Epi-no. Jak dopadl porod u vás?

sussanah
26. kvě 2011

Ráda bych založila po vzoru jiné diskuze malý průzkum na používání EPI-NO a hlavně na ty výsledky 🙂 Takže vy, co jste používaly EPI-NO, prosím o zodpovězení otázek:
1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
3.) Jak to dopadlo?
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
5.) Doporučujete používat?

Díky všem 🙂

cincolina
4. únor 2012

1.) druhý porod, 3.630 gr, 52 cm, hlavička 35 cm
2.) cvičila jsem od 36 tt, jednou za dva dny cca 20 minut, nacvičeno na 30 cm
3.) bez nástřihu a bez poranění
4.) při prvním nastřižena, dcera nestihla dorotovat a šla ven čelem napřed a tímpádem by údajně ven šla těžko. šití nebylo moc, ale sezení teda příjemné nebylo. po druhém porodu hned fit, balada.
5.) ano

pavlinaoo
21. únor 2012

1) první porod, 3150g, 48cm, hlavička 35cm
2) cvičila jsem od 37tt,kazdý den ale dvakrát pauza na 3 a 4 dny, nacvičeno 29,5cm
3)bez nástřihu a poranění
5) na 100% doporučuju. Člověk zná ten tlak, je psychický lépe připraven.

wieruss
21. únor 2012

1.) prvy porod, 3400g - 51cm, hlavicka 35cm
2.) cvicila som od 36tt, najskor raz za dva dni , neskor kazdy den, zial tyzden a pol pred porodom som bola hospitalizovana a teda som uz cvicit nemohla, po prespusteni som stihla este raz nacvicit 30cm
3.) nastrih 1,5cm zvonku 3 stichy -bez problemov som hned sedela, na druhy den isla na velku, uplna pohodicka, u nas v nemocnici cosi dost nezvycajne na prvorodicku, som rada ze ma strihli len tak malo, doktorka bola skutocne prekvapena
4.) prvy porod, neviem teda porovnat
5.) odporucam vsetkymi desiatimi !! nenahraditelne je okrem toho, ze je hradza pruzna aj fakt, ze clovek presne vie ako tlacit, co je neocenitelne najme pre prvorodicky 😵 ja osobne som vdaka tomu maleho vytlacila na 4 zatlacenia a presne som citila ako sa posuva porodnymi cestami 🙂

lucalf
21. únor 2012

1. první, 3200g, 51 cm, hlavička 35 cm
2. od 35.tt nepravidelně cca 4x týdně, nacvičeno 29 cm
3. malý nástřih z důvodu klesajících ozev (cca 3cm), žádné další poranění
4. nemohu srovnat, ale měla jsem velmi pevné svaly pánevního dna, protože jezdím na koni a i cvičení mi šlo dost pomalu - bez balónku bych určitě dopadla mnohem hůř
5. určitě, hned jsem mohla na záchod a druhý den sedět - vydržte 😀

veronika.h
24. bře 2012

1) obě dvě děti s EPINEM (resp, nafukovací kolík, roubík)
1. dítě - 3600g, 50cm
2. dítě- 3700g,51 cm, hlavička 35cm

2) od 36tt - nepravidelně, 1x za dva dny, dostala jsem se na 31cm
3) první dítě, bez nástřihu, malý steh uvnitř, druhé dítě absolutně bez nástřihu či poranění, dva dny po porodu dole äbsolutně v pořádku, trochu bolest pánevního dna a konečníku, ale třetí den už naprosto fit, nikdo nepoznal, že jsem rodila.
5) nejlepší příprava k porodu na světě, žádný kurz, masáže hráze a podobný ptákoviny nemají smysl, tohle je ta skutečná příprava, zvyknout si na ten tlak, poznat jak a kdy tlačit, neskutečná psychická podpora před porodem, když člověk sleduje ty pokroky a věří si, že to zvládne. Obě děti vyšly na pár zatlačení, lehce bez komplikací.

argo1
31. bře 2012

1. porod první, 3850g, 52cm, hlavička 36cm
2. od 34tt. obden, od 36 tt denně, nacvičeno 30cm (možná trochu víc, ke konci jsem si přidávala pár nafouknutí a vždy to bylo v pohodě)
3. bez poranění, úplně super, sedět jsem mohla hned, bolesti žádné
4. nemůžu srovnat
5. jednoznačně doporučuju, jsem přesvědčená, že mi pomohlo k porodu bez poranění. jediné s čím nesouhlasím, co tu píšou ostatní holky, že bych věděla, do čeho jdu. vytlačení balonku mi přišlo jednoduché, snadné, šlo to hladce, kdežto vytlačit hlavičku bylo mnohem náročnější a bolestivější. vlastně až po porodu jsem se zeptala, jestli mě nastřihli a když mi bylo odpovězeno, že ne, tak jsem byla sama překvapená 🙂

sitrunamelissa
4. dub 2012

1. První porod. 3480g/51cm- Mimco slo ven temínkem
2. od 36tt, ncvičeno cca 9,5 cm (podle měřítka u epi-no)
3. bez poranění, bez nástřihu
4. nemohu srovnávat
5. Doporučuju, ale souhlasím s argo - ani já nemůžu říct, že by se vytláčení balonku dalo srovnat s vytláčením hlavičky...Každopádně věřím, že hráz mi to "zachránilo" 🙂

vendyca
13. dub 2012

1. První, 3760g, hlavička 34 cm, šel se vztyčenou ručičkou
2. nacvičeno pouze 28 cm
3. poranění na dva stehy kůže a podkoží, bez nástřihu, ten jsem odmítla; takže veliký úspěch na to, jaký to vzalo závěr a co jsem stihla nacvičit!
4. nemohu srovnávat
5. jednoznačně doporučuji, těžko na cvičišti, lehko na bojišti; po porodu jsem mohla hned sedět, ve sprše jsem šla i do dřepu, prostě paráda!

vendy26
15. dub 2012

1.) První porod, 3010g/47 cm, obvod hlavičky 33 cm.
2.) Cvičit jsem začala v 37tt+1, snažila jsem se pravidelně, ale nešlo to tak rychle, 2 dny před porodem, který byl přesně ve 40tt+0, jsem se dostala na pouhých 8,5cm/27cm (dle epino měřítka).
3.) Porod bez nástřihu, pouze malá vnitřní ranka (asi 2 stehy), o které jsem ani nevěděla, stejně tak o šití.
4.) -------
5.) Rozhodně ano. I když nenacvičíte maximum, hráz je rozhodně pružnější + při samotném porodu za vás "kus práce" udělají hormony. Dále neocenitelná psychická podpora.

kulenka
18. dub 2012

1.) První porod.
Hlavička 33 cm, váha 3 410 g, výška 52 cm
2.) Cvičila jsem od 36 tt, asi 5x týdně, večer před porodem jsem podruhé dosáha 10 cm podle Epi-No metru
3.) Nastřižená jsem, bylo potřeba dostat malou rychle ven, zároveň šla ve špatné poloze (s rukama u hlavy)
4.) ---
5.) Rozhodně 🙂
Pro mě to byla minimálně výborná psychická podpora 😉

mamkamagda
24. dub 2012

1.) druhy porod, (prvni planovanou SC pro KP), 3720g/50cm
2.) poctive jednou denne, cca 10min, od 36.tt, dostala jsem se na 10cm
3.) uzasne, bez nastrihu, par mini stehu
4.) nemam srovnani, prvni nebyl vaginalni
5.) rozhodne, dokonce porodni asistentka si se mnou o epi-no po porodu povidala, chtela ho ukazat, aby se poucily, ze jim ted chodi vic zen pripravenych a vysledky jsou moc dobre

devendra
24. dub 2012

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? První porod, 3300g a 50 cm, hlavička 35 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? Já začala cvičit relativně brzo, už od 35tt (porod 37+6). Zároveň jsem pilně promazávala😀 Cvičila jsem vždy večer u televize. Nejdříve epi-no a poté ještě uvolňující masáž hráze. Den před porodem jsem si epi-no "přefoukla" na 33cm😀
3.) Jak to dopadlo? Perfektní. Porod naprosto pohodový a hlavně od prvních kontrakcí velice rychlý. Malý vyjel doslova jako namydlený blesk🙂 Bez nastřižení ani natržení. Já s pozitivním vědomím, že to prostě zvládnu.
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? Nemohu srovnat.
5.) Doporučujete používat? Sice je to dražší investice, ale určitě! Tělo se tak snáz připraví na to co přijde a dokáže poté správně reagovat. Je to poslední příležitost investovat do sebe, takže se to vyplatí😀

kkaattkk
29. dub 2012

1,První porod 4,5kg 55cm hlavička 37cm
2, pravidelně - od 36tt na maximum
3, akutní císař, rodila jsem 42tt vyvoláním a po 30hodinách kontrakcí jsem se neotevřela ani na 1cm, s tím nemělo epino nic společného - prostě se mu ještě nechtělo ven
4, ----
5, určitě doporučuji, šla jsem na porodní sál s tím že dvakrát zatlačím a jdu domu, žádný strach - jen strašné vyčerpání - že se pořád "nic" neděje.
momentálně čekáme další a určitě budu pořizovat znovu - tentokrát už to dám 🙂 - aspoň tam s tím půjdu 😀

lenka3p
1. kvě 2012

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
1. porod, 3,73 kg, 48 cm, hlavička 34 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Zkoušela jsem tak obden, celkem asi 12 cvičení, poprvé někdy 35+.., ale to jenom zkouška a pak od 37+0. Maximální obvod 32 cm, to jsem už tam měla trochu zátky, tak jsem vyměkla 🙂) Ale ono to už stejně bylo dva dny před porodem (39+3)
3.) Jak to dopadlo?
Kontrakce hned brzy po třech minutách (cca od osmi večer), o půlnoci praskla voda, v sedm porod. Při příjmu ve 2 otevřená na 2 cm, takže jsem se otvírala hodně rychle. Malá byla otočená zády k mým zádům, což prý bývá hodně často indikací k sekci, naštěstí moje zlatá porodní asistentka to zvládla bez doktora 🙂 Nakonec teda bohužel nástřih na tři stehy kvůli klesání ozev a nutnosti rychlého vytlačení, jinak by to prý šlo bez nástřihu.
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
-
5.) Doporučujete používat?
Rozhodně. Věděla jsem, jak tlačit, při samotném tlačení byla teda i doktorka a všechny mě chválily, jak to šlo rychle a pohodově. Začínala jsem na 19 cm, takže s 32 cm to byl neuvěřitelný pokrok! Jinak bych byla nastřižená určitě mnohem víc. A o psychické podpoře, že to snad zvládnu, ani nemluvě 🙂

radun
3. kvě 2012

Tak se taky přidávám:
1) Epi-no jsem používala před 2. porodem, ale první byl císař, takže co se týče porodních cest jsem byla v podstatě prvorodička. Rozměry: 3,6 kg, 50cm, hlavička 37 cm
2) Od konce 36. týdne, 1-2x denně, docvičila jsem na 9,5-10
3) Dopadlo to výborně - bez nástřihu, drobné poranění (2 stehy) kvůli ručičce, která šla u hlavičky.
4) Nemůžu kvůli první sekci porovnat.
5) Určitě doporučuju, porodní asistentka zírala, jak je možné, že je hráz tak poddajná - tvářila se, že to ještě neviděla - takže určitě to není jen můj subjektivní pocit. Já můžu v pohodě sedět, nějak zvlášť mě nic nebolí.

zz134
11. kvě 2012

baby prosim vas kde najrychlesie kupim to EPI? som v 38t myslite ze to este ma vyznam?

jannyska
15. kvě 2012

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? První porod, 3720g, 52cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? od 37tt každý den, 31cm
3.) Jak to dopadlo? bez nástřihu
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? nemohu posoudit
5.) Doporučujete používat? určitě používat, když jsem viděla v porodnici holky co sotva chodili, byla velice ráda že jsem se cvičením pokračovala ikdyž to nebylo nic přijemného

maggg
25. kvě 2012

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? Byl to můj první porod, syn měl 3740g, 53 cm, obvod hlavičky 35,5
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? cvičila jsem od 36tt, ale pak jsem byla 14 dní v nemocnici, takže přestávka, posledních 14 dní jsem cvičila jednou denně.. většinou jsem se dostala každý den o půl cm dál v obvodu balonku.
3.) Jak to dopadlo? Bez nástřihu a poranění, 10 minut po porodu jsem se šla sama vyčurat

5.) Doporučujete používat? rozhodně doporučuju, bez cvičení by mě na 100% nastřihli.

aligator
27. kvě 2012

1.) 1. porod, 52cm, 3,7kg, 54cm obvod hlavičky
2.) od 36.týdne každý den, ke konci jen ob den, před porodem 3 dny bez cvičení
3.) žádné poranění
4.) nemám srovnání
5.) 100% doporučuji

fori
8. čer 2012

tak díky vám... jdu určitě do něj.... 🙂 🙂

kaca32
10. čer 2012

Holky nemáte někdo epi-no za rozumnou cenu na na prodej?Díky

tichackova
10. čer 2012

1. První porod, malá měla 3230g a 52 cm a obvod hlavičky 33,5 cm
2. Cvičila jsem od nějakýho 35 tt, dost nepravidelně, max. 8x. Poprvé jsem se dostala na 19 cm (měřeno krejčovským metrem) dostala jsem se na 28 cm
3. Porod naprosto v pohodě, bez nástřihu a bez jakéhokoliv poranění, ať vnitřního nebo vnějšího.
4. Nemůžu soudit.
5. Rozhodně doporučuju🙂

anika7
3. črc 2012

1. první prorod, holčička 2720/49, obvod hlavy 33 cm
2. cvičila jsem od 38. týdne (necelé tři týdny, každý den), dostala jsem se na průměr 8,5 cm (nevím už jaký je k tomu obvod...asi 25, nebo 27...).
3. bez nástřihu a poranění, rychle a v pohodě, hned po přesunu na pokoj jsem mohla normálně sedět i chodit. Hned jsem si malou vzala k sobě. Mám pocit, že celé pánevní dno vůbec nijak neutrpělo.
4. -
5. Určitě doporučuju a díky za tuhle diskusi, protože mě k použití inspirovala. Není to jen o tréningu hráze a pánevního dna, ale taky o psychice - že to dítě prostě projde a vy budete už vědět - aspoň přibližně, jak se uvolnit, aby nic nepoškodilo. Je jedno, že nenatrénujete celý obvod hlavičky, o zbytek se postarají porodní hormony... 🙂.

svanhild
15. črc 2012

1. První porod, syn vážil 2720g a měřil 48cm, obvod hlavičky měl 33cm
2. Cvičila jsem od 36.tt, většinou ob den, někdy až po 3 dnech . Poprvé jsem měla 24 cm, nakonec jsem se dostala na 30,5 cm (asi 7 cvičení), rodila jsem 38+4
3. Bez nástřihu a jakéhokoliv poranění, doktorka po šestinedělí říkala, že není poznat, že jsem rodila🙂
4. Nemůžu posoudit.
5. Rozhodně doporučuju, příští těhotenství si ho pořídím zas🙂

kamino
17. črc 2012

První porod,bohužel pro nepostupovani skončil sekci,cvicila jsem os 37 týdne,nacviceno 29,prcek měl hlavičku 31,tak mě mrzelo,ze vše mohlo dopadnout jinak... Každopádně doporučuji jako psychická podpora,sla jsem do toho s tím,ze jsem udělala co jsem mohla,bohužel osud chtěl jinak...

kaphajin
9. srp 2012

1. porod, dcerka vážila 3610g, měřila 51cm, obvod hlavičky 35cm
2. cvičila jsem od 36tt pravidelně každý den, natrénováno 30cm
3. těžký porod, nástřih i vnitřní poranění - jsem malá a děťátko bylo velké, doktoři si nebyli jistí, zda vůbec přirozeně porodím
4.-
5. Příští těhotenství budu trénovat znovu, i kdyby to nepomohlo, vždy udělám vše pro snadný porod

aknedz
27. srp 2012

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
- Prvý pôrod, 3790g, 50cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
- Polhodinku denne (niekedy obdeň), nafúkla po znesiteľnú mieru, nechala chvíľku vo vnútri a potom nechala vyjsť von - toto zopakovala 5-6x za sebou v jeden deň, pred pôrodom dosiahla 30,5cm podľa krajč. metra, cvičila od 36tt
3.) Jak to dopadlo?
- Porodila som bez nástrihu, bez jedinej trhlinky či odreninky 😵
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? ----------
5.) Doporučujete používat? Jednoznačne!!!! Keď som videla aký pokrok som spravila, išla som rodiť bez strachu, lebo som videla, že aj hlavička cez pôrodné cesty pôjde ľahšie 😉 PS.: maličká mala obvod hlavičky 35cm

pumuckl
2. zář 2012

1. Druhý porod. 4190g, 53cm, hlavička 36,5cm První byl bez epina, s nástřihem 2920g, 49cm, hlavička 35,5cm
2. Nepravidelně cca 1x za 2-4dny, max 10x celkem. 2dny před porodem na 30cm, poprvé jsem cvičila na přelomu 36-37tt.
3. Bez nástřihu, bez poranění, bez šití, prý miniaturní škrábnutí, ale ani o něm nevím. 🙂
4. Nelze srovnávat = výrazně rozdílné váhy prcků. Popsala jsem to tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no/?...
5. Určitě. I kdyby to při porodu nepomohlo a k nástřihu došlo, tak to pomůže psychicky před.

cela
18. zář 2012

1. Prvý porod, 3650g, hlavička 35cm
2. Cvičila som poctivo od 37tt, 2x denne podľa návodu,natrenováno 30cm už asi 5 dní pred porodom, potom som už len "udržiavala".
3. Veľký nástrih, vraj koli mojej "špatnej" anatómii.
4.-
5. Určite to pomohlo minimálne psychicky (myslela som si, že viem, aké to bude, aj keď to naostro bolo úplne iné🙂), ale pri druhom porode už s Epinom nepočítam.

kikibrix
18. zář 2012

1.) 1.porod, 50 cm 3450 g 34 cm hlavička
2.) začala jsem cvičit ve 36 tt,1 x denně, ke konci vyjímečně 2x, podle jejich škály na 10, rodila jsme 39+1
3.) 1 steh z vnějšku, porod trval 18 hodin a tlačila jsem 2 hodiny - malý nebyl sestoupený, asi byl i čas, aby se vše připravilo😉
4.) -
5.) rozhodně ANO
ps: EPINO prodám- zakoupené v červnu, používané výhradně s kondomem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru