporučujete používat?stoprocentně doporučuji, dokonce se mě i doktorka s porodní asistentkou vyptávaly kde jde epino koupit a jak jsem dlouho cvičila 🙂

kriszak
20. zář 2013

1. První dítě 3,200kg 49 cm
2. cvičila jsem 3 týdny jednou denně a poslední týden 2x denně
3.Poranění na jeden stech
4.
5.doporučuji

zdenka17
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
2011daska
30. zář 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
první porod, 3440g, 49cm, hlavička 34cm,
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
cvičila jsem nepravidelně od 36tt (2 x týdně), poslední týden denně,dlouho jsem byla na 27cm, ale asi 3 dny před porodem 30cm
3.) Jak to dopadlo?
spontánní porod, na 3 zatlačení byla venku (pochválena za moc dobré tlačení), nástřih (neupozornila jsem, protože jsem byla hotová z kontrakcí) 1cm, vevnitř nepoškozeno 🙂hned v den porodu jsem mohla sedět bez problémů 🙂
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
nemohu říci
5.) Doporučujete používat?
určitě - efektivnost tlačení (nepřekvapí vás ten tlak na konečník a zvyknete si a můžete se soustředit na tlačení),
pozn. pod čarou 🙂 Dr co mě rodila má známou dr, která používala a je drobná, rodila bez problémů bez nástřihu 🙂

kotcheva
30. zář 2013

Ahoj, konecne se dostavam k odpovedi🙂:
1) prvni porod, 3600g, 49 cm
2) cvicila jsem od 37.tt, jedenkrat denne, dostala jsem se na 27 cm - nakonec jsem rodila ve 38.tt a zkratka tech par dnu chybelo
3) porod nakonec bohuzel s nastrihem - 4 stehy, nic velkeho, presto jsem si skoro dva tydny nemohla poradne sednout
4) nemohu rici
5) rozhodne ano, jak jsem psala - verim, ze kdybych rodila pozdeji a mela jeste par dni k dobru, budu bez nastrihu (pujcila jsem epi-no sestre, rodila dnes, mimi pres 3 kg a bez jedineho stehu). Pokud budu mit druhou sanci, rozhodne epi-no pouziji znovu!

jennyska
1. říj 2013

Ahoj maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 😉

Máme v ní i téma EPI-NO a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/epi-no/ ? 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním ženám, které právě shánějí informace o této pomůcce a shánějí rady, tipy, zkušenosti. Díky Vám najdou zkušenosti vedle obecné informace na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

sarkar
1. říj 2013

1. první porod, malá měla 47cm, 2700g, 36cm obvod hlavičky
2. cvičila jsem každý den, někdy i 2x, dostala jsem se na rozměr 9, teď už si nepamatuju, kolik to bylo cm, tuším že to bylo taky těch 27cm a cvičila jsem někdy od 35tt
3. nástřih byl malý, okamžitě se zahojil, žádné problémy
4. nemůžu srovnávat
5. doporučuju, i kdyby se jednalo o placebo tak efekt to myslím má, byla jsem před porodem klidnější, protože jsem se připravovala

janiju
1. říj 2013

Měla bych takový dotaz.... cvičení spočívá pouze v nafukování balonku, nebo se s tím provádějí ještě nějaké jiné cviky..... V jednom z návodů jsem četla, že se má balonek nafouknout mírně a pak vtahovat a vytlačovat....
vůbec nevím, jestli bych toho byla schopná - myslím že svaly pánevního dna vůbec neovládám emoticon při běžném cvičení na posílení pánevního dna totiž vůbec nic necítím - prostě mi to nejde...nevím jak mám ty svaly zapojit...
ten balónek by mohl pomoci ?? jen třeba samotné nafukování ???
Díky

srnkatrnka
7. říj 2013

1. první porod, mimčo 50 cm, obvod hlavičky 34 cm, váha 3670 g.
2. od 36+0 jsem cvičila vždy 3 dny a pak den pauza a takhle pořád dokola, den před porodem jsem nacvičila 31,5 cm
3. porod bez nástřihu a bez jiných zranění ( snad jako jediná v celé nemocnici), po porodu jsem mohla v pohodě chodit a sedět, do pár dnů jsem se dole cítila už úplně fit (hráz byla v pohodě, jen mě pobolívala stydká kost), ted po 3 týdnech od porodu si připadám jako kdybych nikdy nerodila.
4. nemůžu srovnat.
5. rozhodně doporučuju, až budu chtít další mimčo, tak rozhodně budu cvičit znova. V nemocnici byly všechny ženské nastřižené a to měly třeba i jen 2 až 2,5 kg děti, plakaly bolestma na pokoji a nemohly pořádně chodit a sedět, já byla úplně fit, okolo mimča se nalítám až až, takže jsem ráda že do toho nemusím řešit ještě svá poporodní poranění.

jaya
20. říj 2013

1. porod: necvicila jsem, masirovani hraze od 32. tydne. Nakonec bez nastrihu, ale hodne siti a dlouhodoba rekonvalescence - maly mel 3500g, 50cm, obvod hlavy 36cm.

2. porod: obrik - 4125g a 52cm (obvod hlavicky zatim nevim)
- cvicila jsem ze zacatku 2x denne, pak jednou a nakonec obden. Od cca 37. tydne. Nacviceno 30cm.
- dopadlo to skvele, jsem bez sebemensiho poraneni velikosti ditete navzdory.
- rozdil neuveritelny - predtim jsem se dlouho kuryrovala, a to byl prvni syn o 625 gramu mensi, tedka jsem ihned po porodu behala jako srnka, sedela, jakoby porod ani nebyl
- jednoznacne doporucuju!!!!!

pavlicka22
1. lis 2013

Chtěla bych se zeptat, zda má cvičení s epino nějaký vliv na velikost ženský orgány. Porod asi změní velikost určitě, ale jestli cvičení spíše pomáhá posílit svaly a pak je užší nebo ji cvičení může zvětšit více. Děkuji za odpověď 🙂

beremka
4. lis 2013

prvorodicka, dite 3200/50cm, obvod hlavy 34cm. Cvicila jsem od 36+0 kazdy den asi 20-30minut, dostala jsem se na 9,5 cm tedy obvod cca 30cm. Porod bez nastrihu,pouze 3 stehy na malem stydkem pysku.2. doba porodni asi 3 zatlaceni. Jednoznacne DOPORUCUJU!

kleopatris
25. lis 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
druhy porod, 3470 g, 53 cm, hlavicka 35,5 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
od ukonceneho 37.ho tyzdna, jedenkrat denne a nacvicene skoro 31 cm
3.) Jak to dopadlo?
super, na to aky bol cely porod strasny, dlhy a komplikovany, bol maly nakoniec na dve zatlacenia velmi rychlo vonku a bez jedineho skrabanca 😵
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
tazko porovnat, prvy porod krasny zazitok s nastrihom a sitim, druhy porod des a hruza zato bez poranenia, takze skor po porode uplna pohodicka
5.) Doporučujete používat?
Urcite, urcite, urcite! Som bola jak opicka v ZOO, vsetci sa mi dosli pozriet medzi nozky, ze jak je to mozne po takom porode mat taky pekny "spodok" a to dokonca v Nemecku 😀

zmaldik
25. lis 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
- první porod váha 2780g a 48cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
- každý den ráno, pocitvě, 14 dní celkově (3 týdny před porodem 36tt)
3.) Jak to dopadlo?
luxusně a díky bohu za něj, byla jsem připravená jak fyzicky tak psychicky, věděla jsem co mě čeká, nacivčila jsem 33cm a hlavičku měla malá 34cm, porod od prasknutí vody do porodu trval 2,5hod, bez poranění, bez nástřihu.
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
- nemohu porovna, páč byl první
5.) Doporučujete používat?
určitě ano, taky jsem váhala kvůli ceny a jsem ráda, že jsem si jej koupila, i sestřičky a doktoři říkali, že dlouho neviděli takhle bezproblémově rodit prvorodičku, že jsem byla perfektně "protažená" připravená.

camelin
29. pro 2013

Zdravim, vím že je to trochu mimo, ale vy kdo jste meli epi-no neprodali byste ho? díky za odpověd

selverin
31. pro 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
první porod, hlavička 33 cm, váha 3500g, výška 51cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
cvičila jsem denně 2x po 10ti minutách od 36.tt až do hospitalizace kvůli tlaku 4 dny před porodem, nacvičila jsem 30cm
3.) Jak to dopadlo?
porodila jsem velice rychle na 2 slabé zatlačení, bez jediné oděrky
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
nemohu posoudit
5.) Doporučujete používat?
doporučuji rozhodně, ale spíše bych to dala jako povinné cvičení 🙂 opravdu to velice usnadní nejen porod, 10 min po porodu jsem se cítila jakobych ani nerodila 🙂

lucinka.s
8. led 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První porod, 2780g a 48 cm, hlavička 33 cm.
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Cvičila jsem od 36+3 tt a rodila v 38+2 tt, 1x denně 30 min., poslední 4 dny 2x a dostala jsem se na 24 cm.
3.) Jak to dopadlo?
Výborně, porod bez poranění a bez nástřihu. Porod byl vyvolaný v 7:30 hodin, vodu mi praskli v 10 a malá se narodila 12:15.
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
To nemůžu soudit, byla jsem prvorodička
5.) Doporučujete používat?
Určitě používat, byla jsem klidnější. Cena sice vysoká, ale manžel říkal, že i kdyby stál 10 tis. určitě by to stálo za tak pohodový porod 🙂

sluncesviti
8. led 2014

Ahojky, nechci zakládat novou diskuzi, proto píšu sem, neb je to také k tématu: prosím mohly byste ještě přidat ke všem těm zajímavým informacím i podrobný popis cvičení? Já si nejsem úplně jistá, jestli cvičím dobře - cvičím už přes týden a nedělám žádné pokroky = zavedu balonek do 3/4, nafouknu jak nejvíc to jde, nechám chvíli (5 min) nafouknuté, pak vyfouknu a znovu nafouknu, snažím se vždy o něco více než předtím, ale zatím jsem se dostala max na 9x nafouknutí, víc to nejde, bolí to... a vytáhnout balonek nafouknutý mi vůbec nejde, dost to bolí, takže po cca 30 minutách, když chci skončit s cvičením, musím balonek před vytažením vyfouknout a nevím, jestli tohle právě není chyba... Výsledek změřím tak, že venku balonek nafouknu tolikrát, kolikrát uvnitř, tzn. cca 9x a změřím obvod metrem, zatím mám max. 22-23 cm, což se mi zdá po více jak týdenním cvičením málo a pořád mám pocit, že necvičím správně... také se u cvičení mimi dost mele, tak doufám, že mu to nijak nevadí..... Můžete prosím napsat, jak jste přesně cvičily vy, co tu pějete samou chválu na epino a měly bezproblémový porod? 🙂 😉 🙂 Díky!

luciinka001
8. led 2014

necvicila jsem a stejne sem mela cisare 😀 😀 ...ne omlouvam se ale taky jsem nad nim premyslela ale nakonec jsem ho nekoupila 🙂 prislo mi to zbytecny pak 🙂

nevee
30. led 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
- první porod, 3410 g a 49 cm, hlavička 35 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
- cvičila jsem od začátku 35. týdne 1x denně, ke konci občas i ob dva dny, protože už mě tam bolely svaly při těch větších velikostech, vždy jsem dodržovala těch 10 min., abych to měla uvnitř nafouknutý, co snesu. Zhruba po třech týdnech a třech dnech jsem se dostala na 31 cm, nacvičila jsem asi 32 cm ke konci.
3.) Jak to dopadlo?
- rodila jsem bez nástřihu, bez šití, bez zranění, ten den už jsem mohla hned sedět a nic mě nebolelo. Doktorka při vizitě v ÚPMD se mě ptala, jak je možný, že jsem rodila bez nástřihu jako prvorodička a jak jsem to udělala a kdo mě rodil, na sále mě chválili, že to byl krásný porod (i když vyvolávaný).
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
- porod bez jsem neměla a při druhém rozhodně epi-no taky použiju, ta investice je k nezaplacení
5.) Doporučujete používat?
- rozhodně ano, doporučuju to, kde jen můžu. Chtěla bych povzbudit všechny holky, co si myslej, že zrovna jim to nevyjde, protože jsou dole moc úzký atd. - já jsem se toho taky bála, měla jsem občas problém zavést si ten balónek i vyfouknutej, opravdu jsem tam dole docela užší, řekla bych, ale všechno jsem díky epinu krásně zvládla a manžel řikal, že "necítí tam dole žádnou změnu", víte, jak to myslim 🙂, nebojte se, že by vám ty svaly zůstaly "vytahané", ony se nevytahávají, jen jsou pružnější a elastičtější, a jakmile přestanete cvičit, ten efekt zase zmizí.

hexe75
10. únor 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
- první a druhý porod, váha 3080 a 3150 g
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
- poslední tři týdny skoro každý den večer u prvního dítěte, u druhého už velmi nepoctivě, prakticky jen párkrát
3.) Jak to dopadlo?
oba porody bez nástřihu či natržení, a to při vyvolávaných porodech, kdy k nastřižení dochází velmi často
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
- před druhým porodem jsem skoro netrénovala a šlo to taky zcela bez problémů - ale to tak bývá u druhých porodů skoro vždycky, první dítě prostě tomu druhému už "udělalo cestu 🙂
5.) Doporučujete používat?
rozhodně ano. Dokonce i doktor v Podolí zíral, říkal, že o tom ještě neslyšel a že to bude doporučovat
Jinak Epino už nebudu potřebovat, takže ráda předám další mamince, mně opravdu pomohlo, věřím, že díky němu jsem byla po šestinedělí jako rybička. Při druhém porodu jsem si HNED byla schopná sednout, byla bych mohla i s dítětem jít rovnou domů, a ještě bych unesla i tašku s věcma 🙂 Sestřičky zíraly 🙂 Kdyžtak mi napište do zpráv, cenu bych dala 1000 Kč. Dá se dezinfikovat lihem a používat s nelubrikovanými prezervativy.

miska1510
20. únor 2014

1.Porod druhý,první 3100 g a 47cm obvod hlavičky 33cm,druhý 3350g a 51cm obvod hlavičky 24cm
2.Cvičila jsem téměř každý den,tři týdny před porodem jsem se dostala na 31cm,pak jsem dostala mykozu,a potom už jsem cvičila jen párkrát na 28cm.Začala jsem asi ve 33 týdnu.
3.Při prvním porodu jsem EPI NO neměla a stříhali mně.Při druhém porodu s EPI NEM jsem byla bez nástřihu,jen jeden kosmetický steh.Dvě hodiny po porodu už jsem si mohla sednout.Vůbec se to nedá srovnat.
4.Rozdíl je opravdu znatelný,po prvním porodu jsem šití cítila ještě po 3 měsících,havně při sexu,ted mám 4 týdny po porodu a jsem jako rybička
5.Rozhodně doporučuji používat.Porodní asistentka říkala,že to bylo poznat,hráz byla pružná.Prý balonek také doporučuje.Jěště jsem pila maliník a lněné semínko.

petoska
3. bře 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
druhý porod, ale první byl císařem, 3250g/50cm/33,5cm hlavička
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
cvičila jsem asi 4 týdny od 35tt každý den, dostala jsem se na 29cm, poslední týden před porodem už jsem necvičila, na balonku bývala krev
3.) Jak to dopadlo?
skvěle,bez nástřihu, jen jeden steh od natržení 🙂 v pohodě jsem hned seděla, nic mě nebolelo
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
nemám srovnání
5.) Doporučujete používat?¨
určitě, k porodu jsem šla klidná, nebála se, mám jen hezké vzpomínky, bolest si ani nevybavuji a to jsem 6dní po porodu 🙂
pila jsem ještě maliníkový čaj a jedla lněné semínko a hlavně chytla skvělou porodní asistentku, takže i díky ní to šlo ,,hladce ,, 🙂 i když porod trval 10 hodin

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru